در ماه نوامبر، باخبر شدیم مایکروسافت با یک ورژن از هدست واقعیت افزوده هولولنز (HoloLens) خود برای تامین ارتش آمریکا قراردادی 479 میلیون دلاری را برده است. حرکتی که کارمندان مایکروسافت در ماه فوریه آن را به باد انتقاد گرفتند، و ساتیا نادلا مدیر عامل شرکت مایکروسافت مجبور به پاسخگویی در این مورد شده است.

و حالا برای اولین بار، می‌خواهیم ببینیم این صدها میلیون دلار در حقیقت صرف خریداری چه چیزی شده است.

CNBC نگاهی اختصاصی به طرح اولیه Integrated Visual Augmentation System (IVAS) ارتش آمریکا داشته، که ورژن تغییر یافته هولولنز 2 (HoloLens 2)  جدید سربازان از آب در آمده است. این هولولنز از لحاظ فیزیکی، تقریبا همانند هدست تجاری به نظر می‌رسد، دوربین جدید حرارتی FLIR به صورت قابل مشاهده‌ایی در بالای پیشانی کاربر قرار گرفته است.

اما چیزی که در داخل عینک قرار گرفته شده اهمیت دارد و CNBC گزارش می‌دهد که این نمونه اولیه از آینده نبرد، تقریبا همان چیزی است که اول شخص تیرانداز بازی‌های ویدیویی برای سال‌ها متصور آن بوده است. یک هدست نمایشگر وجود دارد که می‌تواند محدوده پیش رو دقیق شما را درست بالای میدان دید شما و موقعیت شما در یک نقشه مجازی نسبت به همتایان شما نشان دهد، لازم به ذکر نیست که، مانند بازی ویدیویی مجازی مسیری که می‌خواهید اسلحه بگیرید را نشان می‌دهد، و آن دوربین حرارتی FLIR اجازه می‌دهد که هدست به عنوان مجموعه‌ایی از عینکهای حرارتی / دید در شب برای دیدن دشمن از میان بوته زارها و دود همانندی ایجاد کند.

در اینجا ویدیویی درباره ورژن معمولی هولولنز 2 برای شما در نظر گرفته‌ایم که می‌توانید آن را برای مقایسه ببینید :

CNBC در مصاحبه‌ایی که با مقامات ارتش و سربازان داشته است، در گزارشی بسیار روشن و واضح بیان کرده، که این هدست ابزار بسیار جنگی‌تر از آنچه شما انتظار دارید می‌باشد، و احتمالا این خبری است که نگرانی کارکنانی که معتقدند مایکروسافت نباید در این حوزه فعالیت کاری داشته باشد را کاهش نمی‌دهد.

در ابتدا ارتش آمریکا چند هزار هدست درخواست کرده، اما خبرگزاری رویترز بعدا گزارش داد که ممکن است دست آخر ارتش بیش از 100000 تا از آنها را خریداری کند. ارتش به CNBC گفت امیدوار است تا آن را برای “هزاران و هزاران سرباز در سراسر نیروهای مسلح” زودتر از سال 2022 به میدان بیاورد و تا سال 2028 آن را وارد میدان جنگ کند.

شما کاربران عزیز وینفون برای آشنایی بیشتر با هولولنز 2 ورژن ارتشی می توانید مقاله “ارتش آمریکا چگونه از هولولنز 2 جهت پیشرفت در نبرد جنگی استفاده خواهد کرد؟” را مطالعه کنید.

منبع :

THEVERGE

192 پست
نجمه عنایتی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,