liquid-cooled-smartphone

هر پردازنده ای بر روی کره ی زمین حرارت تولید می کند. به طور دقیق تر، چیپ های رایانه ای، انرژی الکتریکی را به انرژی حرارتی تبدیل می کند. حتی ساده ترین مدار ها دارای مقاومت بسیار کمی هستند، و این مقاومت در نقش حرارت ظاهر می شود. اصولا ابزار های الکترونیکی از گرما خوششان نمی آید، در واقع مداری که بسیار داغ شود شروع به سوختن می کند. اینجاست که سیستم خنک کننده ی مایع وارد میدان می شود!

wafer

فشار نانومتری

ابتدا اجازه دهید کمی در مورد پایه ی این بحث صحبت کنیم. زمانی که افراد در حال طراحی اجزای یک رایانه هستند، چالشی پیش روی خود دارند و آن این است که چطور یک مدار کوچک تر طراحی کنند که نیازمند انرژی کم تری باشد و همان کار را نیز انجام دهد. این همان عنصر پیش برنده ای است که من آن را “فشار نانومتری” می نامم. زمانی که شما در مورد چیپ های رایانه ای صحبت می کنید، ممکن است به یاد کلمه ی “نانومتر” که در جایی شنیده اید بیافتید. یک نانومتر در واقع یک واحد اندازه گیری است که مقدار آن برابر با ۱۰-۹ متر (یا یک بیلیونم متر) است.

برای مثال پردازنده ی کوالکام اسنپدراگون ۸۱۰ بر روی تکنولوژی پردازنده ی ۲۰ نانومتری ساخته شده است. اگر به نظرتان پیچیده به نظر می رسد، باید بگوییم که همین قدر بدانید که تکنولوژی پردازنده ی ۲۰ نانومتری، واقعا کوچک است. چیپ هایی که بر روی پردازنده های کوچک تر ساخته می شوند به طور کلی انرژی کم تری نسبت به یک چیپ متوسط که بر روی یک پردازنده ی بزرگ تر ساخته شده است، مصرف می کنند. مصرف کم تر انرژی نه تنها به معنی عمر مفید بیش تر است، بلکه به معنی کم تر شدن حرارتی که از انرژی آن چیپ ساطع می شود نیز هست.

دلیل دیگری که تولید کنندگان را به سمت کوچک تر کردن سوق می دهد، این است که بتوان تعداد چیپ های بیش تری را بر روی یک ورقه ی سیلیکونی جا داد، در نتیجه در هزینه های مواد خام و اولیه صرفه جویی می شود، اما از آن جا که این دلیل با موضوع مقاله که در خصوص حرارت است هیچ ارتباطی ندارد، آن را در همن جا رها می کنیم و به ادامه ی مقاله می پردازیم.

استیو بالمر این توصیه را جدی نگرفت!
استیو بالمر این توصیه را جدی نگرفت!

هیچ وقت اجازه ندهید عرق کردن شما را ببینند!

تا به اینجا ما در مورد اینکه چطور تمامی مدار ها (صرف نظر از اینکه چقدر ابتدایی هستند) گرما تولید می کنند. اما برای اینکه کمک کنیم تا این مدار ها خنک تر کار کنند، استراتژی های زیادی مطرح شده و مورد استفاده قرار گرفته است. یکی از این استراتژی های پیشرو، این است که اندازه ی پردازنده ای که در مدار اصلی به کار رفته است را کاهش دهیم، که اگر آن چیپ ها بسیار داغ شوند، شروع به سوزاندن خود می کنند.

در اینجا ما از روش های مکانیکی که باعث پخش کردن حرارت می شوند عبور می کنیم و به جای آن، در خصوص اینکه چطور می توان حرارت را با استفاده از نرم افزار کنترل کرد صحبت می کنیم.

از آن جایی که چیپ ها زمانی که در حال کار کردن هستند، داغ تر از همیشه می شوند، بنابراین یک روشی که برای مدیریت این حرارت به کار می رفته است، کم کردن سرعتی که این پردازنده داده ها را پردازش می کند بوده است. گاهی اوقات این کار به وسیله ی کم تر فراهم کردن ولتاژ مورد نیاز برای چیپ انجام می شود، در بقیه ی مواقع، این کار به وسیله ی کاهش دادن سرعت کلاک چیپ (برای مثال از ۲۰۰۰ مگاهرتز به ۳۰۰ مگاهرتز) انجام می شود.

هر چقدر سیستم موجود بر روی چیپست شما سریع تر کار کند، داغ تر می شود. نهایتا سیستم مجبور می شود آهسته تر کار کند تا خودش را از خطر سوزاندن و ذوب شدن دور نگه دارد. این گلوگاه حرارتی چندان هم محبوب نیست، و یکی از اشکالاتی که روش “کوچک تر شدن” دارد را نشان می دهد: چیپ های کوچک تر سطوح صاف کم تری برای پخش کردن حرارت دارند. حال حرارت تولید شده توسط چیپ در یک نقطه ی کوچک متمرکز می شود. این ناحیه ی کوچک می تواند به طرز بسیار زیادی داغ شود.

zalman-copper-heatsink

سینک های حرارتی

خوب، حال دوباره به روش های مکانیکی برای پراکنده کردن حرارت (که از آن عبور کرده بودیم) باز می گردیم. آسان ترین روش برای برداشتن حرارت از روی یک چیپ، این است که یک قطعه ی فلزی بزرگ بر روی آن قرار دهیم. مس و آلومینیوم فلزات خوبی برای جذب حرارت از چیپ و سپس انتقال آن به هوا هستند.

این سینک های حرارتی عموما دارای یک پایه ی قوی و مستحکم هستند که به وسیله ی چسب یا خمیر رسانای حرارت به چیپ وصل شده اند، و در بالای آن ها نیز پره هایی در فضا قرار گرفته اند تا بیش ترین میزان تماس با هوا را داشته باشند. برای انتقال و پخش کردن میزان بسیار زیادی از حرارت، شما به یک سینک حرارتی بزرگ، و یا حتی یک فن خنک کننده که بر روی پره ها قرار گیرد، دارید. اگر به درون کیس رایانه ی خود نگاه کرده باشید، حتما این سینک های حرارتی را دیده اید. چنین سینک هایی در لپ تاپ ها نیز به کار رفته اند.

