Flashback-lumia 1020

لومیا ۱۰۲۰!!! دستگاهی که هنوز هم مورد ستایش خیلی از افراد قرار می‌گیرد. حال این دستگاه فوق العاده سومین سالگرد تولد خویش را جشن خواهد گرفت. جشن تولدی که در شهر تقریبا خالی از سکنه ویندوز فون ۱. ۸، در کنار دوستانی مانند لومیا ۵۲۰، ۹۲۰ و اندک دوستان دیگرش گرفته خواهد شد. جشنی که اگرچه رنگ و بوی دوران ویندوز فون ۸ را برای این تلفن ندارد ولی کوهی از خاطرات را در ذهن شیفتگان این گوشی تداعی می‌کند. در ادامه با وینفون همراه باشید.

لحظه دیدار

فوریه سال ۲۰۱۲ میلادی بود که نوکیا از گوشی Puerview ۸۰۸ خود پرده برداشت. تلفنی که بر مبنای سیستم عامل سیمبیان ساخته شده بود. ۸۰۸ از یک دوربین ۴۱ مگاپیکسلی بهره می‌برد. سیستمی که این گوشی برای عکس‌های گرفته شده توسط دوربین خودش به کار می‌برد باعث کاهش حجم تصاویر می‌گشت؛ در نتیجه کابران می‌توانستند تصاویر را با حجم کمتر، به راحتی اشتراگ گذاری کنند.

۱۱ جولای ۲۰۱۳، نوکیا از گوشی دیگری پرده برداشت که باز هم از دوربین ۴۱ مگاپیکسلی برای ثبت تصاویر استفاده می‌کرد، دستگاهی که نوکیا آن را لومیا ۱۰۲۰ صدا می‌زد اما، این بار قضیه کمی متفاوت بود. سیستم عاملی که این بار برای این دستگاه در نظر گرفته شده بود دیگر مانند گذشته سیمبیان نبود. حال این دستگاه از سیستم عامل ویندوز فون ۸ میزبانی می کرد. این دستگاه در قلب خود از تثبیت کننده تصاویر مکانیکی استفاده می‌کرد که باعث بهبود تصاویر ثبت شده توسط دوربین این دستگاه می‌گشت. همچنین قابی برای این دستگاه به صورت جداگانه فروخته می‌شد که از یک باتری اضافی و یک سه پایه برای ثبت تصاویر حرفه‌ای بهره می‌برد.

Lumia 1020 anniversary

در واقع لومیا ۱۰۲۰، آخرین گل سر سبد و پرچمدار واقعی برای ویندوز فون ۸ بود. درست چهار ماه بعد، دستگاه لومیا ۱۵۲۰ در حالی معرفی شد که از یک پردازنده چهار هسته‌ای اسنپدراگون ۸۰۰ با طعم ویندوز فون ۸.۱ بهره می‌برد. [ اگر چه لومیا ۱۵۲۰ با ویندوز فون ۸ معرفی شد ولی، در واقع این گوشی برای ویندوز فون ۸. ۱ در نظر گرفته شده بود؛ درست مثل لومیا ۹۵۰ ]

به خاطر اینکه پرچمدارهای آینده ویندوز فون از قدرت سخت افزاری بیشتری بهره می‌بردند و همچنین نرم افزار هم برای آن‌ها بهینه سازی می‌شدند، لومیا ۱۰۲۰ در انجام دستورات دچار کاهش سرعت شد.

دوربین

این گوشی از یک دوربین ۴۱ مگاپیکسلی با دریچه دیافراگم ۲. ۲ بهره می‌برد. چیزی که در مورد این گوشی نمی‌توان فراموش کرد استفاده از فلش Xenon برای این تلفن همراه بود. همچنین دریچه دوربین این گوشی هم بزرگ بود. هرچه دریچه دوربین بزرگ‌تر باشد، دوربین می‌تواند نور بیشتری را از محیط جذب کند که باعث بهبود عکس در محیط‌های کم نور می‌شود. البته تنها سنسور دوربین بزرگ نبود بلکه تمامی اجزای دوربین بزرگ بودند. درست مانند گوشی ۸۰۸ نوکیا، لومیا هم یک برآمدگی ناخوشایند را در فضای زیرین خود تجربه می کرد.

lumia1020camera

البته سخت افزار دوربین این گوشی تنها نصف این ماجرا را تشکیل می‌داد. نیمهٔ دیگر نرم افزار بود که با درخشش برنامه Nokia Camera، این دوربین می‌توانست قدرت واقعی خود را نشان دهد. برنامه‌ای که در آن زمان به تازگی عرضه شده بود.

