iphone 6 vs lumia 930

تعداد کاربران ویندوز فون در سرتا سر جهان در مقابل رقبا بسیار کم است. همین تعداد اندک باعث می شود که شما خاص به نظر برسید! به عنوان مثال اگر در مهمانی ها و یا مکان های دیگر که میوه فراوان است، شما گوشی ویندوز فونی خود را که رنگ کاشی های آن همچون رنگ میوه های موجود در آن مهمانی متنوع است را در دست بگیرید، هر کسی را مجذوب خود می کند و ممکن است از شما درخواست کنند تا دقایقی با گوشی ویندوز فونی شما کار کنند.

ویندوز فون در امر برنامه ها کمی مشکل دارد و همین موضوع باعث می شود که برخی در خرید یک گوشی ویندوز فونی تردید کنند. اما در مقابل پشتیبانی با ارزش مایکروسافت از گوشی های ویندوز فونی قرار دارد. همه ما می دانیم که برند مایکروسافت اثبات شده است و اکثریت جامعه آن را قبول دارند و ما این موضوع را بار ها در سایت های مختلف مشاهده کرده ایم.

بگذریم! کاربران ویندوز فون به خوبی ویژگی های این پلتفرم دوست داشتنی را می شناسند. حال می خواهیم به بررسی 5 مورد که پرچم دار ویندوز فونی توانایی انجام آن ها را داشته اما آیفون 6 اپل نمی تواند انجام دهد، بپردازیم.

Nokia-Lumia-930-Camera

دوربین

حال که در بخش مقایسه دوربین هستیم، بگذارید با تثبیت کننده تصاویر شروع کنیم. چه باور داشته باشیم و یا نه، آیفون 6 تثبیت کننده تصویر ندارد. شرکت اپل بر این باور است که با گرفتن تصاویر متعدد پشت سر هم و تبدیل آن ها به یک عکس HDR و همچنین تنظیم دقیق حساسیت ISO، می توان عملی مشابه تثبیت کننده تصویر را انجام داد. اما این روش هرگز نمی تواند جایگزین تثبیت کننده تصویر شود.

حالت HDR زمانی بهتر عمل می کند که شما از یک شیء ثابت با کمترین لرزش دست، عکس بگیرید. اما اگر آن شیء در حال حرکت باشد، با گرفتن تصاویر متعدد شما مشاهده می کنید که تصویر مات می شود. مورد دومی که دیده می شود، نویز در تصاویر است. به این صورت که تصویر نهایی دانه دانه به نظر می رسد البته این نویز چندان چشمگیر نیست. البته این نکته را هم باید در نظر داشت که شرکت اپل با معرفی آیفون 6، نشان داد که کیفیت تصاویر ثبت شده و همچنین قدرت دوربین نسبت به نسل گذشته این گوشی تفاوت بسیاری داشته است. در حال حاضر هم دوربین آیفون 6 عملکرد بسیار خوبی را در اختیار کاربر می گذارد.

در طرف دیگر، پرچم دار ویندوز فونی، یعنی لومیا 930 قرار دارد. دوربین لومیا 930 به لرزشگیر اپتیکال مجهز شده است. بنابر این شما نیازی نیست که چندان نگران لرزش دست خود هنگام تصویر برداری و یا فیلم برداری باشید! زیرا لنز گوشی همراه با لرزش دست شما، تکان می خورد و از تار شدن تصاویر و فیلم ها جلوگیری می کند. همین موضوع باعث می شود تا دهانه لنز باز تر شده و دوربین بتواند در محیط های تاریک و یا روشن، تصاویر مناسبی را به ثبت برساند. اگر گوشی لومیا شما لرزشگیر اپتیکال دارد، به داخل نرم افزار دوربین بروید و سپس به لنز گوشی نگاه کنید. مشاهده می کنید که لنز همراه با لرزش و جابه جایی دست شما تکان می خورد.

یکی دیگر از ویژگی هایی که می توان در مورد آن بحث کرد، توانایی ثبت تصاویر خام با فرمت DNG می باشد. این یکی از ویژگی هایی است که در گوشی های بالارده ویندوز فونی وجود دارد و یکی از مواردی است که بسیار مورد توجه عکاسان حرفه ای است. و دلیل اهمیت ثبت تصاویر خام این است که قدرت مانور دهی عکاس بر روی تصویر ثبت شده در نرم افزار هایی مانند فتوشاپ بیشتر است. در واقع اهمیت تصاویر خام را عکاسان حرفه ای درک می کنند.

lumia 930 cortana

سیری و کرتانا

کرتانا یکی از ویژگی های خارق العاده گوشی های ویندوز فونی است. در زیر مواردی را می خوانید که کرتانا قادر به انجام آن ها بوده ولی سیری نمی تواند انجام دهد.

کرتانا را حتی هنگامی که صفحه گوشی قفل و در حالت آماده به کار است، تنها با گفتن جمله “Hey Cortana” روشن کنید! سیری نیز تونایی اجرا شدن با دستور صوتی را دارد اما برای این کار ابتدا باید صفحه تلفن روشن بوده و قفل نباشد.

شما می توانید دستورات خود را به صورت متنی به کرتانا بدهید و این ویژگی برای هنگامی که شما در جلسه و یا مکانی هستید که نباید سر و صدا باشد، بسیار کاربردی است. شما نمی توانید این کار را با سیری انجام دهید.

یکی دیگر از مواردی که نمی توان آن را برای سیری عیب بزرگی دانست این است که کرتانا نحوه صحبت کردن بسیار دوستانه تری داشته و از لحاظ گفتاری به انسان شباهت بیشتری دارد. اما هنگامی که با سیری صحبت می کنید، احساس ماشینی و مصنوعی بودن را مشاهده می کنید.

کرتانا در آینده نزدیک برای پلتفرم های اندروید و iOS نیز منتشر خواهد شد. اما به این نکته توجه داشته باشید که این دستیار صوتی بر روی پلتفرم ویندوز عملکرد متفاوتی نسبت به دو پلتفرم دیگر خواهد داشت و شما نمی توانید از تمام ویژگی های آن بر روی سایر پلتفرم ها استفاده کنید.

apple iphone 6

کاشی های زنده

رابط کاربری اپل، ساده، زیبا اما در عین حال گنگ است. منظور از کلمه گنگ مفهوم ذهنی آن نیست! منظور این است که اعلانیه هایی که برای برنامه های مختلف وجود دارد، تنها به صورت یک تکه قرمز رنگ در کنار آن برنامه ظاهر می شوند و این می تواند برای کاربر قدری وقت گیر باشد. در مقابل کاشی های زنده ویندوز فون، اعلانیه ها را مستقیم به شما نشان می دهند و کافیست که آن ها را بر روی صفحه استارت پین کنید.

با یک نگاه کوتاه بر روی صفحه استارت گوشی های ویندوز فونی می توان متوجه وضعیت آب و هوا، اخبار روز، آهنگ در حال پخش و… شد. اگر اعلانیه ای داشته باشید، کاشی مربوطه به صورت زنده آن را به شما نشان می دهد. بدون این که وارد برنامه مورد نظر شوید! و همین موضوع می تواند در صرفه جویی وقت به کاربر کمک شایانی کند.

به رابط کاربری آیفون می رسیم. فرض کنید که روزانه کاربر 50 اعلانیه از سوی برنامه های مختلف دریافت کند. اگر چک کردن هر اعلانیه حدود 5 ثانیه وقت بگیرد، مجموعا کاربر باید 250 ثانیه از وقت روزانه خود را صرف چک کردن اعلانیه ها کند. این رقم در هفته به 1750 و در ماه به 7000 ثانیه می رسد. 7000 ثانیه یعنی چیزی حدود 2 ساعت! یعنی شما در ماه باید 2 ساعت از وقت خود را تنها صرف چک کردن اعلانیه ها کنید!

از نظر کاربران آیفون ممکن است که بخش notification shade پاسخ گوی تمام موارد فوق باشد. اما این موضوع را در نظر داشته باشید که اعلانیه مربوط به تمام برنامه ها در بخش notification shade نمایش داده نمی شود. حتی اگر شما کاربر آیفون باشید و برای حدود یک ساعت فراموش کنید که یک اعلانیه را چک کنید، برای این که آن را بخوانید، می بایست به داخل برنامه مورد نظر بروید.

lumia 930 live tiles

صفحه خانه قابل شخصی سازی

علاوه بر ویژگی های کاشی های زنده که در بالا گفتیم، شما می توانید آن ها را بنا بر سلیقه خود شخصی سازی کنید. چیدمان را تغییر دهید و یا به کمک نرم افزار های مختلف آن ها را شخصی سازی کنید.

شما هرگز دو گوشی ویندوز فونی را نخواهید یافت که چیدمان آیکون ها یا همان کاشی های یکسانی داشته باشند. بر روی هر گوشی ویندوز فونی می توانید صفحه استارت را شخصی سازی کنید. دوست دارید کاشی ها را در مکان های مختلفی قرار دهید؟ اندازه آن ها را تغییر دهید؟ و یا این که رنگ آن ها را عوض کنید؟ تمام این ها در گوشی های ویندوز فونی امکان پذیر است. اما در مقابل، کاربر آیفون برای شخصی سازی محدود تر است.

lumia 930 kids corner

قابلیت Kid’s Corner

اگر شما فرزند کوچک دارید و نمی خواهید که هنگام کار با گوشی به برخی اطلاعات شخصی شما مانند تصاویر، ایمیل ها، شماره تلفن ها و… دسترسی داشته باشد، کافیست که از قابلیت Kid’s Corner استفاده کنید تا دسترسی را برای فرزندتان محدود تر کنید و دیگر نگران اطلاعات محرمانه خود نباشید.

سخن پایانی

5 موردی که در بالا به بررسی آن ها پرداختیم، مواردی بودند که گوشی های ویندوز فونی می توانند انجام دهند (برخی از ویژگی ها مانند لرزشگیر اپتیکال دوربین و Hey Cortana را تنها پرچم داران ویندوز فونی دارند) و گوشی آیفون 6 قادر به انجام آن ها نیست. البته گوشی های آیفون در برخی از موارد نسبت به گوشی های ویندوز فونی برتری دارند اما هدف این مقاله بیان ویژگی هایی است که به نوعی گوشی های ویندوز فونی در آن ها برتری دارند.

آیا شما ویژگی های دیگری را می شناسید که گوشی ویندوز فونی توانایی انجام آن ها را داشته ولی آیفون 6 نتواند انجام دهد؟

منبع: WINBETA

منبع :

WINBETA

997 پست
عرفان مرادی
علاقه مند به مایکروسافت و سرویس های این شرکت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
ale
💔 183 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

اول :))))))))))

علی رضاپور
💔 11 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

ایول به ویندوز فون.اینجور که مایکروسافت داره میره جلو تا چند سال دیگه اندروید و آیفون میرن کنار.

مصطفی
💔 1 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

یه چیزی که گوشیهای مایکروسافت (به لطف خرید دانش و سخت افزار نوکیا) دارن، کیفیت بسیار خوب قطعات هستش که از اپل و سامسونگ و دیگران پیشی میگیره
به نظرم، باید تا اومدن ویندوز ۱۰ صبر کرد و تصمیم نهایی رو در مورد مایکی گرفت
تا حالا افتضاح نبوده، ولی خب نقص هایی هم داشته که نمیشه راحت بی خیالشون شد

amiram
💔 10 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

کیفیت ساختی که گوشیای لومیا داره رو اپل باید تو خوابش ببینی سامسونگو هنگرویدیا که کلا سکوت کنن !

danial
💔 10 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

ویندوز فون همه ی گوشی های انرویدی و اپل ها را میخوره میگی نه چند سال دیگه بد میگم

poorya
💔 2 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

دوستان یک سوال من چرا وقتی میگم هی کرتانا هیچ حرکتی نمیکنه … باید تنظیماتیو انجام بدم ؟ ممنون اگه کمک کنید

  mohsen 930
  💔 1 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

  گوشیتون چی هست؟

   poorya
   💔 2 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

   930

    mohsen 930
    💔 1 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

    تو قسمت تنظیمات برید
    Hey Cortana رو روشن کنید ،بعد ازتون میخواد که آموزشش بدید ۵ مرتبه با صدای خودتون hey Cortana رو بگید تا یاد بگیره.من بعد صرفاً با صدای خودتون گوشی و کورتانا فعال میشه حتی تو حالت اسلیپ

  mhd
  💔 1 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

  این قابلیت برای ۹۳۰ و ۱۵۲۰ هست
  اگه گوشی شما یکی از این دو باشه با آپدیت دنیم هِی کورتانا تو قسمت ستینگ اضافه میشه

  حامد
  💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴

  دوست عزیز، تنها در صورتی گزینۀ Hey Cortana توی تنظیمات شما دیده میشه که کشور آمریکا و زبان انگلیسی آمریکایی رو انتخاب کرده باشین و مهمتر از همه، حداقل آپدیت مورد نیاز یعنی Lumia Denim رو روی گوشیتون نصب کرده باشین 🙂

کاربر مهمان
💔 40 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

واقعا گ م ش ی ن متعصب های ویندوزفونی به قول ترک ها [censored by admin]
اونقدر که تفاوت گیر نیاوردین از فردا به مطلبتون اضافه کنید دکمه پاور هم یکی از ویژگی های برتر 930 هست نسبت به 6 ا راستی یادم رفت دکمه ویندوز هم یه مزیت دیگست
جمع کنین کااسه کوزتونو ویندوزفون تا 5 سال دیگه هم به جاییی نمیرسه عکسو ببینین پیشه آیفون خداوکیلی عین اسباب بازی به نظر نمیاد؟شرافتی؟انکار نکنین دیگه..!!!!اگه بالا تند بودم ببخشید واقعا اعصاب خورد شد!!

  محمود دهقان
  💔 0 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

  ادب بهتر از آیفون امد پدید

  بد نیست یکمی ادب داشته باشی

  سامان
  💔 0 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

  بچه ها داداش استیو جابز اومد ، فرار کنین

  h@med
  💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴

  واقعا کی داره به ما میگه متعصب ، الان به خاطر این آیفون سکته نزده باشه خوبه .

  tsdv
  💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴

  خوب مگه مجبوری یه سایت ویندوزی رو چک کنی؟؟؟!!!!
  برو سایتای اپلی رو چک کن!!!
  چرا این کارا رو با خودتون میکنید آخه؟؟؟?

  seyed mohammad
  💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴

  دوست عزیز هروقت بعد از ۴ سال اون دوربین ۸ مگاپیکسلیتون رو تعویض کردید بعد به ما بگو تعصبی .
  بنده خدا ۴سال داری میای میگی دوربین من از همه بهتره! کجاش خوبه اخه؟

mohsen 930
💔 2 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

یه نکته مهم رو جا انداختید،گوشی ویندوزفونی رو به راحتی وصل میکنیم به کامپیوتر بدون هیچ تغییری میتونیم فایل هارو بریزیم رو گوشی یا بالعکس،مسئله بعدی اینکه ساخت و استفاده از اکانت مایکروسافت محدودیت و دردسر اپل آیدی رو نداره.
قابلیت ورد فلو
بودن زبان بصورت رسمی
با اومدن ویندوز ۱۰تقویم شمسی بصورت ازپیش تعریف شده وجود خواهد داشت.در حقیقت ارزش و احترامی که مایکروسافت به مشتری میذاره،اما اپل….بماند ?
یه مطلبی هم بد نیست اشاره کنم اصلاً دلیلی نیست که جنس با کیفیت رو با چیز دیگه ای مقایسه کرد،قول مولانا آفتاب آمد دلیل آفتاب

Masoud
💔 10 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

بد نیست یه مطلب هم بزارید به عنوان قابلیت هایی که ایفون داره و گوشی های ویندوزفونی ندارند . اونوقت باید دید تعداد کدوم یکی بیشتر میشه !

sadegh
💔 2 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

ویندوزفون خوبه ولی هنوز تو قسمت نوتیفیکیشن ایراد داره.مثلا تو وایبر،لاین یا واتس،پیام میاد،تازه نیم ساعت بعد،خبر میده،درصورتی که توی iosاینطور نیست.حتی اندرویدی که انقدر بد میگیم راجع بهش،توی اعلانیه ها خیلی خیلی خیلی بهتر از ویندوزفون عملکرده.
الان تنها برتری وین فون نسبت به اندروید یا ios ،نبود هنگ توی محیط خود سیستم عامله،چون هیچ چیزی نداره که بخاد اجرا کنه!!در صورتی که اندروید و ios هردوتا،یه سیستم عامل بالغ هستن.
با این وجود،لامصب ویندوزفون یه حالتی داره که نمیشه ترکش کرد!!خیلی سعی کردم که گوشیمو رد کنم،یه اندروید میان رده!!بخرم،ولی دلم برای کاشیاش تنگ میشه??

  mohsen 930
  💔 1 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

  درمورد نوتیفیکشن مشکل از مایکرو و ویندوز نیست،مثلا واتس اپ و اسکایپ،به محض فرستادن پیام و یا تماس گوشی نشونش میده،واتس اپ با همکاری مایکروسافت نوشته میشه یا اسکایپ که مال خودشه،اما تو وایبر مشکل هست ایراد از کدنویسی تیم وایبر و کیفیت پایین برنامه ای که برای ویندوزفون نوشتند،البته غمی نیست با اومدن ویندوز ۱۰ و یونیورسال شدن وایبر کیفیت وایبر گوشی درست میشه مثل وایبر دسکتاپ

امید
💔 0 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

سلام خسته نباشین یه سوال دارم من ویندوز ده رو نصب کرده بودم تقویم فارسی داشت خیلی خو ی بود ولی الان برای ویندوز یه اپدیت امد نصبش کردم الان تقویم فارسی رفت وکلا محیط ویندوز عوص شد مثلا تقویم و ایمیل الان توی صفحه قفل نوشته امروز 18 خرداد ولی وقتی ویندوز بالا میاد توقیم فارسی نیست میشه راهنمایی کننین

علی
💔 1 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

دوستان ، من خودم ۹۳۰ دارم و همه این هایی که گفتید درست بود ولی یه دو ایراد در این گوشی هست که با برسی این دو ایراد ارزش برتری های این گوشی نسبت به IOS میاد پایین ، ۱ : باتری ضعیف این گوشی . ۲: داغ کردن بیش از حد در هنگام انجام بازی و برنامه های سنگین ، اگر این داغ کردن موجب اسیب به گوشی شود که زبانم لال ایسی ها بسوزند ، این گوشی دو هزار نمی ارزد ولی اگر طبیعی باشد دیگر قضیه فرق میکند

  رسول
  💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴

  داداش من ،بنده خودم ۹۳۰ دارم، جایی که نور هست روشنایی رو بذار روی low, و جایی که نیست مثله شبها بیرون،اتاق تاریک،خلاصه نور کمه بذار روی اتوماتیک،
  و دابل تب گوشیتو نذار ،خاموش کن،
  جواب میده
  برای داغ بودنشم چاره ای نیست مگر بری سیبری،

محمود دهقان
💔 68 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

خب این رو هم بگید که 1500 قابلیتی که ایفون دارد ولی پرچم دار ویندوز نشانی از آن ندارد

  محمدرضا
  💔 5 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

  نمیگیم تا کمی بسوزی P:

  hamed
  💔 4 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

  از اون 1500 تا 499 تاشو میگید لطفا

poorya
💔 2 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

اپدیت دنیم یک رو دارم ولی تو سیتینگم قسمتی به این نام وجود نداره

  mohsen 930
  💔 0 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

  Locatio روشن هست؟برای کارکردن هی کورتانا حتما باید لوکیشن روشن باشه

ارسلان
💔 0 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

اصلا نمیدونستم که لنز گوشیم حرکت میکنه الان دیدم،چه باحاله

ترول
💔 21 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

ویندوزفون هیچی نداره …
یه پست بزنین با عنوان : 1000000000 موردی که آیفون ۶ قادر به انجام آن ها است اما پرچم دار ویندوز فونی نمی تواند انجام دهد.

احسان13
💔 4 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

سلام شخصی سازی صفحه استارت چجوری؟ برنامه خواصی داره .اگه داره معرفی کنید.یا منظورتون هنون جابهجایی گاشیهاست؟

  tsdv
  💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴

  اگه براتون کافی نیست،میتونید از این برنامه هم استفاده کنید که قبلا هم معرفی شده!
  Pretty Lumia

poorya
💔 0 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

دوستان این چه آپدیتیه

(8.10.14219.341)

mohsen 930
💔 0 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

آپدیت دنیم.gdr1

آشوب
💔 5 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

آقا من توی نور کم از دوربینم که ۱۵۲۰ راضی نیستم ولی اپل اونا رو خوب ادیت میکنه و قشنگ به نظر میرسن میخواستم بدونم آیا تو ویندوز ده نهایی بهتر میشه؟مثلا ۴k عکس بگیریم؟مثل فیلم برداری خیلی خوب میشه اگر بشه
بعد من یه مدت روی چگونگی دوربین اپل و نوکیا بحث کردم و تحقیق کردم یه مقاله ی چند خطی میتونم بنویسم نویسنده ها اگر خواستن من هستم ههههه
البته کمه و منبع خاصی ندارم اخه خودمم برسی کردمش
ایمیل توی اسکایپ که آقا عرفان در جریان هستن ولی نمیدونم چرا دیگه اسکایپ آقا عرفان کار نمیکنه
ایمیلم اینه: pashoob@hotmail.com

  mostafa panahi
  💔 1 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

  مگه عکس برداری ۴کی هم داریم?

   mohamad.zare
   💔 0 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

   تو آپ دوم دنیم 1520 میشه 4k

Shahriyar
💔 0 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

Kid’s Corner به نظرم اسم مناسبی نیست Parents’s Corner به نظرم هم اسم بهتریه هم منظور واقعیو میرسونه
من که هر وقت کسی گوشیمو میخواد تو Kid’s Corner میدم بهش
شوخی نیست که بحث آبرو و حیثیته D:

مسعود
💔 0 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

لومیا 930 دارم ، مشکلی تو قسمت زمان پیام ها بوجود اومده ، مثلا اگه ساعت 10 پیام ارسال کنم و همون لحظه جوابش رو دریافت کنم ساعتی که جواب رو دریافت میکنم رو میزنه 12 !! دوساعت اختلاف زمانی در پیام هام وجود داره ؟ علتش چیه ؟؟ یکی دیگه هم مشکل پرش صفحه که کاربران دیگه هم پرسیده بودن . من هم این مشکل بوجود اومده

  mostafa panahi
  💔 1 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

  مال اپراتور هاست تو همه گوشیا اینجوریه

  sadegh
  💔 1 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

  برو تو تنظیمات،زمان گوشیتو روی تهران تنظیم کن.همش درست میشه.

مصطفی
💔 37 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

خب از همون اول 6 ois نداره ولی 6plus داره مگه اینکه سیکس پلاس ایفون نباشه که …
دومی رو حداقل یکم فک کنین بعد تایپ هر کدوم مال یه سیستم عامله خب
دستیار صوتی هر سیستم عامل ماله خودشه
بهتر بود میگفتین کرتانا بهتر از سیری هستش نه اینکه ایفون کرتانا نداره
سومی رو که باید بگم کاشی های زنده بدک نیستن ولی تنها برتری رابط کاربری وینفون به همین محدود میشه
درعوض ای او اس سریع تر و سر راست تره ضمن اینکه نمیشه که کاشی زنده رو رو ای او اس بزارن اونجوری مثل وینفون زشت میشه
درمورد چهارمی باید گفت اپل شخصی سازیش ضعیفه ولی تو این مورد با فاصله چند کیلومتری وینفون باید گرد و خاک اندرویدو بخوره
پجمی رو هم همه از ال جی تقلید کردن اولین بار الجی تو رابط کاربری اندرویدیش کیدز مود گذاشت
میخواستم پنجاه برتری ای او اس به وینفون و صد برتری اندروید به وینفون رو بگم ولی حس تایپ کردن ندارم
باشد که هدایت شوید

  mostafa panahi
  💔 8 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

  ای او اس سیستم عامل مضخرفیه میدونی چرا سرعتش بالاست چون بخاطر پردازندشه ، آیفون فقط دوتا مضیت خوب داره یکی تاچش و یکی سخت افزارش وگرنه هیچیش بدرد نمیخوره ، سیستم عاملی که هک بشه بدرد سطل آشغال میخوره

   مصطفی
   💔 15 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

   حداقل سیستم عاملیه که یکی وقت گذاشته بتونه راه هکشو پیدا کنه
   اخه وینفون ارزش نداره کسی وقت بزاره راهشو پیدا کنه
   طرف با خودش میگه گیرم راهشو پیدا کردم اخه کیو میخوام گوشیشو هک کنم
   کسی گوشی وینفونی نمیخره که(مدیونی اگه فک کنی اشاره به 3 درصد میکنم)
   یعنی میلیون ها نفر که دیوایس ای او اسی و اندرویدی میخرن ( اون 97 درصد ) نمیفهمن
   شما اقلیت ( 3 درصد ) میفهمین
   ماکرو اگه میدونست همچین فنای باحالی داره اصلا به خودش زحمت وین 10 و پرچمدار نمیداد
   همون 520 رو 500 دلار میداد با وین 8 شما با کلی ذوق میرفتین میخریدین
   خوبه ادم حقایقو ببینه

    محمود دهقان
    💔 2 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

    الان با این اوصاف شما از مهندسان مایکروسافت بیشتر میدونی که میلیاردها دلار صرف این سیستم عامل کردن

    amir
    💔 1 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

    هازامازافازا ؟ شنیدی میگن آواز دهل شنیدن از دور خوش است ؟ هرموقع آیفون دستت گرفتی منتقد شو واس ما. هرموقع تو جمع بودی چارتا عکس با رفیقات گرفتی نتونستی بلوتوث کنی بیا اینجا خطبه بخون . هرموقع خواستی دوتا اهنگ از pc بریزی رو گوشیت شونصدتا دم و دستک باید نصب میکردی بیا اینجه انتحاری کامنت بزار .
    فک کنم از همون دسته افرادی که میگن هشت اپل واقیه هشت سامسونگ الکیه (خخخخخ) . شما برو سلفی تو جلو آینه بیگیر لایکات بره بالا . من خودم ایفون داشتم الان حاضر نیستم پنج دقیقه بگیرم دستم . عصن گوشی که ویندوز نباشه دستم میگیرم حوصلمو سر میبره . بعدشم شما میخوای مقایسه سیستم عامل ببینی برو مصرف کنندگان ویندوزو مک رو مقایسه کن بفهمی اپل قدیسه نیست . مایکروسافت از اول توجهش رو کامپیوتر بوده الانم داره گوشیهاشو به سمت کامپیوتر میکشونه جایی ک توش قویه . اما اپل از اول کارش همین مسخره بازیا و گوشی های فانتزی بوده(آیفونو آیپد آیپاد و…) .تو نو آوری تو کوچیک ترین آپدیت های ویندوز رو نگاه کن بعد برو ios رو ببین از 2008 تاحالا همینه . مثل جنیفره مهم نیست چقدر میگذره همیشه یه شکله !!!

    seyed mohammad
    💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴

    پراید هم تو خیابون ها زیاد دلیل میشه که بهترین ماشینه؟
    داداش مقیاست رو میدی دست مردم؟
    لابد اگه مردم خودشون رو انداختن تو چاه شما هم میپری باشون ها ؟!

    mostafa panahi
    💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴

    تو ایران هیچکس اپل رو بخواطر خوبیش نمیگیره فقط بخاطر کلاس و عکس گرفتن تو آیینه میگیرن ، وینفون ویروس نمیگیره و کسی تا حالا نتونسته هکش کنه ، ای او اس همش باگ امنیتی داره چند هفته پیش با پیام ریستارت میشد ، من یه چیزی میگم حتما انجامش بده از این به بعد با کامپیوتر هم کار نکنین چون ویندوزه و مال مایکروسافته برین رو کامپیوتراتون هنگرود که نیست یا مک که انگشت کوچیکه ویندوز هست رو نصب کنین و باهاش کار کنین

   Mr UNTD
   💔 1 پاسخ دهید سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴

   جان مادرت حرف بی ربط نزن
   تو که از علم برنامه نویسی و سیستم عامل و صف پردازش و … چیزی بلد نیستی دیگه چرا بیخود صحبت میکنی دوست عزیز ؟
   وینفون یه سری ویژگیای جذاب داره و یه سری قابلیت ها،ولی انصافا سیستم عامل آیفون عالیه
   هم نرم افزارای درست حسابی و حرفه ای داره،بلطف کتابحانه های عظیم و بزرگ و قدرتمندش،هم روونه،چون دقیقا برای همون سخت افزاری که روش نصب میشه کد نویسی شده و اجرا میشه،هم امنیت بالایی داره
   بیخود لطفا جو گیر نشید،مایکی که ارث بابامون نیست !
   الحق و انصاف ویندوز ۸.۱ گوشی ضعیفه،نمیشه انکارش کرد.ولی ظاهرا تو ویندوز ۱۰ خیلی چیزا عوض میشه،سال آینده این موقع میشه در موردش اظهار نظر کرد

  mr.sun!!
  💔 3 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

  با وجود اینکه ویندوزفون رو خیلی دوست دارم،ولی متاسفانه این دوستمون درست میگه.الان برای ویندوز،فقط روی کاشی زنده(که در اکثر مواقع مردس و کار نمیکنه!!!) و دوربین مانور میدن.مگر اینکه توی ویندوزده گوشی،یه اتفاق خوب و بزرگ بیوفته.

anf-b
💔 0 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

درسته توی عکسبرداری پرچمدارهای ویندوزی از آیفون بهترند ولی قابلیت slow-motion record آیفون 6 که میتونه تا 240 فریم در ثانیه فیلم برداری کنه خیلی متفاوتش کرده، امیدوارم این قابلیت هم به ویندوزفون بیاد

ایمان
💔 5 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

مشخص که شما تاحالا حتی یک ایفون هم از نزدیک ندیدی
چون hey siri حتی زمانی که صفحه ام قفله کار میکنه ولی شما اصلا اطلاع نداری که همچین چیزی موجود داره
بهتره همیشه وقتی یه متنو ترجمه میکنی میزاری یا یجا میخونی کپی میکنی خودت یه امتاحانی هم بکنی
چند تا مسئله دیگم که گفتی HDR رو داره اپل
مسئله کاشی زندم که به رابط کاربری مربوط هست
که توی ios ایکون زنده مثل ایکون ساعت یا تقویم هست
من خودم گوشیم ویندوزی هست ولی وقتی اطلاع نداری از چیزی مطلب ننویس راجبش
موفق باشی

  mostafa panahi
  💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴

  سیری من باهاش کار کردم انگار میخواد با ادم دعوا کنه تازه خیلی از قابلیتای کورتانا رو نداره ، تازه مثلا یه اسمی رو به سیری میگی به یکی دیگه زنگ میزنه حتما باید با تلفظ کلمات رو واضح بگی در حالی که من به کورتانا راحت میگم زنگ میزنه چون من خودم هم با سیری هم با کورتانا کار کردم هرچیم میخواستم با هی سیری بیام بالا نمیومد ۱۰ باز امتحان کردم کار نکرد

   ایمان
   💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴

   اینکه ما انگلیسی رو درست بلد نیستیم به سیری یا کرتانا مربوط نمیشه چون اونا لهجه اون منطقه رو در نظر میگیرن نه لهجه یه ایرانی که میخواد انگلیسی حرف بزنه زو
   و اینکه شما نمیتونی hey siri رو فعال کنی یعنی بلد نیسی بازم ربطی به اپل نداره

selma
💔 5 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

انتن دهی و شارژ نگه داریش واقعا بده من لومیا 925دارم ازش بخاطر همین دو مورد ناراضی ام میخام عوضش کنم اما میترسم اگ 930 رو هم بگیرم این دوتا مشکل رو داشته باشه

  مسعود
  💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴

  من 930 دارم ، شارژ میخوره بسیاااار

احسان۱۳
💔 2 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

اقا ببخشید فقط ۹۳۰لنزش تکون میخوره؟؟خوب ۸۳۰و ۱۵۲۰که همون اوپتیکال و دارند.پس چرا اونا تکون نمیخوره.اخه چه فرقی میکنه؟؟هرچی جلوتر میریم من از گوشیم بیشتر بدم میاد و به ۹۳۰علاقه مند تر میشم و افسوس که چرا میتونستم اونا بخرم ولی نخریدم.ای بابا.نگید اقا نگید

quf
💔 0 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

دوستان چجوری میشه ازویندوزاینسایدرانصراف داد؟میخام اپدیت دوم ۸.۱رودریافت کنم.برنامه ویندوزاینسایدرو ازگوشی پاک کردم وتو اکانت ماکروسافتم تو اون قسمت که واسه اینسایدرشدن اون چندتاگزینه روتیک میزنن اون تیکهاروهم برداشتم ولی هنوزم تا میزنم گوشی اپدیت بشه پیش نمایش ۱۰میاد واسه اپدیت

محمدرضا د
💔 3 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

ویندوز فون در همه گوشی ها قابلیت فولدر گروهی برای کاشی ها داره که خیلی زیبا ،حرفه ای و سریعه که خیلی به کار میاد اما مال آیفون مثل یه پوشه میمونه که با کلیک روی اون از صفحه استارت خارج و وارد فولدر میشی که اصلا قشنگ نیست. مثل یه اپ عمل میکنه نه یک ویژگی درونی سیستم

10 برتری گلچین شده آی او اس / آیفون نسبت به وینفون / لومیا از میان 50 برتری :
1- خیلی گرونه (به این میگن: کلاس)
2- لوازم جانبیش از خودش هم گرونتره (به این میگن: آخر کلاس)
3- قیمت بازی ها و نرم افزارهای یکسان نسبت به هر پلتفرم دیگری گرونتره (به این میگن: منو این همه خوشبختی محاله)
4- خم میشه (به این میگن: فلکسیبیلیتی یا انعطاف پذیری)
5- آی کلاود و اکانت شما بدون زحمت زیاد هک میشه ( به این میگن: دسترسی آزاد به اطلاعات )
6- فروش به ایرانی ها (نه ایران) در فروشگاه های اپل جرمه (اخبارش در اینترنت موجوده) (به این میگن: لعنت به این رفاقت ، دوست دارم کثافت!)
7- وقتی فروش به ایرانی ها جرمه پس پشتیبانی کامل از زبان فارسی و تقویم فارسی هم کلا لازم نیست (به این میگن: گفتگوی تمدنها)
8- کلش آو کلنز داره (به این میگن گلاب به روتون …)
9- شارژ گوشی تموم بشه اگر به شارژر هم بزنی باید چند دقیقه وایسی تا شارژ اولیه بشه تا به اورژانس زنگ بزنی (به این میگن: رستگاری در چند دقیقه)
10- آمریکائی ها به برند آی فون میگن I idiot (به این میگن: خیلی خارجکیه نپرس)

وینفونی های گمراه هدایت میشین یا یزور هدایت بشین؟ 🙂

اما مک بوک ایر خدائیش یه چیز دیگه ست (البته حتما با نصب سیستم عامل ویندوز ) با سرفیس پرو 3 نتونستم همون حس راحتی رو داشته باشم (به این میگن: صداقت)
🙂

  محمود دهقان
  💔 2 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

  تا حالا همچین تحلیلی ندیده بودم

رومینا
💔 11 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

جالبه واقعا.تا کی میخاید خودتون رو گول بزنید.خوب ۱۰۰۰۰ تا قابلیت هم اندروید و آیفون دارن که ویندوز فون نداره.بخدا زشته.میخاین بچه گول بزنید.اونم قابلیتهایی که بخاطره سیستم عامل نیست بلکه بخاطره سخت افزاره.بخاطره لنز دوربین هست که مال شرکت زایس هست.واقعا متأسفم که با این حرفا بزرو میخاین بگین ویندوز فون خوبه‌‌

  mostafa panahi
  💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴

  میشه ۱۰۰تاش رو بگی؟

reza
💔 6 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

سلام
حالا چرا نمیگین چ برتری هایی داره آیفون….
چیزای مهمی نیستن اینایی ک گفتین..یکم با دید باز نگاه کنید…
همیشه ویندوز فون خوب نیس..یاعلی

mohamad.zare
💔 0 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

خخخخخخخخخخخخخخخ کامنتاروووووووووووو
این سه سیستم عامل و نباید با هم مقایسه کرد
اما به هر حال منم یه ویندوزی هستم و از آی.او.ای و اندروید خوشم نمیاد ولی خب اونا خیلی بهتر از ویندوزفون هستن(اندروید رو ولی قبول ندارم.آیفون هم که دیگه خز شده)

Mojtabalumia
💔 0 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

سلام دوستان.من هم آیفون فایو اس دارم،هم لومیا ۹۲۵ هم نکسوس ۵.پس اونقدری میدونم که بخوام نظر بدم.
همه ی موارد گفته شده درستتد اما به نظر من مهم ترین قابلیت ویندوز رابط کاربریش هست.حتما همه تون میدونید که بستن یک برنامه از توی تسک منیجر مقداری از باتری رو مصرف میکنه.
توی سیستم عامل آی او اس به دلیل رابط کاربریش تنها راه خارج شدن از یک برنامه اینه که دکمه ی هوم رو بزنید بعد از توی تسک منیجر پاکش کنید.
توی اندروید هم که چه دکمه ی بک رو بزنید و چه دکمه ی هوم رو بزنید باز هم برنامه باز میمونه و مجبور به پاک کردنش به طور دستی از تسک منیجر هستید.
اما ویندوز تنها سیستم عاملی که دکمه ی بکش کار میکنه و بعد از خروج از برنامه به طور خودکار بسته میشه.
به نظرم خیلی قابلیت های دیگه هم هست که ویندوز نداره……اما همین چیزهایی که داره فوق العاده ست

  sadegh
  💔 0 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

  به خود برنامه ربط داره.مثلا شما برنامه تلگرام رو با بک خارج شو.میبینی که هنو باز مونده

  پرهام
  💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴

  توی اندروید بکو بزنی برنامه باز نمیمونه. اون لیستی که با زدن دکمه مولتی تسکینگ نشون میده لیست اخرین اپهای استفاده شده هست. وگرنه شما یه بازیو باز کن بعد بکو بزن بعد از توی مولتی تسکینگ برو بیارش میره از اول. پس بسته شده بود که رفته از اول. اون فقط یه لیسته. بعدشم واقعا این شد مزیت؟ الان تو وینفون نمیشه ۸ تا اپو با هم باز کرد خوبه؟ چقد ملت تعصب دارن والا. چقدرم اطلاعاتشون کمه.

