xbox-one-s-vs-ps4-pro-1200x618اکنون در سپتامبر قرار  داریم اما تعطیلات سال جدید میلادی به سرعت در حال نزدیک شدن است. این یعنی چه برای تهیه هدیه برای عزیزان یا به مناسب جمعه سیاه باشد، بازار به زودی ملتهب خواهد شد. برای طرفداران بازی های ویدیویی و کسانی که عاشق کنسول های بازی هستند، از سال ۲۰۱۳ این اولین بار است که آن ها می توانند، مدل های جدید را در تعطیلات سال نو داشته باشند. شک نکنید که درگیری سخت تری نسبت به سال پیش که رقابت بین پلی استیشن ۴ و اکس باکس وان معرفی شدند، در جریان خواهد بود و دو کنسول جدید یعنی اکس باکس وان اس و پلی استیشن ۴ پرو رقابت تنگاتنگی را تجربه خواهند نمود. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که قصد خرید کنسول را در ماه های آتی دارید، به ۶ برتری بزرگ اکس باکس وان اس نسبت به پلی استیشن ۴ پرو که برایتان گردآوری کردیم، توجه کنید.

۱- Ultra HD Blu-Ray

۴kهر دو دستگاه از رزولوشن ۴K و قابلیت HDR (تصاویر با بازه داینامیکی بالا) بهره می برند، اما در حالی که پلی استیشن ۴ پرو پردازنده و کارت گرافیک قوی تری دارد اما تنها کنسولی که از پخش کننده داخلی Ultra-HD Blu-Ray بهره می برد، اکس باکس وان اس است.

ابتدا اجازه دهید کمی موضوع را شفاف کنیم:

بیشترین تلویزیون های موجود در بازار کیفیت HD را پیشنهاد می دهند که دقتی معادل ۱۰۸۰p دارد. این کیفیت HD است و بیشتر پخش کننده های استاندارد Blu-Ray در همین کیفیت کار می کنند. اما اکنون تلویزیون های با نسل جدید فناوری با نام Ultra-HD به بازار آمده اند که دقت تصویری معادل ۴K دارند. این یعنی چهار برابر ۱۰۸۰p! این میزان دقت می تواند تصاویر بسیار با جزییات بیشتری را مخصوصا در صفحات نمایشگر با اندازه بزرگ به نمایش بگذارد.

تنها راه استفاده از این کیفیت در تلویزیون های جدید این است که به محتوایی با کیفیت Ultra-HD دسترسی داشته باشید. تنها دستگاه هایی که می توانند چنین محتوایی را پخش کنند، پخش کننده های Ultra-HD Blu-Ray هستند. البته وب سایت هایی همچون Netflix و یوتیوب نیز محتوای با این کیفیت در اختیار شما قرار می دهند اما در این صورت باید با مشکل ترافیک اینترنت و پهنای باند مناسب سر و کله بزنید. یعنی اگر می خواهید واقعا از مزایای تلویزیون ۴K بهره ببرید، باید اکس باکس وان اس را خریداری کنید زیرا این مدل تنها کنسولی است که با یک پخش کننده داخلی Ultra-HD Blu-Ray عرضه می شود. در غیر این صورت باید بدانید که خرید یک پخش کننده Ultra-HD Blu-Ray به صورت مجزا چیزی در حدود ۳۰۰ دلار (حدودا یک میلیون تومان) بر روی دست شما هزینه خواهد گذاشت.

۲- اکس باکس وان اس ارزان تر است

همیشه صحبت از قیمت بخش زیادی از ارزش واقعی یک کالا را نمایان می کند. پلی استیشن ۴ پرو قیمتی معادل ۳۹۹ دلار دارد، که البته با توجه به این که کنسول خوب و قدرتمندی است، قیمت نامناسبی به نظر نمی رسد. در حالی که اکس باکس وان اس قیمتی معادل ۲۹۹ دلار دارد. می توان با ۱۰۰ دلار اختلاف قیمت این کنسول، یک دسته اضافی و چند بازی جدید تهیه کرد.