در واقع می‌توان Nokia Camera را بنیان گذار شیوه‌ای نو در نرم افزار‌های عکاسی دانست. زمانی که مایکروسافت نوکیا را خریداری کرد، این نرم افزار به Lumia Camera تغییر نام داد و حالا با عرضه ویندوز ۱۰ موبایل آن را با نام Windows Camera می‌شناسیم.

نوکیا کمرا اجازه می‌داد تا کاربر بتواند به صورت دستی میزان فوکوس، نور سفید، ISO، سرعت شا‌تر، و میزان نور دریافتی را تنطیم کند. تنظیماتی که دوربین این گوشی را هرچه بیشتر به دوربین‌های دیجیتال شبیه می‌کرد. پس از آن بود که دیگر شرکت‌ها نیز این شیوه را در پیش گرفته و تنظیمات دستی را به نرم افزار دوربین خود اضافه کردند.

Nokia-Lumia-1020-Camera-App-ISO-WB-Aperture

شما می‌توانستید توسط این دوربین تصاویر را با کیفیت‌های مختلف ذخیره کنید. برای مثال شما می‌توانستید تصاویر خود را به این صورت ذخیره سازی کنید: ۵MP JPEG، ۵MP JPEG + ۳۸MP JPEG، ۵MP JPEG + ۳۸MP DNG که اگرچه درآینده می‌توانست گزینه‌های بیشتری به این گزینه‌ها اضافه شود ولی این اتفاق هرگز رخ نداد.

این سه گزینه، لومیا ۱۰۲۰ را قادر به انجام کاری می کرد که کم تر تلفن هوشمندی توانایی انجام آن را داشت. نوکیا وعده داده بود که کاربران می توانند تصاویر خود را چهار برابر بزرگنمایی کنند؛ بدون این که محتوای آن ها کاهش کیفیت پیدا کند.

تصویر اصلی
تصویر اصلی
Lumia 1020 4x zoomed
بزرگنمایی ۴ برابر نسبت به تصویر اصلی

همچنین لازم به ذکر است که کاربران می‌توانستند تصاویر ثبت شده توسط دوربین این دستگاه را در فرمت RAW ذخیره کنند. فرمت RAW اطلاعات بیشتری را در مورد تصویر ذخیره می‌کند و کاربران می‌توانند موشکافانه‌تر به ویرایش تصویرشان بپردازند. ویژگی‌ای که اخیرا می‌توان در گوشی‌های هوشمند یافت؛ یعنی پس از سه سال.

خداحافظی تلخ

لومیا ۱۰۲۰ سرانجام تلخی را با خود به همراه داشت. هنگامی که به روز رسانی لومیا ساین عرضه شد ویژگی ای به دوربین دستگاه‌های ویندوزی اضافه گشت که توسط آن می‌توانستیم عکس‌های متحرک ثبت کنیم؛ درست دو سال قبل‌تر از آنکه اپل Live Photos را معرفی کند. نکته تلخ ماجرا این است که لومیا ۱۰۲۰ این ویژگی را دریافت نکرد.

پس از لومیا ساین، لویما دنیم از راه رسید. به روز رسانی‌ای که نرم افزار از نو طراحی شده لومیا کمرا را به نسخه ۵ ارتقا می‌داد و ویژگی‌ها و سرعت بیشتری را برای این برنامه فراهم می‌آورد؛ مانند ویژگی Rich Capture. در حالی که لومیا ۱۰۲۰ به روز رسانی لومیا دنیم را دریافت کرد ولی، قادر به پشتیبانی از نسخه جدید لومیا کمرا نبود که به همین دلیل ویژگی‌های جدید نیز شامل حال این گوشی نشد.

پس از آن بود که کاربران شروع به گمانه زنی در مورد گوشی لومیا ۱۰۳۰ کردند ولی، مایکروسافت تایید کرد که همچین گوشی‌ای در برنامه‌هایش قرار ندارد. با این بیانیه، گویی آب سردی را بر روی طرفداران این گوشی ریخته‌اند.

