اخیرا ماری جو فولی خبرنگار سایت ZDNET در گزارشی اعلام کرده بود که با توجه به منابع اطلاعاتی که در دست دارد، احتمال عرضه سرفیس فون در سال جاری کاهش پیدا کرده است. شب گذشته خبر دیگری در همین زمینه منتشر شده که حکایت از عدم عرضه سرفیس فون در سال 2018 دارد.نام سرفیس فون با شایعات گره خورده است که البته در روزهای اخیر روند این شایعات شدت بیشتری پیدا کرده است. تقریبا روزی نیست که در رسانه‌ها به‌خصوص سایت‌های تخصصی مایکروسافت خبری در مورد سرفیس فون منتشر نشود. چند روز پیش بود که در خبری به اطلاع شما رساندیم که برطبق اطلاعات کسب شده از منابع خبری ماری جو فولی خبرنگار سایت ZDNET احتمال عرضه سرفیس فون در سال جاری کاهش پیدا کرده است.

انتشار این اخبار در روزهای اخیر در عمل باعث سردرگمی کاربران شده است، البته نباید از یاد برد که مایکروسافت تاکنون موضع‌گیری رسمی در مورد عرضه یا عدم عرضه سرفیس فون از خود نشان نداده است. پس از انتشار این خبر واکنش‌های مختلفی را از سوی کاربران عزیز سایت وینفون مشاهده کردیم. ظاهرا این شایعات و اخبار غیر رسمی قصد تمام شدن ندارند، چرا که شب گذشته تام وارن نویسنده سایت ورج در توییتی عنوان کرده که سرفیس فون در سال 2018 عرضه نخواهد شد و البته تداوم روند کلی پروژه دستگاه اندرومدا یا همان سرفیس فون در شرکت مایکروسافت در حال بررسی است.

برطبق منابع خبری تام وارن برخی از مدیران مایکروسافت با توجه به نهایی نبودن بستر نر‌م‌افزاری دستگاه و نبود اکوسیستم اپلیکیشن مناسب بر آن در مورد تداوم این پروژه با دیده تردید نگاه می‌کنند.

تام وارن در توییت خود عنوان کرده:

درست مانند ماری جو فولی من نیز شنیده‌ام که دستگاه اندرومدا (سرفیس فون) مطمئنا در سال 2018 عرضه نخواهد شد. البته احتمال دارد شرکا سخت‌افزاری مایکروسافت دستگاه‌هایی مشابه (طراحی تاشو) را روانه بازار کنند، که البته با توجه به آماده نبودن سیستم عامل اندرومدا این دستگاه‌ها بدان تجهیز نخواهند شد. با توجه به فقدان اکوسیستم اپلیکیشن برای پشتیبانی از این دستگاه، تداوم کل پروژه در حال بررسی است.

با توجه به عدم موضع‌گیری رسمی مایکروسافت در مورد عرضه این دستگاه، زمان تنها عاملی است که می‌تواند در مورد عرضه یا عدم عرضه سرفیس فون در سال جاری و حتی توقف یا تداوم کل پروژه به قضاوت بنشیند. آیا مایکروسافت این پروژه را نیز به لیست محصولات لغو شده خود اضافه خواهد کرده یا آنکه درست مانند عرضه سرفیس بوک، پانوس پانای ما را غافلگیر خواهد کرد؟

 

منبع :

MSPU

1345 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
محمد
پاسخ دهید شنبه 16 تیر 1397

برنامه 100 دلاری gif maker رایگان شده. اطلاع رسانی کنید

محمد
پاسخ دهید شنبه 16 تیر 1397

برنامه 100 دلاری gif maker رایگان شده . اطلاع رسانی کنید

win
پاسخ دهید شنبه 16 تیر 1397

اندرومدا سیستم عامل جدیدی نیست. همون ویندوز ده روی آرم هستش که با اندازه صفحه نمایش تطبیق پیدا میکنه. سرفیس فون هم یک رایانه جیبی با ویندوز ۱۰ روی آرم هستش که قابلیت تماس هم داره و از برنامه های win32 و ویندوز ۱۰ موبایل پشتیبانی میکنه. بنابر این چیزی عجیب و دست نیافتنی نیست و کمبود اپلیکیشن هم نداره البته اگر عرضه بشه.

امیر
پاسخ دهید شنبه 16 تیر 1397

فک کن سه چهار سال به حامیان خودت پیرامون سرفیس فون وعده بدی، بعد بگی ببخشید عرضه نمیشه
پروژه شکست خورده
یعنی چهار سال شونصدتا ادم عنتر منتر بشن و برن توی ازمایشگاههای مایکروسافت و یه پولی رو برای تحقیقات به ….. بدن ،بعد بگن نشد!!!
ابروی چهل پنجاه ساله بیل گیتس رو اینا به ….. دادن .

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,