طبق روال همیشگی، موسسه آمارگیری AdDuplex گزارش ماهانه جدیدی را در رابطه با اکوسیستم ویندوز منتشر کرده است که به ما یک تصویر کلی از این پلتفرم، مانند میزان سهم نسخه‌های مختلف و… در ماه اخیر را ارائه می‌دهد. این آمار بر اساس نمونه‌برداری از چند هزار اپلیکیشن استور ویندوز که از AdDuplex SDK استفاده می‌کنند، به دست آمده است. طبق این آمار، به‌روزرسانی آوریل 2018 ویندوز 10 در حال حاضر روی 90 درصد از تمام کامپیوترهای شخصی ویندوز 10 در حال اجرا است که رقم خیره کننده‌ای به نظر می‌رسد. در ادامه با وینفون همراه باشید.

سرعت فراگیر شدن نسخه‌های جدید ویندوز به طور پیوسته در حال افزایش بوده است، تا جایی که به‌روزرسانی آوریل 2018 موفق شده در میان تمام نسخه‌های ویندوز 10، سریع‌ترین سرعت رشد را به خود اختصاص دهد. به‌روزرسانی آوریل 2018 در اواخر ماه آوریل به طور رسمی توسط مایکروسافت ارائه شد و از همان ابتدا با استقبال خوبی در میان کاربران مواجه شد.

به‌روزرسانی آوریل 2018 ویندوز 10 موفق شده در ماه گذشته تقریباً سه درصد به سهم بیفزاید و در حال حاضر، به‌روزرسانی فال کریترز با سهم بازار 5.7 درصد در جایگاه دوم و پشت سر این نسخه قرار گرفته است. بر اساس گزارش AdDuplex، به‌روزرسانی کریترز ویندوز 10 (نسخه 1703) بر روی 1.7 درصد رایانه‌های شخصی است و به‌روزرسانی سالگرد (نسخه 1607) همچنان روی 1.8 درصد از دستگاه‌ها در حال اجرا است.

مایکروسافت ماه آینده به طور رسمی شروع به انتشار به‌روزسانی اکتبر 2018 ویندوز 10 خواهد کرد و در آمارهای بعدی ما شاهد مهاجرت کاربران از نسخه‌های قدیمی‌تر به این نسخه از ویندوز 10 خواهیم بود. حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم آیا به‌روزسانی اکتبر 2018 خواهد توانست نسخه قبلی خود را در سرعت فراگیر شدن در میان کاربران شکست دهد یا خیر.

گزارش AdDuplex همچنین نشان می‌دهد که سرفیس پرو 4 در حال حاضر همچنان محبوب‌ترین سرفیس مایکروسافت و جایگاه بعدی، در اختیار سرفیس پرو (2017) قرار دارد. همچنین موضوع جالب این است که سرفیس ارزان قیمت این شرکت، یعنی سرفیس Go توانسته سهم خود را نسبت به ماه قبل، دو برابر کند.

منبع :

WINDOWSLATEST

2221 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,