 

Nokia-Lumia-1020

در نهایت لومیا ۱۰۲۰ پایان دوران خود را با انتشار ویندوز ۱۰ موبایل به خود دید. در ابتدای عرضه ویندوز ۱۰ موبایل که کاربران لومیا ۱۰۲۰ قادر به اجرای آن بودند، مایکروسافت اجازه استفاده از برنامه لومیا کمرا را نمی داد بنابراین ویژگی OverSampling که اجازه ذخیره نسخه های گوناگون از عکس ها را می داد نیز از دست رفته بود و کاربران لومیا ۱۰۲۰ تنها قادر بودند تا عکس هایشان را در رزولوشن ۴۱ مگاپیکسل ذخیره کنند. همین موضوع باعث ایجاد مشکل کمبود حافظه برای کاربران لومیا ۱۰۲۰ شد.

مایکروسافت وعده داد که کاربران لومیا ۱۰۲۰ می توانند در آینده از طریق فروشگاه ویندوز اقدام به دریافت لومیا کمرا کنند ولی، این اتفاق هرگز رخ نداد. ویندوز ۱۰ موبایل لومیا ۱۰۲۰ را به فراموشی سپرد و کاربران نمی توانستند از این نسخه استفاده کنند. اگر چه هنوز هم کاربران می توانند از راه های غیر رسمی اقدام به دریافت ویندوز ۱۰ موبایل کنند ولی تجربه کاربری که آن ها بر روی این دستگاه کسب می کنند با ویندوز فون ۸ زمین تا آسمان تفاوت دارد.

آینده

اگر یک حقیقت را در مورد لومیا‌ها نتوان کتمان کرد، دوربین فوق العاده این دستگاه‌ها است. پرسشی که اینجا پیش می‌آید این است که آیا دوربین لومیا ۱۰۲۰ بهترین نمونه در بین دستگاه‌های دیگر بود؟ خیلی‌ها ممکن است بگویند بله ولی، بسیاری نیز با این دیدگاه مخالف هستند.

یکی از مشکلات اصلی دوربین این دستگاه سرعت پایین آن بود. شاید اگر از پردازنده سریع تری استفاده می‌شد این مشکل رفع می‌گردید. شما با استفاده از دوربین این دستگاه قادر به ثبت تصاویر خیره کننده‌ای بودید ولی ممکن بود اولین قدم فرزندتان را نتوانید ثبت کنید.

دستگاه‌های لومیا ۱۵۲۰، لومیا آیکون و ۹۳۰، تنها با کاهش رزولوشن و پردازنده سریع‌تر تنوانستند این مشکل را رفع کنند. همچنین این دستگاه‌ها و لومیا ۸۳۰ قادر به ثبت تصاویر Rich Capture بودند.

lumia 950-930-830

در اکتبر گذشته مایکروسافت دستگاه‌های لومیا ۹۵۰ را معرفی کرد. دستگاهی که درست مانند لومیا ۱۵۲۰ و ۹۳۰ از دوربین ۲۰ مگاپیکسلی استفاده می‌کرد. همچنین این دستگاه‌ها از دریچه دیافراگم ۱.۹ استفاده می‌کردند که در کنار سیستم فوکوس خودکار، کاربران می‌توانند تصاویر را به سرعت ثبت کنند.

با تمام بهبود‌هایی که در لومیا ۹۵۰ اتفاق افتاده است عادلانه است اگر بگوییم این گوشی از لحاظ دوربین تقریبا با لومیا ۱۰۲۰ همتراز است و در بسیاری از مواقع، ویژگی‌های بهتری برای عرضه در چنته خود دارد ولی اگر هنوز هم شما دوربینی را می‌خواهید که بدون افت کیفیت، بتوان با آن تصاویر را ۴ برابر بزرگنمایی کرد، شاید تنها گزینه شما هنوز هم لومیا ۱۰۲۰ باشد.

لطفا خاطرات خود با لومیا ۱۰۲۰ را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع :

NEOWIN

417 پست
كيان زرعكانی
او دانشجوی رشته‌ی نرم‌افزار در دانشگاه شهید بهشتی کرج است. به خواندن کتاب‌ها به خصوص رمان‌های ادبی علاقه‌مند است. کدنویسی یکی از تفریحاتش به‌حساب می‌رود و سعی می‌کند اوقات فراغت خودش را صرف یادگیری زبان‌های برنامه‌نویسی کند. کیان اکنون دبیر بخش اکس‌باکس است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
امیرمهدی
پاسخ دهید دوشنبه 27 تیر 1395