Mehrdad
💔 1 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

دوست عزیز, بچه زیر ۱۸ سال, چرا نمیفهمی ایشون میگه چند ویژگی که ویندوز فون داره که ای فون نداره
خوب مسلمه ای فون هم ویژگی هایی داره که ویندوز نداره اما این پست راجبه ویژگیهای ویندوزه
بفهم, بفهم, بفهم, خدایا ما با کیا شدیم ۸۰ ملیون
شما برو از کسی دفاع کن که تو دنیا آدم حسابت کنه نه اونی که میگه فروختن گوشی به این مردم جرمه
شما کلا از کسی که بزنه تو سرت و تحقیرت کنه خوشت میاد اینم برمیگرده به مشکلات روحی و روانی شما, پس زودتر به تیمارستان خودتو معرفی کن
اگه این توهینی که ای فون به ایرانیا کرده بود به مردم هر کشور دیگه ای کرده بود محال ممکن بود یک گوشی از این برند در بازار اون کشور فروش برفت چه برسه ازش طرفداری کنن تو سایتهای خودشون و به هم حمله کنن.
برو خودتو بیش از این نشون نده که چه اجنبی پرستی هستی…

ahmad
💔 0 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

اقا خدارو شکر هم ما ایپد داریم هم ویندوز فون ما طرف هر دو رو میگیریم
تو تبلت که بهتر از اپل نیست (باید قبول کرد) ویندوز بیشتر به خاطر ارزونیش و خاص بودنش مد نظر میاد به شخصه به جای یه پرچم دار ویندوزی یه ایپد گرفتم و یه 520 ولی جفتش خوبه 🙂
به پیچ اینستای ما هم سر بزنید [censored]
در ضمن اینو هم بگم اینجور کل کل ها بچه گونست به نظرم من . به شخصه هر کدوم و دیدم به درد نمیخوره میندازم بیزون اون اندروید بد بخت و هم ما خیلی باهاش کار کردیم همچی هم هنگ نمیگنه به شخصه هنگ ندیدم لگ دیدم که تو ای او اس و ویندوز و ویتدوز فون و اندروید و همش دیدیم

رضا شیری
💔 1 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

سلام دوستان گل
یکی nfc هست که هنوزم در اپل گنگ و دست نیافتنی هست برای کاربراش
دوم بلوتوث هست که برای دست یافتن بهش باید هزینه جدایی رو پرداخت کرد
سوم مشکل اتصال به pc که در ویندوز فون وجود نداره که هیچ از اندروید هم عالی تر عمل کرده
چهارم مشکل آنتن دهی که تو نسخه 6 آیفون هنوزم وجود داره یعنی ضعیفه (محل کار ما 2 طبقه زیر زمینه و اونجا گوشیم آنتن میده اما آیفون 6 دوستم خیر/ هردو از ایرانسل و شبکه 2g استفاده میکنیم)
پنجم نداشتن نرم افزار قابل قبول برای دوربین که تو ویندوز همه چیز تمومه و هیچ گونه کمبودی برای بحث باقی نزاشته
ششم استحکام پایین بدنه آیفون نسبت به سایر رقبا (لومیا که جای خود داره)
هفتم ضعف عکس در شب با فلش که اگر روش نمیزاشتن کمتر آبروشون میرفت چون با دوستم که تست کردیم تو آیفون 6 در محیط باز عکاسی با فلش نویز تصویر رو چند برابر میکرد
موارد ریز و درشت دیگری هم هست که نیازی نمیبینم بگم (به نظر من آیفون گوشی خیلی عالی هست اما قبل ازون برندِ و بس همین)
من آیفون رو بنا به دلایلی دوست ندارم اما قصد ایراد در آووردن ازش هم ندارم چون هرکسی نظر و سلیقه خاص خودش رو داره و برای من محترمه
مواردی هم که نوشتم چیز هایی بود که از نزدیک و روی گوشی دوست و همکار خوبم تست کردم
با تشکر ازین که این نظر رو خوندید

Abolfazl
💔 3 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

چرا بحث میکنید عاقایون I phone 6 معلومه که عالیه و از ویندوز فون بهتره چرا؟ چون از لومیا 930یک و سیصد و از 1520 حدود نهصد گرون تره، حالا با همین پول اختلاف قیمت میتونید یه گوشی تقریبا بالا رده اندرویید بخرید ، منطقی باشید به جای تعصبی بودن

md.sina730
💔 0 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

تا چند سال دیگه به جای هواوی/سونی/اچ تی سی / سامسونگ/ال جی / لنووا و……………..
فقط لومیا میبینید . من تو این هفته 49 لومیا تو محل زندگیم دست افراد دیدم !!!!!!!

shahin.krz
💔 1 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

سلام
اقا چقد بحث میکنین!!! من تا حالا ایفون نداشتم ولی دئستام داشتن و کار کردم باهاش، اندروید داشتم الانم دارم ، لومیا 520 هم دارم
این که چه گوشی خوبه بستگی به نیاز هر فرد داره!مثلا واسه پدر بزرگم به جز گوشی ساده چیزی نمیشه خرید!!
من خودم ویندوز رو با هیچی عوض نمیکنم چون اون چیزایی که میخوامو داره ! درسته یه سری مشکل داره ولی هیچ چیزی بدون مشکل نیست!
با توجه به رشدش مطمعنا در چند سال اینده بسیار فوق العاده میشه
ادمین جان ممنون از فعالیتتون

رضا شیری
💔 0 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

راستی این مواردی که دوستان در مورد ضعف آیفون گفتن موارد کوچیکی نیست که براحتی بتونیم از کنارش رد بشیم
چرا برای نداشتن یک امکان خیلی کوچیک ویندوز رو زیر سوال میبرید و ما نباید حق حرف زدن داشته باشیم ولی در مقابل شما جبهه میگیرید و فقط بخاطر 3 ملیون و خورده ای پولی که بخاطر گوشی دادید که بعضی امکانات ریز و درشت یک گوشی اندرویدی 200 هزار تومنی رو نداره زمین و زمون رو بهم میریزید
به نظر من یک گوشی هوشمند باید در عین حال که قیمت مقرون به صرفه ای داره باید در مقابل امکانات متناسب با پولی که پرداخت کردید رو در اختیارتون بزاره
به طور مثال گوشی خودم 1020 / به این خاطر خریدم که واقعا همه چیز تمومه و اگر بخوام از کمبودش بگم فقط میشه گفت اون led نمایش نتوفیکیشن اگر بود دیگه هیچی کم نداشت
خدا پیغمبری راست و حسینی هم بگم دوربینش عالی و قابل قبوله اما به نظر من اگر میگفتیم 30 مگاپیکسل کیفیت داره اونوقت با دیدن عکس هاش بهش ایمان میاووردید و به عنوان یک گوشی هوشمند که با کیفیت ترین و کوچکترین دوربین دنیا رو داره قبولش میکردید
در پناه حق

Alireza
💔 4 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

100مورد هست که اپل میتونه انجام بده ویندوز نه…!!!یندوز فون خیلی میخواد تا کامل بشه…

  رضا شیری
  💔 1 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

  از شما دوست عزیز میخوام برای بالا بردن اطلاعات بنده و جمع حاظر 20 مورد قابل قبول رو مثال بزنید تا اطلاعاتمون بالا بره و با ویژگی های برتر آیفون آشنا شیم با تشکر

مصطفی
💔 1 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

واقعاً جالبه
راجب به آیفون که اصلاً صحبت نکن ، از هر ده نفر شش نفر آیفون دارن که خز شده و اگه بخوای خاص باشی باید بری چهارده تومن پولت رو بریزی آشغالی
اندرویذ هم که دیگه ولش کن روی آفتابه دستشویی هم نصب میشه
ویندوز هم که هنوز اول راهه
.
.
.
.
.
.
اینا حرفاییه که از طرفدارای هر سیستم عامل راجب به سیستم عامل های دیگه می شنویم
به عقیده من هر سیستم عاملی که دیدی باهاش حال میکنی مناسب ترینه برات

مصطفی
💔 0 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

خیلی جالبه
یکی دوتا ضعف از اندروید بگه
جانه من نگین هنگمیکنه که میفهمم هیچی بارتون نیست
هنگ و لگ تقصیر رابط کاربری و پوسته سنگین شرکتهاست
اندروید خالص نکسوسی نه لگ داره نه هنگ
درباره پایین رده های سریع هم بهتون سه گزینه moto e کمتر از 500 تومنه
moto g کمتر از 800
نکسوس 5 کمتر از 1
رو پیشنهاد میکنم
نه هنگ دارن نه لگ تا سالها در اول لیست اپدیت هستند
اگه مثه من دست تو جیب کنین و 2ونیم یه نکسوس 6 64 بگیرین که تضمین میکنم تا سالها غم نداشته باشین
جانه من دوتا ضعف پلتفرم اندرویدو بگین
خواهش

  محمدرضا د
  💔 0 پاسخ دهید چهارشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۴

  نه به جان شما اندروید که هنگ نمیکنه . فقط سالی به 12 ماه باید هارد ریست کنی واسه تنوع و سرگرمی . حالا میخواد واسه پوسته باشه یا هسته . اصلا چه اهمیتی داره.
  البته بدافزار ، ویروس و هک شدن و عدم امنیت هم که کلا ایراد نیست و از اوجب واجباته.
  ما نکسوس 5 برادرمون رو هم سعادت داشتیم کلی شخم بزنیم اما همون آش و همون کاسه مثل بقیه اندرویدی ها. هم لگ داشت هم هنگ و هم بعد چندماه غسل واجب ( هارد ریست)
  به هرحال شما هم نظرت محترمه

مصطفی
💔 1 پاسخ دهید دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

من خودم فن بوی بازی رو قبول ندارم
اندرویدو دوست دارم
ولی ای او اسم قبول دارم
ولی وینفون خیلی داغونه
تمام چیزایی که دویتان راجب ایفون گفتن ( به فرض که حقیقت باشه ) درست
ولی اکوسیستم اپل یه جذابیت خاصی داره که یه اندزویدی مثه من ( با اینکه اندروید خیلی کامل تره ) به خودش اجازه نمیده ای او اس و ایفون رو ضعیف خطاب کنه
بیاید منطقی باشیم
کاملا واضحه وینفون تو رده بندی اخره
البته بنده از ای او اس دفاع نمیکنم چون دو سه میلیون پول ایپد دادم
چون همین دستگاه اگه راضیم نکنه با ضرر ردش میکنم چون واقع بینم و اگه چیزی راضیم نکنه بیخیالش میشم
وینفون رو یه روز نشستم لومیای دستم رو جمع بندی کردم
خوب نبود
دوروز بعدش گوشیرو با ضرر فراوان دادم
ضرر کردم ولی خودمو گول نزدم
دوستان واقع بین باشید

