با راهنمای Monster Hunter World و بخش دوم ماموریت‌ها در خدمت شما هستیم. در این مقاله نگاهی عمیق‌تر و پرجزئیات‌تر به فعالیت‌های اصلی (ماموریت‌های تعیین شده، ماموریت اکتشافی، باونتیزها و سفرهای اکتشافی) خواهیم انداخت تا شما با یکی از مهم‌تری هسته‌های بازی آشنایی کامل پیدا کنید. در ادامه با وینفون همراه باشید.

هنگامی که بازی Monster Hunter World تجربه می‌کنید، هیچ گاه کمبودی احساس نمی‌کنید. بدون آن که یک لحظه فکر کنید که گیم پلی بازی تکراری یا خسته کننده شده است، این عنوان تجربه‌ای فراموش نشدنی و لذت بخش را به مدت صدها ساعت برای شما فراهم می‌کند. مطمئنا برای عده‌ای سخت است که کل جزئیات بازی را متوجه شوند، بنابراین همان طور که قول داده بودیم، در این مقاله به سراغ چهار فعالیت اصلی بازی رفته‌ایم که در ادامه شما را به خواندن آن‌ها دعوت می‌کنیم.

1. ماموریت‌های تعیین شده چی هستند؟

داستان اصلی بازی Monster Hunter World حول ماموریت‌های تعیین شده (ماموریت‌های اصلی) جریان دارد. نادیده گرفتن این ماموریت‌ها سخت است زیرا معمولا شخصیت‌های غیرقابل بازی مدام به شما گوش زد می‌کنند که ماموریت بعدی را شروع کنید. کسی که ماموریت را به شما می‌دهد یا نقطه شروع آن، با یک آیکون قرمز رنگ مشخص شده و در گوشه سمت راست قسمت بالای صفحه نمایش شما یک ردیاب ظاهر می‌شود.

برای پیدا کردن این ماموریت‌ها نیاز به انجام کار خاصی نیست و مدیریت کردن آن‌ها برخلاف ماموریت‌های اکتشافی و باونتیزها کار بسیار سختی نیست. این ماموریت‌ها توسط شخصیت‌های غیرقابل بازی (یا به اختصاص NPC) که معمولا دستیار یا فرمانده شما هستند، به شما داده می‌شوند. بعد از اینکه ماموریت به شما داده شد، به بیرون بروید و ماموریت را پست کنید. بعد از اینکه ماموریت به پایان رسید، خود را برای ماموریت بعدی آماده کنید. ماموریت‌های تعیین شده برای این است که شما چگونه کار خود را به عنوان شکارچی برای کمیسیون و پیشرفت خود در طول بازی انجام می‌دهید. این ماموریت‌ها، مناطق جدید را باز می‌کند، هیولاهای جدید را معرفی می‌کند و لوازم و محتوای جدیدی را برای فروشندگان و دست فروشان بازی، باز می‌کند. فقط به این خاطر که روی داستان اصلی تمرکز کرده‌اید، به این معنا نیست که نمی‌توانید چیزهای دیگری را همزمان انجام دهید. در حالی که شما به انجام ماموریت مشغول هستید، می‌توانید جستجو برای باونتیزها را شروع کنید یا می‌توانید ردپاها را دنبال و جمع آوری کرده و ماموریت اکتشافی جدیدی را آغاز کنید.

چه زمانی باید ماموریت بعدی را شروع کنید؟

ماموریت جدید به محض اینکه ماموریت قبلی تکمیل شد، ظاهر می‌شود. اغلب اوقات، دیالوگ‌ها و یادآورها برخی از ماموریت‌ها کار را دشوار و سریع می‌کنند. با عجله رفتن سراغ ماموریت بعدی، بدون صرف زمان برای آماده‌سازی، بهبود و ارتقا، شما را با شکست در ماموریت مواجه می‌کند. چالش‌هایی که با آن مواجه می‌شوید با سرعت بیشتری نسبت به بهبود لوازم و تجهیزات شما افزایش می‌یابد و موادی که در طی ماموریت‌های تعیین‌شده جمع‌آوری می‌کنید، کافی نخواهد بود تا لوازم خود را به سطحی که برای ماموریت بعدی نیاز دارید، ارتقا دهید. این بدان معناست که شما باید زمانی بین ماموریت‌های تعیین شده برای ارتقا لوازم و یا ساختن چیزهای جدید اختصاص دهید، کیسه‌ی آیتم خود را پر کنید و به فروشندگان شهر Astera مراجعه کنید. و برای انجام این کار، شما باید دیگر فعالیت‌های مهم Monster Hunter World یعنی ماموریت‌های اکتشافی و باونتیزها را انجام دهید.