همین الانم این گوشی با این ک ساپورت نمیشه بهترین دوربینو بین همه اسمارت فون ها داره… دوربینی ک ساخت سه سال پیشه!!!! نوکیااااا کجااایییی که ببینی هوواوی و سامسونگ چ مذخرفاتی رو به اسم گوشی میدن دست ملت 😑

hamidayr
پاسخ دهید دوشنبه 27 تیر 1395

یه تاری بدی رو کیفیت تصویر لومیا ۹۳۰ افتاده که واقعا ازار دهندس
از وین موبایل ۱۰ به اینورم بیشترشد
انگار نه انگار که ۲۰ مگاپیکسله کیفیتش
انگار داری با ۲ مگاپیکسل عکس میگیری چه وضعشه اخه

مهدی اخلاقی
پاسخ دهید دوشنبه 27 تیر 1395

نرم افزاری به جز flipagram تو استور موجوده که آهنگ رو عکس بزاریم؟
فلیپاگرام خیلی مزخرف عمل میکنه تو ویندوزفون

loyal
پاسخ دهید دوشنبه 27 تیر 1395

غم عقاب قفس نیست …

پرواز مرغ بی سرپاست …

نوکیا کجایی ببینی این کمپانی ها دارن پرواز میکنن و تو داخل قفسی !

sazhen
پاسخ دهید دوشنبه 27 تیر 1395

در این سادگی واقعا هم زیباست حیف که واقعا پردازنده ضعیفی براش بکار بردند

مرتضی
پاسخ دهید دوشنبه 27 تیر 1395

سلام
دوستان برای شما تایمر دوربین کار میکنه
گوشی من لومیا ۹۵۰ xl
یکی راهنمایی کنه چیکار کنم؟

MmQ
پاسخ دهید دوشنبه 27 تیر 1395

درسته که ۴۱mp بود ولی واقعا افتضاح بود الان ۱۵۲۰ زمین تا اسمون فرق داره دوربینش…من هر دوشو داشتم…الان گوشی های هواوی درسته بدرد نمیخورن ولی حتی دوربینای ۱۲مگاپیکسلیشون هم از همه ی ویندوزی ها بهتر عمل میکنه…به نظر من اوج دوبینای نوکیا زمان معرفی سری N بود که واقعا فوق الاده بود لنزاش…

  mahmob88
  پاسخ دهید دوشنبه 27 تیر 1395

  عمویی از خواب بیدار شو. سه سال گذشته و هنوز خود شرکتا تو کف این دوربین هستن. همه با دوربین های DSLR مقایسش میکنن. حرف کاربرای این سایت و این سایت رو نه ، برو از جاهای دیگه بخون نقد و بررسیشو. هوووااااویییییی!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟

   MmQ
   پاسخ دهید سه شنبه 28 تیر 1395

   اخه من نمیدونم چجوری این حرفو میزنین…بنده خودم تا سال پیش ۱۰۲۰ داشتم دوربینش از همه گوشیا کم میاورد همه عکساش یه کم تار میزد…فقط زیر نور مستقیم افتاب خوب میگرفت…الان ۱۵۲۰ دارم اینم تار میزنه مث ۱۰۲۰ ولی یه خورده بهتره…یه چیز دیگه هم که هس دوربیناش روون نیست الان بدترین سخت افزار ها هم دوربیناشون روون…من این حرفو از تجربیات خودم دارم میزنم و حرف کسی نیست…حتی تو جمع هیچ کس دوس نداشت من با دوربین گوشیم عکس بگیرم و همه گوشی p7 هواوی و ترجیح میدادن…من هم فقط به خاطر خاص بودن و رابط کاربریش این گوشیو تهیه کردم و الان ۳ سال هست که لومیا دارم پشیمون هم نیستم…

  محمدباقر
  پاسخ دهید دوشنبه 27 تیر 1395

  یعنی واقعا اگه فردی کیفیت عکسای گرفته شده با لومیا ۱۰۲۰ رو زیر سوال ببره باید به عکاسی خودش شک کنه . منم مثل خیلی از دوستان دیگه همه نوع موبایلی و با هر سیستم عاملی داشتم دیدم و کار کردم . هنوز که هنوزه موبایلی رو ندیدم که عکسش بهتر از ۱۰۲۰ باشه . اصلا نداریم . ای کاش دوباره و با پردازنه جدید وباتری قوی تر بسازن موبایلی که دوربین ۱۰۲۰ رو داشته باشه تا سرعت عکس برداری و … بیشتر یشه .

