android-windows-internet

به تازگی Zenith Media یک پیش بینی منتشر کرده است که می گوید دستگاه های موبایل، ۷۵ درصد از ترافیک اینترنت جهان در سال ۲۰۱۷ را به خود اختصاص خواهند داد. این آمار یک جهش نسبت به سهم ۴۰ درصدی در سال ۲۰۱۲ و ۶۸ درصدی در سال ۲۰۱۶ می باشد. با این حساب، به نظر می رسد دستگاه های موبایل روز به روز در حال بالا بردن سهم خود از ترافیک مصرفی اینترنت در دنیا هستند. در ادامه با وینفون همراه باشید.

این آمار و ارقام با نگاه به “آگهی های موبایل و تکنولوژی موبایل در ۶۰ کشور کلیدی در سراسر جهان به دست آمده اند. این پیش بینی بیان می کند که میزان زمان اختصاص یافته به استفاده از اینترنت بر روی موبایل توسط مصرف کنندگان رشد خواهد داشت، گوشی های هوشمند و تبلت ها گسترش خواهند یافت، و آگهی های مربوط به موبایل رشد خواهند کرد.”

این گزارش، کشورهایی که انتظار می رود به بالاترین سطح از مصرف اینترنت موبایل در سال ۲۰۱۶ برسند را پیش بینی می کند، آن ها عبارتند از (درصد ها نشان دهنده ی مقدار مصرف اینترنت موبایل هستند):

  • اسپانیا (۸۵ درصد)
  • هنگ کنگ (۷۹ درصد)
  • چین (۷۶ درصد)
  • ایالات متحده (۷۴ درصد)
  • ایتالیا / هند (۷۳ درصد)

بنا به پیش بینی Zenith، تا سال ۲۰۱۸ موقعیت این کشور ها به صورت زیر تغییر خواهد کرد:

  • هنگ کنگ (۸۹ درصد)
  • چین (۸۷ درصد)
  • اسپانیا (۸۶ درصد)
  • ایالات متحده / ایتالیا (۸۳ درصد) 
  • هند (۸۲ درصد)

Zenith اظهار دارد که این رشد، به دلیل رشد بالای دستگاه های موبایل صورت می گیرد:

“در سال ۲۰۱۲ تنها ۲۳ درصد از مردم در ۶۰ بازار مورد بررسی ما، یک گوشی هوشمند و تنها ۴ درصد آن ها یک تبلت داشتند. نفوذ گوشی های هوشمند در حال حاضر به ۵۶ درصد رسیده، که افزایش ۲.۴ برابری در طول چهار سال داشته است، و طبق پیش بینی ما، تا سال ۲۰۱۸ این رقم به ۶۳ درصد افزایش خواهد یافت. تبلت ها بیش تر به عنوان یک کالای لوکس بوده اند و تقریبا به طور گسترده گسترش نیافته اند: در حال حاضر ۱۵ درصد از مردم در ۶۰ بازار مورد بررسی ما تبلت دارند، و ما انتظار داریم این میزان نفوذ در سال ۲۰۱۸ به ۱۷ درصد برسد.”

این گزارش همچنین نشان می دهد که بالاترین سطح نفوذ گوشی های هوشمند در غرب اروپا و آسیا بوده است، و ایرلند با نفوذ ۹۲ درصد پیشرو بوده و سنگاپور با ۹۱ درصد، اسپانیا با ۸۸ درصد، نروژ با ۸۶ درصد و کره جنوبی با ۸۴ درصد در مقام های بعدی قرار دارند. انتظار می رود که ایرلند در سال ۲۰۱۸ نیز جایگاه خود را حفظ کند.

آخرین موضوع جالب در این گزارش این است که در سال ۲۰۱۷ تبلیغات موبایل از تبلیغات دسکتاپ پیشی خواهد گرفت، و سهم خود از تبلیغات اینترنتی جهانی را از ۴۴ درصد در سال جاری، به ۵۲ درصد افزایش خواهد داد. در سال ۲۰۱۸، این رقم به ۶۰ درصد از تمام تبلیغات اینترنتی، با هزینه کل برابر با ۱۳۴ میلیارد دلار خواهد رسید که “بیش از تمام چیزیست که در روزنامه، مجله، سینما و تبلیغات در فضای باز صرف خواهد شد.”

نظر شما در مورد این آمار و ارقام چیست؟

منبع :

NEOWIN

2221 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , ,