آمازون (شرکت تجارت الکترونیک امریکایی است که از سال ۱۹۹۵ فعالیت جدی خود را در زمینه فروش کتاب آنلاین در شهر سیاتل، واشنگتن آغاز کرد.) از مایکروسافت سبقت گرفت و در رتبه سوم با ارزش‌ترین شرکت جهان نشست و این بدان معناست که آمازون پشت سر اپل و گوگل قرار دارد. در ادامه با وینفون همراه باشید.

در آخرین آمار، هر واحد از سهام آمازون قیمتی معادل 1451.05 دلار دارد. ارزش کلی این کمپانی هم اکنون 702.5 میلیارد دلار است که از ارزش کنونی مایکروسافت که 699.2 میلیارد دلار می‌باشد کمی بیشتر است.

هر دو شرکت اخیرا خیلی خوب عمل کرده‌اند و مایکروسافت روزانه ۱/۶٪ و آمازون ۲/۶٪ افزایش داشته‌اند.

رتبه فعلی بر اساس دلار به این صورت است:

  1. Apple $849.2
  2. Alphabet $746.4
  3. Amazon $702.5
  4. Microsoft $699.2
  5. Facebook $521.5

آمازون تلاش می‌کند تا سهم خود در بازار تجارت هم بخش آنلاین هم بخش خرده فروشی را افزایش دهد، در حالی که مایکروسافت بر روی بخش ابری تمرکز دارد. آمازون همچنان در حال کسب شهرت در هر قسمتی است که با توجه به اینکه سود قابل توجهی هم در کار نیست اما توانسته سرمایه‌گذاران زیادی را به خود جذب کند.

البته ۴ رتبه اول، آمار بسیار نزدیکی به هم دارند. و هنوز همه در تلاش هستند که رتبه اول و ۱ تریلیون دلاری در بازار را بدست بیاورند.

نظرات خود را درباره این مطلب با وینفون به اشتراک بگذارید.

منبع :

MSPOWERUSER

108 پست
صبا ابراهیمی
او کارشناس مترجمی زبان انگلیسی است. به کارهای هنری، خوشنویسی، کتاب و فیلم علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف کتاب خواندن و فیلم دیدن کند. صبا اکنون نویسنده وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,