rsgomez
پاسخ دهید دوشنبه 27 تیر 1395

عاقا خیلی دلم میخواد از این گوشی داشته باشم با اینکه خیلی قدمیه ولی عاشقشممممممم شانس ندارم که هوففففف

soheil_maleki
پاسخ دهید سه شنبه 28 تیر 1395

سلام دوستان من تقریباً سه ساله که نوکیا ۹۰۹ یا لومیا ۱۰۲۰ رودارم.باید گم که واقعاً کیفیت دوربینش محشره.عاشق برآمدگی این موبایلم،جوری تو چشه که بعد سه سال دیگه عالمو آدم ازم سوال میکنن که مدل موبایلت چیه،دوربینش چند مگه؟ منم با غرور ،۴۱ و ی ؤووووو از اونا. اگه مثل لومیا ۱۵۲۰ اسنپدراگون ۸۰۰ بود،مطمعن هستم که هنوز هم هنوزه خواهن خرید این گوشی بودن.ولی اگه واقعاً کسی دنبال عکس گرفتن با کیفیت بالاست باید لومیا ۱۰۲۰ رو بخره.
الان من از ویندوز۱۰موبایل روی ۱۰۲۰ دارم استفاده میکنم و واقعاً راضی ام. چون هم لومیا کمرا مو دارم هم ویندوز کمرا،زمانیکه عکسی رو بخوام سریع بگیرم از ویندوز کمرا استفاده میکنم که واقعاً سریعه و اگه عجله نداشته باشم و عکسی با حجم ۴۱ raw بخوام از لومیاکمرام استفاده میکنم که به نسبت ویندوز۸ سرعت بیشتری داره،ضمناً باید به آقا کیان بگم که درمورد لایو گرفن اشتباه میکنن،چون من با لومیا کمرای لومیا ۱۰۲۰ خودم میتونم لایو هم عکس بگیرم،بگیرم.
ضمناً دوستانی که لومیا ۱۰۲۰ دارن و از ویندوز۱۰موبایل استفاده میکنن و دوس دارن که لومیا کمرا شونو داشته باشن که لایو هم باهاش بتونن عکس بگیرن شاید بتونم بهشون کمک کنم،این آیدی تلگراممه ==> Win10mob

مهمون یهویی :)
پاسخ دهید سه شنبه 28 تیر 1395

عاشق لومیا ۱۰۲۰ هستم از همه امکاناتش راضی هستم/دوربین خارق العاده و کیفیتی که داره ادمو به حیرت میندازه/همچنین از گوشی هایی هست که بالاترین امنیت رو داره/اونایی که دارن مطمئنا همه اینارو میدونن:))
من فقط ازش یه گله دارم اونم اینه کلش اف کلنز براش نساختن:(
البته بازی های فوق العاده و با کیفیتی داره تو اپ استورش ولی خب از اونجایی الانسان سلقیه المتفاوت :)) کلش موخواااااااااام
عاقایون خانوما روی قلب بهم امتیاز حق بدین روی قلب شکسته نزنین قلبم همینجوری هم شکسته:)
خدا قوت ویندوز فونی ها

MmQ
پاسخ دهید سه شنبه 28 تیر 1395

دوستان لطفا کسایی که لومیا ۱۰۲۰ داشتن در مورد دوربینش نظر بدن و تجربیات خودشونو بگن نه دیگران…

aliamini
پاسخ دهید سه شنبه 28 تیر 1395

سلام.من هنوز بعد سه سال دارمش خداییش با هر گوشی ای بگید کل انداختم همشون کم اوردن.حیف که به ویندوز ۱۰ آپ نشد حیف.

