WINDOWS-10-wallpaper

مایکروسافت امشب بیلد ۱۴۲۵۱ ویندوز ۱۰ دسکتاپ را برای اینسایدر های حلقه Fast منتشر کرده است. البته در خلال انتشار این بیلد دسکتاپی، نحوه انتشار بیلد های موبایلی، دستخوش تغییراتی کوچک شده و احتمالا انتشار آن ها، سرعت بیشتری خواهد گرفت. همچنین گابریل آئول در مورد تغییر بزرگی که در شناسه این بیلد جدید اتفاق افتاده، شفاف سازی کرده است.

گابریل آئول در یک جمله تکنیکی اظهار کرده که:

کسانی که چشمانی دقیق دارند، حتما متوجه تغییر بزرگ شناسه بیلد جدید یعنی ۱۴۲۵۱ نسبت به نسخه قبلی که با شماره بیلد ۱۱۱۰۲ منتشر شد، شده اند!

وی اینطور ادامه می دهد:

در طول تاریخ اسم کدهایی که برای سیستم عامل های موبایل (ویندوز و ویندوز فون ۸ و ۸.۱) انتخاب می شد، با آن دسته اسامی کدی که برای بیلد های دسکتاپ انتخاب می کردیم متفاوت بوده. این موضوع دو دلیل داشت، یکی این که تیم های توسعه دهنده بیلد های دسکتاپ و موبایل از هم مجزا بوده و مستقل از هم کار می کردند و دیگری این که برنامه زمانی و زمان بندی انتشار و توسعه بیلد های دسکتاپ و موبایل با هم تفاوت داشتند. اما با آمدن ویندوز ۱۰، تیم توسعه نسخه موبایل و دسکتاپ ویندوز را با هم ادغام کردیم و اسامی کد ها را تقریبان یکسان سازی کردیم. البته این یکسان سازی تنها در رابط کاربری و قسمت هایی از ویندوز که کاربران به آن ها دسترسی دارند نمود پیدا کرده است، وگرنه از لحاظ باینری و باطنی، هنوز هم بیلد های دسکتاپ و موبایل شماره بیلد های بسیار متفاوت تری نسبت به هم دارند!

ما به عنوان یکی از اهداف کاری حود، تصمیم گرفتیم که اسم کد بیلد بعدی نسخه دسکتاپ را طوری انتخاب کنیم که با اسم کد بیلد موبایل یکسان شود! و این شد که ما روی آن کار کردیم و شناسه بیلد دسکتاپ و موبایل را همگام و یکسان کردیم. و از آن جایی که اسم کد یا همان شناسه بیلد های موبایلی از ارقام بالاتر و بزرگ تری تشکیل می شدند، ما مجبور بودیم که یک پرش انجام دهیم، یعنی چندین عدد را جا بگذاریم تا این شناسه ها را یکسان سازی کنیم! تا آپدیت های بعدی و بیلد های آینده به نوعی روی قلتک افتاده و همزمان برای دسکتاپ و موبایل منتشر شوند. خلاصه دلیل این که شماره بیلد جدید ویندوز ۱۰ دسکتاپ چنین جهش و تغییر عمده ای داشته، این بوده که شماره بیلد آن با نسخه موبایل برابر شود.

این بیلد ویژگی و چیز قابل ذکری ندارد، با این حال گابریل از اینسایدرها دعوت کرده که بیلد ۱۴۲۵۱ ویندوز ۱۰ دسکتاپ را امتحان کنند و بهبودهایی که برای کرتانا، از اوایل هفته ارایه شده را تست کنند. همچنین طبق گفته گابریل، اپلیکیشن اکس باکس بتا هم بهبود هایی داشته و به نقطه پیشرفت بسیار خوبی رسیده است. خلاصه گابریل بیلد جدید را توصیه کرده و به رسم همیشگی، خواستار فیدبک اینسایدرها شده است.

باگ های رفع شده

 • مشکل کرش بازی ها

مشکلی که موجب کرش بازی های دسکتاپی، هنگام تغییر حالت پنجره به حالت تمام صفحه، می شد، رفع شده است. این مشکل بنا بر شرایط به دودلیل رخ می داد، یکی این که به خاطر تغییر رزولوشن، بازی کرش می کرد و دیگری این که باگ موجود در پشته گرافیکی ویندوز موجب آن می شد. به هر حال اکنون این مشکل رفع شده است و می توانید به راحتی به بازی بپردازید، اما اگر باز هم چنین مشکلی برایتان رخ داد، آن را گزارش داده و اسم بازی را هم اعلام کنید.

 • رفع کرش های متناوب و مشکلات رایج برخی اپلیکیشن ها

برخی اپلیکیشن های کمک کاربری، مانند راوی ویندوز، ذره بین و اپلیکیشن های هم خانواده، که توسط توسعه دهندگان دیگر ساخته شده اند، دچار برخی مشکلات و کرش های متناوب می شدند که اکنون مشکل آن ها رفع شده است.

 • رفع مشکل کرش مرورگر فایل

هنگامی که DPI سیستم از طریق تنظیمات سیستم افزایش می یافت، به خصوص در DPI (تراکم پیکسلی نرم افزاری) ۱۷۵%، اپلیکیشن مرورگر فایل، دچار کرش می شد که حال مشکل آن رفع شده است.

گابریل اظهار کرده که با تغییر شیوه انتشار بیلد ها که از این پس قرار است سریع تر از قبل برای حلقه Fast اینسایدر ها منتشر شود، ممکن است برخی باگ ها، نظیر آن چه در بالا مشاهده کردید، به صورت مداوم پیش آید. یعنی اینکه چون قرار است بیلد ها از این پس زود به زود در اختیار اینسایدر های قرار گیرد، ممکن است برخی باگ ها کشف نشده و از بیلدی به بیلد دیگر به ارث رسیده و سریعا رفع نشود. مواردی پیش آمده که مایکروسافت پس از انتشار چندین بیلد متوجه چند باگ قدیمی شده و یا حتی ممکن است طبق برنامه زمانی، کمپانی مجبور شود بیلدی را منتشر کند و برخی باگ ها آن را تستر های داخلی نتوانند کشف کنند.

ما در ابتدای چرخه توسعه، حالت جدید آپدیت های ویندوز ۱۰ هستیم. به این معنی که از این پس بیلد هایی که منتشر خواهند شد، به اصطلاح می توان گفت از تولید به مصرف خواهند بود. یعنی اینسایدر ها جدیدترین نسخه ها را در اختیار خواهند داشت. به عبارتی دقیق تر ممکن است برخی بیلد های آینده حتی برای کارمندان مایکروسافت هم تازگی داشته باشد. در واقع گابریل این هشدار را داده که که از این پس ممکن است باگ های بیشتر و حتی خطر سازی را تجربه کنید، بنابراین توصیه کرده اگر اینسایدر ها نمی خواهند دچار دردسر های احتمالی شوند، به حلقه Slow کوچ کرده و بیلد ها را دیر به دیر، اما با پایداری و ثبات بیشتر دریافت و استفاده کنند. البته این هشدار بیشتر برای کاربران دسکتاپی داده شده است.

مشکلات موجود در بیلد ۱۴۲۵۱

 • خطای WSClient.dll

ممکن است هنگام ورود به ویندوز با خطایی مشابه عبارت فوق روبه رو شوید. مایکروسافت در حال کار برای رفع این مشکل است اما به عنوان یک راه حل موقت، کاربران می توانند خط فرمان را به صورت Administrator اجرا کرده و دستور زیر را در آن وارد کنند:

schtasks /delete /TN “\Microsoft\Windows\WS\WSRefreshBannedAppsListTask” /F

 • دکمه Connect در اکشن سنتر

احتمالا در اکشن سنتر خود، دکمه Connect را نخواهید دید. برای مدارا با این مشکل دکمه های ترکیبی ویندوز + P را فشار دهید تا پنجره Connect باز شود، سپس روی عبارت “Connect to a wireless display” کلیک کنید.

