_ایکس باکس و گیمینگ پنل جدید

آمازون الکسا و گوگل اسیستنت در راه ایکس باکس وان با اسیستنت و الکسا ایکس باکس را کنترل کنید

چندین ماه است که شایعاتی در مورد اضافه شدن دستیار دیجیتالی آمازون، الکسا، به ایکس باکس در گوشه و کنار اخبار می‌شنویم، قابلیتی که با دستورات صوتی و به کمک اسپیکر اکوی آمازون سازگاری دارد. امروز، شواهدی منتشر شده که نه تنها از اضافه شدن الکسا به ایکس باکس خبر می‌دهند، بلکه باید منتظر دستیار دیجیتالی گوگل اسیستنت نیز باشیم! با وینفون همراه باشید.پس از حذف کینکت، مایکروسافت هیچ راه جایگزین قابل اتکایی برای کنترل کنسول با استفاده از دستورات صوتی معرفی نکرده است. اگرچه امکان صحبت با کورتانا از طریق هدست وجود دارد، اما چه کسی حاضر است هنگام مشاهده‌ی فیلم، هدست خود را فقط برای تغییر درجه‌ی صدا استفاده کند؟

این عکس که از منبعی معتبر به دست ویندوزسنترال رسیده، نشان‌دهنده‌ی این است که در بیلدهای آینده‌ی ایکس باکس، در منوی “کینکت و دستگاه‌ها” بخش جدیدی به نام “دستیارهای دیجیتال” وجود دارد که امکان فعالسازی کورتانا، گوگل اسیستنت و آمازون الکسا را به شما خواهد داد و شما را به بخش نصب کردن اپ‌های مورد نیاز راهنمایی می‌کند. تمام ویژگی‌های این دستیارها هنوز معلوم نیست اما شاید برخی از ویژگی‌هایی که پس از کینکت رها شدند، دوباره قابل استفاده شوند.

کورتانا که چندی پیش تعامل آن با الکسا نمایش داده شد، قرار است به شکل اپلیکیشن در اسپیکرهایی مانند آمازون اکو و باقی اسپیکرهای متصل عرضه شود. البته این دستیار هوشمند در اسپیکر هارمن کاردن به نام Invoke که چند ماه پیش عرضه شد نیز به کار گرفته شده بود. به نظر می‌رسد مایکروسافت به گوگل و آمازون اجازه داده برخی از ویژگی‌های صوتی از دست رفته‌ی ایکس باکس را به کاربران برگردانند.

مانند همیشه، ممکن است این جزئیات قبل از عرضه تغییر پیدا کنند اما پیشبینی می‌شود به زودی شاهد عرضه‌ی رسمی این ویژگی باشیم. آلبرت پانلو، مدیر قبلی بخش بازاریابی ایکس باکس، به تازگی برای افزایش کاربرد “اکو” در گیمینگ به آمازون پیوسته است. با خروج کینکت از صفحه‌ی بازی، به نظر یکپارچه سازی اسپیکرهای متصل با ایکس باکس در زمان مناسبی در حال وقوع است.

نظر شما در این باره چیست؟

منبع :

WINDOWSCENTRAL

15 پست
علیرضا قنواتی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , ,