_ایکس باکس و گیمینگ پنل جدید

۵ نکته کلیدی برای موفقیت Project Scorpio

زمان زیادی تا معرفی رسمی کنسول جدید و قدرتمند مایکروسافت یعنی Project Scorpio باقی نمانده است. این کنسول همان طور که پیش تر اطلاع دادیم در نمایشگاه E3 رونمایی خواهد شد. مایکروسافت با عرضه این کنسول خط و نشان واضحی برای سونی کشیده است.

به لحاظ سخت افزاری برتری مطلق با کنسول مایکروسافت است، اما در کنار برتری سخت افزاری برخی موارد نیز باید فراهم شوند تا این کنسول بتواند جنگ نسل حاضر کنسول ها را به نفع ردموندی ها به پایان برساند.

در حال حاضر دنیای کنسول ها سه مدعی بزرگ را در خود می بیند. Nintendo Switch به واسطه استقبال بالای کاربران از عنوان Zelda: Breath of the Wild توانسته فروش خوبی را تجربه کند، از سوی دیگر پلی استیشن با ارایه تعدادی عناوین انحصاری از جمله Nier: Automata، Nioh، و سرانجام Horizon Zero Dawn دل گیمرهای زیادی را به دست آورده است. در حقیقت در دنیای گیمرها مهم ترین عامل در جذب گیمر به یک کنسول لیست عناوین ارایه شده برای کنسول است. باید تا نمایشگاه E3 منتظر بمانیم و ببینیم که چه مایکروسافت در مقابل این عناوین چه سپاهی از بازی های اختصاصی را آماده کرده است.

در ابتدای نبرد این نسل از کنسول ها، برخی از کاربران و منتقدان عنوان می کردند که اکس باکس وان در مقابل پلی استیشن ۴ سخت افزار قدرتمندی ارایه نکرده است، اما اکنون ما توجه به مشخصات سخت افزاری اسکورپیو، مایکروسافت تا دندان مسلح وارد عرصه نبرد شده است. اما همان طور که اشاره شد، عامل دیگری که در پیروزی یک کنسول نقش دارد بازی های انحصاری آن است، و مطمئنا مایکروسافت از این مقوله به خوبی آگاه است.

جهت موفقیت این کنسول علاوه بر مهم ترین عامل که بازی های اختصاصی است و بدان اشاره کردیم، مواردی هستند که مایکروسافت بایستی به خوبی متوجه آن ها باشد.

۱.توضیح این مسئله که نسل بندی کنسول ها امری مربوط به گذشته است

اولین مسئله ای که مایکروسافت هنگام عرضه اسکورپیو باید مدنظر داشته باشد توجه به این واقعیت است که نسل بندی کنسول ها آنطور که در این چند سال رواج داشته دیگردر حال از بین رفتن است، به بیان بهتر کنسول ها در حال ورود به عصری مشابه گوشی های هوشمند هستند، و بالطبع مانند گوشی های هوشمند به روز رسانی سخت افزاری سریع تر از قبل انجام خواهد گرفت، و اکوسیستمی که هر شرکت خلق می کند به مراتب مهم تر از سخت افزاری است که برای رضایت مشتری ساخته شده است.

به عبارت دیگر تمامی عناصر بازار اعم از توسعه دهنده و البته گیمرها باید از این امر آگاه شوند که تمامی دستاوردهای آن ها بر روی اکس باکس وان و اکس باکس وان اس، به صورت کامل و صد در صد با اسکورپیو سازگار خواهد بود. به هر صورت یکی از موارد مهم هنگام ارتقا یک کنسول و خرید کنسول جدیدتر توجه به سازگاری بازی ها و لوازم جانبی کنسول قبلی با نمونه جدید است.

خوشبختانه مایکروسافت در این زمینه تاکنون به خوبی عمل کرده است، چرا که برخلاف برخی پیش بینی های منفی هنگام عرضه Xbox one S که نزدیکی عرضه این کنسول را با عرضه کنسول قدرتمند اسکورپیو عاملی منفی در فروش آن کنسول می دانستند، Xbox one S بسیار عالی عمل کرد، و در نیمه دوم سال ۲۰۱۶ به عنوان پر فروش ترین کنسول جهان دست یافت. لازم است تا تمامی کاربران آگاه شوند که می توانند امروز اکس باکس وان اس ارزان تر را خریداری کرده و مشغول به آن باشند و در آینده اسکورپیو را تهیه نمایند.

۲.تاکید بر این امر که Xbox one S و Project Scorpio از یک خانواده هستند

امر دیگری که لازم است مایکروسافت بدان توجه داشته باشد، تلاش برای حفظ موقعیت Xbox one S است، به بیان دیگر مایکروسافت باید این اطمینان را ایجاد کند که با عرضه و فروش Scorpio، اکس باکس وان اس به حاشیه رانده نمی شود، چرا که میزان سهم یک کنسول از بازار و تعداد کاربران آن عاملی مهم برای توسعه دهندگان است. کار خوبی که مایکروسافت در این زمینه انجام داده، تاکید مداوم بر این اصل است که Xbox one S محصولی برای عموم بازار است و اسکورپیو آمده تا دل گیمرهای هارد کور را به دست آورد، و به نوعی این اطمینان را به گیمر دهد که بالاترین حد کیفیت گرافیکی را هنگام بازی در اختیار دارد، با ادامه این روند و موفقیت ردموندی ها در حفظ این اصل، افرادی که می خواهند به سراغ Xbox one S بروند و یا اینکه ان را تهیه کرده اند، دیگر فکر نخواهند کرد که شهروند درجه دوم در این اکوسیستم برخوردار از قوی ترین کنسول تاریخ هستند.