 • کرش های پی در پی

با توجه به الگوریتم مدیرت رم جدیدی که اخیرا در ویندوز اعمال شده، ممکن است شاهد کرش پی در پی اپلیکیشن ها باشید یا با برخی خطاهای دیگر که مربوط به حافظه رم هستند روبه رو شوید. برای رهایی از این مشکل، Restart کارساز خواهد بود.

گابریل باری دیگر از اینسایدر ها دعوت به همکاری کرده و از همه خواسته که کوچکترین مسائل را نیز فیدبک کنند.

اشاره ای به ویندوز ۱۰ موبایل

گابریل: می دانم که بسیاری از اینسایدر ها مشتاق هستند بدانند بر سر بیلد های موبایلی چه خواهد آمد. همانطور که می دانید ما اخیرا لومیا ۹۵۰، ۹۵۰ اکس ال و ۵۵۰ را با ویندوز ۱۰ از پیش نصب شده روانه بازار کرده ایم. از این رو ما هنوز هم می خواهیم ویندوز ۱۰ نهایی را به عنوان یک به روز رسانی ارتقا سیستم، اوایل امسال، همانطور که برنامه ریزی کرده بودیم، برای دستگاه های موجود ارایه دهیم. حال تیم توسعه با استفاده از فیدبک ها و داده هایی که از سوی اینسایدر ها دریافت کرده است، در حال کار روی این موضوع است، تا ما اطمینان حاصل کنیم که بهترین تجربه کاربری را در اختیار مصرف کنندگان قرار خواهیم داد. آماده سازی این ارتقا سیستمی، ما را بسیار هیجان زده کرده است و ما به زودی در مورد چگونگی انتشار این آپدیت خواهیم گفت.

ما همچنین مشغول کار روی هسته مشترک سرویس هایی چون پی سی، موبایل، اکس باکس و هالولنز هستیم. و سیستم مرکزی ما، روزانه در حال ارایه بیلد های جدید در نسخه های گوناگون برای بستر این سرویس ها است. ما این بستر های مختلف را OneCore می نامیم. پس بدیهیست که در این سیستم، ما بیلد های دسکتاپی را هم به سان بیلد های موبایلی ساخت و پاخت می کنیم. ما امروز چهارمین بیلد پیش نمایش دسکتاپ را منتشر کردیم و تقریبا آماده ایم که نسخه جدید بیلد موبایل را هم منتشر کنیم. ما انتشار بیلد های پیش نمایش ویندوز ۱۰ موبایل را ابتدا با آماده سازی آن ها برای دستگاه هایی که به صورت پیش فرض ویندوز ۱۰ موبایل را داشتند، یعنی لومیا ۹۵۰ و ۹۵۰ اکس ال و ۵۵۰ شروع کرده و سپس برای دیگر دستگاه ها گسترش خواهیم داد.

در نهایت اگر مایل به دریافت بیلد جدید دسکتاپ باشید، باید روی گزینه Advanced Options در صفحه تنظیمات آپدیت رایانه، کلیک کرده و در صفحه ای که باز می شود، روی دکمه Get Start کلیک کنید.

منبع :

blogs windows

615 پست
رضا رجب زاده
لیسانسه ICT علاقه مند به مایکروسافت و محصولاتش. تکنولوژی و وبلاگ نویسی.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
omidsv
پاسخ دهید پنجشنبه 8 بهمن 1394

میتونم با ویندوز تقلبی اپدیت کنم ویندوز ۱۰

saeed
پاسخ دهید پنجشنبه 8 بهمن 1394

بازم وعده.. بازم وعید .. تا کی عاخه ه ه ه ه ه ؟؟؟؟

sirvan safari
پاسخ دهید پنجشنبه 8 بهمن 1394

ZhH

ຖ໐rt໐ຖ
پاسخ دهید پنجشنبه 8 بهمن 1394

دوستان من همین الان متوجه شدم استورم عمودی میشه این قابلیت تازس؟

niksaeedy
پاسخ دهید پنجشنبه 8 بهمن 1394

آقا خدایی دمتون گرم سرعت پوشش خبرتون داره به سمت بی نهایت میل میکنه اگر همینجوری ادامه بدید عالیه
حالا یه سوال الان این جهش شماره بیلد برای این بوده که شماره بیلد موبایل با پی سی یکی بشه حالا سوال اینجاست که یعنی تو بیلد بعدی موبایل تغیرات بسیار زیادی هست که شماره بیلد موبایل این جوری تغییر کرده ؟؟؟

milad535
پاسخ دهید پنجشنبه 8 بهمن 1394

تقریبان نه تقریبا

محمود
پاسخ دهید پنجشنبه 8 بهمن 1394

دوستان اگه چند روزه نمیام بخاطر اینه که خبری نبوده که بیام بگم ماکرو داره بیلدهای ویندوز ۱۰ رو رفع باگ میکنه تازه تیم ویندوpc هم اومدن واسه کمک منم اصلا کسی، رو سر کار نزاشتم مگه مرض دارم من فقط از فامیلمون خبرای توپو جدیدو میگیرم و به شما میگم نه اینکه بخوام سر کار بزارم کسیو مثلا میتونم خبر اینو بدم که در حال حاظر ماکرودر حال کار روی ۷ بیلد جدید هست بله ۷ تا شما فک کردید کار نمیکنن در اشتباهید بزرگترین کار شرکت شده قضیه اپدیت موبایل همشون دارن کار میکنن تیم ویندوز بیلدو داره هم ۱۰۵۸۶:۷۷) بیلد ۱۰۵ گام سازی،میکنه شماره بیلدای مورد استفاده داخل۱۰۵۸۶،۹۹ بییللد ۱۱۱۰۰،بیلد ۱۱۱۰۱،۰۲،۰۳ بیلد رد استون rs oneبیلد رداستون اپ ۲ rstwoاینا البته یه بیلد دیگه هم هست اونم فردا باید بپرسم چیه بگم فعلا رو اینا داره کار میشه دوستان در ضمن من هرگز نگفتم بیلد رد استون دو هفته دیگه میاد اشتباه متوجه شدن بعضی ها بیلد رد استون ۶ ماه اول و دوم امسال با تغییرات چشمگیر میا اول اپدیت پایه ای رو میگیرید که اونو خیلی زود دریافت میکنید طی ۲ هفته اینده بیلد پایه که پوسته ویندوز ۱۰ هست رو گرفتید تازه بیلد کامل با هسته همگام سازی شده به همراه تغییرات کامل اکشن سنتر جدید ووی پی ان جدید،کاشی تعاملی و اکشن سنتر پاین و چپ صفحه و خیلی موارد دیگه …..هست در اختیاًرتون میزارن بعدش باگهاش که تقریبا خیلی خیلی کمه در بیلد رد استون برطرف میشه و در ار اس ۲ با چند تا تغییر بزرگ دیگه که امیدوارم این اتفاق رخ نده که موافقت هییت مدیره برای نصب برنامه های اندروید با پورت اون ولی در صورتی که وضعیت اپ های یونیورسال رشدش خوب باشه تا اون زمان این اتفاق بد نمیفته وگرنه بله اندروید و ای او اس نصب میشن و …امیدوارم یونیورسال همینطوری خوب ادامه بده که این اتفاق نیوفته ولی همه قبول کردن اگه پیشرفت نکنه اندروید رو اجرا میکنن رو ویندوز ممنونم با تشکر از دوستای،گلم بازم اتفاقی باشه زودتر از همه میام میگم بهتونچون من از همه زودتر در جریانش قرار میگیرم مثل خبری که در پست قبلی گذاشتمو هنوز که هنوزه وینفون خبرو نذاشته واستون فعلا