حالا در نظر بگیرید که برای تهیه یک پلی استیشن ۴ پرو و یک پخش کننده Ultra-HD Blu-Ray چه مقدار باید هزینه نمایید؟ ۳۹۹ دلار به اضافه ۳۰۰ دلار بابت پخش کننده، می شود ۶۹۹ دلار! برای این که عدالت را رعایت کرده باشیم، پلی استیشن ۴ پرو کنسول قدرتمند تری است و اگر پول برای شما مسئله نیست، می توانید یک پلی استیشن ۴ پرو و یک پخش کننده Ultra-HD Blu-Ray تهیه کنید که البته قیمت آن ها سر به فلک می کشد! ولی با اکس باکس وان اس هردوی آن ها را ارزان تر از یک دستگاه پلی استیشن ۴ پرو در اختیار خواهید داشت.

۳- اکس باکس وان اس در باندل های مختلف و با پنج بازی عرضه می شوند

xbox-one-s-gears-of-war-bundleاکس باکس وان اس در باندل های بسیار متنوع، قابل تهیه است اما بهترین پیشنهاد به نظر می رسد مدل استاندارد آن با ۲۹۹ دلار باشد که در به صورت باندل مجموعه Halo 5 و  Halo Master Chief نیز در دسترس قرا گرفته است. مجموعه درون باندل شامل بازی های: Halo: Combat Evolved Anniversary, Halo 2, Halo 3, and Halo 4 می شود.

این یعنی ۵ سری از بازی Halo و یک کنسول با نسخه محدود آن هم تنها با ۲۹۹ دلار قیمت، شاید بهترین پیشنهادی باشد که در عمرتان مشاهده کرده اید. البته اگر این بازی ها را هم اکنون در اختیار دارید می توانید اقدام به تهیه سایر باندل ها نمایید.

۴- اکس باکس وان اس از Mod برای بازی ها پشتیبانی می کند

یکی از موارد هیجان انگیز درباره کنسول های این نسل این است که آن ها بسیار شبیه به رایانه ها شده اند. البته  کنسول ها هنوز با قدرت یک رایانه قدرتمند گیمینگ فاصله دارند اما در این نسل شباهت های پلی استیشن ۴ و اکس باکس وان با رایانه ها بیش از هر نسل دیگری است. به عنوان مثال کنسول ها اکنون می توانند ویژگی هایی مانند Mod (یا Modification حالتی است که در آن یک بازی می تواند با منطق دیگری اجرا شود و داستان به کلی متفاوتی داشته باشد) را به شما ارائه می دهند.

بنا بر اظهارات Bethesda، توسعه دهنده و منتشر کننده عناوین مشهوری همچون The Elder Scrolls V: Skyrim و Fallout 4 این بازی قرار است تعداد زیادی محتوای وابسته به کاربر (Mod) بر روی رایانه داشته باشند. این ویژگی قرار بود بر روی پلی استیشن ۴ پشتیبانی شود. اما اکنون متوجه شده ایم که سونی بنا ندارد به Bethesda اجازه دهد برای عناوین خود Mod ارائه نماید. این یعنی در حال حاضر تنها جایی که می توانید از Mod ها لذت ببرید بر روی رایانه یا بر روی اکس باکس وان اس خواهد بود.