باید اضافه کنیم که مایکروسافت باید به این نکته تاکید داشته باشد که در ماه های آتی Xbox one و Xbox one S با بهبودهای زیادی همراه خواهند شد. همراهی Shader Model 6 Paired با دایرکت اکس ۱۲ به خوبی می تواند فاصله توان مدل سازی اکس باکس با پلی استیشن ۴ را از میان ببرد، و در نتیجه بحث هایی که در مورد تفاوت روزلوشن میان دو کنسول را از بین خواهد برد. طرفداران عنوان های مولتی پلتفرم باید بدانند که اگر مایل به ورود به اکوسیستم اکس باکس هستند و یا اینکه تازه وارد این اکوسیستم شده اند، و در نظر دارند در آینده از اکس باکس وان به اسکورپیو ارتقا داشته باشند، با پشت کردن به پلی استیشن، تصمیم درستی گرفته اند.

۳.تاکید بر این مسئله که اسکورپیو بر روی نمایشگرهای ۱۰۸۰p هم گرافیک بهتری ارایه می کند

 

به واسطه قابلیت الگو برداری خارق العاده اسکورپیو، حتی اگر هنگام استفاده از کنسول از نمایشگر با کیفیت ۴k استفاده نکنید، و نمایشگر شما کیفیت ۱۰۸۰p را دارا باشد، کیفیت تصویر بهتری نسبت به اکس باکس وان را بر روی نمایشگر خود مشاهده خواهید کرد، چرا که با توجه به کمتر بودن رزولوشن نمایشگر از توان خروجی ۴K کنسول، توان اضافی کنسول صرف لطیف تر کردن خطوط تصاویر و بهبود سایه زنی، فیلتر بهتر رنگ ها و تصاویر، و افزایش جزییات می گردد.

بنابراین کاربرانی که هنوز وارد اکوسیستم ۴K نشده اند نیز می توانند از مزیت های اسکورپیو بهره مند شده و از تصاویر به مراتب بهتر بر روی نمایشگر ۱۰۸۰p خود برخوردار گردند.

به هر صورت نمایشگرهای ۴K کم کم در حال رایج تر شدن هستند اما بالطبع هنوز بسیاری از افراد از نمایشگرهای ۱۰۸۰p استفاده می کنند، و تهیه نمایشگر می تواند هزینه زیادی را به افراد تحمیل نماید، در نتیجه ارایه گرافیک بهتر حتی بر روی نمایشگر قدیمی، از دیگر عواملی است که می تواند کاربران را جذب این کنسول کند.

۴. قیمت

هنوز قیمت این کنسول مشخص نشده است، اما تاکنون برخی از پیش بینی های عجیب و خنده دار را در مورد قیمت اسکورپیو مشاهده کردم، برای مثال برخی پیش بینی کرده اند که قیمت ابتدایی کنسول ۷۰۰ دلار خواهد بود، حقیقت این است که قیمت کنسول عامل بسیار مهمی در میزان فروش آن است، برخی هم معتقدند که کنسولی با برچسب قیمتی بیش از ۳۹۹ دلار محکوم به شکست است.

این نظرات بیش تر در زمان معرفی نشدن جزییات سخت افزاری اسکورپیو ارایه شده اند. حقیقت این است که با توجه به توان بالای کنسول، و سیستم خنک کننده پیشرفته آن، و برخی از شخصی سازی های سخت افزاری به کار رفته در آن، قیمت فروش کنسول در ایالات متحده حدود ۴۹۹ دلار خواهد بود، که البته در برخی نقاط دنیا با قیمت پایین تر می تواند عرضه شود، البته قیمت ۳۹۹ دلاری هم شیرینی خاص خود را دارد! با توجه به آنکه در فصل تعطیلات سونی قیمت PlayStation 4 pro را کاهش خواهد داد، قیمت اسکورپیو عامل تعیین کننده ای در میزان فروش آن خواهد داشت، و شاید یکی از مهم ترین نقاط درگیری دو کنسول بازه قیمتی آن ها باشد.

در صورتی که قیمت تمام شده اسکورپیو از PS4 Pro بیش تر باشد، مایکروسافت بایستی به سختی پیگیر باشد و دلیل قیمت بالاتر آن را نسبت به رقیب توضیح دهد. مواردی از قبیل توانایی این کنسول در اجرای بهتر بازی های کنونی اکس باکس وان، توان کنسول در ارایه تصاویر بهتر و گرافیک دلچسب تر حتی بر روی نمایشگرهای ۱۰۸۰p و یا قابلیت کنسول برای ضبط و استریم بازی ها با کیفیت ۴k از مواردی هستند که قیمت بالاتر اسکورپیو را به خوب توجیه می کنند، مواردی که در کنسول سونی وجود ندارد.