در قسمت پایینی این سینک حرارتی، معمولا گران، سنگین و حجیم هستند و معمولا به یک فن خنک کننده ی پر سر و صدا نیز نیاز دارند. همه ی این ها زمانی که درون یک یک رایانه ی شخصی یا سرور قرار دارند، قابل قبول هستند، اما هر چه قدر که به اندازه های کوچک تر برویم، مطلوبیت این سینک های خنک کننده کم و کم تر می شود.

Water_Cooled_PC

خنک کننده ی آبی

برای پخش کردن حرارت چه چیزی بهتر از هوا است؟ آب! باور نمی کنید؟ اگر شما به بیرون بروید و در دمای ۱۰ درجه ی سانتی گراد بایستید، شما فکر می کنید که هوا تقریبا سرد است، اما احتمال می توانید چندین ساعت را در آن هوا بمانید بدون اینکه اتفاق خاصی برای شما بیافتد. حال اگر در یک دریاچه با همین دمای ۱۰ درجه ی سانتی گراد شیرجه بزنید باز هم همین میزان سرما را احساس خواهید کرد؟ فرقشان خیلی زیاد است، درسته؟ حتی اگر شما مدت زیادی را در آب با دمای ۱۰ درجه باقی بمانید، ممکن است زندگی شما به خطر بیافتد. چرا؟ به خاطر اینکه آب در دور کردن حرارت بسیار بهتر از هوا عمل می کند. به همین خاطر است که گیمر ها دوست دارند سیستم خنک کنندگی آبی را بر روی کامپیوتر گیمینگ خود نصب کنند.

در این حالت، قطعاتی به پردازنده های مرکزی و گرافیکی وصل می شوند و شلنگ هایی نیز این قطعات را به یک مخزن و پمپ متصل می کنند. حتی برخی افراد رم و هارد دیسک های خود را نیز به وسیله ی خنک کننده ی مایع سرد نگه می دارند. در این حالت گرما از چیپ ها گرفته می شود و به آب انتقال پیدا می کنند. در این حالت آب (و مقداری ماده ی شیمیایی برای جریان بهتر و جلوگیری از ایجاد الکتریسیته ی ساکن) در یک رادیاتور که دارای فن است به چرخش در می آید تا حرارت آب را به هوا منتقل کند. این کار چندین مزیت دارد، از جمله اینکه در قسمتی که حرارت تولید می شود، فضای کم تری اشغال می شود، بهره وری بیش تر در پخش کردن حرارت و یک سیستم بسیار بسیار آرام و بی صدا. اما منظور ما از سیستم خنک کننده ی مایع که قصد داریم در این مطلب به آن بپردازیم، این نیست، اگرچه طرح هر دو یکسان است.

Heatsink_with_heat_pipes

خنک کننده ی مایع

اما در سیستم خنک کننده ی مایع، لوله های مسی سفت و سخت که از یک ماده ی خاص پر شده اند، جایگزین لوله های انعطاف پذیر پر شده با آب می شوند. این “ماده ی خاص” می تواند آزادانه در سراسر لوله ی مهر و موم شده جریان داشته باشد. معمولا از این تکنولوژی با نام “لوله های حرارتی” یاد می شود.

به بیان ساده تر، ماده ی درون لوله ی حرارتی یک مایع با دمای معمولی محیط است که تحت فشار حرارت تولید شده توسط چیپ سیستم به بخار تبدیل می شود. سپس این بخار به سمت قسمت انتهایی لوله که سرد است حرکت می کند، در اینجا حرارت از بین می رود و بخار مجددا به مایع تبدیل می شود و سپس این پروسه دوباره و دوباره تکرار می شود. برخلاف سیستم خنک کننده ی آبی، لوله های حرارتی برای به گردش در آمدن به پمپ نیازی ندارند.

لوله های حرارتی چیز جدیدی نیستند. کارت گرافیک رایانه ی شما احتمالا دارای چند لوله ی حرارتی هستند، و اگر از لپ تاپ استفاده می کنید، CPU لپ تاپ شما احتمالا دارای یک سیستم لوله ی حرارتی است که وظیفه ی آن انتقال گرما از چیپ به فن خنک کننده است. پس چه چیزی در استفاده ی لوله ی حرارتی در گوشی های هوشمند جدید است؟ اصلا چیز جدیدی در آن وجود دارد؟

حدود دو هفته ی پیش، مایکروسافت از لومیا ۹۵۰ اکس ال رونمایی کرد که ویندوز ۱۰ موبایل را اجرا می کند و از لوله ی حرارتی برای انتقال حرارت از چیپ سیستم به شاسی منیزیمی، جایی که حرارت پراکنده می شود، بهره می برد. برخی افراد خیلی سریع مایکروسافت را به خاطر ساختن گوشی که باید از طریق مایع خنک شود، به باد انتقاد و بد گویی گرفتند. بقیه هم دوباره مسئله ی کش دار “گرم شدن اسنپدراگون ۸۱۰” را پیش کشیدند. اگر شما هم به یکی از این دو مسئله توجه خود را معطوف کرده بودید، باید بگوییم که شما هم نکته ی این قضیه را نگرفتید!

کامپیوتر ها و کارت های گرافیک قبلا این تکنولوژی را در اختیار گرفته بودند و از آن استفاده کرده بودند. لپ تاپ ها و تبلت ها نیز قبلا این تکنولوژی را به خدمت گرفته بودند. حال ما یک گوشی داریم که می تواند همان کار هایی را که یک تبلت، لپ تاپ و حتی یک کامپیوتر دسکتاپ می تواند انجام دهد. حتی برخی استدلال می کنند که استفاده از همین سیستم که برای خنک کردن دیگر سیستم ها استفاده شده است، زمانی که برای یک پکیج کوچک تر (همچون گوشی) مورد استفاده قرار گیرد، عملی نامناسب است. اما مایکروسافت در استفاده از این سیستم تنها نیست، سونی هم پیش از این در گوشی اکسپریا زد ۵ از یک جفت لوله ی حرارتی که در داخل پوسته ی آن قرار داده شده بودند استفاده می کردند و مطمئنا گوشی های دیگری نیز در گذشته از این لوله ی حرارتی استفاده کرده اند. اما بحثی که پیش می آید این است که چقدر این لوله های حرارتی موثر و خوب بوده اند؟ یا بهتر است بگوییم کدام شرکت توانسته است این لوله های حرارتی را در جهت درست به کار ببرد و عملکرد مورد انتظار را به ارمغان بیاورد؟

جو بلفیوری توییت یکی از کاربران را که نوشته بود: “اگر شما مجبورید گوشی خود را با سیستم خنک کننده ی مایع، خنک کنید، گند زدید!” این گونه پاسخ می دهد:

امکان نداره رفیق! این سیستم کارآمد هست و کارایی رو برای شما به ارمغان میاره. این سیستم به انرژی نیاز نداره و گوشی رو سنگین نمیکنه.