هیچ پاسخ قطعی برای اینکه لوازم شما چه قدر به روزرسانی لازم دارد تا برای ماموریت بعدی آماده شوید، وجود ندارد. اگر آخرین ماموریتی که تکمیل کرده‌اید، خیلی آسان بوده، پس می‌توانید ماموریت بعدی را شروع کنید اما در غیر این صورت، لازم است که لوازم و تجهیزات خود را کمی ارتقا دهید. سی  دقیقه تا یک ساعت زمان منطقی به نظر می‌رسد که بین ماموریت‌ها صرف کنید. به یاد داشته باشید که زمان زیادی را صرف ارتقا و بهبود بخشیدن تجهیزات خود نکنید زیرا هنگامی که به ماموریت اصلی برگشتید، گاها” تجهیزات جدیدی را باز خواهید کرد که بدون توجه به اینکه تجهیزات فعلی چه قدر ارتقا و به روزرسانی شده‌اند، از آن‌ها بهتر و پیشرفته‌تر خواهند بود.

2. ماموریت‌های اکتشافی چی هستند؟

مهم نیست کی و کجا، در هر شرایط در جهان بازی به ردپاها، ماده سبز رنگ Mucus، اسکِید مارک‌ها و پرها برخورد خواهید کرد. با بررسی کردن این نشانه‌ها، شما به دو چیز منتهی خواهید شد؛ ریسرچ پوینتز (نوعی پول درون بازی) و باز کردن ماموریت اکتشافی جدید. ریسرچ پوینتزها برای خرید غذا و زره موجود گربه مانند Palico مورد استفاده قرار می‌گیرند (در مقاله‌ای دیگر راجب ریسرچ پوینتز صحبت خواهیم کرد).

ماموریت‌های اکتشافی نوعی مینی ماموریت‌های بازی هستند. شما می‌توانید این ماموریت‌ها را در رویارویی با هیولاها و بررسی ردپاها و مسیرهای مختلف آن‌ها در طی هر فعالیتی که در حال انجام دادن در سراسر جهان بازی هستید، باز کنید. حتی در طی ماموریت‌های اکتشافی دیگر نیز برای شما باز خواهند شد. این ماموریت‌ها هدف خاص و مرتبط با هیولا، از جمله “شکار یکی از آن‌ها” ، “دستگیری یکی از اون‌ها” یا ” کشتن 10 عدد از آن نژاد” دارند. این سه مقوله – شکار، قتل و دستگیری (اسیر کردن)، بخشی از واژگان عجیب Monster Hunter World هستند. پس بیاید در مورد هر یک صحبت کنیم:

 • شکار: ماموریت شکار بدان معناست که شما باید یک هیولای بزرگ پیدا و سپس آن را شکار کنید (یا چند هیولای بزرگ را شکار کنید).
 • کشتن: ماموریت کشتن بدان معناست که شما باید چندین هیولای کوچک را بکشید.
 • اسیر کردن: ماموریت اسیر کردن بدان معناست که شما باید به یک هیولا حمله کنید تا زمانی که لنگان لنگان حرکت کند و سپس آن را اسیر کنید.

یک توجه کوتاه به واژگان: تفاوت بین هیولاهای کوچک و بزرگ تنها به اندازه و جثه آن‌ها نیست بلکه بیشتر در مورد شدت ضربات وارده است. مبارزه با هیولاهای بزرگ یک اتفاق معمولی است، در حالی که مبارزه با هیولاهای کوچک نادر و پرزحمت است. Jagras یک هیولای کوچک اندام است اما Great Jagras یک هیولای بزرگ جثه است. برای درک بهتر این موضوع به Hunter’s Note خود مراجعه کنید.

ماموریت‌های اکتشافی محدودیت‌ها و شرایط زمانی برای تکمیل شدن دارند. به عنوان مثال، شما 50 دقیقه زمان دارید تا 20 هیولای vespoid را به قتل برسانید. اگر سه دفعه در حین ماموریت شکست بخورید تا سه دفعه در زمان مشخص شده، تعداد تعیین شده را نکشید، شکست خواهید خورد. در ماموریت شکار، اگر زمان مشخص شده تمام شود یا به دفعات بالا شکست بخورید و یا به صورت تصادفی هیولای مد نظر را بکشید، شکست خواهید خورد. علاوه بر هر آیتم‌هایی که شما در سر راه و در هنگام انجام ماموریت خود برمی‌دارید و یا آیتم‌ها را از بدن هیولاها جدا می‌کنید، آیتم‌های معمولا کم یاب، مفید و باارزش را به عنوان پاداش نیز به دست خواهید آورد. تعداد آیتم‌های به دست آورده شده و کمیاب بودن آن‌ها توسط جعبه‌های برنزی، نقره و طلایی در سمت راست این فهرست مشخص شده‌ است.

مدیریت کردن و پست کردن ماموریت‌های اکتشافی

به طور مدام هنگامی که مشغول تجربه بازی Monster Hunter World هستید، ماموریت‌های جانبی برای شما باز می‌شوند. یک اعلان وجود دارد که بعد از اینکه ردی از یک هیولا را بررسی کردید، در سمت راست صفحه نمایشگر شما ظاهر می‌شود. با این وجود، در اوایل بازی این تحقیقات هنوز برای شما در دسترس نیستند. به منظور دسترسی به اعلانات، به شهر اصلی آسترا (Astera) و سپس به پایگاه منابع که در طبقه اول قرار دارد، بروید و در آنجا و در منطقه Tradeyard در کنار مرد تاجر Provisions Stockpile می‌توانید آن را بدست آورید. دومین گزینه‌ی داخل منو که به آن دسترسی پیدا می‌کنید، مدیریت تحقیقات (مدیریت ماموریت‌ها) است. در آنجا، می‌توانید ماموریت خود را در لیست مدیریت ماموریت‌ها ثبت کرده یا آن‌ها را حذف کنید. زمانی که شما لیست خود را انتخاب کردید، به سمت بورد ماموریت‌ها تا دستیار خود بروید تا ماموریت را شروع (یا پست) کنید.

در پایگاه منابع نیز می‌توانید ماموریت‌ها را از لیست حذف کنید. در این صورت شما می‌توانید لیست ماموریت‌های خود را به آسانی مدیریت کنید. پیشنهاد می‌کنیم که نذارید ماموریت‌ها روی هم بمانند چون تا چشم از روی آن‌ها بردارید، می‌بینید که صدها ماموریت دیگر در لیست قرار گرفته‌اند. بهتر است که اول آن‌هایی که مهم هستند را تکمیل کنید. مدیریت کردن ماموریت‌های خود را تبدیل به یک عادت کنید تا همیشه جلوتر از آ‌ن‌ها باشید.

عادت خوب دیگری که می‌توانید داشته باشید این است که قبل از تصمیم گیری در اضافه کردن ماموریت اکتشافی جدید به لیست خود، به کارگاه سر بزنید. درست است که کشتن هیولاها بدون هیچ دلیلی هم بسیار سرگرم کننده است اما هنگامی که از آیتم‌های که جمع آوری کردید برای ساختن تجهیزات جدید استفاده کنید، جوایز بسیار بیشتری دریافت خواهید کرد. مواد مورد نیاز برای آنچه که می‌خواهید بسازید و آنچه که برای ساخت آن نیاز دارید را بررسی کنید و سپس ماموریت‌های اکتشافی انتخاب کنید که هیولاهای آن، آیتم‌های مورد نیاز را در اختیار شما قرار دهند.

