در سالگرد پیمان دو ساله رسیدگی به چالش‌های تغییرات آب و هوا، دولت های جهانی، رهبران مدنی و تجاری در پاریس گرد هم می‌آیند تا در مورد یکی از مهم‌ترین مسائل و فرصت‌های زمان خود، تغییر آب و هوا بحث و گفتگو کنند. من هیجان‌زده هستم که هیات نمایندگی مایکروسافت را در این جلسات رهبری کنم. در حالی که هشدارهای متخصصان در حال وخیم شدن است، در مایکروسافت ما معتقدیم که پیشرفت‌های تکنولوژی می‌تواند به ما کمک کند تا چالش‌هایی را که با آنها روبه‌رو هستیم بهتر درک کنیم و با مسائل محیطی مقابله کنیم. در ادامه با وینفون همراه باشد.

به همین دلیل است که ما در پاریس اعلام می‌کنیم که در طول پنج سال آینده، پروژه هوش مصنوعی خود را برای برنامه زمین گسترش می‌دهیم و 50 میلیون دلار را در طول پنج سال آینده برای ارائه فن‌آوری اطلاعات هوش مصنوعی به دست افراد و سازمان‌ها در سراسر جهان که برای حفاظت از سیاره ما کار می‌کنند، اختصاص می‌دهیم.

در مایکروسافت، ما معتقدیم که هوش مصنوعی یک برگ برنده برای زمین است. رویکرد ما به عنوان یک شرکت بر روی هوش مصنوعی متمرکز است، بنابراین ویژگی‌ها و قابلیت‌های آن می‌تواند توسط افراد و سازمان‌ها در سراسر جهان برای بهبود نتایج دنیای واقعی مورد استفاده قرار گیرد. حوزه‌های اجتماعی وجود دارد که هوش مصنوعی می‌تواند در آن کارایی داشته باشد اما هوش مصنوعی در کمک کردن به پایش و تجزیه و تحلیل و حل مشکلات چالش برانگیزی که در زندگی انسان‌ها وجود دارد بیشترین کارایی را می‌تواند داشته باشد.

داده‌ها می‌توانند در مورد سلامتی سیاره ما، از جمله شرایط هوا، آب، زمین و رفاه حیات وحش به ما کمک کنند. اما ما به کمک فن‌آوری برای تسخیر این مقدار عظیم اطلاعات و تبدیل آن به یک هوش عملی نیاز داریم. هوش مصنوعی می‌تواند برای طبقه‌بندی داده‌های خام از حسگرهای روی زمین، در آسمان و یا در فضا برای دسته‌بندی که هم انسان‌ها و هم کامپیوترها درک می‌کنند، آموزش داده شود. اساساً، هوش مصنوعی می‌تواند توانایی ما برای مشاهده سیستم‌های زیست‌محیطی و چگونگی تغییر آن‌ها در مقیاس جهانی را تسریع کند، داده‌ها را به اطلاعات مفید تبدیل کند و این اطلاعات را برای مدیریت بهتر منابع طبیعی ما بکار گیرد.

در حال حاضر، ما شاهد پتانسیل بالای هوش مصنوعی در تحول فرایند‌های زندگی هستیم. در بخش انرژی، شرکت‌هایی مانند Agder Energi، یک شرکت در نروژ که انرژی تجدید پذیر را تولید می‌کنند، از Cloud مایکروسافت و هوش مصنوعی برای دستیابی، تجزیه و تحلیل و عمل بر روی اطلاعات جمع آوری شده در شبکه برق خود استفاده می‌کنند. از طریق این تکنولوژی ها، Agder در حال حاضر قادر به پیش بینی و آماده شدن برای کاهش نیازهای انرژی در واکنش به تغییرات تقاضا است، تا زمانی که این اتفاق رخ دد با فاجعه در تامین انرژی مورد نیاز کشور روبه‌رو نشوند. داده‌ها و هوش مصنوعی عملکرد زیرساخت ‌های موجود را افزایش داده‌اند، و نیاز به پروژه‌های گران قیمت را کاهش می‌دهند.  هوش مصنوعی به ایجاد یک شبکه موثرتر، قابل اعتماد و مستقل کمک می‌کند، در حالی که مشتریان و کشور را قادر می‌سازد که انرژی تجدید پذیر بیشتری را به عنوان یک انرژی برق ذخیره، برای آینده داشته باشند.

