این روز ها ویندوز ۱۰ تقریبا به هر حوزه ای وارد شده است: به طوری که می توان آن را در رایانه های شخصی، گوشی موبایل، اکس باکس، هالولنز، سرفس هاب، Raspberry Pi و دستگاه های دیگر یافت. در حالی که انتظار می رفت مایکروسافت از ویندوز ۱۰ در دستبند مایکروسافت بند ۳ استفاده کند، ولی هنوز مشخص نیست که آیا این اتفاق رخ خواهد داد. با این حال، به نظر می رسد که به زودی شاهد یک ساعت هوشمند جدید با سیستم عامل ویندوز ۱۰ خواهیم بود. در ادامه با وینفون همراه باشید.

کمپانی آلمانی TrekStor در حال کار بر روی یک ساعت هوشمند جدید است که از هسته ی اینترنت اشیا ویندوز ۱۰ بهره خواهد برد. این ساعت هوشمند قادر به اجرای نرم افزار های یونیورسال ویندوز و استفاده از سایر خدمات مایکروسافت مانند Microsoft Cognitive Service و Azure خواهد بود.

هنوز اطلاعات زیادی در مورد این ساعت هوشمند موجود نیست ولی مایکروسافت امروز در یک پست وبلاگی برخی جزئیات کوچک در مورد آن را به اشتراک گذاشته است. این ساعت هوشمند مجهز به یک صفحه نمایش ۱.۵۴ اینچی محافظت شده توسط گوریلا گلس ۳ است. این دستگاه همچنین از وای فای و بلوتوث پشتیبانی کرده و فضای ذخیره سازی “بسیار زیادی” را در اختیار خواهد گذاشت. این محصول پوشیدنی همچنین عمر باتری و قدرت پردازش لازم برای “انجام وظایف مربوط به کسب و کار” را ارائه خواهد داد.

موضوع ناراحت کننده این است که این دستگاه برای مصرف کنندگان عادی طراحی نشده است. TrekStor این ساعت هوشمند را برای مصارف سازمانی و تجاری در نظر گرفته و تصور می شود که در حالات و سناریوهای زیر مورد استفاده قرار گیرد:

  • مدیریت موجودی و اموال در خرده فروشی
  • اتوماسیون ساختمان برای خدمات مهمان در امور مهمان نوازی
  • اتوماسیون صنعتی در زمینه تولید
  • مراقبت از بیـمار در زمینه بهداشت و درمان
  • و چندین سناریوی بین صنعتی مانند مدیریت دارایی، مدیریت ناوگان و موارد دیگر

ساعت هوشمند مبتنی بر ۱۰ شرکت TrekStor مطمئنا بسیار جالب خواهد بود، حتی اگر مصرف کنندگان عادی قادر به خرید آن نباشند. این اولین باری است که ما شاهد استفاده از ویندوز ۱۰ بر روی یک ساعت هوشمند هستیم، در نتیجه اتفاق بزرگی برای این سیستم عامل خواهد بود. بدیهی است که اپلیکیشن های یونیورسال رایج ویندوز به سادگی بر روی این ساعت هوشمند ۱.۵۴ اینچی کار نخواهند کرد و احتمالا TrekStor اپلیکیشن های یونیورسال مخصوص خود که برای استفاده بر روی چنین صفحه نمایش کوچکی بهینه سازی شده اند را توسعه خواهد داد.

نظر شما در مورد استفاده از ویندوز ۱۰ بر روی ساعت های هوشمند چیست؟

منبع :

MSPU

2159 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
alireza
پاسخ دهید دوشنبه 4 اردیبهشت 1396

چه خوب
ساعت جالبی باید باشه.ویندوز۱۰ عالیه

Mr.Lajevardi
پاسخ دهید سه شنبه 5 اردیبهشت 1396

از این کار مایکروسافت متنفرم که داره همه ی محصولاتشو برای مصارف تجاری بهینه میکنه و به کاربر عادی اهمیت نمیده

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,