عنوان Control، اثر بعدی استودیوی Remedy Entertainment تقریبا بیش از یک ماه تا ما فاصله دارد که کاملا هم یک بازی عجیب و غریب است که بیشتر می‌توان آن را ترکیبی از آثار قبلی این استودیو به حساب آورد که بسیاری از ویژگی‌ها و المان‌های خود را از Alan Wake و Quantum Break امانت گرفته است. اکنون مشخص شده که سم لیک (Sam Lake) به جز این که در حال پیشبرد این بازی است، هنوز هم به ساخت دنباله Alan Wake علاقه دارد.

در حالی که عنوان Control هویت مستقل خودش را توانسته در تریلر‌ها و نمایش‌های متعددی که از گیم پلی آن به انتشار رسیده، به اثبات برساند اما در عین حال هم همانطور که پیش تر اشاره‌ای کوتاه داشتم، DNA آثار قبلی Remedy Entertainment را نیز یدک می‌کشد و برخی از کارهای آن‌ها را نیز شامل شده که یکی از آثاری که Control بیشترین اقتباس را از آن‌ها گرفته عنوان Alan Wake است که در زمان عرضه خود هم از نظر تجاری و هم عملکرد یکی از بهترین و موفقیت آمیزترین پروژه‌های دوران استودیوی سازنده خود بود اما به دلیل چرخه بسیار طولانی ساخت و توسعه و همچنین عدم وجود شفافیت لازم در شرایط ناشر ابتدایی این عنوان یعنی شرکت مایکروسافت (Microsoft)، دنباله این اثر هیچ وقت به مرحله تولید و ساخت نرسید. یکی از افرادی که هنوز اجازه نداده این پروژه به طور کامل از دستش برود و آن را هنوز فراموش نکرده، سم لیک، نویسنده این بازی است که هنوز دوست دارد ببیند ماجرای Alan به کجا ختم خواهد شد.

سم لیک در گفت و گوی جدیدی که در مصاحبه خود با وبسایت IGN داشته، علیرغم این که مدت زیادی از عرضه نسخه اولیه این بازی گذشته، کاملا واضح و شفاف از علاقه خود برای ادامه دادن بازی Alan Wake صحبت کرده. وی در این زمینه چنین گفته که ساخت دنباله این بازی باید کاملا به درستی و تحت شرایط و موقعیت مناسبی صورت بگیرد، اما می تواند آن را در آینده ببیند. وی در مصاحبه اخیر خود در این زمینه چنین گفت که:

من می‌خواهم آن را بسازم. در این لحظه، مدت زیادی [از عرضه نسخه اولیه این بازی] گذشته است. من احساس می‌کنم که موانع بلند سخت و زیادی از برخی لحاظ وجود دارد. اگر ساخت این بازی هر زمانی انجام شود، باید به درستی صورت بگیرد. همه چیز باید سرجای خودش و مرتب قرار بگیرد، که محقق کردن آن کار واقعا سختی است. برای چنین بازی بزرگی خیلی چیزها باید در بهترین شرایط و موقعیت ممکن خود قرار داشته باشند و باید جهت مناسبی داشته باشند. اما من امیدوارم که روزی…

با واگذار شدن حق نشر این سری به خودِ شرکت Remedy Entertainment، اکنون ساخت دنباله Alan Wake از هر زمان دیگری امکان پذیرتر به نظر می‌رسد. این بازی پس از عرضه‌ی خود شاهد عرضه یک بسته الحاقی (DLC) جدید به اسم American Nightmare بود اما این بسته الحاقی چیزی نبود که عده زیادی از مردم انتظار دیدن آن را داشتند و آن استقبال گسترده‌ای که از مخاطبان به دست آورده بود را نسبت به نسخه اصلی این بازی نتوانست تکرار کند. آیا نویسنده بازی Alan Wake ممکن است یک روز دوباره به فکر ساخت یک پایان بندی جدید برای این داستان باشد و آن را عملی کند؟ خب چیزهای عجیب‌تر از این هم تا به حال در این صنعت به وقوع پیوسته پس هیچ وقت نباید امید خود را از دست داد.

منبع :

GAMINGBOLT

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,