_ویندوز پنل جدید

به‌روزرسانی فال کریترز اکنون روی بیش از 92 درصد از کامپیوترهای ویندوز 10 در حال اجرا است بالاترین میزان استفاده در تاریخ نسخه های ویندوز 10!

امروز طبق روال همیشگی، موسسه آمارگیری AdDuplex گزارش ماهانه جدیدی را در رابطه با اکوسیستم ویندوز منتشر کرده است که به ما یک تصویر کلی از این پلتفرم، مانند میزان سهم نسخه‌های مختلف و… در ماه آوریل را ارائه می‌دهد. این آمار بر اساس نمونه‌برداری از ۵ هزار اپلیکیشن استور ویندوز که از AdDuplex SDK استفاده می‌کنند، به دست آمده و تا تاریخ 25 آوریل را پوشش می‌دهد. در ادامه با وینفون همراه باشید.

بر اساس اطلاعات جدید، به‌روزرسانی فال کریترز ویندوز 10 در حال حاضر روی 92.1 درصد از کامپیوترهای شخصی ویندوز 10 در حال اجرا است که نسبت به رقم 90.4 درصد در ماه گذشته، رشد نسبتاً خوبی داشته است. اکنون بیش از شش ماه از زمان انتشار نسخه 1709 گذشته و منطقی است که سهم این نسخه بالا رفته باشد. البته با توجه به این که باید به‌روزرسانی بزرگ بعدی ویندوز 10 تا کنون منتشر می‌شد، ما انتظار داشتیم در این ماه شاهد کاهش سهم ویندوز 10 فال کریترز باشیم.

با بررسی آمار می‌توان متوجه شد که بخش عمده‌ای از این افزایش سهم به این دلیل رخ داده که استفاده کنندگان از به‌روزرسانی کریترز به نسخه جدیدتر مهاجرت کرده‌اند و اکنون سهم این نسخه از 4.3 درصد به 3.2 درصد کاهش یافته است. همچنین سهم نسخه 1607 ویندوز 10 از 3.6 درصد به 2.9 درصد کاهش یافته است و نسخه 1511 با یک افت 0.1 درصدی اکنون 0.7 درصد سهم دارد. سهم نسخه ابتدایی ویندوز 10 نیز با کاهش 0.1 درصدی، اکنون به 0.4 درصد رسیده است.

یکی از نکات جالب این گزارش این است که اعضای ویندوز اینسایدر با یک جهش 100 درصدی اکنون 0.8 درصد از سهم کل کاربران ویندوز 10 را تشکیل می‌دهند؛ در حالی که تا کنون سهم این کاربران معمولاً در حدود 0.4 درصد راکد بوده است. این افزایش ناگهانی ممکن است به این دلیل اتفاق افتاده باشد که مایکروسافت انتشار به‌روزرسانی رد استون 4 برای عموم کاربران را به تعویق انداخته و از این رو کاربران بیشتری برای دریافت این نسخه وارد برنامه ویندوز اینسایدر شده‌اند.

با نگاه به نمودار بالا، ما می‌توانیم سرعت و میزان پیشروی به‌روزرسانی‌هایی که اخیراً منتشر شده‌اند، با شروع از به‌روزرسانی سالگرد را مشاهده کنیم. یکی از مواردی که AdDuplex نشان داده، این است که به‌روزرسانی فال کریترز در حال حاضر بالاترین میزان استفاده را در میان تمام نسخه‌های ویندوز 10 دارد. نزدیک‌ترین نسخه، به‌روزرسانی سالگرد بوده که در تاریخ 21 مارس 2017 سهم آن به 92 درصد رسیده بوده است. هر چند، رسیدن به این میزان سهم پس از انتشار این نسخه در 2 آگوست 2016 بیش از هفت ماه طول کشیده، که در نتیجه نسخه 1709 ویندوز 10 حرکت سریع‌تری داشته است.

در نهایت، سهم استفاده از سرفیسها در دو ماه گذشته تغییر چندانی نداشته است. در حقیقت رده بندی دقیقاً همان بوده و تنها تغییرات جزئی در میزان سهم آنها رخ داده است.

با توجه به این که باید در روزهای آتی شاهد انتشار به‌روزرسانی بهاره ویندوز 10 باشیم، انتظار داریم گزارش ماه آگوست AdDuplex تغییرات قابل توجهی نسبت به این ماه داشته باشد.

منبع :

NEOWIN

2234 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
younes
پاسخ دهید شنبه 8 اردیبهشت 1397

احتمالا خیلی از اون درصد باقی مانده ما ایرانیا هستیم ک از نسخه کرک استفاده میکنیم و نمیتونیم اپدیت کنیم

    امیر زمانی
    پاسخ دهید شنبه 8 اردیبهشت 1397

    ویندوز 10 هیچ مشکلی با هیچ یک از کرک ها نداره و نسخه های کرک شده هم مثل نسخه های اورجینال به راحتی و بدون مشکل آپدیت میشه

سجاد رستم زاده
پاسخ دهید شنبه 8 اردیبهشت 1397

سلام جناب زمانی
بخش پرسش و پاسخ مدتهاست دچار مشکله.
براش فکری بکنید لطفا.
حداقل اینه که به عنوان یه آرشیو عالی از تجربه دیگران قابل استفاده است.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,