نویسنده ی وب سایت Pocketnow که توانسته بود کار کردن با گوشی لومیا ۹۵۰XL را تجربه کند، می گوید که سیستم خنک کننده ی مایع به نظر نمی رسد که حجم قابل توجهی را به گوشی اضافه کرده باشد. این گوشی همچون همیشه باریک و سبک است و به لطف سیستم خنک کننده ی مایع لوله های حرارتی، این گوشی احتمالا از هر گوشی هوشمند دیگری سریع تر و خنک تر است. کارت عالی بود مایکروسافت، عالی!

منبع :

POCKETNOW

982 پست
علی گلشن
دانشجوی مدیریت بازرگانی، در پشت صحنه فعالیت می کنم.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
mahdi233
💔 2 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

آقای گلشن ممنون بابت این خبر.

  علی گلشن
  💔 2 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

  ممنون مهدی جان، البته بیش تر مقاله بود تا خبر :))

   mahdi233
   💔 2 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

   مهم اینه که کاملا مفید بود

   باز هم از زحمات شما ممنون

   علی محمدی کرد
   💔 1 پاسخ دهید دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴

   دوستان دقت کنید خمیر سلیکون برای انتقال گرمای بیشتر به هدسینگ، یا الومینیومی که روی چیپست قرار میگیره استفاده می کنند، و میتوان به صورت دستی پاک کنید و دوباره خمیر بزنید. بیشتر در پی سی ها و لپ تاپ ها استفاده میشه.
   اما این مایع خنک کننده شبیه واتر کولینگ PC ها عمل میکنه که باید یک نوع مایع مخصوص در ان ریخته بشه، که اکثر گیمورهای حرفه ای با ان اشنا هستند.
   حالا چیزی که روی این مدلها گوشی ها هست داخل یک لوله به احتمال زیاد مسی که پلمپ شده یک مایع مخصوص ریخته میشه که بسیار خنک هست و باعث انتقال گرمای سریع میشود. این مایع با چیزی که در Z5 استفاده شده فرق داره
   روش خنک کردن CPU لپتاپ ها، تقریبا شباهت زیادی با این دو گوشی داره. در بعضی موارد داخل لوله های مسی که در انتها به یک الومینیم شبیه رادیاتور متصل است و با استفاده یک فن کوچک CPU را خنک میکند، از گازهای مخصوص استفاده میشود. که البته بستگی به شرکت دارد.
   موفق باشید
   چند وقت پیش دوستان این سوال رو داشتن من یه توضیح کوتاهی در این مورد فرستادم.
   اما اقای گلشن یک نکته بسیار مهم در این مورد اشاره نکردید!
   اینکه بعضی از چیپست ها اگه بیشتر از حد تعریف شده خنک شوند امپر و جریان بیشتری میکشند و در نتیجه داغتر و نیم سوز میشوند . این درمورد دستگاهای ژاپنی به خاطر دقت بالا درساخت، بیشتر دیده میشود. سیستم های زیادی رو تست گرفتیم در این راستا، چون با شغل بنده مرتبطه،
   البته منکر مقاله خوبتون نمیشم، خوب شد که درمورد نحوه خنک کردن CPU جدید اطلاع رسانی کردید، منم تبریک میگم به عدد ۷۰۰ دست پیدا کردید با تشکر از مقاله خوب شما. همیشه موفق باشید!

    علی گلشن
    💔 0 پاسخ دهید دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴

    ممنون علی جان، از دیدگاه شما استفاده کردم. اون مورد رو نمی دوستم. انشالله در آینده در خصوص سیستم خنک کننده ی ۹۵۰ اکس ال بیش تر خواهیم نوشت و موارد شما رو هم ذکر خواهیم کرد.

حسین مظفروندی
💔 8 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

۷۰۰ تایی شدن آقای گلشن رو هم به ایشون تبریک میگیم.

انشاالله همیشه پیروز و موفق باشید.

  علی گلشن
  💔 4 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

  ممنون حسین جان :)) شما که عزیز دلی.

   محمدرضا
   💔 0 پاسخ دهید دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴

   من چی ؟

nima
💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

آقااااا یعنی برای لومیا ۹۵۰ نیست این خنک کنننده؟

  بردیا
  💔 1 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

  فکر کنم باشه.

   بردیا
   💔 1 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

   نه نیست.چون اسنپ ۸۰۸ زیاد داغ نمیشه.

  monster
  💔 1 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

  ۹۵۰ نیازی به خنک کننده نداره چون از سنپ دراگون ۸۰۸ استفاده می کنه .

  mahdi233
  💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

  چرا دوست عزیز وجود داره.

  در کنفراس اشاره نشد که در ۹۵۰ XL هست و ۹۵۰ نیست پس می‌شه نتیجه گرفت جفتشون خنک کنند دارن.

monster
💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

ممنون بابت پست زیباتون …

لطفا اگه مقدوره لینک دانلود بازی های کرک شده رو درست کنید .

بردیا
💔 1 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

کاری مایکروسافت عالی بود.دهن خیلیا بسته شد

  بردیا
  💔 1 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

  منظورم کار مایکروسافت بود

محمد خسروی
💔 1 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

آقای گلشن یکی از بهترین های وینفون
۷۰۰ تایی شدنتون مبارک
ان شاء الله ۷۰۰۰ تایی شدنتون رو ببینم. ۳> ۳> ۳>

  علی گلشن
  💔 1 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

  ممنون محمد عزیز، همه ی اعضای خانواده ی وینفون، بهترین ها هستند. ایشالا ۷۰۰۰ تایی شدن شما رو هم ببینیم :))

امیدشعبانی
💔 1 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

خدایی دمش گرم
فک نکم خنک کننده سونی مثل مایکروسافت باشه
صد درصد باید ی فرقی داشته باشه
نمیدونم چی ولی باید داشته باشه😂

Abo
💔 34 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

سلام
شب خوش.
دوستان لطفا مقاله رو کامل بخوونید بعدا هورا و افرین بگین.
اگه مشکل گرم کردن زیاد اسنپ دارگون ۸۱۰ نبود مطمینا ماکروسافت هیچ وقت دست ب اینکار نمیزد.
طبیعیه وقتی یه تکنولوژی استفاده شه که ب نظر نیازی بهش نیس حتما سعی در توجیهش(!!!) خواهند کرد.
به قول این مقاله اگه قطعه ب الکترنیکی در حد نانو باشه و گرم شه احتمالا دست ب خودسوزی میزنه. حالا در نظر بگیرید کوانتینیوم چه فشاری ب گوشی میاره که مجبور شدن(!!!) دست به این کار بزننو بعدش بگن هدف سردکردن گوشیهو کارایی.

خدایاااااا ملت چرا هر چی ماکروسافت میگه رو هورا میکنن.
بابا چیزایی که قبلا نیاز نبوده چرا باید باب شه؟
برای پوشاندن نقاط ضعف مهندسی؟ یا ابتکار!!!!!!

  markelon
  💔 1 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

  نقاط ضعف مهندسی کجا بود!
  هر چی قدرت بیشتر میشه، گرما هم بشتر میشه
  مثل اینه که بگی چرا ادم غذا میخوره تا بعد مجبور بشه مسواک بزنه، پس غذا نخوریم تا مسواک هم نزنیم

   Mostafa
   💔 17 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

   دوست عزیز الان اس سیکسی که دارم باهاش تایپ میکنم از اسنپ ۸۱۰ قوی تره و هیت سینک و این حرفا هم نداره داغم نمیشه
   یا مثلا اسنپ ۸۲۰ قراره خنک تر از ۸۱۰ باشه و قوی تر
   هرچی قوی تر داغ تر به هیچ عنوان صحیح نیست

    Farshadd
    💔 1 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

    نکنه انتظار داری با تایپ داغ کنه عجب شوخی های میکنی ها
    راستی چیپش برای کدام شرکته اونی گند زده یا او یکی (شوخی)

  Mostafa
  💔 16 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

  دقیقا
  کاملا موافقم
  اگه مشکل از ریشه وجود نداشت
  نیازی به راه حل نداشت
  اگه اسنپ ۸۱۰ نبود نیازی به خنک کننده نداشت
  اگه قابلیت بلا استفاده اضافه نشه فشار هم زیاد نمیشه و برای مقابله با فشار نیازی به راهکار نیست

   Sina
   💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

   مصطفی ببین :
   اسنپدراگون ۸۱۰ موقع فعالیت ها و پردازش های سنگین داغ می کنه و وقتی داغ می کنه مکانیزم بازدارندش فعال میشه کلاک پردازشی میاد پایین تا دمارو بیاره پایین حالا مایکروسافت با استفاده از خنک کننده مایع مانع از رسیدن دمای سی پی یو به اون نقطه بحرانی میشه. متوجه شدید دوستان ؟!
   یه چیز دیگه. اسنپدراگون ۸۱۰ توسط مایکروسافت ساخته نشده بلکه کوالکام با همکاری با یه شرکت سازنده دیگه ساختتش پس هیچ ایرادی به مایکروسافت وارد نیس در این زمینه.
   خلاصه اینکه مایکروسافت با استفاده از خنک کننده مایع خواسته از تمام توان پردازشی این پردازنده استفاده کنه و اینکه مطمن باش که اگه در تست های اولیه بازم مشکل داغ شدن داشت پس مثه ۹۵۰ از اسنپدراگون ۸۰۸ استفاده می کرد مطمنا همه این موارد مورد تست و ارزیابی قرار گرفته.

    Farshadd
    💔 2 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

    سینا جان آقا خودت رو برای کی خسته میکنی در طراحی پردازنده اپل همین بس که پتنت دزدی کردی خبرش تو تمام سایتهای همسایه هم پوشش داده شد و به علاوه
    یک زمانی سی پی یو مک رو خود اپل طراحش بود حتما خبر داشتی بعد اینتل شد شریکش البته اگه یه سری به تست ها بزنی متوجه میشی اپل چه طراحیه مضحکی داشت
    حالا تو موبایل بدون پتنت دزدی چی بشه؟؟؟

    Mostafa
    💔 1 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

    مرسی دوست عزیز
    قانع شدم و به اشتباهم اعتراف میکنم
    چقد خوبه افرادی مثل شما رو اینجا داریم
    بازم ممنون

  mahdi233
  💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

  دوست عزیز اگه بخوایم اینگونه فکر کنم پیس ۸۰% وسایلی که تو دنیا وجود داره باید دور انداخته بش چون خیلی‌ از وسایل هستن که مشکل گرمایی دارن برای مهار اون باید یه فکری بشه.

  اگه قرار بود این سیستم روش پیاده نشه چیکار میکردن یه بخاری میدادن دست مردم ؟

  نقاط ضعف مهندسی‌ تو همه چی‌ وجود داره و باید با یه راه حالی‌ درستش کنن.

  با تشکر.

   Mostafa
   💔 9 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

   بله وجود داره
   ولی اون اجتناب ناپذیره
   ولی مایکی به راحتی با استفاده از یک چیپست دیگه میتونست باعث عدم به وجود امدن مشکل بشه
   اگه دوستان اخبار رو دنبال کنن میبینند که سونی هم از هیت سینک و همین بند و بساط استفاده کرده
   اما نسخه کامپکت زد فایو هنوز هم گذارش هایی از گرم شدنش به گوش میرسه

    Farshadd
    💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

    مصطفی جان شما دیشب نمی پرسیدی ۲ برابر سرعت بیشتره چیه حالا داری راجع به چی نظر میدی (شوخی)
    راستی مشکل حل شد

     Farshadd
     💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

     اینو اضافه کنم دیشب راجع به رندرینگ و گیمیگ هم پرسیدی جوابت تو کنفراس بود
     همونجا با سرفس بوک هم گیم تست کرد بدون هیچ دیلی و هم رندر
     البته دیشب جواب ندادم ببینم جدا سوال برات یا جو داری خراب میکنی که دومی بود

     Mostafa
     💔 5 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

     دوست عزیز فک کنم تا به حال سیستم گیمینگ ندیدید
     اگه دیده بودید سر اینکه سرفس کانفیگ گیم نیست بحث نمیکردید
     ضمن اینکه بله برام سوال نبود اون موضوع چون بنده به اینکه سرفس به درد گیم نمیخوره علم دارم و نیازی به سوال نیست
     اون دوستی که میگه سرفس کانفیگ گیم هستش مطمعنا گیمر نیستش و تهش یه بازی موبایلی مسخره بازی کرده
     ضمن اینکه اونجا هم دوستان بد برداشت کردند و فکر کردند بنده از اپل دفاع میکنم
     خیر اگه سرفس کانفیگ گیم نیست مک بوک که اصلا برای گیم مناسب نیست