به همین ترتیب، ما در حال مشاهده تکنولوژی‌های جدید هوش مصنوعی و ابری هستیم که برای بهبود کارایی الکتریکی ساختمان‌ها استفاده می‌شود. در سنگاپور، JTC که مسئول توسعه زیرساخت‌های صنعتی کشور است، عملیات خود را بر روی برنامه Cloud مایکروسافت متمرکز کرده و به تجزیه و تحلیل داده‌ها و بهینه‌سازی 39 تا از ساختمان‌های خود پرداخته‌است. با استفاده از سنسورها و تجزیه و تحلیل داده‌ها، JTC قادر به شناسایی و اصلاح مشکلات قبل از بروز خرابی است که منجر به اجتناب از افت 15 درصدی انرژی در سه ساختمان اول می‌شود.

ارزش این فعالیت‌ها این است که تصور کنیم این نوع استفاده از توانایی‌های هوش مصنوعی می‌تواند به این معنی باشد که ما بتوانیم آنها را در مقیاس جهانی به کار گیریم. برآوردها نشان می‌دهند که در ایالات‌متحده، ساختمان‌ها مسئول مصرف حدود 40 درصد از کل مصرف انرژی هستند. این بدین معنا است که بهبود بهره‌وری حتی 15 درصد در ساختمان‌ها در این کشور، در سطح جهانی به 6 درصد کاهش در مصرف انرژی جهانی تبدیل خواهد شد. اینگونه که هوش مصنوعی پیش می‌رود، ما این فرصت را داریم که بیشتر در مورد استفاده از آن برای حل چالش‌هایی که با آن روبه‌رو هستیم، یاد بگیریم و حتی بیشتر به هدف‌هایمان نزدیک شویم.

وقتی می‌بینیم که هوش مصنوعی به صورت بسیار مفیدی در کشاورزی استفاده می‌شود، در حقیقت ما را به آینده‌ی هوش مصنوعی بسیار خوش‌بین می‌کند. در استرالیا، هزینه‌های بالای کار و واردات، آب و هوای خشک و بیشترین تنوع در آب و هوا نسبت به سایر کشور‌های جهان، باعث می‌شود که کشاورزان به طور چشم‌گیری به چالش کشیده شوند. عملکرد جالب یک شرکت تکنولوژی در Tasmanian، راهکاری را را ایجاد کرده‌است که از حسگرها، تجزیه و تحلیل داده‌ها و برنامه‌های کاربردی برای تولید داده‌های آب و هوایی واقعی، استفاده می‌کند و به کشاورزان کمک می‌کند تا استفاده از آب و سایر ورودی‌ها را کاهش دهند در حالی که می‌توانند بازده محصولات‌شان را افزایش دهند. همچنین این راهکار خسارت کشاورزان توسط باران را تا 30 درصد کاهش داده و زمان برداشت دقیق محصول را به آن‌ها اعلام می کند. در دریا نیز، این راهکار به کشاورزان کمک می‌کند تا اولین محصولات آب‌پزی شده‌ را با استفاده از یادگیری ماشینی تولید کنند.

این نوع نتایجی است که ما را بر آن می‌دارد تا جاه‌طلبی خود را وقتی به برنامه هوش مصنوعی برای زمین می‌رسد، افزایش دهیم. همانطور که به آینده می‌نگریم، ما متعهد به همکاری با کشاورزان در سرتاسر دنیا هستیم. ما پیشبینی می‌کنیم که در ینده کشاورزی را با اتصال پهن باند برای هر مزرعه و سنسورهای اینترنت برای هر هکتار به پیش می‌بریم. ما با استفاده از هوش مصنوعی به کشاورزان کمک می‌کنیم که نه تنها به تحلیل بهتر شرایط خاک و بارش، بپردازند بلکه از تجزیه و تحلیل پیشگویانه آن برای بهبود محصولات کشاورزی و کاهش اثرات مضر زیست‌محیطی استفاده کنند. با ادامه رشد جمعیت جهان، این تغییرات به اندازه کافی سریع نیستند.

در مایکروسافت، ما معتقدیم که هوش مصنوعی برای زمین یک تقویت‌کننده نیرو برای گروه‌ها و افرادی است که همانند پروژه‌هایی که در بالا ذکر کردیم، راه‌حل‌های پایداری را برای حل چالش‌های جهان ایجاد می‌کنند. به همین دلیل است که ما فقط منابع بیشتری را به این تلاش اختصاص نمی‌دهیم بلکه با یک تعهد بلندمدت برای به کار بردن هوش مصنوعی برای رشد و مقیاس در چهار منطقه کلیدی  آب و هوا، آب، کشاورزی و تنوع زیستی خود را برای رویارویی با آینده آماده می‌کنیم.