  miladv
  پاسخ دهید پنجشنبه 8 بهمن 1394

  پس اگر فرض کنیم شما درست میگین، و مایکروسافت داره شدیدا رو ویندوزموبایل کار میکنه به این نتیجه میرسیم که مایکروسافت توان توسعه ویندوزموبایل و کلا رقابت با رقبا رو نداره. چون الان بیش از یک ساله دارن رو این سیستم عامل کار میکنن. فقط برخی نواقصشو رفع کردن و ویژگی جدیدی نداشته که رقبا نداشته باشن.
  چند ماه هم هست که بیلدها فقط رفع باگ بودن.

mohamad
پاسخ دهید پنجشنبه 8 بهمن 1394

دوهفته دیگه رسمی میاد؟یا اپدیت اینسایدرا؟

mohamad
پاسخ دهید پنجشنبه 8 بهمن 1394

بچه ها
قابلیت اینکه هدفون ک وصل میکنی برنامه خاصی باز شه برای من تازه اومده.منم ی برنامه انتخاب کردم
حالا. میخوام عوضش کنم.تنظیماتش کجاست‎:/‎پیداش نکردم‎:/ویندوز۸.۱
ممنون‎

  M__M
  پاسخ دهید پنجشنبه 8 بهمن 1394

  برو تو منو فک کنم اسم برنامه gadget باشه

   mohamad
   پاسخ دهید پنجشنبه 8 بهمن 1394

   دستت درد نکنه‎:Pخودش بود

majid_640xl
پاسخ دهید پنجشنبه 8 بهمن 1394

مرسی آقا محمود. آقا با توجه به حرفای آقا محمود من کل …شرام راجب ویندوز رو پس میگیرم و بر پافشاری خودم بر این سیستم عامل تاکید دوباره میکنم. ینی خدایی این ویندوز ده درست و حسابی بیاد برسه میخام نفس کش بطلبماااا. سیستم عامل اونی ک من میخام باشه اصلا درصدش تو دنیا ۰.۰۰۰۵ باشه بمن چ؟؟!! لیاقت میخاد ویندوزفون داشتن

  mohamad
  پاسخ دهید پنجشنبه 8 بهمن 1394

  :/:/:/

   mohamad
   پاسخ دهید پنجشنبه 8 بهمن 1394

   شکلکم منفی گرفتن؟😃
   چیزی نگفتیم که عجبا😄
   من ک برگشتم ۸.۱رووون سرییع
   آخیش
   راستی تلگرام داداشمم ک اندروید داره هم قاطیه‎:/‎

Static-x
پاسخ دهید پنجشنبه 8 بهمن 1394

اقا دقت کردید این گامبو تو حرفاش یه شفاف سازی کرد؟من الان متوجه شدم که چرا انتشار نسخه نهایی ویندوز ۱۰ موبایل اینقدر طول کشیده.اگه دقت کنید میبینید گامبو گفته ما دیدیم بین شماره های بیلد ویندوز ۱۰ و ویندوز ۱۰ موبایل فاصله زیادی هست.و نشستیم کار کردیم تا شماره هاشو به هم نزدیک کنیم.
فکر کن واسه اینکه ۱۱ رو بکنند ۱۴ نشستند کار کردند.خودشونم میگند هیچ تغییری نکرده فقط یه جهش در شماره ها بوده.واسه تغییر املای کد بیلدها نشستند کار کردند.اونوقت توقع دارید نسخه نهایی ویندوز ۱۰ موبایل طول نکشه؟یکی بره به اینا یاد بده واسه تغییر کد از ۱۱ به ۱۴ فقط کافیه تو کیبورد به جای ۱ کلید ۴ رو بزنی.اینکه دیگه کار کردنو وقت گذاشتن نمیخواد.

  Hitman
  پاسخ دهید پنجشنبه 8 بهمن 1394

  به به دانشمند مجلس ، بسیار مفتخریم که فضای سایتو نورانی فرمودید با نظر گران بها و این دقت موشکافانتون
  ینی گابی گفت چشمان تیز بین قطعا با شما بوده احسنت افرین
  آقای مدیر یه پاداش به این دوست گرامیمون بدین ، استعدادش داره اینجا هدر میره
  دانشمند ، گفته داریم هسته های چهار دستگاه با سخت افزار های مختلف رو یکی میکنیم میدونی ینی چی؟

   Static-x
   پاسخ دهید پنجشنبه 8 بهمن 1394

   ببین طرفدار بی جیره مواجب ویندوزفون،شما دقیقا بگو این گابی تو کدوم خط از پاسخش این چیزی که شما گفتیو گفته؟فقط خطو نشون بده و از گفتن هرگونه چرتو پرت اضافه خودداری کن.افرین پسر گلم

    Hitman
    پاسخ دهید پنجشنبه 8 بهمن 1394

    ما همچنین مشغول کار روی هسته مشترک سرویس هایی چون پی سی، موبایل، اکس باکس و هالولنز هستیم.
    با سپاس 🙂 🙂 🙂

   zibeder
   پاسخ دهید پنجشنبه 8 بهمن 1394

   داخل سایت همسایه نوشته بودن گابی اسم گاو کلاه قرمزیه آیا منظور شما هم از گابی همونه در صورتی که واقعا گابی مد نظر شما واقعا از گاو هم کمتره .. میدونی چرا چون گاو وقتی شیر میده بیلدی حساب نمی کنه هم واسه بچش شیر داره هم واسه خیلیا

    Hitman
    پاسخ دهید پنجشنبه 8 بهمن 1394

    الان خیلی چیزا از گاو کمتره این که لازم نیس جار بزنی، نفت خام بشکه ای ۲۶.۴ دلار امریکا ، دلاری ۳۶۰۰ تا میشه ۹۵ تومن در حالی که شیر خام لیتری ۱۰۰۰ تومن هم باشه ( که نیس شهریور ماه ۹۴- ۱۴۴۰ت بوده) همون بشکه ۴۲ گالونی میشه ۱۵۹ هزار تومن
    {میدونی چرا چون گاو وقتی شیر میده بیلدی حساب نمی کنه هم واسه بچش شیر داره هم واسه خیلیا}
    اینو نفهمیدم منظورت چیه؟ 🙂 🙂 🙂

پاسخ دهید پنجشنبه 8 بهمن 1394

گا 😐

Static-x
پاسخ دهید پنجشنبه 8 بهمن 1394

و اینکه اگه حرفای این دوستمون اقا محمود درست باشه.فاتحه ویندوزفون خوندست.دقیقا میشه سرنوشت بلک بری و اون حرفی که خود سایت وینفون هم اون پوشش داد.اگه بتونم برنامه های اندروید رو نصب کنم خب چرا اصلا اندروید نخرم؟
نمیگم بده.ولی خب خیلی واسه غول نرم افزاریه دنیا بده که سیستم عامل تولید خودش بیاد نرم افزارای سیستم عاملهای دیگه رو اجرا کنه.واقعا زشته.اگه این اتفاق بیوفته من که میرم اندروید میخرم.چرا وقتی قراره برنامه های اندروید رو اجرا کنم،اونم بوسیله پورت که حالا مشکلات خودشو داره و ممکن برنامه درست کار نکنه یا نتونه تمام قابلیتهاشو نشون بده،نرم یه گوشیه خوب اندرویدی که برنامه ها واسه همون سیستم عامل ساخته و بهینه شده نخرم و بیام پورتش کنم؟
اگه اخبار اقا محمود درست باشه مایکی خودشو خراب کرد.بدجورم خراب کرد