     Farshadd
     💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

     اره گلم من سیستم گیمینگ ندیدم ولی لپ تاپ گیمینگ دیدم ولی شما کلا هیچ کدوم ندیدی از سوال دیشبت مشخص بود
     ۲ برابر حل شد

     Farshadd
     💔 1 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

     راستی اینبار سیستم گیمینگ دیدی رکورد اورش چک کنه ببین شما کجایی ما کجا
     هر وقت رکورد دادی بیا ما هم رکورد مون را شر کنیم

     Mostafa
     💔 6 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

     باشه دوست عزیز اصلا سرفس بهترین کانفیگ گیم
     برو شیش هفت تومن پول بده بعد بیست فریم فار کرای بگیر
     منم تا اون موقع کنکور دادم و دارم با ۹۸۰تی ای صد و خورده ای فریم میگیرم
     خیلی جالبه
     اگه بالمر بدونه همچین طرفدارایی داره ذوق مرگ میشه
     خوده بالمرم قبول داره سرفس دیوایس گیمینگ نیست
     برا همین ما اکس باکسو داریم

     Farshadd
     💔 1 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

     مغلطه نکن بحث سر فواید دو برابر جاده خاکی بزنی خودت چپ میکنی از ما گفتن اون دو برابر سوال اصلی شما بود برای چیه جوابت گرفتی داری ادا در میاری

     Farshadd
     💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

     این ادعای دانش نیست شرط هر بحثی شما پیش دانشگاهی هم هنوز تموم نکردی گلم من معماری پردازنده خودم
     پس خواهشا سر به سر هم دانش بزار
     اگر خواستی دو سه سوال میگم جواب دادی بعد ادامه میدیم همش هم راجع بع پردازنده
     یا نه خودت خسته کن نه سایت شلوغ

     Mostafa
     💔 4 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

     باشه داداش
     شما اونجا بحث گیم رو مطرح کردید بنده جوابتونو دادم
     اونجا هم نگفتم دو برابر به در د هیچ کس نمیخوره گفتم به درد یک گیمر نمیخوره چون خیلی بیشتر از این نیاز هستش
     همین که شما سن رو شرط کامل تر بودن منطق میدونی باعث میشه اصلا شما رو در حد خودم ندونم که دیگه جوابتونو بدم
     حیف انرژی که صرف حرکت انگشتام برای تایپ کردن جواب شما و امثال شما دوست عزیز میشه که سن رو شرط برتری میدونید
     و اینکه منطق ناقص تون رو در رابطه با اینکه سرفس دیوایس گیمینگ هست یا خیر رو انتظار دارید بخاطر اینکه تا فلان فرکانس اوور کردید قبول کنیم
     این منو یاد معلقات سبع میندازه که یکیش به عنوان مثال با استفاده از ادبیاتی فاخر و عربی و توسط یک شاعر به نام و بزرگ و با سابقه سروده شده ولی توصیف فضولات یک حیوان هستش
     شما هم یک فرد با رکورد اوور کلاک بالا(هرچند هنوز نگفتید ولی فرض رو بر این میگیریم) هستید ولی منطقی که بیان میکنید از نظر منطقی و با استدلال ارزشی بیش از فضولات نداره
     بنده دیگه بحث رو ادامه نمیدم
     موفق باشید

     Farshadd
     💔 0 پاسخ دهید دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴

     دوباره مغلطه من حرفی از سن زدم
     بعد هم دو برابر برای لپ تاپ گبم عالی شما درک از گیم فقط سیستم پی سی هست

     Farshadd
     💔 0 پاسخ دهید دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴

     راستی دوست عزیز نامه ای تهیه و به ام اس ای، دل، اچ پی، ایسوس، ایسر،زارا و سایر سازندگان لپ تاپ گیم بزن و اونهارو متوجه این اشتباه بزرگ کن این سری گیم رو تولید نکن

     Farshadd
     💔 0 پاسخ دهید دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴

     بعد هم دوست من ادبیات فضولات شایسته سخنان خودت چون من تنها گفتم اگر از معماری نرم افزار و سخت افزار سر رشته داری بحث ادامه بده ظاهر در شناخت فضولات یک حیوان بیشتر مهارت داری
     نامه ای تهیه و به ام اس ای، دل، اچ پی، ایسوس، ایسر،زارا و سایر سازندگان لپ تاپ گیم بزن و اونهارو متوجه این اشتباه بزرگ کن این سری گیم رو تولید نکن و تولید کود بپردازند چون یا شاید هم دیوایس مورد علاقه شما بشه

    mahdi233
    💔 1 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

    از نظر ما بله شدنش میشد ولی‌ ایا اگه یه چیپست دیگه استفاده میکرد اون نتیجه که میخواستو میگرفت ؟

    کسی‌ نمیدونه چون هیچ کدوم از ماها تو مایکروسافت نیستیم یا ایا براش می‌ارزید یه چیپست دیگه بکار ببره با قیمت بالا تر باز هم کسی‌ نمیدونه.

    ماکروسافت شرکتی نیست که چش بسته یه کاری انجام بده حتما دلیلی‌ پشتش هست.

    بله سونی باز هم به مشکل بر خورد ولی‌ این دفعه کم تر از دفعه پیش ولی‌ آیا مقایسه کردن شرکتی مثل سونی با ماکروسافت درسته ؟

    به نظر بنده خیر تکنولوژی که مایکروسافت استفاده می‌کنه با سونی فرق داره حالا کدوم بهتره کسی‌ نمیدونه کاربر باید محصول شرکت رو استفاده کنه بد نظر بده.

    باید منتظر مون و دید واقعا این هم مشکله داغ شدن رو داره ؟

    البته یه موضوع رو بگم دوستان همهٔ گوشی‌ها داغ می‌کنن همه وقتی‌ گوشی باهاش بازی انجام می‌شه برنامه باز می‌شه کار‌های سنگین داغ می‌کنه. منظر از داغ شدن این جا بیش از حد.

    با تشکر.

