چندی پیش همزمان با رونمایی از سرفیس بوک 2 مایکروسافت موس جدیدی به خانواده موس‌های سرفیس اضافه کرد. موس جدید سرفیس Surface Precision Mouse نام گرفته و بیشترین میزان ارگونومی و شخصی‌سازی را در میان موس‌های مایکروسافت دارد. اکنون این شرکت در یک ویدیو تبلیغاتی از قابلیت‌های فنی خاص این موس می‌گوید.سرفیس پریسیژن موس در حقیقت چهارمین موس از خانواده سرفیس است که رونمایی شده است و البته در قیاس با رقبا از بیشترین میزان قابلیت شخصی‌سازی برخوردار بوده و ارگونومی کاملا منحصر‌به‌فردی را دارا است. برای مثال در قسمت بالای محل قرارگیری انگشت شست دست سه دکمه با قابلیت شخصی‌سازی وجود دارد که می‌توان آنها را برای انجام مواردی نظیر بازگشایی یک اپلیکیشن خاص تنظیم کرد، مورد جالب‌تر امکان تغییر کارکرد دکمه‌ها در اپلیکیشن‌های مختلف است.از لحاظ کیفیت ساخت این موس کاملا به دیگر اعضا خانواده سرفیس شبیه است و هنگام در دست گرفتن حس بسیار خوشایندی را به کاربر القا می‌کند. کلیک کردن با این موس بسیار خوب بوده و دقت حرکت آن نیز بسیار بالا است. اتصال این موس از طریق بلوتوث و البته کابل USB امکان‌پذیر است، از این حیث کاربر قدرت انتخاب خوبی هنگام استفاده از موس خواهد داشت.شاید در ظاهر، سرفیس پریسیژن موس محصولی مانند دیگر موس‌های ارگونومیک بازار باشد، اما از یک‌سو کیفیت ساخت بسیار بالای آن و از سوی دیگر قابلیت اتصال همزمان موس به سه نمایشگر از مواردی است که آن را به دستگاهی متفاوت با دیگر نمونه‌های موجود در بازار بدل ساخته است.

تجربه جابجایی از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر کاملا روان وبدون وقفه است و از این حیث شاید سرفیس پریسیژن موس را باید انتخابی ایداه‌آل برای تولیدکنندگان محتوا دانست. در اینجا باید اشاره کنیم که برای استفاده حداکثری از قابلیت‌های فنی این موس لازم است تا کامپیوتری مجهز به ویندوز 10 در اختیار داشته باشید، چرا که اپلیکیشن Microsoft Mouse and Keyboard Center ویندوز 10، در دیگر نسخه‌های ویندوز و همچنین دیگر سیستم عامل‌های دسکتاپ در دسترس نیست.این موس هم‌اکنون برای پیش خرید از مایکروسافت استور با قیمت 99 دلار در دسترس قرار گرفته است و مایکروسافت عنوان کرده که کاربران از تاریخ 16 نوامبر یعنی تنها یک هفته دیگر موس خود را تحویل خواهند گرفت. نظر شما در مورد این موس چیست؟ در صورت عرضه شدن در فروشگاه وینفون آیا مایل به خرید آن هستید؟

منبع :

YOUTUBE

1193 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , ,