_سخت افزار پنل جدید

همکاری AMD و کوالکوم برای ارایه اینترنت LTE در لپ تاپ‌های بالا رده اگر قصد خرید لپ تاپ دارید دست نگه دارید!

روز گذشته نشست کوالکوم اسنپدراگون سامیت برگزار شد که طی آن یکی از مهمترین پدیده‌های اکوسیستم ویندوز در دهه‌های اخیر یعنی کامپیوترهای مبتنی بر پردازنده آرم معرفی شد. این اتفاق تنها رویداد مهم کنفرانس روز گذشته کوالکوم نبود، چرا که طی رویداد روز گذشته کوالکوم شرکت AMD رسما همکاری خود با این شرکت را در زمینه ساخت کامپیوترهای ویندوزی اعلام داشت.

اهمیت بالای کامپیوترهای همواره متصل که از پردازنده‌های مبتنی بر معماری شرکت آرم بهره خواهند برد باعث شد تا دیگر رویداد‌های رخ داده در رویداد روز گذشته کمتر دیده شود. یکی از وقایع مهمی که در رویداد روز گذشته رسما اعلام شد همکاری دو غول دنیای پردازنده‌ها یعنی کوالکوم و AMD است.

در نشست کوالکوم اسنپدارگون سامیت مدیران شرکت AMD روی صحنه آمدند و همکاری خود با شرکت کوالکوم را اعلام داشتند، برطیق گفته‌های مدیران این شرکت قرار است تا از مودم‌های پرچمدار کوالکوم در لپ‌تاپ‌های بالارده AMD استفاده شود، بنابراین کاربران چنین لپ‌تاپ‌هایی قادر خواهند بود از اینترنت پرسرعت LTE در لپ‌تاپ‌های خود بهره‌مند شوند.

دو شرکت AMD و کوالکوم برای ارایه اینترنت پر سرعت در لپ‌تاپ‌های پرچمدار پلتفرمی مبتنی بر پردازنده‌های رایزن AMD و مودم‌های قدرتمند x16 کوالکوم ایجاد کرده‌اند. بنابراین در ماه‌های آتی باید شاهد حضور لپ‌تاپ‌های همیشه متصل باشیم.

این اقدام می‌تواند از یک‌سو به فروش بیشتر پردازنده‌های AMD منجر شده و در نتیجه تا حدودی این شرکت را از زیر سایه رقیب قدرتمند خود خارج خواهد کرد و از سوی دیگر به فروش بیشتر مودم‌های کوالکوم و رشد بیشتر این شرکت آمریکایی منجر خواهد شد. در ادامه باید صبر کنیم و ببینیم واکنش اینتل به این همکاری چه خواهد بود.

منبع :

MSPU

1220 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
 • No items.
 • دیدگاه کاربران
  zaryab
  پاسخ دهید پنجشنبه 16 آذر 1396

  خیلی خوبه، اینتل شرکت گرون فروش و تنبلی در حوزه نوآوری بود، این رقبای جدید باعث میشه یه تکونی بخوره و همین باعث شکوفاتر شدن دستگاه های ویندوزی و در کل اکوسیستم ویندوز میشه

  برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
  برچسب ها: , , , ,