_سرفیس پنل جدید

تیم سرفیس در اندیشه افزودن قابلیت نوشتن پشت دستگاه است آیا دستگاهی با دو نمایشگر در راه است؟

نام سرفیس با نوآوری گره خورده است، چرا که از همان زمان تولد نسخه اولیه سرفیس پرو، مایکروسافت محصولی متفاوت با تمام تبلت‌های مشابه موجود در بازار را عرضه کرد. طی این سال‌ها تیم سرفیس برای حفظ این روند پیوسته طرح‌ها و پتنت‌های متعددی را به ثبت رسانده‌اند. جدیدترین پتنت تیم سرفیس حکایت از افزودن نمایشگر دوم پشت دستگاه و قابلیت نوشتن روی آن را شرح داده است.

مایکروسافت طی چند سال اخیر راه‌های مختلفی را برای تعریف روش‌های جدید تعامل با دستگاه‌های سرفیس خود آزمایش و معرفی کرده است. در حقیقت استفاده از قلم استایلوس روی یک تبلت چیزی بود که توسط ردموندی‌ها به ترندی مهم در دنیای فناوری تبدیل گشت. چندی پیش تیم سرفیس پتنتی در مورد نحوه استفاده از بخش خارجی یک تبلت تاشو یا همان دستگاه اندرومدا در جهت یادداشت برداری را به ثبت رساندند.

روند نوآوری و پژوهش تیم سرفیس اما ظاهرا پایانی ندارد، چرا که در جدیدترین پتنت ثبت شده توسط این تیم طرحی شماتیک از دستگاهی شبیه به سرفیس پرو مایکروسافت به ثبت رسیده که قابلیت جالبی برای پشت آن درنظر گرفته شده است. در پتنت جدید مایکروسافت از فضای بدون استفاده پشت تبلت و در قسمت فوقانی کیک استند استفاده از نمایشگری ثانویه با قابلیت پشتیبانی از قلم استایلوس پیشنهاد داده شده است.

با تعبیه فناوری حساس به لمس می‌توان سطح خارجی دستگاه را به وسیله‌ای در جهت تعامل مثلا یادداشت برداری تبدیل کرد. برای مثال، یک کاربر می‌تواند با استفاده از انگشت یا قلم استایلوس طرحی را روی بخش خارجی دستگاه ترسیم کرده و نمایشگر تعبیه شده در زیر این بخش پیکسل‌ها را در قسمت لمس شده روشن خواهد کرد.

این پتنت جزییات زیادی در مورد لایه‌های مختلف دستگاه که در جهت تبدیل بخش پشتی آن به یک نمایشگر ثانویه هوشمند را شرح داده است. به‌نظر می‌رسد که مایکروسافت سخت در تلاش است تا با تزریق نوآوری به دستگاه‌های سرفیس خود قابلیت انعطاف آنها در مقایسه با رقبایی که محصولات 2 در 1 با الهام از سرفیس پرو این شرکت عرضه می‌کنند را افزایش دهد.

البته باید توجه داشت که اصولا بسیاری از پتنت‌ها در نهایت به یک محصول تجاری راه پیدا نمی‌کنند و در ادامه باید منتظر تصمیم نهایی پانوس پانای مدیر تیم سرفیس مایکروسافت در این زمینه باشیم. اینکه وجود چنین نمایشگری در بخش پشتی دستگاه تا چه حد مورد استقبال کاربران قرار بگیرد، امری است که تا عرضه نهایی محصول در بازار نمی‌توان در مورد آن اظهار نظر کرد. با این حال شخصا وجود چنین نمایشگری که در حالت اسلیپ و بدون نیاز به روشن شدن دستگاه، امکان یادداشت‌برداری را فراهم آورد، بسیار وسوسه‌انگیز می‌دانم.

 

منبع :

WINDOWS CENTRAL

1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,