  علی گلشن
  💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

  Abo عزیز شما هم مقاله رو کامل بخونید. اتفاقا به دیدگاه شما هم در مقاله پاسخ داده شده.

  amir16682
  💔 1 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

  باز از این نظرات گهربار در پست ها دیده شد!
  آخه مرد حسابی،شما که میخواید عیب بذارید،حداقل یه بهانه ی درست حسابی بیار
  این چی بود که گفتی آخه

markelon
💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

صفا و صمیمیت در سایت موج میزنه😄

جواد رنجبر
💔 2 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

بابا عجب مقاله ای 😎 دس خوش 👌
چه خبره اینجا؟؟ 😁 پارتیه؟؟ 😆 علی جان تبریک تبریک تبریک 😊 هعععععی چه زود میگذره ها..
از اون موقع که آدرس سایت فرق میکرد دنبالتون میکردم،،روزایی که خواب گوشی ویندوزی رو هم نمیدیدم اما با علاقه فراوون تماااام اخبار و نظرات رو دنبال میکردم 😍
خداقوت به همه ی کسایی که واسه این سایت و کاربرا زحمت میکشند 💕

  علی گلشن
  💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

  ممنون جواد جان، شما که خیلی لطف داری به بنده. ممنون :))

me
💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

بیلد جدید که قرار بود این هفته بیاد چه خبر؟میاد یا سر کارمون گذاشته مایکی؟!؟

  amirdante
  💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

  بیلد جدید ؟؟؟مگه نداد همین چند وقت پیش الکی مثلا پریشب یه آپدیت گرفتم و تغیراتو پیدا کردم ۱ .گوشی بیش لز حد روون شد یهو ۲.مشکل لودینگ و ریزومینگ کلا غیب شد برام ۳.مشکل کرش شدن استور رفت واسه درک۴.اما هنوز نمیتونم ایج آف ایمپایرز رو دان کنم یعنی دان میشه اما نصب نمیکنه تنها اپیه که این مشکلو داره .۵برنامه های کرک شده حالا دیگه نصب میشن اما اندرویدی ها نه نصب نمیشن . و بعد این آپدیت تمام نرم افزار هام درخواست آپدیت دادن گوشیم لومیا ۱۵۲۰ رام عربستان

   amirdante
   💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

   من که خودم میگم این آپدیت یه فعال ساز بوده و الا حجمش ۱۰۰ مگ نبود شمارو نمیدونم

نیلوفر فرجی
💔 4 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

We’ve recently announced that the next generation of Windows will be available later this year and it is our ambition to make an upgrade available for majority of Lumia smartphones running Windows Phone 8.1. 8 GB of internal memory required. Like any upgrade to a new operating system, not every phone will support all possible Windows 10 features. Certain features and experiences will require more advanced future hardware. Read more about Windows 10.

Only phones running Lumia Denim (OS version 8.10.14219.341, or higher) can take advantage of the upgrade to Windows 10

گوشی هایی که ورژن دنیم انها کمتر از ۸.۱۰.۱۴۲۱۹.۳۴۱ و یا حافظه آنها کمتر از ۸ گیگ باشه ویندوز ۱۰ رو دریافت نخواهند کرد.

میتوانید به exrera+info مراجعه کنید و ورژن ویندوزتون رو چک کنید.

منبع : مایکروسافت

  امین
  💔 1 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

  باید تو قسمت about رفت نه extra info نیلوفر خانم
  از من لومیا ۷۳۰ ورژنش اینه
  ۸.۱۰.۱۴۲۳۴.۳۷۵

  Sina
  💔 3 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

  کو منبع ؟! من لینکی نمیبینم !!!

  جواد رنجبر
  💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

  لومیا ۵۳۰ من دقیقاً همین ورژن رو داره!

   جواد رنجبر
   💔 1 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

   میبینی خانوم فرجی همون ورژن لازمه رو داره دنیم ۵۳۰ من!
   اما حافظش ۴ گیگه !
   خودشون حرف خودشون رو تو مورد اول نقض کردند که!!! اگه قرار نیست بخاطر حافظه ۴ برام آپدیت بیاد خب چرا ورژن لازمه دنیم رو دارم؟؟!
   من ترجیح میدم به حرف های یکی در میون مایکروسافت و اطرافیانش صبر کنم.
   باز هم میگم تو این اوضاع که به سهم بازار نیاز داره قشر ۶٪ خودش رو ناامید نمیکنه..
   ممنون از اطلاع رسانی

    نیلوفر فرجی
    💔 4 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

    آقای رنجبر ورژن دنیم رو برای کسانی گفته که هنوز ویندوزشون رو به دنیم آپدیت نکرده اند.

     جواد رنجبر
     💔 5 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

     Running یعنی چی؟؟؟؟؟؟!
     خانوم از خودت چرا حرف در میاری؟!!!!!

    SJ
    💔 1 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

    تازه ۵۳۰ دو سیم رام امارات ورژنش ۸.۱۰.۱۴۲۳۴.۳۷۵ ه، بالاتر از ورژن شما، اما بازم بخاطر ۴گیگ بودنش اپدیت نمیگیره حالا باز خانم فرجی بگردن دنبال مطلبی که بگه گوشیای ما اپدیت نمیگیرن😐

  mahdi233
  💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

  پس طبق مطلبی که شما گذاشتید لومیا ۵۳۰ هم ویندوز ۱۰ رو دریافت می‌کنه.

   نیلوفر فرجی
   💔 3 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

   خیر. منظور این بوده که برای دریافت ویندوز ۱۰ ورژن دنیم پیش نیازه.

   خیلی از گوشی های بالای ۸ گیگ هنوز دنیم رو دریافت و آپدیت نکرده اند.

    mahdi233
    💔 2 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

    چیزی که شما ترجمه دارید می‌کنید با اون چیزی که بالا نوشته شده کاملا متناقضه.
    چیزی که شما ترجمه می‌کنید یک معنی دیگه‌ داره میده. برا متوجه شدن که چرا بنده این حرفو میزنم یه سرچ کنید و مقالاتی که راجع این موضوع نوشته شده‌رو بخونید.

    بنده قبلا هم شما گفتم رو یه موضوع زیاد بحث نکنید اگه اون چیزی که شما میگفتید نشه خیلی‌ براتون بد می‌شه نمونشم دیروز مشاهده شد.

    ممنون از این که اخبارو میذارید ولی‌ سرش بحث نکنید.

    با تشکر.