رضا شیری
💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴

دوست گلمون بیشتر در مورد اندروید صحبت کردند که با موضوع ارتباطی که نداشت هیچ کسی اینجا نقدش نکرده بود
ویندوز فون هیچ وقت اندروید یا ios نمیشه … بادمجون مزه خودشو داره و کباب هم مزه خودشو نمیتونیم بگیم چون تو بادمجون میخوری از من کمتر میفهمی و حالیت نیست و چیز خوب و بد رو از هم تشخیص نمیدی
ببخشید اگر مثال نزدیکی نزدم اما واقعیت همینه ویندوز برای کاربراش کبابه و علف به دهن بزی شیرین اومده … و برای مخالفاش آب دوغ
و بلعکس سایر پلتفروم ها
هر سه سیستم عامل به یک اندازه کمبود و مشکل دارند و من فقط منتظر ویندوز 10 هستم چون بهش ایمان دارم و میدونم پایان مشکلات ویندوزه

ahmad
💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴

سلام به دوستان
ایفون نسبت به قیمتی که داره اصلا کارایی نداره نمیگم گوشی بدیه ولی با این قیمت اصلا نمی ارزه
اندروید هم که داغونه با اون سرعتش من برا بابام نکسوس 5 خریدم با اون سخت افزار بازم سرعتش و کاراییش به لومیا 520 ابیه خودم نمیرسه
با این اوصاف افراد به سه دسته تقسیم میشن:
1 افراد ظاهربین که فقط برای کلاسش گوشی میگیرن و به کاراییش کاری ندارن
2 افراد نا وارد که از گوشی چیزی نمی فهمن
3 کسایی که ویندوز فون دارن
ت مام

  پرهام
  💔 1 پاسخ دهید سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴

  منم یک سال ۵۲۰ داشتم. واقعا باید بگم بعد از سیان افتضاح شد. کلا وینفون تا بلک روون بود و بعد از سیان داغون شد. هرکسیم بگه وینفون لگ و هنگ نداره واقعا یا اطلاعات نداره یا تعصب داره. من دوتا لومیا ۵۲۰ داشتم الانم لومیا ۸۳۰ دارم. دو سالم هست که وینفونیم. وینفونیم چون شیک و خاصه. ولی واقعا از لحاظ کارایی اصلا به اندروید و ios نمیرسه. من جفت لومیا ۵۲۰ هام و این ۸۳۰م لگ میزنن در جاهایی. دوستانی که ادعای سرعت بالای وینفونو میکنن توی اپارات کلیپ مقایسه سرعت لومیا ۹۳۰ با ام ۸ رو ببینن که چجوری ۹۳۰ تحقیر میشه. بعد واقعا موندم شما میگی ۵۲۰ت سریعتر از نکسوز۵ ه. اخه برادر یه چیزی بگو که باور کنن ملت. من دوتا ۵۲۰ داشتم. ۵۲۰ بعد سیان توی مولتی تسکینگ از وای ۳۰۰ هواوی هم بدتر شده. در عمل تست کردم که میگم. یکیم نداشتم که نگی الکی میگم. من دوتا ۵۲۰ داشتم. الانم که ۸۳۰ دارم اقرار میکنم که اینم هم لگ میزنه هم هنگ میکنه. مشکل رزومینگش بماند اونو حساب نکردم. با لومیا ۶۴۰م کار کردم اونم لگ میزنه. وینفون بعد سیان مشکل عجیبی در اسکرول داره و ایتمها دیر لود میشن که در بعضی اپها وضع بسیار وحشتناکتر از لگ اندروید میشه. راجب ۱۵۲۰ و ۹۳۰ نظری نمیدم چون از ۸۳۰ الانم قویترن. ولی هرکی بجز دارندگان این دو گوشی ادعا میکنن که وینفون ۸.۱ لگ نداره و مشکل اسکرول نداره من حاضرم دو روز گوشیش رو بگیرم و تست کنم و اگه لگشو نشونش ندادم دوتا ۵۲۰ و ۸۳۰مو تقدیمش کنم.
  خواهشا اینقدر مزخرفات تحویل مردم ندین. وینفونم مزیتهای خودشو داره. منکرش نیستم. خودمم وینفونیم وینفونیم میمونم. ولی بعد از دو سال استفاده از این سیستم عامل و کار کردن با حداقل ۵ تا گوشی وینفونی ضعیف و قوی با اطمینان میگم که هنگ و لگ نداشتن جزو مزیتهای وینفون نیست.

  مصطفی
  💔 1 پاسخ دهید سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴

  خیلی جالبه
  شما میدونی یه چیزی تو اندروید هست به اسم کاستوم ریکاوری
  یه چیزی هست به اسم کاستوم رام
  به خدا اگه شما وینفونیا یه بار تو زندگیتون لذت کاستوم رام رو تجربه کرده بودین سمت وینفون نمیرفتین
  الانم احتمالا براتون عجیبه من چی میگم
  بازم شما عاقل و خوب
  چن ماه دیگه سلامت میکنم با وین 10 که هنوز خیلی قابلیتا رو نداره

رضا شیری
💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴

یک نکته رو هم یاداور بشم…
کلیه گوشی های ویندوزی که تا امروز ساخته شده و از 8.1 (دینیم) بهره میبرند تو عملکرد همگی یکسان هستند !!
این برگ برنده ویندوز بوده و هست که میتونه روی کمترین مشخصات سخت افزاری به بهترین شکل ممکن اجرا بشه و مدریت خودکار داشته باشه از رام 512 گرفته تا 2 گیگ یا هر مدل پردازنده ای / گوشی بنده پردازنده دو هسته 1.5 داره که در زمان رونمایی میتونست گزینه های بهتری رو استفاده کنه اما بدون طرفداری میگم بنده تا امروز هیچ مشکل کوچیکی از نظر ظعف این پردازنده در مقابل گرافیکی ترین بازی های ویندوزفون ندیدم
عاشق بازی آسفالت هستم و اینقدر بازی کردم که استیج 9 رو باز کردم با 620 ستاره … اینو گفتم که بدونید امتحان خودشو پس داده ویندوزفون چون تو این 4 ماه که بازی کردم هیچگونه مشکل باگ لگ یا هرچیز دیگه ای ندیدم ازش
و فکر کنم تو این مدت فقط 3 بار گوشیمو خاموش کردم فقط بخاطر تعویض سیمکارت …

  پرهام
  💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴

  خیر رضا جان اصلا اینطوری نیست. من دوتا ۵۲۰ داشتم و الانم ۸۳۰ دارم. باید بگم از لحاظ پردازشی زمین تا آسمون فرقشونه. ۵۲۰ واقعا بعد سیان عملکردش افتضاح میشه. البته کلا از سیان به بعد وینفون سنگین شده و همه گوشیهای وینفونی بعد سیان لگ میزنن و مشکل اسکرول هم دارن. فقط گفتم راجع به ۱۵۲۰ و ۹۳۰ نظری نمیدم چون قویتر از ۸۳۰ من هستند. ولی باقی گوشیهای وینفونی بلاشک لگ دارن و مشکل اسکرول هم دارن.

رسول حق گو
💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴

سلام به همه عاشقان نوکیا و ویندوز و وینفون
اول بگم که اصل داستان یادتون رفت،برترین برنامه نقشه یاب جهان ،نوکیا here, که همین اپل گاز زده داشت موس موس میکرد از نوکیا بهره،که نوکیا هم خوب ک….ر کرد اپل رو و نفروخت،بنده با تعصب فروان همراه با عشق ابدی به نوکیا اینرو میگم ،از قدیم گفتن نون رو بده نونوا……….
و اینکه بقول خودم جمله معروف خودم هست که میگم: خزهای پولدار اپل میخرن،خزهای بی پول سامسونگ
مقصود از سامسونگ کل گوشیهای هنگرویدی بوده،
مقصود از اپل همون سیب گاز زده ته جعبه بار بوده،
یا نوکیا،بدرود

آذر
💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴

سوپر سنسیتیو تاچ و نقشه نوکیا
خودم با گوشی دامادمون کل انداختم سر تاچ،بخدا با خوبه تاچ گوشیم که ۹۳۰کار کرد اما ایفون فایو نه،
و نقشه نوکیا،بنظرم کسی توی وینفون هم کل قابلیتهای این نقشه یاب رو هم ندونه،که تا بحال مطلبی ازش نگفتن،بررسی نکردن،خلاصه نوکیا و ویندوز برترین گجتهای جهان هستی و آخرت هستند،

مسعود ع
💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴

سلام
آقای “رضا شیری” بنظرم شما میتونی جوابمو بدی؛
میشه بهم بگین ۱۵۲۰ قابلیت اجرای Continuum داره یا نه؟ آخه یکی تو همین سایت گفته بود برای اجرای Continuum پردازنده باید ۶۴بیتی باشه ولی خب ۱۵۲۰ اگه اشتباه نکنم ۳۲بیته. یه جا دیگه هم خوندم که تنها سخت افزار مورد نیاز برای Continuum میراکسته که اسنپ۸۰۰ داره (تو سایت مایکروسافتم ۱۵۲۰ تو لیست گوشیایی که میراکست دارن هست). حالا کدومش درسته؟

  رضا شیری
  💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴

  متاسفانه هیچ کدوم از گوشی های ویندوزی که تا امروز دیدید این قابلیت رو نداشتن در آینده روی ویندوز 10 این اتفاق محقق میشه + اینکه شرط اول و اساسیش سخت افزار مورد نظر و نیاز هست

   مسعود ع
   💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴

   ممنون از بابت جوا بتون
   اینو میدونم که کانتینیوم یکی از قابلیتهای ویندوز 10ه فقط اینو متوجه نشدم که با اومدن ویندوز 10 آیا 1520 کانتینیومو اجرا میکنه یا نه؟

tsdv
💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴

ههههههه!
نمیدونستم لرزش گیر اپتیکال اینجوری عمل میکنه!
خیلی باحال بود!!??

