دو روز قبل بود که در خبری به اطلاع شما رساندیم پشتیبانی از فناوری AMD FreeSync در آینده نزدیک در دسترس کاربران ایکس باکس وان ایکس و ایکس باکس وان اس قرار خواهد گرفت. برد روزتی از تیم ایکس باکس ساعاتی پیش اعلام کرد که این قابلیت اکنون برای آلفا اینسایدرهای ایکس باکس در دسترس قرار گرفته است.

فناوری FreeSync شرکت AMD با همگام سازی نرخ به‌روزرسانی تصویر میان دستگاه و نمایشگر و ایجاد نرخ به‌روزرسانی پویا به کاهش اختلالات تصاویر کمک شایانی می‌کند. البته باید توجه داشت که تمامی نمایشگرها بالاخص نمایشگرهای قدیمی از این فناوری پشتیبانی نمی‌کنند، اما افزوده شدن این قابلیت تحول ملموسی برای کاربرانی که از نمایشگرهای پشتیبانی شده استفاده می‌کنند ایجاد خواهد کرد.

با این حساب کاربران ایکس باکس وان ایکس و ایکس باکس وان اس هنگام اجرای بازی‌های خود کیفیت بصری بهتری را تجربه خواهند کرد و دیگر خبری از پارگی تصویر نخواهد بود. علاوه بر این قرار است تا پشتیبانی از فناوری “حالت تاخیر کم خودکار” کنسول‌های ایکس باکس وان نیز شود. این فناوری قادر است تا به محض اجرای یک بازی، تلویزیون را به حالت تاخیر کم سوییچ کرده و کمترین میزان تاخیر ممکن در نمایش تصاویر فراهم می‌شود.

ساعاتی پیش این مدیر تیم ایکس باکس رسما اعلام کرد که اینسایدرهای حلقه آلفا ایکس باکس اکنون با یک به‌روزرسانی می‌توانند قابلیت نرخ فریم متغییر یا همان FressSync و ALLM یا قابلیت حالت تاخیر کم خودکار را تجربه کنند.

کاربران پس از دریافت این به‌روزرسانی مهم بایستی بعد از 30 دقیقه دستگاه خود را ریبوت کنند تا تغییرات حاصله هنگام اجرای بازی‌ها را مشاهده کنند. آیا شما نیز از اینسایدرهای ایکس باکس هستید؟ تجربه شما پس از دریافت این به‌روزرسانی چیست؟

منبع :

MSPU

1219 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
  • No items.
  • دیدگاه کاربران
    هنوز دیدگاهی ثبت نشده
    برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
    برچسب ها: , , , , ,