    SJ
    💔 1 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

    عذر میخوام میشه بگین کدوم گوشیا هنوز دنیم رو نگرفتن؟ به جز لومیاهایی که تحت اوپراتور هستند

    mahdi233
    💔 2 پاسخ دهید دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴

    خیر. این یه خبر که گذاشته شده. سایت های دیگه این مطلب رو بر می دارن تحلیل می کنن با حرف هایی که قبلا زده شده در یک جا مینویسن و مورد تحلیل قرار میدن.
    شما دارید خبری که گذاشته شده رو کامل ترجمه می کنید و این کامل اشتباه .
    گفته شده دستگاه هایی که ویندوز فون ۸.۱ دارن به ویندوز ۱۰ اپدیت میشن.
    نقطه گذاشته شده این یعنی تمام دستگاهایی که ویندوز ۸.۱ دارن به ۱۰ اپدیت میشن. بعد گفته شده ۸ گیگ فضا خواسته شده و بعد نقطه. در اینجا گفته نشده ایا گوشی که تمام قابلیت هارو میگره ۸ گیک میخواد یا کلا.
    بعد گفته شده مثل بقیه اپدیت ها همه گوشیا نمیتونن همه قابلیت هارو دریافت کنن قابلیت بیشتر سخت افزار قویتر. باز هم مشخص نیست ۸ گیگ برا تمام قابلیت ها یا کلا باید ۸ گیگ باشه گوشی حتی اگه همرو نگیره. منظور از اپدیت های قبلی چیه ایا مثل دنیم میمونه که برا همه امد ولی فقط تعدادی همه تقییرات رو دریافت کردن.
    و در اخر هم گفته گوشی هایی با این ورژن یا بالاتر میتونن اپدیت کنن.
    یک موضوع کامل ایجا مشخص میشه سری های x20 از ورژن خواسته شده حتی بعد از اپدیت به دنیم باز هم ورژنشون از این پایین تره ( تا جایی که بده میدنم شاید مدل هایی از x20 باشه مه همین ورژن خواسته شد رو داشته باشه ).
    شرمنده زیاد شد
    با تشکر.

    mahdi233
    💔 0 پاسخ دهید دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴

    و یک موضوع دیگه دوست عزیز، اخبار این چنینی که گذاشته میشه رو نباید مثل روزنامه خوند و نتیجه گرفت.
    هیچ شرکت بزرگی مستقیم حرف نمیزنه. بارا همینه که سایت های بزرگ هستن برا تحلیل این اخبار و مقالاتی براش مینویسن.
    گذاشتن نقطه و ویلگول در این خبر ها کلا معنی جملات رو عوض می کنه. اگه جای نقطه ولگول قرار داشت بله میشه گفت گوشی های زیره ۸ گیگ کلا ویندوز ۱۰ رو نمیگیرن.
    باز هم هیچ چیز معلوم نیست و باید صبر کرد اگه برا ۴ گیگ هم امد که هیچی خیلی خوبه ولی اگه نه هم باز هم اشکالی نداره بالاخره باید یه روزی از رده خارج شن.
    با تشکر.

نیلوفر فرجی
💔 3 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

کسانی که قصد خرید گوشی و یا احیانا تعویض گوشی رو دارند و یا منتظرند تا دسامبر ویندوز براشون بیاد لطفا به کامنت بالا توجه کنند.

خبر هر چقدر بد باشه رو باید گفت شاید برای یک عده خوب باشه و مفید.
مخصوصا کسانی که قصد خرید گوشی دارند.

این خبر کاملا تایید شده.

بیلد جدید هم نزدیک ۴ گیگ فضا لازم داشت که با اپدیت از ۵ گیگ هم گذشت نمونه صحت خبر است.

حامد
💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

مقاله بسیار عالی
خسته نباشی آقا علی گلشن

Amethystium
💔 2 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

بسیار عالی – مرسی از اطلاعات ارزش مند شما
سرکار خانم فرجی

نیلوفر فرجی
💔 1 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

لینک مطلبی که عرض کردم رو پیدا کردم :

http://www.microsoft.com/en-us/mobile/support/faq/?action=singleTopic&topic=FA144485

نیلوفر فرجی
💔 1 پاسخ دهید یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

بذارید نظر نویسنده های سایت رو در این مورد بدونیم. آقای گلشن شما حتما متن رو خونده اید نظر شما چیه ؟

  امین و لومیای سحرآمیز
  💔 0 پاسخ دهید دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴

  اول سلام!
  چیزی که من برداشت کردم از این یه تکه متن خارجی اینه که چیزی که مشخصه همه کارایی های ویندوز ده برای همه گوشی ها نخواهد آمد.خوب حالا در نظر بگیرید همه خصوصیات نیاد این یعنی چی؟؟؟ یعنی اینکه حجم اپدیتی که برای گوشی های پایین رده میاد از حجم اپدیت واقعی ویندوز ده کمتره پس با کمی تامل میبینیم که احتمال اینکه گوشی های با حجم زیر ۸ گیگ بتونن ویندوز ده رو دریافت کنن وجود داره با این تفاوت که همه کارایی ها رو نمیتونن دریافت کنن.بنظرم با این کار به راحتی همه گوشی ها میتونن ویندوز ده رو دریافت کنن و مایکروسافت هم میتونه تعداد زیادی از کاربراشو حف کنه.

   نیلوفر فرجی
   💔 3 پاسخ دهید دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴

   وقتی نتونه قابلیت های ویندوز رو دریافت کنه پس هدف از آپدیت به ویندوز ۱۰ چیه ؟

    SJ
    💔 0 پاسخ دهید دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴

    گلکسی اس ۵ یا اس ۶ اگه اندروید مارشمالو رو دریافت کنن، آیا تمام ویژگی های اس ۷ رو دریافت خواهد کرد؟ مسلماً خیر. ایفون ۵ هم ای او اس ۹ گرفته، ایفون ۶ هم همینطور، اما آیا ویژگی هایی که دریافت کردن به یه اندازس؟ خیر
    و اما شما چطور به این نتیجه رسیدین که ایشون جواب شما رو ندادن، یعنی کم آورده؟ اگه با منطق شما باشه، منم بالا دوتا سوال از شما پرسیدم، اما شما هم کم اوردین و پاسخ بنده رو ندادین

    امین و لومیای سحرآمیز
    💔 6 پاسخ دهید دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴

    تا شما قابلیت رو چجور توصیف بکنید؟
    ۱.شما ویندوز ده دسکتاپ رو نصب کردید؟؟؟
    ۲.هنگام عرضه نهایی ویندوز ده تمام ویژگی های ویندوز عرضه شد؟؟؟
    ۳.با اینکه ویندوز ده دسکتاپ کامل نبود و برخی قابلیت های ویندوز رو نداشت شما نتونستید از اون استفاده کنید؟؟؟
    ۴.ایا نرم افزار هایی مثل کانتینیوم و اسکن عنبیه چشم و حالت تبلت و خیلی نرم افزارهای دیگه که کلا روی گوشی های پایین رده بلا استفاده هستن لازمه دریافت بشه؟؟
    ۵.ایا گوشی های اندروید یا گوشی های ایفون و خیلی گوشی های دیگه که اپدیت های کامل برنامه هاشونو دریافت نمیکنن از قابلیت های لازم برخوردار نیستن و دلیلی برای خریدن یک گوشی پایین قیمت با اندروید ۴ نیست؟؟؟
    ۶.ایا خصوصیات گوشی شما چه از لحاظ نرم افزاری چه سخت افزاری با یک گوشی پایین رده برابر است؟؟؟
    ۷.ایا برطرف کردن باگ و افزایش سرعت سیستم عامل قابلیت حساب نمیشه؟؟؟ در حالی که نیازی به فضای اضافی ندارد؟؟؟
    ۸.ایا الان که شما از گوشی ۹۳۰ استفاده میکنید تفاوتی بین قابلیت های ویندوز ۱۰ شما با شخصی که یک گوشی پایین رده داره وجود نداره؟؟؟
    ۹.بین بیلد ۱۰۵۴۹ موبایل شما با کسی که یک گوشی ۵۳۰ داره ایا تفاوتی وجود نداره و از تمام قابیلت ها استفاده میکنه؟؟؟
    ۱۰.چرا با اینکه یک گوشی پایین رده تفاوت زیادی از لحاظ قابلیت ها چه نرم افزاری و چه سخت افزاری با گوشی شما داره تونسته بیلد جدید رو داشته باشه؟؟؟ در حالی که همه پایین رده ها از جمله خیلی از دوستان از همه قابلیت ها برخوردار نیستن اما اپدیت کردن باعث بهبود سیستم عاملشون شده…و الی آخر
    سوالات ودلایل بسیار زیادی میتونه وجود داشته باشه که ثابت میکنه هیچ زمان نمیتوان به طور مطلق گفت کدام گوشی ها ویندوز ۱۰ رو دریافت میکنن و کدام گوشی ها دریافت نمیکنن پس اینقدر با اطمینان کامل از دریافت ویندوز ۱۰ برای فلان گوشی حرف نزنید…

  نیلوفر فرجی
  💔 2 پاسخ دهید دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴

  جواب ندادن به این سوال یعنی موافقم .

   نیلوفر فرجی
   💔 2 پاسخ دهید دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴

   من دوست دارم ویندوز ۱۰ برای همه لومیاها بیاد.

   من دلم میسوزه برای کسی که شاید همین امروز به امید ویندوز ۱۰ بره یگ گوشی بخره بعد دوماه متوجه بشه ویندوز ۱۰ ساپورت نمیشه.چه حالی پیدا میکنه؟

   ۱% خودتون رو جای اون فرد بذارید.خیلی ها وضع مناسبی ندارن . اگر داشتند حتما بالارده میخریدن.

   امین
   💔 5 پاسخ دهید دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴

   چه ربطی داشت الان؟ این حرف شما مثل این میمونه که بگیم کوانتینیوم واسه همه گوشی ها توی ویندوز ده ارائه نمیشه پس چه لزومی داره ویندوز ده واسشون بیاد..

مسعود
💔 1 پاسخ دهید دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴

سلام آقای گلشن
اینجا رو متوجه نشدم که میگه “بخار به سمت قسمت انتهایی لوله که سرد است حرکت می کند”. خوب این قسمت انتهایی چجوری سرد میمونه؟ فن داره؟

  علی گلشن
  💔 0 پاسخ دهید دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴

  سلام مسعود جان، خیر فن نداره، اون قسمت بر روی جایی از گوشی قرار گرفته که حرارتی نداره، و خود قطعه هم به نظر دارای تکنولوژی هست که می تونه دمای نزدیک به محیط و یکم پایین تر رو فراهم کنه تا بخار ایجاد شده دوباره تبدیل به مایع بشه. البته این دیدگاه من هست، ممکنه در واقعیت مایکروسافت از روش دیگری استفاده کرده باشه.

markelon
💔 0 پاسخ دهید دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴

وقتی گفته هشت گیگ لازمه یعنی تیر خلاص رو زده، دیگه چرا برای خودتون تفسیر میکنید

Beravandi
💔 0 پاسخ دهید دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴

سلام
اول اینکه تشکر میکنم از جناب گلشن بخاطر مطالب بسیار عالی و علمی که در اختیار کاربران قرار دادن و همچنین تبریک میگم ۷۰۰ تایی شدنتون رو
این سیستم واقعا فوق العدست و بسیار کارآمد همینطور که در دیگران قطعات الکترونیکی میبینیم
امیدوارم تجربه استفاده از این سیستم رو داشته باشیم در آینده

  علی گلشن
  💔 0 پاسخ دهید دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴

  ممنون دوست عزیز. لطف دارین.

aso mo
💔 0 پاسخ دهید دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴

سلام ببخشید گروه تلگرامی درباره وینفون ومشکلاتش کسی میشناسه معرفی کنه بهم؟ممنون

cyrus.1984
💔 0 پاسخ دهید جمعه ۱ آبان ۱۳۹۴

اول یک نکته و بعد یک سوال.
نکته اینکه صرفا استفاده از پردازنده ۸۱۰ دلیل به نیاز و استفاده از خنک کننده نیست. حفظ دمای پردازنده در اندازه ای استاندارد هم بازده را افزایش میده. هم خطای پردازنده رو کاهش میده هم طول عمر را بیشتر میکنه. به هر حال حرارت یک بخش جدا نشدنی از مدار های سیلیکونی و ترانزیستوری هست. لومیا ۱۵۲۰ هم با پردازنده ۸۰۰ در زمان بازی و فشار پشت گوشی رو داغ میکرد که آزار دهنده بود کمی. اگر میشه این گرم شدن رو کمتر کرد چرا نکنیم.
حالا سوال اینکه این مایع حرارت پردازنده رو به خودش میگیره و خنکش میکنه. این حرارت کجا تخلیه میشه؟ آیا به طور یکسان در کل گوشی پخشش میکنه تا کمتر حس بشه؟ یا مسیری برای خروج تدریجی براش درنظر گرفته شده؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت

افزایش ممبر افزایش ممبر تلگرام