همان طور که پیش تر مطلع شدید، مایکروسافت اعلام کرد که نسخه ویندوزفون ۸.۱ بازی ماینکرفت دیگر پشتیبانی نخواهد شد و به روز رسانی جدیدی دریافت نخواهد کرد. خبری که باعث ناراحتی کاربران ویندوزفون و به خصوص ویندوزموبایل گشت، چرا که کاربران ویندوز ۱۰ موبایل هم از همین نسخه استفاده می کردند. حال خبر خوشی از ردموند برای کاربران ویندوز ۱۰ موبایل به گوش می رسد.

خبری که بارقه های امید را در دل کاربران ویندوز ۱۰ موبایل زنده نگه داشته بود مشغول بودن مایکروسافت به توسعه نسخه ویندوز ۱۰ موبایل بود که امروز از این نسخه پرده برداری شد. به بازی Minecraft Pocket Edition ویندوز ۱۰ موبایل خوشامد بگویید!

بازی Minecraft Pocket Edition یکی از محبوب ترین بازی ها در تمامی پلتفرم ها به شمار می آید، نسخه ای که امروز وارد استور مایکروسافت شده از جدیدترین و تمامی ویژگی های بازی ماینکرفت نسخه جیبی بهره مند است، از جمله در دسترس بودن به روز رسانی پایان دهنده برای دستگاه های موبایل. در ادامه باید اضافه کنیم که این نسخه از بازی برای اولین بار پشتیبانی از حوزه اختصاصی را به ویندوز موبایل می آورد. اگر این تغییرات هنوز رضایت شما را جلب نکرده است باید اشاره کنیم که Minecraft Pocket Edition از قابلیت دستاوردهای Xbox Live نیز پشتیبانی کرده و در طی بازی می توانید به تعداد بسیار زیادی از این دستاوردها برسید.

نکته دیگری که در مورد این نسخه از بازی باید متذکر شویم متفاوت بودن پلتفرم آن با نسخه ویندوز ۱۰ و ویندوزفون ۸.۱ است، اما با این حال اگر شما از بازیکنانی هستید که نسخه ویندوزفون ۸.۱ را قبلا تهیه کرده اید، از این لینک می توانید به رایگان به این نسخه جدید دسترسی داشته باشید.

در ادامه می توانید برای آشنایی بیش تر با این نسخه از بازی Minecraft Pocket Edition مصاحبه ای را که سایت ویندوز سنترال با Jesse Merriam تهیه کننده این بازی جذاب داشته است، توجه فرمایید:

نویسنده ویندوز سنترال: سوالی مربوط به آینده این بازی، آیا می توانیم انتظار داشته باشیم که نسخه ویندوز۱۰ موبایل ماینکرفت هم زمان با نسخه ویندوز ۱۰ دسکتاپ به روز رسانی ها را دریافت کند؟

Jesse Merriam: بله البته!

نویسنده ویندوزسنترال: آیا نسخه ویندوز ۱۰ موبایل Minecraft Pocket Edition از کنترلر های بلوتوث اکس باکس وان اس هم پشتیبانی می کند؟

Jesse Merriam: چرا که نه. من هم شخصا عاشق بازی با کنترلر های اکس باکس وان اس خود هستم.

نویسنده ویندوزسنترال: آیا منتظر پشتیبانی نسخه ویندوز ۱۰ موبایل Minecraft Pocket Edition از الحاقات باشیم؟ قابلیتی که در نسخه های ویندوز ۱۰ کامپیوتر، اندروید و ios هم وجود دارد؟

Jesse Merriam: به صراحت باید عرض کنم بله. ویندوز ۱۰ موبایل از تمامی هسته های ویندوز ۱۰ و ویژگی های نسخه جیبی بازی پشتیبانی خواهد کرد

نویسنده ویندوز سنترال: آیا نسخه ویندوز ۱۰ موبایل ماینکرفت می تواند در ارتباط با اکس باکس وان قرار گرفته و از قابلیت کراس پلی بهره مند شود؟

Jesse Merriam: ما هنوز در مورد جزییات چگونگی آوردن سرور های واحد به کنسول تواقفی نداشته ایم، اما باید اشاره کنم که ما کاملا به ارزش و اهمیت کنار هم قرار دادن و درو هم جمع کردن بازیکنان ماینکرفت کاملا واقف هستیم. در حال حاضر بازیکنان ویندوز ۱۰، ویندوز ۱۰ موبایل، اندروید، آی او اس، Kindle Fire، هدست Gear VR، و هدست Oculus Rift می توانند بر روی یک realm یا هاست واحد با هم بازی کنند، خبری که همین الان برای اولین بار اعلام می کنیم، و این ویژگی البته در حال گسترش است.

نویسنده ویندوزسنترال: پس به صورت قطعی در حال حاضر این امکان وجود دارد که بازیکنان ماینکرفت در ویندوز ۱۰ موبایل می توانند با دوستان خود که از پلتفرم های ios، اندروید و یا ویندوز ۱۰ بهره می برند بازی کنند؟

Jesse Merriam: بله دیگر زمان جشن و شادمانی است، اکنون همه بازیکنان در همه پلتفرم ها می توانند با هم بازی کنند.

نویسنده ویندوز سنترال: آیا نسخه ویندوز ۱۰ موبایل Minecraft Pocket Edition از دستاوردها اکس باکس یا Xbox achievements نیز پشتیبانی می کند؟ اگر پاسخ مثبت است چند امتیاز را در بازی در نظر گرفته اید؟

Jesse Merriam: بله! ما در این زمینه دیگر سنگ تمام گذاشته ایم، نسخه ویندوز ۱۰ موبایل ماینکرفت و نسخه ویندوز ۱۰ این بازی اکنون دستاوردهای کاملا یکسانی دارند. (در حال حاضر هر دو ۷۲ دستاورد را دارا هستند که در مجموع ۱۵۵۰ امتیاز را ایجاد می کند). نکته خوب برای کاربران این است که چون این پلتفرم تازه است، شما با بازی کردن آن می توانید دستاوردهایی را که در نسخه ویندوز ۱۰ کسب کرده اید، مجددا کسب کنید.

