Bill Gates-Windows 95

۴۰ سال پیش، یک برنامه نویس جوان دانشگاه را رها کرد تا به همراه دوست دوران کودکی خود پل آلن شرکتی را پایه گذاری کنند که مایکرو-سافت نام داشت. آنها خیلی زود با نو آوری هایی که داشتند توانستند مایکروسافت را به سود دهی برسانند. به ابعاد مختلف زندگی بیل گیتس زیاد پرداخته شده است اما در این مقاله هفت نکته ی جالب در مورد زندگی او را جمع آوری کرده ایم که شاید تا به حال از آن ها اطلاع نداشتید. وینفون را در ادامه همراهی کنید.

جای تعجب ندارد که بیل گیتس در کودکی به صورت متناوب شمّه ای از ذکاوت خود را نمایان می ساخته است

بیل گیتس در سن ۸ سالگی بیشتر دایره المعارف را از بر بوده است ولی بزرگترین نشانه استعداد شگرف خود را در سن ۱۱ سالگی به نمایش گذاشت. رورند دیل هر سال دانش آموزان خودش را با طراحی مسابقه ای برای حفظ کردن انجیل به چالش می کشید. او از آنها می خواست که قسمت ۵ تا ۷ انجیل متیو را بین خود تقسیم کرده و هر کدام قسمتی از آن را حفظ کنند. برنده، یعنی کسی که بخش خودش را به بهترین شکل ممکن به خاطر می سپرد، یک شب، شام را در رستوران مشهور Space needle مهمان آقای دیل می بود. نوبت به بیل رسید. او تمام چند فصل را که شامل ۲۰۰۰ کلمه می شد به تنهایی و بدون تنها یک اشتباه از حفظ خواند.

gates and allen

پل آلن و بیل گیتس (سمت راست) در سالهای جوانی- مدرسه Lakeside

مایکروسافت اولین همکاری بیل گیتس و پل آلن نبوده است

این دو نابغه رایانه در زمانی که درد مدرسه Lakeside مشغول به تحصیل بودن برای یک شرکت به نام Science Inc برنامه ای را توسعه دادند که بتواند لیست حقوق کارمندان آنها را تنظیم کند. به فاصله کوتاهی از آن زمان ایده ای جهت ساده کردن اندازه گیری جریان ترافیک به ذهنشان خطور کرد. در همین زمینه یک قطعه حساس به فشار را در نوار های کاغذی جایگذاری کردند و آنها را در مسیر قرار دادند. با عبور هر ماشین اطلاعات مربوط به زمان در آن قطعه ذخیره می شد تا بعدا به رایانه انتقال یابد. آنها روی هم رفته ۳۶۰ دلار جمع کردند تا بتوانند یک ریز پردازنده جهت ساخت رایانه ای برای خواندن اطلاعات ذخیره شده در نوار های کاغذی، خریداری کنند. آن ها اسم این رایانه را Traf-O-Data گذاشتند. این رایانه توانست به درستی کار کند و این مسئله باعث شد که آن ها متوجه استعداد ذاتی خود در ساخت این گونه وسایل و فروش آن ها بشوند. آلن بعد ها از آن تجربه به عنوان یک درس بزرگ در شناخت مدل های کسب و کار یاد کرد.

Allen and Gates 2
پل آلن و بیل گیتس به عنوان پایه گزاران مایکروسافت-۱۹۸۱

نابغه رایانه ای که با قانون شکنی بیگانه نیست

در ابتدای راه فراگیر شدن رایانه ها، زمانی که دسترسی به تعداد محدود رایانه موجود در جهان بسیار گران بود، گیتس و دوست مدرسه اش دریافتند که چگونه به حساب های آن ها نفوذ کنند و ساعت استفاده خود از رایانه را کاهش دهند (جهت پرداخت پول کمتر). بیل دو بار به خاطر نادیده گرفتن مقررات ترافیکی بازداشت شد. یک بار در سال ۱۹۷۵ به خاطر نداشتن گواهینامه رانندگی و سرعت غیر مجاز و بار دیگر در سال ۱۹۷۷ برای رانندگی بدون گواهینامه و عدم توجه به هشدار پلیس. بیست سال بعد، زمانی که مایکروسافت به خاطر انحصار گرایی متهم شده بود، بیل گیتس مجبور شد مجددا در دادگاه ایالتی حاضر شود.

Aressted Gatesبیل گیتس ۲۲ ساله برای رانندگی بدون گواهینامه در سال ۱۹۷۷ بازداشت شد

سرنوشت حرفه ای گیتس ممکن بود بدون کمک یکی از رقبایش به کلی متفاوت باشد

شرکت IBM به بیل گیتس سفارش یک سیستم عامل ۱۶ بیتی داد تا بتواند آن را در رایانه ی خانگی جدیدش به کار گیرد. بیل، IBM که غول رایانه ای آن زمان بود را به کری کیلدال از اعضای شرکت Digital Research Inc معرفی کرد. در آن زمان همسر کیلدال، که شریک کاری او نیز محسوب می شد از امضای قرارداد عدم افشای مفاد قرارداد با IBM خود داری نمود. گیتس که حس می کرد این فرصت شغلی عالی در حال از دست رفتن است تصمیم گرفت خودش اقدامی انجام دهد. او یک سیستم عامل از شرکت دیگری اجاره نمود و آن را یا بسته بندی مایکروسافت به شرکت IBM  تحویل داد. این مسئله راه را برای ادامه کار باز نمود. بعد ها او با الهام از آن سیستم عامل اولیه توانست MS-DOS و سپس ویندوز را توسعه دهد. اینگونه بود که او در ۳۱ سالگی تبدیل به یک میلیاردر شد.

Bill gates microsoft CEOبیل گیتس سی ساله در مقابل محصولات مایکروسافت فیگور عکاسی گرفته است. در مارچ ۱۹۸۶ گیتس ۲.۵ میلیون سهم مایکروسافت را در اختیار داشت و درست یک سال بعد در ۳۱ سالگی، یک میلیاردر شد

گیتس در سال ۱۹۸۷ نیمه گمشده اش را  که همان مدیر محصول مایکروسافت بود، یافت

 یک دختر فرانسوی الاصل، که تازه از دانشگاه فارق التحصیل شده است در نمایشگاه رایانه های تجاری، در مراسم شام مایکروسافت به طور اتفاقی کنار بیل می نشیند. آن دختر بعد ها اذعان داشت که بیل از آن چیزی که در ذهن او بوده، بسیار شوخ تر به نظر می رسید. چند ماه بعد بیل ملیندا را به صورت اتفاقی در پارکینگ شرکت می بیند و او را برای صرف شام در رستوران دعوت می کند. این آشنایی در نهایت ۶ سال بعد به نامزد شدن این دو منجر می گردد. ملیندا و بیل یک سال بعد در هاوایی با هم ازدواج می کنند.

Gate's homeخانه بیل گیتس، واقع در واشنگتن

بیل گیتس قصد دارد ۹۵ درصد از ثروت اش را به خیریه ببخشد

درست است که بیل گیتس به عنوان انسانی نیکو کار شناخته شده است، اما به عنوان فردی که از طرف مجله Forbes شانزده بار به عنوان ثروتمند ترین انسان دنیا شناخته شده است، به هیچ عنوان ساده زیست نیست. در صدر لیست ولخرجی های وی می توان به خرید تابلوی نقاشی وینزلو هومر به نام گم گشته در بانک بزرگ با قیمت ۳۶ میلیون دلار اشاره کرد. وی همچنین مجموعه از دست نوشته های لئوناردو داوینچی را به مبلغ ۳۰ میلیون و یک جت خصوصی را به مبلغ ۲۱ میلیون دلار خریده است. خانه او در منطقه ی مدینا واقع در ایالت واشنگتن که با نام “Xanadu 2.0” شناخته می شود، ارزشی معادل ۱۲۰ میلیون دلار دارد. این ملک دارای ۶۶/۰۰۰ متر مربع مساحت، ساحل اختصاصی، سینمای خانگی، استخر ۱۸ متری با سیستم صوتی زیر آب و اتاق اسباب بازی، می باشد.

Bill And Melinda Gates Give Commencement Address At Stanford Universityبیل و ملیندا گیتس در کالج استنفورد

بیل گیتس تحت تاثیر پدر و مادرش (که عضو یک انجمن خیریه بودند) تبدیل به بزرگترین مبلغ بشر دوستی شد

از سال ۱۹۹۹ که گیتس چندی سازمان خیریه را با هم ادغام نمود، بنیاد خیریه بیل و ملیندا گیتس تبدیل به بزرگترین سازمان خیریه خصوصی در سراسر دنیا گشت. او با هزینه مبلغ ۴۳ میلیارد دلار ( چیزی در حدود ۱۵۰/۵۰۰ میلیارد تومان) و تاسیس دفاتر بسیاری در آفریقا، آسیا و اروپا توانسته است کمک شایانی به مسئله پیش گیری از بارداری ناخواسته، رشد تحصیلات و درمان بیماری ها کند. گیتس همچنین در سال ۲۰۰۸ از ریاست مایکروسافت کناره گیری کرد تا بتواند وقت خود را در امور مربوط به خیریه صرف نماید. او یکبار در سال ۲۰۱۵ در برنامه مشهور تلویزیونی Tonight Show شرکت کرد و  در حمایت از یک دستگاه تصفیه آب، حاضر شد یک لیوان آب آشامیدنی را که از فاضلاب شهری تصفیه شده بود، بنوشد. این دستگاه می توانست به حل بحران آب در بسیاری از مناطق کمک کند. او همچنین مجری مشهور برنامه یعنی جیمی فالون را قانع کرد که از آن آب بنوشد.

منبع :

BIOGRAPHY

306 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. (تکنولوژی دوست داشتنی ترین چیز در دنیا است)
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Beravandi
پاسخ دهید چهارشنبه 4 خرداد 1395

با تشکر از جناب محمد زاده – مطالب بسیار خوب بودن – بنده قبلا همین مطالب رو همراه با تاریخچه سیستم عامل ویندوز، سیر تکامل، نقایص و آپدیت ها و … در سمینار ارائه داده و بسیار مورد توجه حاضرین قرار گرفت. نکته ای که میتونم اضافه کنم اینکه که نباید از نبوغ پل آلن به همین راحتی گذشت. دستتون درد نکنه – اینم از : مایکروسافت دوستداشتنی

سعید
پاسخ دهید چهارشنبه 4 خرداد 1395

مطلب بسیار خو بود

سینا ا
پاسخ دهید چهارشنبه 4 خرداد 1395

خیلی مطلب جالبی بود من که کیف کردم

yashar
پاسخ دهید چهارشنبه 4 خرداد 1395

سلام
استور گوشی من باز نمیشه پیغام خطا به شماره ۰x8000FFFF رو میده
گوشیم ۱۵۲۰ آخرین شماره بیلد هم روش نصبه
ریجن هم عوض میکنم ولی وارد نمیشه
بعد از آپدیت به بیلد جدید برنامه هارو نصب کردم مشکلی نداشت
بعد آپدیت استور رو داد اینطور شد
—————————————————————————
من یه مدت گوشی ویندوز فون دستم نبود ولی الان با این بیلد جدید به جرات میگم تمام نیاز های من از یک گوشی همراه براورده شده
برنامه ا با کیفیت شدن
سرعت خیلی خوب شده
کسایی که ناراضی هستند یه بار با یه گوشی مدل بالا کار کنن فرق رو متوجه میشن

Mehrdad
پاسخ دهید چهارشنبه 4 خرداد 1395

عالی بود
بیل الان، حاتم طائی زمان هستش

morteza_mgss
پاسخ دهید چهارشنبه 4 خرداد 1395

بیلد برای اسلو نیومد؟؟؟

morteza vasheghani farahani
پاسخ دهید پنجشنبه 5 خرداد 1395

خیل عالی و مفید

farhad delavar
پاسخ دهید پنجشنبه 5 خرداد 1395

همچین انسان کامل و بزگواری باید نماینده ی خداباشه روی زمین…

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,