رضا شیری
💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴

خواهش میکنم
بله خوشبختانه اگر اشتباه نکنم 1520 و 930 از این قابلیت پشتیبانی میکنن البته اطمینان دارم اسنپ 800 سخت افزاریه که این قابلیت رو میتونه پشتیبانی کنه
پس منتظر ویندوز 10 باش

  مسعود ع
  💔 1 پاسخ دهید سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴

  آقا رضا دمت گرم… خیلی حال دادی!
  سر این موضوع هیشکی ج مارو نمیداد، منم بشدت گوشی لازم، فقط سر همین موضوع دو دلم که بگیرم 1520 رو یا نه! فقط اگه برات زحمتی نیس لینک پایینو یه نگاهی بنداز ببین چی میگه این گابریل ائول؛
  [censored by admin]
  بازم شرمندتم بخدا؛)

ali
💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴

اقا مگه پرچم دار مایکی، لومیا ۱۵۲۰ نیست؟ 😐
لومیا۹۳۰ چیه پس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  tsdv
  💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴

  ۱۵۲۰ و۹۳۰از نظر سخت افرار تفوت های جزئی دارن.۱۵۲۰قابلیت پشتیبانی از رم و ۹۳۰صفحه ی Amoled داره.البته فکر کنم ۹۳۰ DLNA هم داره،اما ۱۵۲۰ نداره!
  یعنی من یه سایت رو چک کردم،واسه ۱۵۲۰،DLNA رو نام نبرده بود.
  البته فکر نمیکنم این سایت ها توضیحاتشون کامل باشه،ممکنه چیزایی هم از قلم بیوفته!‎:)‎

رضا شیری
💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴

فدامداتو
ببین داداش تو ویندوز 10 این قابلیت رو به صورت حرفه ای نمیتونی داشته باشی با 1520
اما این آپشن که هنوز کامل نیست کامل میشه یعنی میشه با وای فای به سیستم هایی که ویندوز هست متصل کنی گوشیتو و باشون کار کنی و یا اتصال به TV یا پرژکتور
اما قابلیت استفاده همزمان از 2 صفحه رو نخواهی داشت

  مسعود ع
  💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴

  خیلی مردی_وقتتم گرفتم_ شب خوش

   رضا شیری
   💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴

   نوکرتم داداش انجام وظیفه بود /

instagram:lumia830.pg
💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴

کسی مشکل دکمه بک 830 رو داره
به وین 10 آپدیت کردم مشکل بوجود اومد،برگشتم 8.1 هنوز هم مشکل داره
مشکل سخت افزاریه یا نرم افزاری؟

امیر
💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴

دوستان عزیز این نکته هم توجه داشته باشین تو نقد هاتون نیاز هم در نظر بگیرین هرکسی بسته به نیازی که داره سمت یه اکوسیستم و سیستم عامل میره،هیچ کس نمیتونه سینک مستر لومیا رو با کامپیوتر رد کنه.و قابلیتای دیگه،

mostafa panahi
💔 1 پاسخ دهید سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴

اونایی که میان از وینفون بد میگن ویندوز فون گوشی هاش رو برای اونایی که از سرویس های مایکروسافت استفاده میکنن بیشتر ساخته ، بعد اپل داره از سرویس های گوگل استفاده میکنه ، آفیس و بینگ اینا مال مایکروسافت هستن ولی تو اپل نه نرم افزار اختصاصی برا بازکردن فایل های افیس داره که مال مایکرو هستش و جستجو گر اختصاصی که مال گوگل هستش اندروید هم که تو امکانات از بقیه رقبا تقلید میکنه مثل کوایت اورز و تو اپل دو نات دیستورب حسگر اثر انگشت که تو گوگل بود ، فهمیدیم جدیدا میخواد از مایکرو هم تقلید کنه برا حسگر عنبیه چشم من چون خودم هم با اپل هم با گوشی های اندروید و هم وینفون کار کردم پسرعموم اپل داره میگفت چقدر تاچ گوشی وینفون خوبه اینم از یه اپلی بعد یکی از دوستام گلکسی اس ۵ داشت دوربینش خیلی از اپل بهتر بود ولی تو دوربین جلو اپل بهتر بود و همین دوستم با یه لومیا ۱۰۲۰ تو دوربین مقایسه کرده بود میگفت لومیا حتی داخل دیوارم نشون میداد میگفت عجب دوربینی ? هر سیستم عامل یه چیزی هست همشون یه چیزن اندروید یه کمبودی یه کاستی همینطور اپل و وینفون هرکی سلیقشه ولی تو ایران بیشتر بخواطر کلاس آیفون میگیرن اندرویدم که برا راحتی هستش و همینطور وینفون بخواطر جذاب بودنش اگه وقت کردم مقایسه این سه تا سیستم عاملم مینویسم

  mostafa panahi
  💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴

  البته منظورم مایکرو بود اول ?

mohsen 930
💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴

آقایون و خانوما ما از ابتدا گوشی رو ساختیم،آیفون شما از قابلیتی که ما برای اولین بار ایجاد کردیم میتونید لذت ببرید،شما می تونید گوشیتون رو با شارژر شارژ کنید.
این یکی از قابلیت های حاص آیفون هست که دوستان جا انداختند. خخخخخ 🙂

رضا شیری
💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴

بعضی از دوستان گفتن ویندوزفون تو گوشی های رده پایین لگ داره !
من واقعا نمیدونم چه بلایی سر گوشی هاتون میارید که ما بلید نیستیم تا بلکه هنگ و لگ ویندوز رو هم ببینیم
برای بنده که پیر گوشی رو تو استفاده های مداوم بازی و نرم افزار در آووردم باور حرفتون سخته که ویندوز فون لگ داشته باشه
منتها نظر دوستان هم محترم … ممکنه هر فرد بنا به سلایق خاصی ک داره نظرات گیج کننده ای بده

  پرهام
  💔 0 پاسخ دهید چهارشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۴

  رضا جان ویندوزفون بعد از اپدیت سیان لگ میزنه. نسبت به اندروید بله خیلی بهتره ولی به همون اندازه نسبت به ios بدتره. من دوتا ۵۲۰ داشتم و الانم ۸۳۰ دارم. وینفون بعد سیان بدون اینکه حتی یه دونه اپ روش نصب باشه هم لگ میزنه در جاهایی و هم مشکل اسکرول داره. هیچ ربطیم به سنگین شدن گوشی نداره. سیستم عاملش مشکل داره بعد سیان و کلا روون نیست.
  ما توی واتس اپ گروه وینفون داریم که نزدیک ۱۰۰ نفر عضون. هیچکسی نتونسته حرف منو مبنی بر لگ وینفون و مشکل اسکرول با مدرک رد کنه.
  وینفون نه تنها در پایینرده لگ و مشکل اسکرول داره بلکه در میانرده ها هم داره. خودم الان ۸۳۰ دارم و میگم مشکل داره. فقط راجب ۹۳۰ و ۱۵۲۰ نظری نمیدم چون قویتر از ۸۳۰ن. ولی باقی لومیاها بلاشک همشون مشکل پردازشی دارن. اینو با قاطعیت و تجربه دو سالم از این سیستم عامل میگم.

ali
💔 0 پاسخ دهید چهارشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۴

دوستان تانگو برای وینفون امد …..

میثم
💔 0 پاسخ دهید چهارشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۴

در کل پرچم اپل بالاست 😉

رضا شیری
💔 0 پاسخ دهید چهارشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۴

بنده هرکجا که بگید از کارکرد گوشی ویدیو تهیه میکنم و میزارم تا ببینید
دینیم 8.1 / پردازش دو هسته 1.5 رام 2 رو گوشی مثل 1020 با نصب بودن 125 نرم افزار در موقع اجرای سنگینترین بازی مثل آسفالت هیچگونه لگ و هنگی دیده نمیشه
بازم میگم نظر شما هم محترم اما اگر واقعا با ویندوز کار کرده بودید ازش مهاجرت نمیکردید اینو با اطمینان میگم

  پرهام
  💔 0 پاسخ دهید چهارشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۴

  رضای عزیز من نگفتم وسط اسفالت لگ میزنه یا تو اجرای بازیها. گوشی منم تو اجرای هیچ بازی ای لگ نمیزنه.
  وینفون بعد سیان موقع اسکرول سریع مشکل دیر لود شدن ایتمها رو داره. این مساله در اکثر اپها مشهوده. کم یا زیاد. مثلا تو واتس اپ، پلی لیست موزیک ایکس باکس، به مقدار کم در فایلز و اپهای دیگه. کاملا مشخصه که در اسکرول مشکلی وجود داره. این مساله در ۸۳۰ الانم هم وجود داره. در ۷۳۰ وجود داره. در ۶۴۰ وجود داره. در ۵۲۰ شدیدا وجود داره. در ۵۲۵ وجود داره. در ۷۲۰ هم وجود داره. من شخصا روی تمامی این مدلها تست کردم این مشکل رو.
  لگ هم شما چند بار اپ لومیا کمرا رو باز کن و بیا تو پس زمینه تا متوجه لگش بشی.
  حداقل پنج شش تا گوشی وینفونی ضعیف و قوی رو شخصا دیدم که عین این مشکلات توی همشون بوده. قطعا گوشی شما هم این مشکلاتو داره ولی شما متوجهش نمیشی. یا به سرعتی که من اسکرول میکنم شما نمیکنی یا اصولا این مشکل دیر لود شدن رو طبیعی میدونی. که خب نظرتم محترمه.
  در ضمن منم قرار نیست از وینفون مهاجرت کنم ولی نه بخاطر لگ نزدن چون لگ میزنه. بخاطر چیزای دیگشه.
  من الان یه ایفون ۴ اسم دارم. ولی واقعا میگم از لحاظ پردازشی ایفون ۴ اس از لومیا ۸۳۰م قویتره.
  بازم میگم نظر شما محترمه. ولی اگه اهواز زندگی میکنی میتونم حضوری بیام پیشت و جلوی خودت مشکلات پردازشی گوشیتو نشون بدم.

   محمدرضا د
   💔 0 پاسخ دهید شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۴

   آقا پرهام عزیز کلا انتظار شما کمی بالاست. مشکل اصلی از سیستم عامل نیست. مشکل از لیست بلند بالای موجود درصفحه ست که با اسکرول سریع، پردازنده، و رم رو به دردسر میندازین به ویژه رم گوشی رو اساسی که باید پردازنده ابتدا لیست رو آنی و مدام روی رم لود بکنه و سپس روی صفحه نمایش داده بشه.
   با ایفون 4s و یا 5s و … نمیتونی مشکل اسکرول رو ببینی چون لیست بلند بالایی برای اسکرول کردن وجود نداره! برای مقایسه دقیق باید تو صفحه استارت ویندوز کلی کاشی پین بکنی که مثلا 5 الی 6 صفحه بشه . و همین کار رو هم در آیفون بکنی ببینی کدوم مشکل اسکرول کردن خواهند داشت. جواب: هیچکدوم. چون خودم تست کردم با آیفون 6 و لومیا 920 . من با 920 درصفحه دوم یعنی all programs هم مشکل اسکرول با سرعت بالا نداشتم! اما 520 تاخیر داشت بویژه در آخرهاش. که کاملا نشان از به هن و هن افتادن رم گوشی در لودینگ داره.
   اگر گوشیتون رو با آیفون مقایسه میکنید باید از گوشی های 920 ، 930 و 1520 استفاده کنید که چیپست (SoC) پردازنده و رم سریعی دارند نه گوشی هایی که از Soc نسبتا صعیف اسنپ 400 استفاده میکنند یا حتی پایین تر. اسنپ 600 و یا 800 همچین مشکلی نداره.
   شما با این توقع بالا حتی با اسنپ 600 روی اندروید هم مشکل پیدا میکنید
   جهت اطلاع SoC قدیمی تر 920 در بنچمارکها سریعتر از SoC موجود در 830 هستش. 520 هم که کلا رمش خیلی کند تره و همین مشکل کندی رم باعث شده بود در آپدیت به ویندوز 10 مشکل بریک شدن پیدا بکنه که همه یادشونه و مایکی هم مجبور شد راهکار خاصی رو برای رم های کند برخی گوشی ها مثل 520 ارایه بده تا هنگام آپدیت به وین 10 بریک نشند.
   در یک کلام هم ویندوز فون و هم آی او اس ادعاشون در مدیریت بهینه رم و کم نیازی به منابع سخت افزاری هستش اما اگر SoC گوشی ضعیف و کند باشه دیگه کار خارق العاده ای از دست اونها در شرایط سختی که شما میخواین برنمیاد.

    پرهام
    💔 0 پاسخ دهید شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۴

    خیر دوست عزیز مشکل اسکرول یه ایراد بیسیک نرم افزاری در وینفونه که دقیقا بعد از سیان بوجود اومد. تا بلک حتی ۵۲۰ هم بدون کوچکترین مشکلی اسکرول میکرد. لیست بلندبالا قبلا هم وجود داشت توی بلک. مثلا اپ موزیک ایکس باکس لیست بلندبالای اهنگامونو داشت ولی تا بلک به هیچ وجه در اسکرول ایرادی وجود نداشت. شما گوشیهای اندرویدی با soc ضعیف رو نگاه کنید مثل اس۴ مینی یا گالاکسی وین. میبینید این مشکل رو نداره. من ایفون ۴ اس دارم که ۵۱۲ مگ رم داره ولی این مشکل رو نداره. بعدشم همونطوری که عرض کردم این مشکل تا بلک اصلا وجود نداشت و بعد از سیان ایجاد شد. ربطی به سخت افزار نداره. مشکل نرم افزاریه کاملا. وینفون بعد سیان به طرز عجیبی سنگین شده.
    بالفرض که فرمایش شما صحیح باشه که البته من از دوستان ۹۳۰ دار و ۱۵۲۰ دار هم شنیدم که مشکل دیر لود شدن در اسکرول رو اونها هم دارن ولی چون خودم به عینه تست نکردم نظری نمیدم، بالفرض که شما درست گفته باشید پس دیگه اینهمه ادعای بهینه بودن واسه چیه اگه وینفونم فقط پرچمدارش بی عیبه؟ که البته همونشم در هاله ای از ابهامه. چون دوستانی که میان میگن لومیا ۵۲۰ از نظر پردازشی بهتر نکسوز۵ه نباید ازشون انتظار داشت کوچکترین ضعفی رو به پرچمدار وینفونی نسبت بدن.
    در ضمن منم توی لیست اپها مشکل اسکرول ندارم. نگفتم هم که دارم. شما تشریف ببرید با اپ شیرایت صدتا عکس برای یه دیوایس دیگه بفرستید. قبل ارسال لیست فایلها براتون میاد. صدتا ایتم هم زیاد نیست. نه تنها برای چیپست ۸۳۰ که برای ۵۲۰ هم زیاد نیست. توی اون لیست اسکرول کنید ببینید چه اتفاقی میفته.

    پرهام
    💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۴

    محمدرضا جان فرصت شد مشکل اسکرول رو در ۱۵۲۰ هم ببینم. ۱۵۲۰ هم مشکل اسکرول رو داره. فکر نکنم دیگه حرفی باقی مونده باشه و شکی از اینکه وینفون در اسکرول مشکل داره.

محمدرضا د
💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۴

مشکلات برنامه نویسی بد و سنگین یه اپلیکیشن رو باید از مشکل هسته سیستم عامل تفکیک کرد. ما درخصوص روانی و سرعت عمل سیستم عامل صحبت میکنیم . یعنی اون بخش از صحبتهای شما که به دیر لود شدن و اسکرول کند در داخل محیط سیستم عامل اشاره داره.
من صحبتهای شما رو نمی خوام رد بکنم اما همه جیز به سیستم عامل برنمیگرده. امیدوارم در ویندوز 10 این مشکلات هم برطرف بشه و سیستم عاملی باز هم روان تر و اپلیکیشن هایی بهینه تر داشته باشیم.

  پرهام
  💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۴

  محمدرضا جان این مشکل دقیقا به خود سیستم عامل برمیگرده. وگرنه اینترفیس وینفون که هیچی نداره که نتونه لود کنه. مشکل اسکرول در تمامی اپها دیده میشه بدون استثنا. ولی بسته به سخت افزار گوشی بعضیاشون حس نمیشه. وگرنه شما روی ۵۲۰ نگاه کنی توی همون اینترفیس گوشی به قول شما هم این مشکلو داره. توی لیست موزیکها، اس ام اسها، کانتکتها همه اینها مشکل اسکرول وجود داره ولی مثلا توی ۸۳۰ به دلیل سخت افزار قویتر حس نمیشه هرچند نه کاملا. اما اپها تقریبا همشون این ایرادو دارن. مشکلم بطور کامل به خود سیستم عامل برمیگرده. ببخشید اگه اینطور بود که توی اندرویدم هر مشکلیو به اپها نسبت میدیم دیگه. اینترفیس گوشی که چهارتا منوه دیگه چیزی نداره. بستر اجرای اپلیکیشنها هم دقیقا از ویژگیهای خود سیستم عامله و خیلی مسخرس بخوایم بندازیمش گردن اپها. چون ربطی به اپ نداره. خصوصا وقتی این مشکل توی همه اپها وجود داشته باشه نه یکی دوتا. حرف شما مثل این میمونه که بگیم تو اندروید مشکل اپهاست که رم زیاد مصرف میکنن. ولی مشکل اندرویده که بسترش خوب طراحی نشده برای اپها. همین بستر در وینفونم همون شکله و بهینه نیست. حالا به شکل دیگه ای.

  پرهام
  💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۴

  در ضمن چه ربطی به هسته داره؟ مگه من گفتم هسته مشکل داره؟ هسته که هسته اندرویدم مشکلی نداره. خود سیستم عامل مشکل داره و بهینه نیست. اندرویدم بهینه نیست. منتها اندروید به شکل خودش وینفون هم به شکل خودش.
  حقیقتو باید گفت. من خودم ایفونم دارم. ۴ اس دارم تازه. ولی از نظر پردازشی بخوام حساب کنم ایفون ۴ اس از لومیا ۸۳۰ قویتره. توی مولتی تسکینگ، اسکرول و چیزای دیگه.

nardinsoft
💔 0 پاسخ دهید پنج شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۴

جا داره که دو ویژگی دیگه رو که هیچ گوشی دیگه ای نداره رو بیان کنم
یکی translator آفلاین که به سادگی متن های انگلیسی رو فقط با گرفتن دوربین روی متن ترجمه میکنه و کاملا آفلاین هست.
یکی دیگه هم نقشه های آفلاین Map here هست که بازم به صورت آفلاین و با گرفتن دوربین به سمت مکان مورد نظرتون تمامی مکان ها رو نام گذاری شده بهتون نمایش میده که یکی از بهترین گزینه های ویندوز فون هست که در گوشی های رده پایین گرفته تا پرچمدار ویندوز فون وجود داره
کرتانا هم که جای خود داره و هیچ حرفی برای دیگر تولید کننده ها باقی نذاشته با قابلیت جدیدش

علی
💔 0 پاسخ دهید شنبه ۶ تیر ۱۳۹۴

از همه نظر ۹۳۰ سر تره ولی اگر مشکل داغ کردن نداشت من می خریدمش

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت

افزایش ممبر افزایش ممبر تلگرام