نویسنده ویندوز سنترال: آیا برای اجرای این بازی بر روی گوشی های ویندوز ۱۰ موبایل محدودیت سخت افزاری وجود دارد؟

Jesse Merriam: خیر، ابدا!

نویسنده ویندوز سنترال: آیا برنامه ای برای پشتیبانی نسخه ویندوز ۱۰ موبایل ماینکرفت از قابلیت کانتینیوم دارید؟

Jesse Merriam: تا کنون در این زمینه چیزی را به طور رسمی اعلام نکرده ایم، اما خود ما هم عاشق این قابلیت هستیم و از داک کانیتینیوم در زمینه های مختلف استفاده می کنیم. هر چیزی ممکن است، احتمال دارد که این کار را انجام دهیم.

نویسنده ویندوز سنترال: این مصاحبه بیش تر در مورد ماینکرفت است، اما آیا استودیوی بازی سازی شما برنامه ای برای ساخت بازی دیگری برای ویندوز ۱۰ موبایل دارد؟ چرا که کیفیت بازی ماینکرفت نسخه ویندوز ۱۰ موبایل بسیار خوب است و حرکت شما باعث امیدواری بیش تر است.

Jesse Merriam: همیشه پیگیر برنامه های ما برای پلتفرم های پیش تاز باشید.

نویسنده ویندوز سنترال: به عنوان سوال آخر، آیا در بازی ماینکرفت من قادر به سفر به فضا خواهم بود؟

Jesse Merriam: شما همین الان هم می توانید به فضا سفر کنید، کافی است الحاقاتی برای این منظور بسازید! دنیای ماینکرفت بر مبنای ایده های ناب تیم سازنده و نظرات جامعه کاربران همیشه در حال گسترش و بزرگ تر شدن است.

شاید قطع به روز رسانی ماینکرفت ویندوزفون ۸.۱ باعث ناراحتی برخی از کاربران شده باشد، اما تداوم پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز ۱۰ موبایل باعث دلگرمی کاربران خواهد بود.

به لطف پلتفرم یونیورسال مایکروسافت بازیکنان ویندوز ۱۰ موبایل می تواند هم زمان با بازیکنان ویندوز ۱۰ به روز رسانی ها را دریافت کنند، و به نوعی انتشار نسخه ویندوز ۱۰ موبایل ماینکرفت را باید به فال نیک گرفت و آن را نشانه ای برای روز های بهتر این پلتفرم دانست.

آیا شما هم از علاقمندان این بازی خارق العاده هستید؟ در صورت تمایل می توانید از لینک پایین صفحه این بازی را دریافت نمایید.

دانلود
اطلاعات
 • حجم : 87 تا 193 مگابایت
 • منتشر کننده : Microsoft Studios
 • پشتیبانی از رم 512 : خیر
 • نسخه ی تحت اندروید : بله
 • نسخه ی تحت iOS : بله
منبع :

WINDOWS CENTRAL

1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
kasra
پاسخ دهید پنجشنبه 5 اسفند 1395

😉👌

hamidxerxes
پاسخ دهید پنجشنبه 5 اسفند 1395

تلگرام آپدیت شد

A.R.B
پاسخ دهید پنجشنبه 5 اسفند 1395

شما قبلا بازی کرک تیم وینفون. چی شده؟ اگه میشه کرک کنید؟ ممنون

alireza
پاسخ دهید پنجشنبه 5 اسفند 1395

این خبر خیلی خوبه
دوستانی که میامدن میگفتم مایکروسافت پلنفرم خودشو ول کرده کجان؟؟ چرا چیزی نمیگین
لازمه اسماتونو ببرم؟؟واقعا خجالت آوره
میامدن میگفتم مایکروسافت به پلتفرم خودش اهمیت نمیده پس توسعه دهندگاه دیگه هم اهمیت نمیدن
کجایید؟؟چرا ساکتید؟؟
من همین الان این بازی رو خریدم باید بگم عالیه

  alireza
  پاسخ دهید پنجشنبه 5 اسفند 1395

  تا دلتون میخواد منفی بدید مهم نیست مهم اینه که اشخاص ترولی مثل شماها مشخص میشن.

Amar
پاسخ دهید پنجشنبه 5 اسفند 1395

هنوزم میگیم که مایکی بی توجه.
شما یک ایفون بخرید متوجه تفوت اپهای تو سیستم میشوید.
البته این خبر خبر خوبیه و انید وار کننده. و همه رو خوشحال میکنه

aliii
پاسخ دهید پنجشنبه 5 اسفند 1395

ای کاش این شروعی باشه برای ساخت بازی ها و برنامه های جدید برای ویندوز ۱۰ موبایل توسط مایکروسافت /
اگر توی استور بگردید از اول ویندوزفون ۸ بهترین بازی های این سیستم عامل توسط خود مایکروسافت تولید شده بودند

kasra
پاسخ دهید پنجشنبه 5 اسفند 1395

هرکی ماین بازه منو ادد فرند کنه بازی کنیم kasra9400

kasra
پاسخ دهید پنجشنبه 5 اسفند 1395

علی رضا گیم تک بده بازی کنیم

سینا
پاسخ دهید دوشنبه 9 اسفند 1395

مایکروسافت نمیخواد این بازیو برای پلتفرم موبایل خودش رایگان کنه؟ حداقل به مدت محدود هم نمیخواد این کارو بکنه؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,