به نظر می‌رسد که مایکروسافت روزهای پر مشغله‌ای را پشت سر می‌گذارد. هفته‌ی گذشته پروژه‌ی اینسایدر تغییراتی را به خود دید و نخستین بیلد از رداستون ۴ در اختیار اینسایدرهای حلقه‌ی Fast که در شاخه‌ی Skip Ahead‌ هستند، قرار گرفت. دقایقی پیش، مایکروسافت بیلد ۱۶۲۸۱ ویندوز ۱۰ دسکتاپ را برای اینسایدرهای حلقه‌ی Fast منتشر کرد؛ اما خبری از بیلد موبایل نیست.

بیلد ۱۶۲۸۱ ویندوز ۱۰ دسکتاپ، ویژگی جدیدی به همراه ندارد و تنها تعدادی از باگ‌ها در آن رفع شده‌اند. مایکروسافت، روز گذشته در جریان نطق اصلی خود در نمایشگاه IFA 2017، انتشار به‌روزرسانی فال کریترز ویندوز ۱۰ را در تاریخ ۲۵ مهر تأیید کرد. با توجه به این‌که زمان زیادی به انتشار رسمی این به‌روزرسانی باقی نمانده؛ بنابراین لازم است که بیلدها هرچه سریع‌تر پایدار شده تا برای انتشار آماده شوند. در بیلدهای پیشین ویندوز ۱۰ دسکتاپ، شاهد عرضه‌ی ویژگی‌های بسیاری بودیم؛ اما اکنون زمان آن رسیده که اینسایدرها، پایداری این به‌روزرسانی را بررسی کرده و مشکلات را به مایکروسافت اعلام کنند تا بیلد با کیفیتی برای انتشار عمومی، آماده شود.

دونا سارکار، مدیر پروژه‌ی اینسایدر، طی خبری که در وبلاگ ویندوز منتشر شد، اعلام کرد که در این بیلد، باگ‌های بسیاری برطرف شده‌اند و اینسایدرها قطعاً از این موضوع رضایت خواهند داشت. وی در این خبر، به جزئیات باگ‌های رفع شده و البته مشکلات شناخته شده‌ی بیلد ۱۶۲۸۱ پرداخته است که در ادامه آن‌ها را می‌خوانید.

تغییرات عمومی، بهبودها و باگ‌های برطرف شده

  • مشکلی که باعث می‌شد بازی شبیه‌ساز ۲۰۱۷ Train Simulator در بیلدهای اخیر اجرا نشود، برطرف شده است.
  • پس از باز کردن المان‌های مختلف مرورگر مایکروسافت اِج به کمک ماوس، کاربران نمی‌توانستند برگه‌ی فایل پی‌دی‌اف باز شده در مرورگر اِج را باز کنند؛ این مشکل اکنون برطرف شده است.
  • مشکلی که باعث می‌شد آیکن اپلیکیشن Windows Defender Security Center در نوار وظیفه و لیست اپلیکیشن‌های منوی استارت نمایش داده نشود، رفع شده است. این آیکن اکنون به صورت دقیق و بدون حاشیه اضافه و یا رنگی در نوار وظیفه نشان داده می‌شود.
  • مشکلی که باعث می‌شد به هنگام حرکت نکردن نشانگر ماوس، به طور ناگهانی مصرف CPU افزایش و کاهش یابد برطرف شده است. اگر شما این مشکل را در بیلدهای پیشین تجربه کرده‌اید، لطفاً این موضوع را در بیلد ۱۶۲۸۱ نیز امتحان کنید و ببینید که آیا بهبود اعمال شده تأثیری دارد یا خیر.
  • مشکلی وجود داشت که باعث می‌شد پنجره‌ی اپلیکیشن‌های minimize شده در رایانه‌هایی که حالت mixed-DPI (برای تنظیم چند مانیتور با رزولوشن‌های مختلف به‌کار می‌رود) استفاده می‌کنند، پس از خارج شدن از حالت sleep از نمایشگر خارج شوند. این مشکل در بیلد ۱۶۲۸۱ برطرف شده است.
  • در بیلدهای اخیر، اگر کاربران زبان سیستم را به زبانی غیر از حالت پیش‌فرض انتخاب می‌کردند؛ برخی از اپلیکیشن‌ها موفق به دریافت بسته‌ی زبانی جدید از استور نمی‌شدند و همین موضوع باعث می‌شد که پس از تغییر زبان، کاشی زنده‌ی مربوط به آن اپلیکیشن‌ها در استارت، با همان زبان پیش‌فرض نشان داده شود. این مشکل در بیلد جدید برطرف شده است.

مانند همیشه، این بیلد را دریافت کنید و مشکلات را به مایکروسافت گزارش دهید و تجربه و پیشنهادات خود را با این شرکت در میان بگذارید.

منبع :

WINDOWS BLOG

1008 پست
عرفان مرادی
دبیر بخش آموزش وینفون، علاقه‌مند به سرویس‌های شرکت مایکروسافت.
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
sab2020
پاسخ دهید شنبه 11 شهریور 1396

قابلیت کنترل چشم که گفته میشد برای بیلد فست ارائه شده ، روی تمام لپتاپ ها قابل اجراست؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,