Xbox One s

به نظر شما حرف S در اسم کنسول به چه معناست؟ بگذارید معانی انگلیسی آن را از دید خودم بنویسم؛ Slim (باریک)، Sleek (براق)، Smaller (کوچک تر) و Sublime (متعالی). کنسولی با تمام این نام ها که صراحتا لایق مکانی اختصاصی در اتاق شماست و واقعا مهم نیست که حتی برادر بزرگ تر آن یعنی اکس باکس وان را داشته باشید چون به هر حال این برادر کوچک تر، از همه نظر بی نظیر تر است. بیایید از تجربه یک ماهه آندرو بنت با این کنسول بگوییم.

آندرو بنت کیست؟ نویسنده نامدار سایت MSPowerUser که همواره به زیبایی محصولات مایکروسافت را نقد می کند. پس بیایید از زبان او، شاهد یک ماه تجربه کنسول اکس باکس وان اس باشیم.

کنسول

Xbox one s

خود کنسول که شاهکار طراحی آندرو کیم است، به تنهایی بسیار زیبا و دل انگیز است. آندرو کیم، همان شخصی است که با طراحی محصولات جدید مایکروسافت، طراحی نوین را به این شرکت آورد. این دستگاه، در عین و کوچکتر بودن خود، عملکرد عالی و طراحی جدید را در خود جای داده است. نقاط سوراخ سوراخ روی کنسول، شاید بیانگر نوعی طراحی جدید باشد اما وقتی به دقت به آن ها نگاه کنید، متوجه می شوید که این سوراخ ها سیستم تهویه هوای دستگاه هستند. واقعا، این شیوه عالی برای مخفی کردن سیستم تهویه این دستگاه است تا در عین بهبود عملکرد آن نسبت به بودن در پشت دستگاه، آن را کاملا خنک نگاه دارد. همچنین، این سیستم تهویه تنها از نمای بالا، به سختی و از فاصله دور قابل مشاهده است.

Xbox one s

تنها نقطه ای که شاید طراحی کنسول در آن کمی ضعف داشته باشد، موقعی است که در حالت عمودی و ایستاده قرار گرفته. در طول استفاده من از کنسول در حالت ایستاده، احساس امنیت خاطر از بابت امن بودن آن نداشتم. شاید دلیل آن قطر کم دستگاه باشد. زیرا به اندازه کافی قطور نبود تا از حالت آن خیالم راحت باشد. خود کنسول شاید کمی برای حالت ایستاده ارتفاع زیادی نسبت به آن چیزی که خود دستگاه برایش طراحی شده داشته باشد و شاید دلیل اصلی عدم احساس آرامش خاطر از حالت ایستاده آن همین باشد. به هر حال ایستاده بودن آن ریسک زیادی داشت و آن را افقی قرار دادم. اما چه اشکال دارد؟ دستگاه در حالت افقی زیبا تر است.

کنترلر

xbox-one-s-controller-textured-ggrip

سخن از کنترلر شد. بگذارید همین اول بگوییم که بهبود های خود کنترلر دستگاه، بسیار بسیار بیشتر و بهتر از خود کنسول است. برای اینکه کمی از آن ها بگوییم، این کنترلر جدید دامنه وایرلسی دو برار از نسخه قبلی خود دارد، روی دسته های آن تکسچر (نقش های برجسته روی آن) کار شده است و با بلوتوث کار می کند. در طول استفاده ام، ابتدا از بیشتر شدن دامنه وایرلسی آن بسیار سپاس گذار بودم و سپس دسته های تکسچر کار شده آن. به طور مثال، اگر اکس باکس و رایانه شما در دو اتاق مجزا باشند، دیگر نیازی نیست برای استریم کردن بازی های آن بر روی ویندوز ۱۰ کنترلر را به رایانه وصل کنید و همان طور که به کنسول وصل است می توانید از بازی کردن بازی مورد علاقه خود لذت ببرید. و این امر، دوستان من، بسیار در تجربه کاربری من تأثیر گذار و خوب بود.

xbox-one-s-controller

تکسرچر های کار شده بر روی دسته های آن، زیبا و ساده هستند. انقلابی یا سرنوشت ساز نیستند اما، حس خوشایدی که به من می دادند، باعث می شود که به سختی سراغ کنترلر دیگری بروم. همچنین، طراحی کنترلر کنسول خودم به سلیقه خودم، به نظر جذاب می رسد و مرا بیشتر متقاعد می کند تا این کنسول را با کنترلر سفارشی خودم خریداری کنم. همچنین اتصال بلوتوثی دسته، باعث می شود تا بتوانید هنگام بازی کردن با پلتفرم های مختلف نیازی به عوض کردن کنترلر نداشته باشید و با همین کنترلر بر روی اکس باکس، رایانه، موبایل های هوشمند و سرفس بوک ها بازی کنید.

کارایی

XBOX-ONE-S (5)

لازم به ذکر است که کنسول وان اس نسبت به نسخه اصلی خود، دارای عملکرد بسیار بهتری در بازی هاست و همچنین افت فریمی که در بعضی بازی ها در کنسول ها معمول بود نیز، در این نسخه نسبت به نسخه قبلی کمتر شده. دلیل این امر چیست؟ پردازنده گرافیکی یا همان GPU اورکلاک شده است. همچنین قابلیت بازی کردن اچ دی آر نیز، بسیار تجربه دلنشینی از بازی کردن و تماشای فیلم را به شما می دهد و رنگ ها، بسیار زنده و دقیق هستند به طوری که شما را مبهوت خواهند کرد.

بازی ها

xbox-one-s-lead-2-hero

وقتی پای بازی های انحصاری کنسول به بحث باز می شود، متوجه می شوید که برای هر نوع مخاطبی، یک بازی انحصاری جذاب وجود دارد. بازی هایی مانند Sunset، Recore، Forza Horizon و Halo. همه اینها، بازی های انحصاری اکس باکس هستند که برای هر نوع مخاطبی جذاب خواهند بود. بازی های ریسینگ، شوتر، اول شخص و یا ماجراجویی. ولی، اکس باکس در بازی های ریسینگ واقعا درخشان است.

منتظر بررسی قسمت های دیگر این دستگاه در بخش دوم این مطلب باشید.

منبع :

MSPOWERUSER

270 پست
احسان رستمی پور
او دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه خلیج فارس بوشهر است. به عکاسی، طراحی و بازی های رایانه ای علاقه زیادی دارد و وقت خود را با فعالیت های مرتبط پر می کند.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
MND
پاسخ دهید سه شنبه 22 شهریور 1395

هوممممم جالب بود منتظر قسمت دوم هستیم
🤘 موفق باشی 🤘

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,