مایکروسافت که از نوامبر سال قبل با پیشی گرفتن از اپل، به عنوان ارزشمندترین شرکت دنیا رسیده بود، جای خود را به شرکت آمازون داد. در این میان اپل به جایگاه چهارم سقوط کرده است.

ارزش کنونی آمازون در جایگاه اول ۸۱۰ میلیارد، مایکروسافت در جایگاه دوم ۷۸۹ میلیارد، گوگل در جایگاه سوم ۷۵۲ میلیارد و اپل در جایگاه چهارم ارزشمندترین شرکت دنیا، ۷۰۲ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.

در سال گذشته، مایکروسافت با بازپس‌گیری این جایگاه از اپل، آن‌ها را غافلگیر کرد. در ماه دسامبر، حالا نوبت آمازون بود که جایگاه دوم را از اپل بگیرد.

اپل کماکان سقوط می‌کند

شرکت اپل که در نیمه اول سال گذشته توانسته بود با اختلاف بسیار به اولین شرکت ۱ هزار میلیارد دلاری تبدیل شود، اما با توجه به فروش نامناسب تلفن‌همراه پرچمدار این شرکت، یعنی خانواده آیفون ۱۰ اس، سهام این آن‌ها مقدار زیادی از ارزش خود را از دست داد. آیفون‌های معرفی شده در سال ۲۰۱۸، قرار بود تا جایگاه اول اپل را تضمین کنند اما فروش این محصول کم‌تر از انتظارات بود. البته مدیرعامل اپل، آقای تیم کوک، اعتقاد دارد فارغ از روند نزولی اخیر، جایگاه اپل در بالای جدول با ارزش‌ترین‌ها  در بلند مدت امن خواهد بود. وی افزود:

اگر بخواهم با شما صادق باشم، وضعیت بازار من را شگفت‌زده نکرده است. بازار همیشه در کوتاه مدت، احساسی واکنش نشان می‌دهد. اما فکر و ذکر ما در بلند مدت است. در همین رابطه، سلامت شرکت در بلند مدت است و ما در وضعیت سلامتی از این نظر قرار داریم. خط محصولات هرگز بهتر از حالا نبوده است. اکوسیستم ما هم هیچگاه به قدرت حالا نبوده است. سرویس‌های ما نیز با سرعت زیادی در حال رشد است.

از طرف دیگر اما آمازون از سال ۲۰۱۷ رشد با ثباتی را تجربه کرده است. آن‌ها در همان سال ۱۳/۷ میلیارد دلار جهت خرید فروشگاه Whole Food هزینه کردند. جف بزوس، سهامدار و بنیانگذار این شرکت نیز در سال گذشته با دارایی خالص ۱۵۰ میلیارد دلار، به ثروتمندترین فرد دنیا تبدیل شد.

منبع :

SOFTPEDIA

396 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. گیک، برنامه‌نویس پایتون. دوستدار لینوکس و مایکروسافت به صورت هم‌زمان!!
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
RBM
پاسخ دهید سه شنبه 25 دی 1397

مردم بالاخره تا یه جایی با موبایل 1200 دلاری که به اندازه 200 دلار پاسخ میده همراه میمونن. اپل دو مرتبه دیگه هم همین شکست و خورده که یک مرتبش در دوره زندگی جابز بوده و اون موقع به لطف بیل گیتس و مایکروسافت این شرکت مسخره کننده اذهان عمومی زنده موند و ورشکست نشد. امیدوارم مایکروسافت دوباره اون اشتباه و نکنه و بقیه شرکت ها هم بزارن اپل بالاخره از دستگاه تنفس مصنوعی که 20 سال پیش بهش وصل شد جدا بشه و بمیره.

محسن توکلی نیا
پاسخ دهید سه شنبه 25 دی 1397

شرکت‌های تک محصولی همیشه با ریسک بالایی مواجه هستند. یکی از دلایل جذابیت مایکروسافت نادلا همینه، الان تو چند جبهه در حال حرکت و پیشروی هست

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,