۵- Backwards compatibility

backwards-compatibility

اگر بنا دارید از یک نسل گذشته به نسل جدید کنسول ها وارد شوید، می دانید که تا پیش از این کلکسیون بازی های قبلی شما در خرید کنسول جدید تاثیری نداشته است. متاسفانه پلی استیشن ۴ از قابلیت backwards پشتیبانی نمی کند، بنابراین شما نمی توانید بازی های پلی استیشن ۳ را بر روی آن انجام دهید. البته سونی قابلیت استریم بازی های پلی استیشن ۲ و ۳ را بر روی پلی استیشن ۴ در نظر گرفته است (و البته بر روی رایانه) که به آن PlayStation Now می گوید. ولی به هر حال این کار نیاز به این دارد که اولا دستگاه قدیمی خودتان را نگه دارید، دوما به مقدار زیادی پهنای باند دسترسی داشته باشید. ولی نمی توانید سی دی بازی را در دستگاه پلی استیشن ۴ خود قرار داده و از آن لذت ببرید.

بر روی اکس باکس اما قضایا متفاوت است. نه همه بازی های اکس باکس ۳۶۰ بلکه لیست بلند بالایی (که هر روز در حال بزرگ تر شدن نیز است) از آن ها از backwards پشتیبانی می کنند. این قابلیت برای همه حائز اهمیت نیست اما برای کسانی که نسل قبلی اکس باکس را داشته اند ممکن است بسیار جالب باشد.

۶- کماکان اکس باکس لایو بهتر از PSN است

بسیاری از کاربران امیدوار بودند که در سال ۲۰۱۶ پلی استیشن Network به خوبی، امنیت و پایداری شبکه اکس باکس لایو باشد. واقعیت این است که امسال هم پلی استیشن Network قطعی های بسیار بیشتری را نسبت به اکس باکس لایو تجربه کرده است. همچنین اکس باکس لایو گلد پیشنهاد بازی های رایگان را در هر ماه دارد که بسیار جذاب است. تنها خوبی که در اینجا پلی استیشن Network دارد، این است که برای انجام برخی از بازی ها در شبکه (نه برای خود بازی) نیاز به پرداخت وجه ندارید. البته موارد خیلی زیادی نیستند ولی برخی از آن ها ارزشمند است.

و در نهایت اگر پایداری و امنیت شبکه برای شما ارزشمند است، در مورد اکس باکس لایو شک نکنید که بهترین انتخاب در این زمینه نسبت به پلی استیشن Network خواهد بود.

یک مورد دیگر: اکنون اکس باکس به قابلیت Play Anywhere مجهز شده است

یک مزیت نهایی برای خرید اکس باکس وان اس نسبت یه پلی استیشن ۴ پرو؟ مایکروسافت از قابلیت XBox Play Anywhere برای برخی از عناوین برگزیده خود پرده برداشته است. این یعنی زمانی که شما اقدام به خرید یک عنوان، مثلا Gears of War 4 می کنید، می توانید آن را بر روی رایانه ویندوز ۱۰ خود نیز اجرا کرده و به بازی بپردازید. این قابیلت هم ممکن است که خیلی تعیین کننده و حیاتی نباشد اما ویژگی خیلی خوبی است. به این فکر کنید که اگر قرار بود برای یک عنوان برای رایانه و کنسول خود دوبار پرداخت می کردید، چقدر دردناک می شد!

جمع بندی

در همین حال که شما این مقاله را می خوانید، دلایلی بیشتری وجود دارد که بخواهید اکس باکس خریداری کرده و یا پلی استیشن را انتخاب کنید. فاکتور های دیگری وجود دارد که در این مقاله به آن ها اشاره نشده است و ممکن است در تصمیم گیری شما دخیل باشد. دلایلی مانند بازی های انحصاری که آن ها را می پسندید. هر کنسول عناوین انحصاری خاص خودش را دارد، از Uncharted و God of War برای پلی استیشن گرفته تا Halo و Gears of War برای اکس باکس. قبل از خرید شما بایستی حتما در نظر بگیرید که به کدام عناوین علاقه بیشتری دارید. دیگر مسئله ای که باید قبل از خرید کنسول در نظر بگیرید این است که دوستان شما بیشتر کدام را انتخاب کرده اند. اگر تمام دوستان شما اقدام به خرید پلی استیشن ۴ کرده اند، آنگاه تهیه اکس باکس وان ممکن است شما را در شبکه لایو تنها بگذارد (و برعکس).