ما این کارو به سه روش انجام میدیم. اول اینکه، ما کمک‌های مالی به سراسر جهان را به منظور ایجاد و آزمایش کاربردهای جدید هوش مصنوعی، گسترش خواهیم داد. در مدت شش ماه گذشته، مایکروسافت به بیش از 10 کشور برای دسترسی به مایکروسافت Azure و فن‌آوری هوش مصنوعی بیش از 35 کمک مالی اعطا کرده‌است. ما همچنین دانشگاه‌ها، سازمان‌های غیردولتی و افراد دیگر را با آموزش‌های پیشرفته برای دستیابی به بهترین استفاده از هوش مصنوعی، مجهز خواهیم کرد. در حال حاضر، ما شاهد موفقیت در سراسر جهان در پروژه‌هایی هستیم که از  هوش مصنوعی در زمینه‌های چون چالش‌های تغییر آب و هوا، آب، کشاورزی و تنوع زیستی بهره می‌گیرند.

سپس، همانطور که در پروژه‌ها و فعالیت‌هایمان در زمینه‌هایی که ذکر کردیم پیشرفت می‌کنیم، ما پروژه‌هایی را که بیشترین کارایی را از خود نشان می‌دهند، شناسایی می‌کنیم و سرمایه گذاری‌های بزرگتری را روی آن‌ها انجام می‌دهیم. ما این کار را نه تنها با قرار دادن منابع و سرمایه‌های بیشتر برای این پروژه‌ها، بلکه با یک همکاری دقیق و عمیق با یک تیم قدرتمند و جدید در مایکروسافت که متخصصین هوش مصنوعی و موضوعات مربوط به آن هستند، برای این پروژه‌ها ایجاد می‌کنیم. همانطور که ما به گروه‌های ارائه دهنده‌ی پروژه‌های هوشمندانه  فناوری هوش مصنوعی کمک می‌کنیم، ما با آنها برای تجاری‌سازی این سرویس‌ها همکاری می‌کنیم تا بتوانند تاثیرات جهانی را به سرعت و به طور گسترده‌ای تحت تاثیر قرار دهند. برخی از این پروژه‌ها عبارتن از: امکان نقشه برداری پوشش زمین و ارائه‌ی نقشه‌های جدید از مراکزی که دسترسی به نقشه آن‌ها دشوار یا غیر ممکن یا غیر کارآمد است با اتفاده از برناه‌های جدید، کشاورزی دقیق و کارآمد‌تر برای افزایش بهره‌وری با منابع کمتر با کمک پروژه‌ی FarmBeats و استفاده از راه‌حل‌های هوش مصنوعی برای ردیابی و حفاظت از تنوع زیستی و جانواران و گیاهان در حال انقراض از طریق پروژه Premonition.

سرانجام، با پیشرفت این پروژه‌ها، فرصت‌های جدیدی را برای به اشتراک گذاشتن پیشرفت‌های جدید AI در سطح سرویس‌های پلتفورم به وجود می‌آوریم تا دیگران بتوانند از آنها برای ابتکارات پایدار خود استفاده کنند. برخی از این ابتکارات آن‌ها شاید به ایجاد پروژه‌ای جدید هوش مصنوعی تبدیل شود که بخشیاز مشکلات جهان ا برطرف می‌کند.

ما با نیاز کلی به اقدام فوری برای رسیدگی به مسائل آب و هوایی جهانی مواجه هستیم. هنگامی که به مسائل محیطی که امروزه با آن مواجه هستیم فکر می‌کنیم، دانش به ما می‌گوید که بسیاری از محصولات صنعتی حاصله انقلاب صنعتی هستند. همانطور که ما وارد انقلاب صنعتی چهارم جهان می‌شویم، تبدیل فن‌آوری به تکنولوژی، ما نه تنها باید فن‌آوری را به جلو حرکت دهد، بلکه باید از فن‌آوری این دوره برای پاک‌سازی گذشته و ایجاد آینده‌ای بهتر استفاده کند.

منبع :

MICROSOFT

88 پست
واحد عثمانی
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
shahin ghaderi
پاسخ دهید شنبه 3 آذر 1397

سلام خسته نباشید اقای مهندس . من خیلی گشتم ولی پیدا نکردم . اگه میشه کد دستوری ریست فاکتوری گوشی لومیا ۶۲۵ رو برام بفرست . واقعا این کد رو لازم دارم . خیلی از کدهای مختلف رو امتحان کردم ولی نشد. لطفا کمکم کن

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,