با توجه به این که توسعه به روز رسانی فال کریترز ویندوز ۱۰ به آرامی در حال به پایان رسیدن است، وقت آن رسیده که نگاهی به آینده داشته باشیم و در مورد آنچه که امیدواریم در نسخه بعدی ویندوز ۱۰ مایکروسافت ببینیم صحبت کنیم. طبق روندی که مایکروسافت تا کنون در پیش گرفته، انتظار می رود نام رمز به روز رسانی بزرگ بعدی این شرکت برای ویندوز ۱۰، رد استون ۴ باشد. در ادامه با وینفون همراه باشید.

همان طور که گفته شد رد استون ۴ نسخه بعدی ویندوز ۱۰ بعد از به روز رسانی فال کریتز خواهد بود که انتظار می رود شامل چندین ویژگی کنار گذاشته شده از به روز رسانی فال کریترز و همچنین برخی ویژگی های کاملا جدید باشد. در استون ۴ برای انتشار در بازه زمانی ماه مارس/آوریل ۲۰۱۸ برنامه ریزی شده است، بنابراین این به روز رسانی هنوز زمان زیادی برای به دست آوردن ویژگی های جدید دارد. در ادامه برخی موارد را اشاره خواهیم کرد که امیدواریم مایکروسافت در به روز رسانی رد استون ۴ ویندوز ۱۰ روی آن ها تمرکز کند.

فایل اکسپلورر مدرن

یکی از بخش هایی که ما امیدوار هستیم مایکروسافت با رد استون ۴ تلاش های خود را روی آن متمرکز کند، فایل اکسپلورر است. همه ما می دانیم که فایل اکسپلورر ویندوز برای مدت طولانی است که به روز رسانی خاصی دریافت نکرده، به طوری که آخرین به روز رسانی مهم خود را در سال ۲۰۱۲ با ویندوز ۸، که در آن مایکروسافت رابط کاربری Office Ribbon را برای سربرگ آن معرفی کرد، دریافت کرده است. از آن به بعد، تنها به روز رسانی های کوچکی روی فایل اکسپلورر انجام شده است.

فایل اکسپلورر در ویندوز ۱۰ به خوبی کار می کند، اما صرف این که چیزی عملکرد درستی داشته باشد، به این معنا نیست که به روز رسانی لازم ندارد. حداقل یک رابط کاربری جدید، به همراه چندین بهبود و پیشرفت دیگر باید وجود داشته باشد که تا الان نبوده است. به عنوان مثال چیزهایی مانند یک گزینه فایل تکراری در منوی زمینه یا اضافه شدن زبانه.

اضافه شدن زبانه برای بسیاری از کاربران موضوع قابل توجهی است، البته مطمئنا برخی افراد نیز وجود دارند که فکر می کنند زبانه ها در فایل اکسپلورر معنایی ندارند. ما امیدواریم که اضافه شدن زبانه ها، در بالای لیست برنامه های مایکروسافت برای تغییرات لازم در فایل اکسپلورر قرار داشته باشد، که اجازه می دهد دسکتاپ در هنگام انتقال فایل ها بین دایرکتوری های مختلف و… از پنجره های متعدد غیر ضروری فایل اکسپلورر پاکیزه بماند.

علاوه بر این، با توجه به این که طراحی فلوئنت در راه است، اگر مایکروسافت فایل اکسپلورر خود را با طراحی مدرن تر به روز رسانی نکند، این بخش از سیستم عامل به وصله ای ناجور برای آن تبدیل خواهد شد. با این حال ما نمی دانیم که مایکروسافت چگونه این کار را انجام خواهد داد، از طریق به روز رسانی برنامه موجود Win32 و یا معرفی یک اپلیکیشن یونیورسال جدید ویندوز ۱۰؛ به هر حال به هر طریقی این کار باید صورت بگیرد تا این بخش نیز با طراحی فلوئنت با سایر قسمت های سیستم عامل هماهنگ گردد.

 پوسته زبانه دار (Tabbed Shell)

Tabbed Shell یا پوسته زبانه دار چیزی است که چند ماه قبل گزارشی از آن منتشر شد، که به برنامه ها اجازه می دهد تا با استفاده از یک رابط کاربری زبانه دار مرسوم مانند آنچه که در مایکروسافت اج مشاهده می شود، گروه بندی شوند. این ویژگی به کاربران اجازه می دهد برنامه هایی که به صورت بومی از زبانه پشتیبانی نمی کنند را دسته بندی کنند، که در نتیجه در دستگاه هایی با صفحه نمایش کوچک، تجربه ای بسیار تمیزتر به کاربر ارائه خواهد شد.

به عنوان مثال، با پوسته زبانه دار کاربر می تواند چندین نمونه از یک برنامه که دارای پشتیبانی از زبانه نیست (مانند ورد ۲۰۱۶) را تحت یک رابط کاربری زبانه که توسط ویندوز ۱۰ انجام می شود، در کنار یکدیگر داشته باشد. مایکروسافت در گذشته کد اولیه این ویژگی را مشخص کرده بود و اگر آن را به طور داخلی لغو نکرده باشد، ممکن است رد استون ۴ زمان خوبی برای نشان دادن آن باشد.

Timeline

این مورد یکی از واضح ترین ویژگی های مورد انتظار است. با توجه به این که پیش از این مایکروسافت اعلام کرده بود که این ویژگی با به روز رسانی فال کریترز ارائه خواهد شد و سپس منصرف شد، منطقی است که این ویژگی سرانجام در رد استون ۴ وجود داشته باشد. مایکروسافت در حال حاضر در بیلدهای داخلی ویندوز ۱۰ بر روی کد Timeline کار می کند که نشان می دهد توسعه آن ادامه دارد. بنابراین به نظر نمی رسد زمان زیادی نیاز باشد تا اعضای اینسایدر موفق به آزمایش این ویژگی شوند.

Timeline اساسا یک صفحه مجلل برای برنامه های اخیر است  که تمام برنامه هایی که قبلا بر روی تمام دستگاه ها در طول روزهای گذشته باز شده را جمع آوری می کند. با کلیک بر روی یک برنامه در Timeline، این برنامه دقیقا از همان جایی که شما آخرین باز آن را ترک کرده اید، باز می شود، که در نتیجه در هنگامی که نیاز به ادامه کار بر روی یک پروژه یا سند دارید سبب صرفه جویی در وقت می شود.

علاوه بر این، Timeline بر روی گوشی ها نیز کار می کند. بنابراین اگر دستگاه iOS یا اندرویدی داشته باشید، Timeline برنامه هایی را که به API Timeline متصل شده باشند، حتی اگر آن یک دستگاه مبتنی بر ویندوز نباشد، جمع آوری خواهد کرد. هوشمندانه به نظر می رسد!

 کلیپ بورد ابری

این ویژگی نیز از مورد انتظارترین بخش های به روز رسانی بزرگ بعدی ویندوز ۱۰ است، حتی مهم تر از Timeline. کلیپ بورد ابری یا Cloud Clipboard نیز یکی دیگر از ویژگی های معرفی شده برای به روز رسانی فال کریترز بود که قرار بود ویندوز ۱۰ را به یک کلیپ بورد مبتنی بر فضای ابری مجهز کند که در نتیجه به کاربران این امکان را بدهد که یک متن را در یک دستگاه کپی کرده و بر روی دستگاه دیگری paste کنند. از آن جا که این ویژگی در حال حاضر در به روز رسانی فال کریترز موجود نیست، ما دوست داریم که آن را در رد استون ۴ مشاهده کنیم.

تجربه کاربری سازگار و یکدست

و نهایتا مورد آخر که البته کم اهمیت هم نیست، ما امیدواریم که مایکروسافت سرانجام تناقضات و ناهماهنگی های برزگی که در طراحی بخش های مختلف ویندوز ۱۰ وجود دارد در رد استون ۴ حل کند. مایکروسافت با به روز رسانی فال کریترز، مایکروسافت یک به روز رسانی که دارای عناصر جدید سیستم طراحی فلوئنت و همچنین زبان طراحی قدیمی تر MDL2 و حتی طراحی قدیمی تر ویندوز کلاسیک در برخی بخش ها را ارائه خواهد داد. ویندوز ۱۰ در حال حاضر از آنچه که مایکروسافت به طور داخلی آن را رابط کاربری Zebra می نامد، رنج می برد، به طوری که زبان های طراحی مختلف به صورت همزمان در حال ایفای نقش هستند.

مایکروسافت در حال تلاش برای به حداقل رساندن این ناهماهنگی های ویندوز ۱۰ در زمینه رابط کاربری است و ما امیدواریم با رد استون ۴ شاهد شدت گرفتن این موضوع باشیم. به عنوان مثال، منوهای زمینه هنوز هم در ویندوز ۱۰ بسیار متناقض هستند. به روز رسانی فال کریترز موقتا حتی این مسئله را بدتر هم خواهد کرد، زیرا در این به روز رسانی عناصری از طراحی فلوئنت در برخی بخش ها اضافه شده، در حالی که بعضی بخش های دیگر فاقد آن هستند. مایکروسافت باید به زودی یکدستی طراحی سیستم عامل خود را جدی بگیرد، که امیدواریم با رد استون ۴ این اتفاق بیفتد.

موارد گفته شده تنها بخشی از انتظارات ما از رد استون ۴ است. مطمئنا این به روز رسانی شامل موارد جدید زیادی خواهد بود. اگر شما نیز ویژگی های خاصی را در نظر دارید آن ها را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع :

WINDOWS CENTRAL

1873 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
HaMeD
پاسخ دهید شنبه 24 تیر 1396

خب، احتمالا۲ تاش تا اون موقع کلا حذف میشه
یکی هم میوفته برای بروزرسانی بعدی 😐😂
We Love Microsoft❤

sadegh
پاسخ دهید یکشنبه 25 تیر 1396

به نظرم کلا بیخیال قابلیت جدید بشه و ۶ ماه فقط رو بهینگی سیستم کار کنه از همه چیز مهم تره
ولی اگه قرار باشه کار دیگه هم بکنه یکدست کردن طاهر هست که چندین ساله رو اعصابم رفته
و اینکه دوباره نیاد ان تا قول بده آخرش یگه برای ورژن بعدی

red Death
پاسخ دهید یکشنبه 25 تیر 1396

بله باید طاهر رو عوض کنه, اسمش بزاره امین یا صادق .

  sadegh
  پاسخ دهید یکشنبه 25 تیر 1396

  عوض که نکنه!
  کلی خودشو کشته زبون طراحی قابل گسترش طراحی کرده! بعد میگی عوض کنه؟؟
  ولی المان های ویندوز ۹۸ رو ازش باید حذف کنه
  اسمش رو هم میتونی پیشنهاد بدی بذاره «امین یا صادق» (فقط مبهم بود منظورت!)

saber20
پاسخ دهید یکشنبه 25 تیر 1396

آقای زمانی خسته نباشید جواب اون سوال اورجینال بودن ویندوز رو به کمک دوستان حل کردم با نرم افزارmacrosoft toolkitکرکش کردم خوب شد

mgh2010sss)meysam)
پاسخ دهید یکشنبه 25 تیر 1396

به نظر من ویندوز ده موبایل فقط رفع باگ بشه و پایدار خیلی هم عالیه
مشکل اصلی ما با سیاست مایکروسافت هست که نمیتونه برنامه های با کیفیت رو به ویندوز ده موبایل بیاره
این همه انتقاداتی که کاربران به نبود اپلیکیشن های مختلف و با کیفیت دارند گواه این حرف است
جالبه من یه آماری از اپلیکیشن های مورد درخواست کاربران که میگن تو سیستم عامل های دیگه هست اما تو ویندوز ده موبایل نیست یا کیفیت بالایی نداره گرفتم،
دیدم تعداد آنها به لحاظ موضوعی واقعاً کمتر از۱۰۰ تا هست
یعنی مایکروسافت اگه همین۱۰۰تا رو بیاره یا کیفیت شان رو بالا ببره
۹۹٪ دیگر کمبودی احساس نخواهند کرد
انشاالله

علیرضا239
پاسخ دهید یکشنبه 25 تیر 1396

والا به خدا ما توقع نداریم مهندسین مایکروسافت زیاد زحمت بکشن ایده جدید اضافه کنن همین قدر که گیر و گور همین ویندوز لامصب رو درست کنن کمال تشکر رو داریم
از آپدیت کریتز دوربین گوشیم مشکل پیدا کرده هیچ جور هم درست نشده ،گوشی هنگ میکنه،اس ام اس میاد صداش در نمیاد ،تاچ گوشی بعضا گیر میکنه نقشه ایران با اینکه دانلودش کردم کار نمیکنه و …………
تبدیل به یه ۱۱۰۰ مدرن شده

javad
پاسخ دهید یکشنبه 25 تیر 1396

از اونجایی که مایکی یک شرکت منفعت طلبه چون موبایل براش سود دهی نداشته روش دیگه کار نمیکنه اونو واگذار کرده به چهار تا مهندس در پیت هندی کار کنند که صدای کاربراش در نیاد کم کم هم بساطش رو جم میکنه این تراژدیه که داره برای ویندوز موبایل رقم می خوره انشاله که اینطوری نباشه

علی
پاسخ دهید دوشنبه 26 تیر 1396

این همه باگ داره یه ماه اپدیتش نکنی واقعا میفهمی که ویندوز ۸.۱ با اون همه امکانات بیخودش چقدر پایدار تر و قابل اطمینان تره از ویندوز ۱۰ !

من خودم ده بار به این امید که ویندوز ده دیگه عادی شده و پایداره اونو نصب و پاک کردم . عملکردی که الان ویندوز ۸.۱ داره خیلی روون تر و سریع تره

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,