مسئله بعدی آن که قیمت های اعلام شده در این مقاله برای حال حاضر است. قیمت ها ممکن تا سال جدید میلادی تغییر کند و یا شرکت ها پیشنهاد های ویژه ای برای مدل های قدیمی تر اکس باکس وان و پلی استیشن ۴ در نظر بگیرند، لذا در زمان خرید سعی کنید قیمت ها را مجددا بررسی کنید. همچنین بدانید که اکس باکس وان اس هم اکنون برای خرید در دسترس است اما برای پلی استیشن ۴ پرو بایستی تا ماه نوامبر تحمل کنید.

پانوشت

نکته پایانی که نباید فراموش کرد، مایکروسافت در نظر دارد، یک کنسول تمام حرفه ای تحت کد پروژه اسکورپیو، در سال ۲۰۱۷ عرضه کند. این نسخه از کنسول مایکروسافت بسیار قدرتمند تر از اکس باکس وان اس و پلی استیشن ۴ پرو خواهد بود. متاسفانه اطلاعات زیادی در مورد این دستگاه وجود ندارد، اما اگر شما یکی از آن مشتریان شکیبا هستید، صبر کردن تا عرضه این دستگاه حرکت هوشمندانه ای خواهد بود.

 

 

منبع :

FORBES

306 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. (تکنولوژی دوست داشتنی ترین چیز در دنیا است)
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
alireza
پاسخ دهید سه شنبه 22 شهریور 1395

دسته ایکس باکی ارگونومیک تر از Ps هیت همین واسه برتریش کافیه

  امین
  پاسخ دهید چهارشنبه 23 شهریور 1395

  به نظرم تعصب خیلی هارو خفه کرده توی این سایت، من که به هیچ عنوان قانع نشدم، میرم ps4 pro میخرم چون کنسول واسه بازی کردنه و بالاترین گرافیک رو ps4 pro ارائه میده پخش کننده بلوری هم همچین چیز حیاتی نیست که بخوایین این همه هزینه کنید اونم فقط واسه دیدن فیلم، بقیه برتری هاشم چرته

   alireza
   پاسخ دهید چهارشنبه 23 شهریور 1395

   Ps4 pro از لحاظ گرافیکی بهتر از ایکس باکس وان اس هست ولی بررسی های تخصصی چیز دیگه ای میگن
   بررسی که توی دیجی کالا هست نوشته که Ps4 pro از وان اس گرافیک بهتری داره ولی با چشم معمولی نمیشه تشخیص داد کدوم بازی رو بهتر نمایش میده
   یعنی از لحاظ عملی مثل هم هستن البته تقریبا
   من نمیدوم که این صحبت چقدر درسته ولی خب چون دیجی کالا گفته پس باید درست باشه. ولی یه چیزی رو میدونم چون امتحان کردم دسته ایکس باکس بهتر و ارگونومیک تر از Ps هست

    امین
    پاسخ دهید چهارشنبه 23 شهریور 1395

    کسایی که میگن ۴k با full hd تفاوت زیادی نداره چشماشون احتمالا مشکل داره چون ۴ برابر افزایش کیفیت داره حداقل توی وضوح. دقیقا مثل اون ادمایی که میگن ۷۲۰pبا ۱۰۸۰pتفاوت نداره، اینا همون بهتر برن سوپر ماریو روی ال سی دیشون بازی کنن، دیجی کالا هم اگه همچین حرفی زدی هیچی از علم کامپیوتر و محاسبات سرش نمیشده،

   alireza
   پاسخ دهید چهارشنبه 23 شهریور 1395

   Backward هم واقعا ویژگی عالیه که متاسفانه PS اون رو نداره
   Play anywhere هم خوبه

mori
پاسخ دهید سه شنبه 22 شهریور 1395

عاقا یه سوال…
لومیا ۹۵۰xl دوسیم کارت اگه یه سیم کارت توش باشه بازم دوتا انتن نشون میده؟ رو کاشی مسیج و تلفن نشون میده یا نه که سیم ۱ یا ۲ توشه؟
میشه یکی جواب بده
ممنون