mostafa
پاسخ دهید سه شنبه 28 تیر 1395

سلام من این دوساله ۱۰۲۰رو دارم واقعا گوشی عالی هست✌ از نظر دوربین این یک واقعیت هست هنوز در بین برندهای تلفن همراه ۱۰۲۰ پادشاه تلفنهای همراه از نظر دوربین هست درسته از نظر پردازنده پایین هست ولی تنها گوشی هست که هنوز هیچ یک برندهای موبایلی که😏 پیش خود هر ماه یک پرچمدار بیرون میدن😏 هنوز نتوانستن همچین دوربینی با این قابلیت فوق العاده در عکاسی و فیلمبرداری تولید کنن☺ انشالله در ۱۰۳۰ اگه تولید بشه با اون قابلیتهای فوق العاده ای که داره تجربه بهتر از نسل جدید این گوشی با دوربین ۵۰ خواهیم داشت (۱۰۳۰ مدتها پیش دوباره خبرهای منتشر شده بود که دارن روش کار میکنن اگه بیاد رقیبی براش پیدا نمیشه با اون امکانات سه بعدی و ژستهای حرکت همان طور که بعد از ۳سال هنوز رقیبی برای دوربین این گوشی ۱۰۲۰ نیامده دیگه ۱۰۳۰ فرمانروایی خواهد کرد /بیاد هرچه قدر باشه میخرمش)
(در بالا گفته شده باید از راه غیر قانونی وین ۱۰ رو برای ۱۰۲۰ دریافت کرد- اینطور نیست راحت میشه وین۱۰ رو دریافت کرد✌)
در کل با اینکه اطلاع داده شده از پست ارسالی نویسنده کامل نبود ولی سپاس که دوباره قدرت مدل گوشی نوکیا ۹۰۹ با نام ۱۰۲۰ رو به تصویر کشیدید
در اصل نام گوشی نوکیا ۹۰۹ هست ولی در بازار جهانی با نام ۱۰۲۰ فروخته شد

aliamini
پاسخ دهید سه شنبه 28 تیر 1395

طرف میگه هواویی p7.خخخخخخخ.چه حرفا.آیفون سیکسشم پیش ۱۰۲۰ عددی نبود حالا طرف میاد میگه هواوی p7
خخخخخخ.کاملا مشخصه که تا حالا دستتم به ۱۰۲۰ نخورده.

aliamini
پاسخ دهید سه شنبه 28 تیر 1395

آقا mostafa اگه زحمت نیست توضیح بدید چه جوری میشه قانونی ویندوز ۱۰ رو دریافت کنم برا ۱۰۲۰.ممنون

  soheil_maleki
  پاسخ دهید سه شنبه 28 تیر 1395

  باید اول برنامه اینسایدر رو از استور دانلود کنی بعد بری جزو دسته رلیزیشن پرویو شی.بعد برو تو چک فور آپدیت دانلود ویندوز ۱۰ واسه لومیا ۱۰۲۰ی که داری میاد. Win10mob

lili
پاسخ دهید سه شنبه 28 تیر 1395

من لومیا ۱۰۲۰ دارم ( حالا حالاها هم قصد تعویض ندارم) و به عکاسی علاقه مند، از نظر دوبین واقعا عالیه.. از وقتی ۱۰۲۰ گرفتم تقریبا دوربین dslr canon رو کنار گذاشتم
با ویندوز ۱۰ البته کیفیت دوربین به نسبت اومده پایین و یک سری برنامه های جانبی دوربین نوکیا که واقعا عالی بودن از دست رفته.. اما هنوز حرفی برای گفتن داره
خب دلیل کندی در گرفتن عکس ثبت جزییات و نور هست، و اینو توی دوربین های dslr هم می بینید، مخصوصا وقتی نور کم باشه این اتفاق می افته.
دوستانی که راجع به بدی دوربین نظر میدن یا با عکاسی آشنایی ندارن یا ۱۰۲۰ رو از نزدیک ندیدن… من همیشه گفتم، اکثر کسایی که میگن دوربین بده از رنگ و لعابش صحبت میکنن نه از کیفیت، کسانی که برای عکاسی دوربین میگیرن با برنامه های فتوشاپ و سایر برنامه های عکس ها رو ویرایش میکنن اما دوربین های سایر موبایل ها عکس رو با یکسری فیلتر تحویل میدن و برای اشتراک در لحظه مناسب هستن
دوربین ۹۵۰xl هم دیدم اونم عالیه
سوالی داشتین در خدمتم

علی
پاسخ دهید سه شنبه 28 تیر 1395

کل عکسای فید اینستارگام من با این گوشیه . با اینکه خیلی کم پیش میاد عکس بگیرم ولی خوب ، کسی نبوده که بگه عکس خوب نیست . اگه واقعا با تنظیمات دستی بلد نیستی کار کنی نیا اینجا بگو هواوی دوربینش سره !!!! تو حتی نتونستی رزولوشن تنظیم کنی با گوشی که الان میگی عکسا تار میندازه؟؟؟؟؟ حرفی واسه گفتن نداره ویندوزفون مطنئن باش.

bsireza
پاسخ دهید سه شنبه 28 تیر 1395

دوباره داغ دلم تازه شد
بدون هیچ دلیلی ۱۰۲۰تم خاموش شد و هیچکس نتونست هاردشو عوض کنه

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,