۵.بازی ها، بازی ها، بازی ها

شاید مهم ترین و سخت ترین قسمت ماجرا همین باشد. رونمایی از توان سخت افزای اسکورپیو به وسیله Eurogamer یکی از هوشمندانه ترین حرکات مایکروسافت بود، چرا که این سایت به دقت تعداد پیکسل ها و نرخ فریم تصاویر را در کنسول های مختلف مورد آزمایش قرار می دهد، البته همین توجه Eurogamer بود که باعث شد تا توان PS4 در مقابل Xbox one بیش تر مطرح شود، چرا که در شرایط واقعی و هنگام استفاده کاربر تفاوت چندانی میان کارکرد دو کنسول وجود ندارد، اما اعداد و ارقامی که ان ها هنگام بررسی دو کنسول به دست آوردند، عاملی شد تا توان اکس باکس به چالش کشیده شود.

به هر صورت یوروگیمر به بررسی عملکرد بازی ها در دو کنسول Xbox one و PS4 ادامه خواهد داد، و البته با عرضه اسکورپیو قیاس بین PS4 PRO و Scorpio انجام می گیرد. چنانچه مایکروسافت بتواند از مقایسه های بیطرفانه این چنینی به خوبی بهره برداری کند، می تواند به خوبی توان بالاتر و خارق العاده اسکورپیو در مقابل حریف به اثبات برساند، و آن را در ذهن بازار و مشتری حک کند، در این صورت مشتاقان عناوین مولتی پلتفرم به شدت جذب اسکورپیو خواهند شد. در حال حاضر کیت توسعه دهندگان اسکورپیو در اختیار توسعه دهندگان قرار گرفته است، بنابراین امید به این است تا آن ها بتوانند به خوبی از توان بالای این کنسول به خوبی استفاده کنند.

علاوه بر توجه به توسعه دهندگان عناوین مولتی پلتفرم، مایکروسافت بایستی توجه ویژه ای به عناوین اختصاصی خود داشته باشد، خوشبختانه عناوین خوبی از این دست در راه هستند، عناوینی از قبیل Crackdown 3 با ویژگی های خاص خود از جمله امکان تخریب همه محیط بازی، State of Decay 2، و یا Sea of Thieves که در دنیای بزرگ و اقیانوسی رخ می دهد، از این دست هستند. جزییات زیادی از عناوین اختصاصی مایکروسافت هنوز در دسترس نیست، اما بدون شک در نمایشگاه E3 2017 خبرهای خوشی از راه خواهد رسید.

 

 

منبع :

WINDOWS CENTRAL

1345 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
AlireZA
پاسخ دهید چهارشنبه 30 فروردین 1396

سلام. این دوستمون بود که میگفت به برنامه های مختلف ایمیل بدیم تا نسخه ی ویندوز رو هم توسعه بدند….
میخواستم بگم که برنامه ی اسنپ از دیوار ضروری تر هست.
دوستان ازتون تقاضا میکنم به تیم اسنپ ایمیل بدید و بگید نسخه ی ویندوز رو توسعه بدند:
pr@snapp.cab
لطفا ذکر کنید که بدون هزینه ی اضافی میشه نسخه ی آی او اس رو پورت کرد
ممنون

kouhyar
پاسخ دهید چهارشنبه 30 فروردین 1396

دوستان ازتون تقاضا میکنم همین الان به تیم اسنپ و بانک ملی و دیوار و ایرانسل و همراه اول و شیپور (بقیه رو با ایمیل سایر دوستان اضافه کنن تا یه ایمیل به همه بزنیم) ایمیل بدید و بگید نسخه ی ویندوز رو توسعه بدند:
لطفا اعلام کنید که برنامه یونیورسال ویندوز ۱۰ رو توسعه بدن تا بشه در اکوسیستم ویندوز ۱۰ که در لبتاپ و تبلت و موبایل و حتی ایکس باکس ازش استفاده کرد و تاکید کنید که تعداد کاربرای اکوسیستم ویندوز ۱۰ بیشتر از سایر سیستم عامل هاست

pr@snapp.cab
۹۹۹۰@snapp.cab
support@divar.ir
pr@bmi.ir

لطفا دوستان لیست رو کامل کنید

اصلا از تیم سایت تقاضا دارم یه کنج و کناری از سایتش رو اختصاص بده به همین موضوع که نرم افزارهای ایرانی جدید با ایمیل ساپورت در اون معرفی بشه و با کمک کاربرا به روز رسانی بشه و همه دست به دست هم بدیم و یکپارچه تقاضای نرم افزار های مختلف یونیورسال برای اکوسیستم ویندوز ۱۰ رو انجام بدیم

rafa
پاسخ دهید چهارشنبه 30 فروردین 1396

Shader Model 6 Pairedلطفا در این مورد یکم توضیح بدید

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,