رضا
پاسخ دهید سه شنبه 22 شهریور 1395

والا همه چیش خوبه ولی تنها برتری بزرگ پلی استیشن اکانت های هکیشه

ramin
پاسخ دهید سه شنبه 22 شهریور 1395

اکس باکس الان بیشتر از هر چیزی به انحصاری AAA نیاز داره و ip های جدید. اینکه انحصاری های اکس باکس واسه ویندوز هم منتشر بشه برتری نیست. یه آدم عاقل میره ps4 میخره که انحصاری میزنه کنارشم یه pc خوب. اینجوری با یه تیر سه نشون میزنه. تو این وضعیت که عنوان جدید رونمایی نمیشه مایکروسافت با ۳-۴ تا انحصاری جدید و قوی راحت میتونه بازار رو دست بگیره

Amin Eatemad
پاسخ دهید چهارشنبه 23 شهریور 1395

از اونجائی که مایکروسافت تموم دستگاه های جدیدش رو ۱*۲ ارائه کرده حدس من اینه که ایکس باکس اسکورپیو یه پی سی گیمینگ و کنسول ۱*۲ و حرفه ای هست با قیمت کمتر از یک پی سی گیمینگ حرفه ای،یعنی عملا دو دستگاه در یک دستگاه.چون در غیر این صورت بخواد باشه چون قیمتش بدون شک بالای ۱۰۰۰ دلار هست نمیصرفه و ضرر میکنه چون وجودش در حال حاظر ضرورتی نداره پس حدس ۱۰۰ درصد من یک دستگاه دوکاره حرفه ای هست که بازار رو متعجب میکنه.

  Amin Eatemad
  پاسخ دهید چهارشنبه 23 شهریور 1395

  به نظرم قصد مایکروسافت از Play Anywhere همون اسکورپیو و تلفیق ویندوز دسکتاپ+ایکس باکس هست اون موقع هست که این جرکت معنا پیدا میکنه.شاید مشتری کنسول جدید در رویائی ترین حالت ممکن ۶۰ الی ۷۰ میلیون باشه اما مشتری های پی سی گیمینگ خیلی خیلی بیشتر از کنسول هست که نتیجه میشود فروش بیشتر ایکس باکس های مایکروسافت.و دنیای پی سی جائی هست که پلی استیشن با این همه توانائی که نمیشه منکرش شد کم میاره.
  البته همه اینهائی که گفتم حدس هست که احساس من و استراتژی مایکروسافت این و میگه.
  زمان ثابت خواهد کرد…

SJ
پاسخ دهید چهارشنبه 23 شهریور 1395

کاش یه باندل هم با فیفا بفروشه

  علی گلشن
  پاسخ دهید چهارشنبه 23 شهریور 1395

  عزیز یه باندل فیفا ۱۷ هم داره که هنوز وارد بازار نشده، ایشالا وارد بازار که شد ما هم موجود می کنیم.

امین
پاسخ دهید چهارشنبه 23 شهریور 1395

من بجای شش دلیل شما فقط از یک اصل استفاده میکنم که بگم اکس باکس وان اس و هیچ اکس باکس دیگه ای رو نباید خرید و اون اینه:

مایکروسافت قابل اعتماد نیست، به مایکروسافت و سیاستهاش دل نبندید. تمام

گفته شده که اکس باکس وان اس کیفیت اولترا اچ دی داره ولی نگفتین همین کیفیت باعث افت فریم در اجرای بازی میشه، به همین دلیله که سونی با سخت افزار قوی تر این قابلیت رو پشتیبانی نمیکنه.

ضمنا اکس باکس وان اس رقیب پی اس ۴ نیست. واسه همینه که داره کنسول جدید میزنه، پس حماقته که کسی بره کنسولی بخره که بزودی از پس بازی های سال اینده بدلیل ضعف گرافیکی برنمیاد. وقتی که کنسول جدید مایکروسافت بیاد باز هم سر مشتری ها کلاه میره، چون بازی های جدید رو بر پایه معماری افزاری کنسول ۲۰۱۷ خواهند ساخت، همونطور که ویندوز ده موبایل اومد و مایکروسافت به قولش مبنی بر پشتیبانی از گوشی های سری ۲۰ و ۲۵ وفا نکرد، اینجا هم باز به مشتری خیانت میکنه. پس به مایکروسافت اعتماد نکنید.

ضمنا بنظر من عناوین انحصاری سونی به مراتب بهتر از عناوین مایکروسافت هست، همین لست آو آس کنسول پی اس ۳ می ارزه به همه ی بازی های مایکرو سافت، با خرید اکس باکس شما تا اخر عمر باید حسرت بازی های محشر سونی رو بخورید

بنظر من کنسول اکس باکس وان اس از پی اس ۳ بهتره و بین این دو من اکس باکس وان اس رو پیشنهاد میکنم اما در مقابل پی اس فور پرو مایکردسافت حتی با کنسول بعدی خودش هم حرفی واسه و از همین الان خودش شکست خورده فرض کرده که به فکر کنسول جدید افتاده. باز هم میگم: به مایکروسافت اعتماد نکنید

  Mehrshad king
  پاسخ دهید دوشنبه 22 خرداد 1396

  سلام من الان پنج ساله تو امریکا زندگی می کنم و الان تو شرکت دل بروی نصب قطعات کار می کنم و خیلی به بازی علاقعه دارم شما که میگین ایکس باکس وان قدرتش کمتره پردازندش ضعیفه شما اصلا جنس اصل دیدین که این نظر ها رو بر اساس تعصبتون میگین هر چی وارد ایران میشه چینیه . من خودم تو امریکا سه تا کنسول alenware alpha xbox one s ps4 pro از نظر گرافیکی alenware alpha از همه بهتره و هیچ وقت ندیدم داق بکنه و راستی ویندوز هم داره و خیلی کوچیکه و به عنوان یک کامپیوتر قابل هم میشه استفادش کرد . و بین ایکس باکس وان و پلستیشن ۴ پرو ایکس باکس وان بهتره چون ارزون تره امنیت بیشتری داره و مایکروسافت شرکت واقعا قابل عتمادی اما پلستیشن از نظر من زیاد قابل اطمینان نیست و خیلی هم باگ داره مخصوصا روی بازی کشتی کج ۲k17 و در ضمن پلستیشن بازی هش رو خودش نمیسازه ولی ایکس باکس بازی هارو خودش میسازه و از شرکت یا جای دیگه ای براش نمیسازن به همین خاطر ایکس باکس اصلا باگ نداره ولی در کل alenware alpha از همه ای اینها بهتره چون بازی ها رو خودش میسازه اصلا داغ نمی کنه و برای شرکت استیم ساخته شده و بازی های استیم هم خیلی ارزون تر از ایکس باکس و پلستیشن هستند

