دو کمپانی آمازون و مایکروسافت بزرگترین فراهم کنندگان خدمات ابری جهان هستند. آمازون از نظر ابعاد فروش حجم بزرگتری را اشغال کرده است. اما مایکروسافت با سرعت نور به آن نزدیک می‌شود.

فاصله حجم فروش AWS نسبت به اَژور و کلود گوگل تا چند سال پیش بسیار بزرگ بود. به حدی که این شرکت‌ها به زور در نمودارها نمایان می‌شدند. سال‌ها اما گذشته‌اند. گوگل در این مبارزه عقب افتاده و فقط دو شرکت در این بازار حکم فرمایی می‌کنند. آمازون و مایکروسافت.

اما آمازون این روزها احوال چندان خوشی ندارد. مایکروسافت موفق شده است راه‌کارهای اَژور را به سرعت بین تمام کاربران جهانی جا بیاندازد. به طوری که بسیاری از سازمان‌هایی که در گذشته عضو AWS بودند همگی به اَژور مهاجرت کرده‌اند. مدت‌ها پیش نرخ رشد اَژور و همچنین نرخ سود رسانی آن از AWS آمازون عبور کرده است. اما با این وجود اَژور هنوز از نظر تعداد به جایگاه اول نرسیده است. ظاهرا این موصوع به زودی حل خواهد شد.

وقتی صحبت از بازار رایانش ابری می‌شود، تنها 2 مدعی واقعی وجود دارد: AWS آمازون و سرورهای ابری اَژور مایکروسافت. که برای مایکروسافت این یک اتفاق معمولی نیست، به همین مناسبت، آنها با آمازون در صدر جدول قرار دارند.

با این حال، مایکروسافت به رشد دو رقمی بالا در بخش رایانش ابری خود می‌بالد. و امروز، یکی از تحلیلگران ادعا می‌کند مایکروسافت به سرعت سهم بازار را از آمازون می‌رباید.

دن ایوز، تحلیلگر اوراق بهادار Wedbush اظهار داشت:

در سه ماه سپتامبر شاهد شتاب آشکاری در معاملات ابری بزرگتر و استراتژیک تر (هم در داخل کشور آمریکا و هم در اروپا) هستیم زیرا معتقدیم ردموند آماده است تا سهم سلطان جنگل در مرحله بعدی استقرار ابر در مقابل آمازون را به دست آورد.
در حالی که AWS پیشرو در ابر است، ما معتقدیم که مایکروسافت به وضوح شروع به بستن فاصله کرده است، زیرا ردموند شاهد شتاب هزینه کردن در بین شرکتها در اطراف استقرار ابر عمومی و هیبریدی است.

در آخرین آمار مالی مایکروسافت، گزارش داده شده است که اَژور نسبت به سال گذشته 73 درصد رشد داشته است. در همین سه ماه، آمازون تنها 37٪ رشد نسبت به سال گذشته را نشان داده است.

به گفته تحلیلگر استایفل، اریک راسموسن، اتحادیه اروپا به عنوان یک بازار رشد برای پذیرش کلود ظاهر شده است. مایکروسافت به تازگی مراکز داده محلی را برای اطمینان از رعایت قوانین سختگیرانه اطلاعات شخصی اروپایی راه‌اندازی کرده است.

در سه ماهه اخیر، کسب و کار اَژور مایکروسافت سرانجام از مشاغل قدیمی مایکروسافت سبقت گرفت. به زودی ما باید شاهد عملکرد مایکروسافت در مورد رایانش ابری باشیم و اطلاعات جدیدی به دست بیاوریم. زیرا مایکروسافت گزارش مالی بعدی خود را در 23 اکتبر 2019 ارائه می‌دهد.

مایکروسافت جایگاه جدیدش را پیدا کرده است. و حالا نوبت دیگر شرکت‌ها است که حسرت نداشتن فناوری و بازار مایکروسافت را بخورند.

منبع :

MSPOWERUSER

140 پست
سید علی جعفری
مهندس نرم‌افزار و شبکه. گرافیست، انیماتور و موشن گرافیست، سخنران و ارائه دهنده، 22 ساله از مشهد. علاقه‌مند به بازی‌های رایانه‌ای، زبان‌های خارجی و تکنولوژی‌های روز جهان. عاشق مایکروسافت.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,