چه زمانی باید ماموریت‌های اکتشافی انجام دهید؟

ماموریت‌های اکتشافی بخشی از حلقه ناگفته جهان Monster Hunter World است. این ماموریت‌ها روش عالی برای جمع آوری قسمت‌های برخی از هیولاهای خاص هستند که برای ساخت زره یا سلاح جدید از آن‌ها استفاده می‌کنید. با این ماموریت‌ها، صد در صد با هیولایی روبرو می‌شوید که به دنبال آن هستید، نه اینکه مانند سفرهای اکتشافی امیدوار باشید در طی سفر با آن برخورد کنید. یک قطعه از زره یا سلاح را از داخل کارگاه در نظر بگیرید، هر چه برای ساخت آن نیاز دارید را بررسی کنید و لیست ماموریت خود را برای تمرکز روی آن هیولاهایی که آیتم مورد نیاز شما را دارند، تنظیم کنید. به یاد داشته باشید که آگاه بودن از ماموریت‌‌های خود باعث می‌شود به جای اینکه سردرگم شوید، به راحتی بتوانید آن‌ها را بر اساس نیازهای خود انجام دهید.

 3. باونتیزها چی هستند؟

در کل باونتیزهای  Monster Hunter World به سه دسته تقسیم می‌شوند:

 • تحقیقات میدانی (Field Research): این باونتیزها دسته‌ گسترده‌ای از “جمع آوری مواد X” ، “قارچ‌ها” ، “عسل” و غیره تشکیل می‌دهند. نکات ظریفی در این دسته بندی‌ها وجود دارد. به عنوان مثال، Flutterflieها (موجودات بومی پروانه مانند) در دسته حشرات قرار نمی‌گیرند یا Shroomcapها به عنوان نوعی قارچ محسوب نمی‌شوند. با گذر زمان و گذراندن وقت بیشتر در جهان بازی، همه‌ی این موارد منطقی به نظر خواهند رسید.
 • اکالجی سِروی (Ecology Survey): باونتیزهای سِروی اساسا همان ماموریت‌های اکتشافی (کشتن) هستند، با این تفاوت که محدودیت زمانی ندارند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که تعداد مشخصی از هیولاهای کوچک جثه را بکشید.
 • ریسرچ پراگرِس (Research Progress): این باونتیزها در مقایسه با دوتای دیگری یه مقداری تفاوت دارند؛ برای تکمیل کردن آن‌ها، شما باید تعدادی از ماموریت‌هایی که در مناطق مختلف نقشه مشخص شده‌اند را انجام دهید. آسان‌ترین روش برای انجام این ماموریت‌ها، این است که ماموریت‌های اکتشافی را تکمیل کنید.

باونتیزها و ماده Armor Sphere

در طی انجام باونتیزها می‌توانید هر چیزی که جمع آوری کردید را نگه دارد. به یاد داشته باشید که جمع آوری آیتم‌ها همیشه مفید است اما اگر باونتیزهایی که پایگاه منابع به شما خواهند داد تا آن‌ها را تکمیل کنید، اگر در انجام آن‌ها موفق شوید، آن‌ها به عنوان جایزه، چیزهای بسیار باارزش‌تری به شما خواهند داد. معمولا این جایزه‌ها Armor Spheres خواهند بود. در کارگاه (workshop) از این Armor Spheresها برای ارتقاء و بهبود زره خود استفاده کنید.

ثبت و پیگیری باونتیزها

درست همانند ماموریت‌های اکتشافی، باونتیزها نیز با استفاده از گزینه Register Bounties در پایگاه منابع شهر آسترا مدیریت می‌شوند. با این گزینه، شما می‌توانید شش باونتیز را انتخاب و در صورت تمایل یکی از آن‌ها را تعویض یا از نو انتخاب کنید. هنگامی که آیتمی مربوط به یکی از باونتیزها را پیدا کنید، از درصد پیشرفتی که تا به آن لحظه داشته‌اید، باخبر خواهید شد. اگر به هر دلیل متوجه اعلانات نشدید، از قسمت منو به برگه سوم و Info بروید، گزینه سوم Resource Center را انتخاب و سپس Bounties را انتخاب کنید.

چه زمانی باونتیزها را انجام دهید؟

جواب کوتاه: همیشه و همیشه باونتیزها را تکمیل کنید. با هر فرصتی که پیدا کردید هر شش باونتیز را لیست کنید و مشغول تکمیل کردنشان باشید. هیچ محدودیت زمانی در رابطه با باونتیزها وجود ندارند و می‌توانید بین دیگر ماموریت‌ها، آن‌ها را تکمیل کنید. به مرور زمان خواهید دید که به صورت تصادفی در حال تکمیل کردن همه‌ی باونتیزها هستید. نمی‌توان به اندازه کافی بر این نکته تاکید کرد که Armor Spheresها به چه اندازه مفید و ارزشمند هستند پس خود را از تکمیل کردن باونتیزها دریغ نکنید.

4. سفر اکتشافی به چه معناست؟

هر زمان که از یکی از دروازه‌های شهر بیرون آمدید یا بعد از انجام یک ماموریت اکتشافی، در مناطق مختلف مشغول به ماجراجویی شدید، این یعنی شما در حال سفر اکتشافی هستید. سفرهای اکتشافی شامل اکتشاف، تمرین و جمع‌آوری مواد است. هیچ هدف و موفقیت یا شکست در یک سفر اکتشافی وجود ندارد. این اصطلاحی است که زمانی که شما در فضای آزاد زندگی می‌کنید بدون این که یک ماموریت را پست کرده باشید. در کل می‌توان گفت که سفرهای اکتشافی روشی ساده برای بیان “زدن به دل ماجراجویی بدون انجام ماموریتی” است.

سفرهای اکتشافی چرا مفید هستند؟

سفرها و ماجراجویی‌هایی که به منظور زدن به دل جنگل باستانی یا محیط‌های دیگر صورت می‌گیرد، به دلیلی که در ادامه آورده‌ایم بسیار مفید هستند.

 • شما آزادید که جهان پهناور بازی را کاوش کنید و به منطقه‌های جدید عادت کنید.
 • هنگامی که یک ماده‌ یا آیتم قابل جمع آوری را برای اولین بار پیدا می‌کنید، برای دفعات بعدی به محض نزدیک شدن به آن‌ها، روش نقشه پدیدار می‌شوند. بنابراین آزادانه و بدون اینکه نگرانِ چیزی باشید، در جهان بازی پرسه بزنید و از این ماده‌ها به نقشه خود اضافه کنید.
 • این سفرها به شما اجازه می‌دهد که یک باونتیز را بدون اینکه یک ماموریت را کامل به پایان برسانید (که معمولا چالش برانگیز است)، تمام کنید.
 • اگر برای اولین بار وارد منطقه‌ای شدید، با جمع آوری ریسرچ پوینتزهای (نوعی پول درون بازی) آن ناحیه، ماموریت‌های اکتشافی جدیدی برای شما باز خواهند شد.
 • این سفرها همچنین برای پر کردن کوله پشتی آیتم‌های خود یا کیسه مهمات، بدون داشتن محدودیت زمانی ماموریت‌های تعیین شده یا ماموریت‌های اکتشافی بسیار مفید هستند.

امیدواریم از خواندن این مقاله اطلاعات کافی به دست آورده باشید. در روزهای آینده منتظر دیگر بخش‌ها از سری مقالات راهنمای بازی Monster Hunter World باشید.

منبع : وینفون
373 پست
رسول امینی
I Was Born in 1997 and Played My First Game in 2005 Which it Was Resident Evil 4. A Huge Fan of Video Games, Especially Open-world, Historical and Survival Horror Genre and Spend a Lot of Time on Playing. My Top No-Doubt Games Are Dark Souls 3, The Witcher 3: Wild Hunt, Resident Evil 4, Horizon Zero Dawn, God Of War 2018 and Bloodborne. Most of the Time in My Daily Life, i Write Articles for WinPhone.Ir
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: ,