mohsen
پاسخ دهید چهارشنبه 23 شهریور 1395

one s رقیب ps4 pro نیست در واقع میتونه با ps4 slim رقابت کنه چون هر ۲تاشون مدل کم مصرف شده ی مدلهای اصلیشون هستن یعنی one و ps4. پس به هیچ شکلی نمیشه one s رو با کنسول میان نسلی pro مقایسه کرد.
مقایسه اشتباهه درسته یکسری برتریها داره و پخش کننده ی ارزان قیمتی هم هست ولی pro رقیبش همون scorpio هست و سخت افزاراشون چند برابر شده که اواخر سال میاد. پیشنهاد من اینه که اگه هنوز کنسولی نخریدید صبر کنید اسکورپیو ی مایکروسافت هم بیاد ببینیم چقدر با پرو تفاوت داره. لازم به ذکر هست که با اومدن درست و درمون کنسولهای پرو و اسکورپیو انتظار کاهش قیمت کنسولهای one و ps4 رو داریم که از سایت وینفون که کنسولهای مایکروسافت رو میفروشه این انتظار میره
همچنین به عناوین انحصاری کنسولها توجه کنید ببینید کدوماشون بیشتر به سلیقه تون میخوره و برای آمار نمرات بازیهاشون یه سری هم به سایت metacritic بزنید
به نظر هر دو عملکرداشون اونقدرا عالی نبوده چه نرم افزاری(بازیها) چه سخت افزاری که مجبور شدن دوباره کنسول معرفی کنن. ببینیم بعدش چی میشه

پدرام
پاسخ دهید چهارشنبه 23 شهریور 1395

به نظر من سونی کار اشتباهی کرد که Ps4 pro رو معرفی کرد بعنوان کنسول میان نسلی! چون بجز ادعای اینکه فریم ریت بهتری نسبت به ps4 داره تفاوت آنچنان چشمگیری باهاش نداره.بازیهای ۴k رو هم بصورت واقعی نمیتونه پخش کنه فقط Upscale میکنه.همون رو اکس باکس وان اس هم میکنه با صد دلار ارزون تر.تو ایران که همین صد دلار کلی پوله!وقتی بازیهای ۴k معرفی بشه اون فقط اکس باکس اسکورپیو هستش که میشه ۴k واقعی باهاش بازی کرد.در نتیجه اکس باکس وان اس برای خرید تحریک کننده تر هست.آرگونومی دسته و ۴k بصورت Upscale و بلوری ۴k و بقیه مواردی که در این مقاله گفته شده هم از دلایل دیگه.از نظری ظاهری هم اکس باکس وان اس واقعا قشنگه.دیگه اگه کسی پول زیاد داره و بخواد بیشتر هزینه کنه صبر میکنه تا اسکورپیو زمستون معرفی بشه.

امین
پاسخ دهید جمعه 25 شهریور 1395

سلام
سرور های ps و xbox
درسته که سرورهای xbox بهتر کار میکنند؟
من میتونم مثلن فیفا رو با دوستم که PS یا PC داره با XBOX خودم بازی کنم یا جدا هست سرورهاشون؟
اگه جدا هست کدومش بازیکنای بیشتری داره؟!!

فاضل
پاسخ دهید شنبه 7 آبان 1395

برای بازی فیفا کدوم بهتره؟

مهدی
پاسخ دهید دوشنبه 23 آبان 1395

۲تابدی داره ایکس باکس دسته هاش مانندPSشارژی نیست وخیلی هاهم هستن که بازی آفلاین بیشتر می کنن ولی ایکس باکس بایدحتماآنلاین واردمنوشد واین ۲تابدی ایکس باکس پول زیادی می خواد اگر این۲تامشکل رونداشت ایکس بهترازPSبود

Hamid reza
پاسخ دهید جمعه 21 مهر 1396

سلام.اگه کسی میدونه که بازی های xbox one حدودی چند گیگ هستند بگه ممنون میشم

حامد
پاسخ دهید سه شنبه 7 آذر 1396

یه سوال راسته میگن ایکس باکس وان اسلیم یه دسته بیشتر نداره؟من میون ایکس باکس360یاوان اسلیم گیر کردم

mahdi
پاسخ دهید یکشنبه 19 فروردین 1397

خیر دو دسته هم وجود داره

و اون دوستی که میگه دسته ی ایکس باکس شارژی نیست
شارژی هم داره
و افلاین هم میشه بازی کرد

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,