ما واقعا از نسخه جدید اِج انتظار داریم که ویژگی‌هایی نظیر طراحی شناور، قابلیت جست‌و‌جو در تاریخچه مرورگر و حذف دکمه‌ی “set tabs aside” و سه چیز جدید دیگر را در نسخه‌ی تلفیق شده‌ی اج با مرورگر کرومیوم ببینیم.

مایکروسافت در ورژن آزمایشی جدید اج که از کرومیوم قدرت گرفته است را در ماه‌های آینده رونمایی می‌کند. درحالی که اولین ورژنی که در نسخه‌های آزمایشی رونمایی می‌شود همه‌ی ویژگی‌های جدید را ندارد، ما انتظار داریم در نسخه رسمی جدید اج که تا انتهای سال رونمایی می‌شود و در کدها به اسم آناهیم (Anaheim) آمده است این 6 ویژگی را ببینیم:

مدیریت پسوورد بهتر

ما دوست داریم که برای مدیریت پسووردهایی که با استفاده از آن‌ها در سایت‌های مختلف وارد حساب کاربری خود شده‌ایم، یک بخش ارتقا یافته‌ی مدیریت پسوورد در مرورگر اج داشته باشیم که از رمزهای ما به صورت خودکار برای ورود استفاده کند. درحالی که بسیاری از کاربران برای استفاده از این قابلیت از افزونه‌ها استفاده می‌کنند، ما دوست داریم که یک ورژن داخلی از این قابلیت روی مرورگر اج در ورژن‌های دسکتاپ، اندروید و IOS داشته باشیم.

خداحافظی با محل قرارگیری دکمه‌ی “set tabs aside”

من شک دارم که تا به حال حتی یک بار برای هدف خاصی از دکمه‌ی “set tabs aside” روی مرورگر اج استفاده کرده باشم. اگر بخواهم صفحه‌ای را برای بعدا ذخیره کنم آن را به قسمت علاقه‌مندی ها (favorites) یا در تایملاین به قسمت “glance” اضافه خواهم کرد. تنها زمانی که از این قابلیت استفاده کردم زمانی بود که می‌خواستم به اولین tab مرورگرم برگردم و اشتباهی روی این دکمه کلیک کردم. خوشحال خواهم شد که در ورژن اولیه مرورگر اج این ویژگی را نبینم یا حداقل یک گزینه برای حذف این ویژگی از مرورگر در نظر بگیرند که کاربران اشتباهی روی آن کلیک نکنند یا محل قرارگیری آن را تغییر دهند.

قابلیت همگام‌سازی صفحه مرورگر بهتر

روی قابلیت همگام‌‌سازی صفحه‌ی مرورگر در مایکروسافت اج خیلی کار نشده است. شما دقیقا نمی‌توانید ببینید که چه صفحاتی در دستگاه‌های مختلف باز کرده‌اید و همچنین قابلیت بازگردانی در بهترین حالت ناقص است. در مایکروسافت اج جدید ما مشتاقیم که ببینیم چه صفحاتی در دستگاه‌های دیگر باز هستند. ما همچنین دوست داریم که در ورژن‌های iOS و اندروید به جای قابلیت سنگین و کند “continue on PC” همین عملکرد را ببینیم.

قابلیت جست‌وجو در تاریخچه مرورگر

قابلیتی که مرورگر اج تا به حال از آن بی‌بهره بوده و باید حتما به نسخه جدید اضافه کند توانایی جست‌وجو در تاریخچه مرورگر است. اگرچه شما اکنون می‌توانید با استفاده از جست‌وجو در تایم‌لاین این کار را انجام دهید ولی هیچ قابلیتی به‌ عنوان جست‌وجو در بخش تاریخچه‌ی مرورگر وجود ندارد. با روی آوردن مایکروسافت به کرومیوم ما امیدوار و البته انتظار داریم که مایکروسافت این قابلیت را اضافه کند.

ژست‌های حرکتیِ لمسی رفتن به پیج قبلی و بعدی

یکی از چیزهایی که در مورد مایکروسافت اج دوست داریم پشتیبانی بی‌رقیب از ژست‌های حرکتیِ لمسی است که با انتقال به کرومیوم امیدواریم این پشتیبانی همچنان برای مایکروسافت اولویت اول بماند. مایکروسافت از قبل انتقال ژست‌های لمسی را به مرورگر کرومیوم جدید تایید کرده است که این عالی است. اما ما دوست داریم که همچنان برای رفتن به پیج قبلی و بعدی صفحه را به چپ و راست بکشیم.

طراحی شناور و دیگر یکپارچگی‌ها با ویندوز 10

آخر از همه ولی نه بی‌اهمیت‌ترین، ما از صمیم قلب امیدواریم که اج همچنان با تمام قدرت به پشتیبانی از ویندوز 10 ادامه دهد. برای مثال ما عاشق رنگ اکریلیک در نوار تب‌ها، افکت‌های نوار آدرس مرورگر، سایه‌های متن‌ها و پیش‌نمایش صفحه‌ها هستیم. این‌ها شاید چیزهای کوچکی باشند ولی از نظر من مهم هستند. ما همچنین ادامه‌ی پشتیبانی از کاشی‌های زنده، پشتیبانی از تایم‌لاین و یکپارچگی‌های دیگر با ویندوز 10 را دوست داریم. در ضمن باقی ماندن حضور کورتانا در این مرورگر همچنان هیجان‌انگیز به نظر می‌رسد.

شما دوست دارید چه ویژگی‌هایی را در مرورگر اج تلفیق شده با کرومیوم ببینید؟ ما 6 مورد از این ویژگی‌ها را نام بردیم و مشتاق شنیدن نظرات شما در کامنت‌ها هستیم.

منبع :

WINDOWSCENTRAL

69 پست
امیر محمد امانی
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,