مایکروسافت مدت‌ها است که مشغول تدارک یک حمله همه‌جانبه در بازار واقعیت مجازی است، این شرکت از یک‌سو طی یک همکاری نزدیک با شرکا سخت افزاری خود هدست های واقعیت ترکیبی متعددی را توسعه داده  و از سوی دیگر در همکاری با توسعه‌دهندگان محتوای متنوعی را برای پلتفرم واقعیت ترکیبی خود فراهم آورده است. مجموع این شرایط باعث شده تا آینده درخشانی در انتظار این پلتفرم باشد.برطبق برنامه‌ریزی مایکروسافت از تاریخ 17 اکتبر یعنی تا یک هفته دیگر هدست های واقعیت ترکیبی ویندوز همزمان با انتشار به‌روزرسانی فال کریترز، عرضه خواهند شد. بیشتر تحلیلگران آینده مثبتی را برای این پلتفرم متصور هستند. برای مثال Stephanie Lamas از موسسه تحقیقات استراتژیک SuperData معتقد است که آینده این پلتفرم تضمین شده است. وی اخیرا در مصاحبه‌ای در مورد این پلتفرم و تلاش مایکروسافت در این عرصه صحبت کرده و عنوان داشته:

مایکروسافت توانسته شلیک بسیار موفقی برای کنار زدن رقبایی نظیر آکیولس و وایو داشته باشد. آنها توانسته‌اند در کنار توسعه مباحث فنی تبلیغات بسیار خوبی برای پلتفرم واقعیت ترکیبی خود انجام دهند و این برند را در میان کاربران به‌خوبی در میان کاربران جا بندازند. از سوی دیگر قیمت مناسب و متنوع این هدست ها عامل دیگری برای تضمین موفقیت آنها است.

وی در ادامه صحبت‌های خود اشاره کرده که این پلتفرم می‌تواند بیش از تصور فعلی در بازار رشد کرده و رواج بیشتری پیدا کند.

یکی دیگر از نقاط قوت هدست های واقعیت ترکیبی ویندوز در مقایسه با رقبا پایین‌تر بودن سخت‌افزار مورد نیاز است، این مسئله می‌تواند به اقبال بیشتر کاربران بیانجامد. نقطه قوت دیگر این پلتفرم وجود عناوین اختصاصی نظیر هیلو و همچنین دردسترس قرارگرفتن محتوای SteamVR است، بنابراین پلتفرم واقعیت ترکیبی ویندوز از بابت محتوا خلا خاصی نخواهد داشت. باتوجه به این شرایط ما پیش‌بینی می‌کنیم که این هدست ها تا دو برابر فروش بیشتر از هدست آکیولس و بیش از 10 – 15 درصد فروش بیشتر در مقایسه با هدست وایو را تجربه کنند.

مایکروسافت در پویش‌های تبلیغاتی پلتفرم واقعیت ترکیبی خود بر عناصری نظیر راحتی راه‌اندازی، و بی‌نیازی از نصب سنسورهای اضافی تاکید زیادی داشته است. مشاهده آینده پلتفرم واقعیت ترکیبی ویندوز نیاز به صبر زیادی ندارد، چرا که تنها یک هفته با عرضه عمومی این هدست ها فاصله داریم و به‌زودی میزان استقبال مشتریان از این پلتفرم آشکار خواهد شد.

منبع :

MSPU

1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
سجاد
پاسخ دهید سه شنبه 18 مهر 1396

با سلام بیلد تازه رسید1703

mhr
پاسخ دهید چهارشنبه 19 مهر 1396

یونیگرام عجب آپدیت خفنی گرفتههههه

abed
پاسخ دهید چهارشنبه 19 مهر 1396

یونیگرام عجب اپدیتی داده دیشب.فوق العاده شده . مار گذاری عکسها تو هنگا م ارسال عکس فشرده سازی فیلم. تغیر شکل ظاهری

بهمن
پاسخ دهید پنجشنبه 20 مهر 1396

امیدوارم ضرر بی سابقه ای رو متحمل بشه
این بیشعور نادلا که ویندوزفونو رها کرد
البته اون اعتماد مردمی رو از دست داد با این کارش
متاسفم

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,