bluetooth-logo-1-1170x731 Cropped

همان طور که در روزهای پیشین گفته شد نسخه پنجم بلوتوث در راه است. دیروز طی رویدادی در شهر لندن انجمن دوست داران بلوتوث موسوم به SIG گرد هم آمدند و در مورد یک استاندارد جدید برای رابط بلوتوث و لوازم جانبی آن بحث و گفتگو کردند. با ما در وینفون همراه باشید.

در این رویداد SIG زمان پرده برداری از نسخه پنجم بلوتوث را به وضوح اعلام نکرد و بازه زمانی بین سه ماهه دوم ۲۰۱۶ تا سه ماه نخست ۲۰۱۷ را به عنوان تاریخ رونمایی از بلوتوث ۵ اعلام کرد. همچنین SIG از قابلیت ها و استاندارد جدیدی برای نسخه پنجم نسبت به نسخه کنونی خبر داد. همان طور که در خبرها شاهد آن بودیم نسخه جدید از سرعت دو برابر و برد مفید چهار برابر نسبت به بلوتوث نسخه چهارم برخوردار خواهد بود.

bluetooth-myths-644x373

مارک پاول به عنوان یکی از مدیران ارشد SIG از ارائه جزئیات در مورد استاندارد جدید به مشتریان و سازندگان در آینده نزدیک خبر داد و در ادامه افزود :

دامنه اتصالات و عملیات برای استفاده در اینترنت اشیا از محدوده دیوار های معمولی فراتر خواهد رفت و خانه ها را متحول خواهد کرد و با افزایش سرعت انتقال اطلاعات و به روز رسانی دستگاه ها مواجه خواهیم بود.

وی نسخه جدید را راهی برای افزایش سطح انتقال اطلاعات، شیوه ای مفید برای مکان یابی و تجربه ای جدید در اینترنت اشیا معرفی کرد. همچنین طبق اعلام این گروه یکی از برترین ویژگی های نسخه جدید بلوتوث استفاده به مراتب کمتر از باتری دستگاه است که باعث تجربه ای جدید در استفاده از تکنولوژی و ابزار های به روز می شود.

نظر شما در مورد بلوتوث و کاربرد آن در اینترنت اشیا چیست؟

منبع :

MSPOWERUSER

397 پست
علیرضا عنادی
او دانشجوی مترجمی زبان انگلیسی است. به عکاس، داستان نویسی و آهنگ سازی علاقه ی وافری دارد و سعی می کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف کوهنوردی و فوتبال، کند. علیرضا اکنون نویسنده وبسایت وینفون است."
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
alireza
پاسخ دهید جمعه 27 خرداد 1395

درسته که با اومدنه نرم افزار شریت بلوتوث آنچنان استفاده ای نداره ولی چون یه برنامه سیستمی هست اگه سرعت بیشتری داشته باشه خیلی کارآمد تر و راحت تر از بقیه نرم افزارهای انتقال فایل هست

mohammad Saadatmand
پاسخ دهید جمعه 27 خرداد 1395

این حزییاتی که از بلوتوث ۵ گفتین منو کشته.بابا هیچی نگفتین که نه بیت ریتی نه فاصله ای نه میزان استفاده باتری بر حسب میلی وات و مقایسه اون با وای-فای …

    علیرضا عنادی
    پاسخ دهید جمعه 27 خرداد 1395

    متاسفانه هنوز اطلاعات دقیق و کاملی از نسخه جدید در دست نیست و به طور حتم در صورت انتشار اطلاعات جدید در خدمت کاربران قرار خواهد گرفت.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,