طبق رسم ماهانه، ساعاتی پیش موسسه آمارگیری AdDuplex تجزیه و تحلیل ماهانه خود در رابطه با میزان استفاده و سهم دستگاه‌های ویندوزی منتشر کرد. این آمار بر اساس نمونه‌برداری از بیش از ۵ هزار اپلیکیشن استور ویندوز که از AdDuplex SDK استفاده می‌کنند، به‌دست می‌آیند. مهم‌ترین بخش آمار این ماه، به‌روزرسانی فال کریترز ویندوز 10 است که نسبت به ماه گذشته افزایش سهم چشمگیری داشته است. در ادامه با وینفون همراه باشید.

به‌روزرسانی فال کریترز به‌عنوان جدیدترین به‌روزرسانی بزرگ ویندوز 10، در تاریخ 27 نوامبر تنها روی 20.4 درصد از دستگاه‌های ویندوز 10 نصب شده بود، درحالی‌که در حال حاضر این رقم به 53.6 درصد رسیده است. بدیهی است که به‌روزرسانی کریترز بیشترین کاهش سهم را داشته و سهم آن از 63.5 درصد به 33.7 درصد کاهش یافته است.

این ماه همچنین سهم به‌روزرسانی سالگرد نیز از 13.6 درصد به 10.5 درصد کاهش یافته و انتظار می‌رود این امر ادامه داشته باشد. سهم نسخه‌های 1511 و 1507، که دو نسخه قدیمی از ویندوز 10 به شمار می‌آیند نیز به ترتیب به میزان 0.2 و 0.1 کاهش یافته‌اند. میزان کاربران نسخه پیش‌نمایش رد استون 4 همچنان 0.4 درصد باقی مانده است.

آمار نشان می‌دهد که به‌روزرسانی فال کریترز در جذب کاربران بسیار سریع‌تر از به‌روزرسانی کریترز عمل کرده است، هر چند که به‌روزرسانی سالگرد حتی از این نیز سریع‌تر بود، به‌طوری‌که در اکتبر سال 2016 سهم آن از 34.70 درصد به 77.1 درصد رسیده بود.

همان‌گونه که می‌توانیم در تصویر بالا ببینیم، سرعت گسترش به‌روزرسانی فال کریترز در بعضی از مناطق بیشتر از برخی جاهای دیگر است. برای مثال، در کانادا و برخی کشورهای اروپای غربی سهم این نسخه بیش از 60 درصد و در ایالات متحده 56.9 درصد است. این نسخه در برخی کشورهای آفریقایی و آمریکای جنوبی هنوز در حدود 30 سهم دارد، که البته شاید بتوان دلیل آن را سرعت کم اینترنت در این مناطق دانست.

نمودار آخر نیز تولیدکنندگان کامپیوتر را بر اساس کشورها نشان می‌دهد و مشاهده می‌شود که تنها سه برند جهانی در همه مناطق حضور دارند که عبارتند از اچ پی، لنوو و ایسوس. ما می‌بینیم که شرکت دل حضور قدرتمندی در ایالات متحده و هند دارد، اما در روسیه سهم چندانی ندارد. ولی اچ پی به عنوان بزرگ‌ترین تولید کننده کامپیوتر، در سراسر دنیا حضور چشمگیری دارد.

نظر شما در مورد آمار و ارقام این ماه چیست؟

منبع :

NEOWIN

2234 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,