  امین
  پاسخ دهید پنجشنبه 8 بهمن 1394

  پورت کردن اندروید خیلی هم چیز خوبیه قرار نیست که ماکروسافت در استورشو گل بگیره همه برنامه های اندرویدو نصب کنیم که! تقریبا تمام برنامه ها نسخه ویندوزشونم نوشته میشه حالا فرضا یه برنامه مثل افتابه یا خیلی چیزا دیگه اگه طالب داشتن میرن نصب میکنند پورت کردن واسه اینه که هیچ خلا نرم افزاری دیگه دیده نشه توش بخش توسعه نرم افزاری ویندوز همچنان با قدرت به فعالیت خودش ادامه میده

پاسخ دهید پنجشنبه 8 بهمن 1394

…خلاصه دلیل این که شماره بیلد جدید ویندوز ۱۰ دسکتاپ چنین جهش و تغییر عمده ای داشته، این بوده که شماره بیلد آن با نسخه موبایل برابر شود….

داره میگه الکی امیدوار نشین به تغییرات.کار خاصی نکردیم 😐

masoud ms
پاسخ دهید پنجشنبه 8 بهمن 1394

بچه ها کیا نصب کردن این بیلدو؟ خوبه ؟ ارزش دانلود داره ؟ یا فرقی نداره . همون ۱۱۱۰۲ بمونم :/

سعید
پاسخ دهید پنجشنبه 8 بهمن 1394

بیلد بیلد بیلد بیلد بیلد بیلد بیلد بیلد بیلد بیلد بیلد بیلد بیلد بیلد بیلد بیلد بیلد بیلد بیلد بیلد ……………….

کی این بیلد بازی های مسخره مایکروسافت تموم میشه؟؟!!!! نسخه نهایی رو بده بیرون روانی کردی مارو!!!
مایکروسافت=بدقول اعصاب خورد کن دوست داشتنی 😐

ali reza
پاسخ دهید پنجشنبه 8 بهمن 1394

ویندوزفون سیستم عامل خیلی خوبیه اما اینجور که من دارم میبینم
به نظر میاد داره فقط بی خودی تلاش میکنه و اخرشم هیچ نتیجه ایی
نمیگیره !! وقتی میبینم دارم وعده و وعید میده یاد سیستم عامل های
دیگه ایی مثل اندروید و ios میوفته که همه این راه های که ماکروسافت داره میره اونا قبلا رفتن و داره براشون
کهنه میشه !! کاش اندروید تو پیشرفت کُند بود به جای ویندوزفون !!
حیف واقعا حیف !!

Hitman
پاسخ دهید پنجشنبه 8 بهمن 1394

نمیدونم خوبه یا بد؟
اونایی که کار با ویندوز تجربه کردن با اینکه اعصابشون خورد شده از دست مایکی ولی بازم حاضر نیستن برن سمت یه سیستم عامل دیگه!!!
عجب!!!
🙂 🙂 🙂

Hitman
پاسخ دهید پنجشنبه 8 بهمن 1394

دوستان چیزی که من دریافتم (اگه دانشمند مجلس نیاد بگه الان و بلان 🙂 ) اینکه اینا میخوان onecore خودشونو بسازن به هر نحوی که شده اگه موبایل ضرر میده اگه مایکی زیر سوال میره مهم نیس باید اینو بسازین، چرا ؟؟؟
بزرگترین ایرادی که به ویندوز گرفته میشد نبود برنامه بود الان بیلد های تکراری و بی تغییر و بیخاصیت(به نظر درسته)
اما یه چیزو فراموش کردیم هدف چیه؟ نابود کردن حجم اینترنت مشتری؟ نابودی سیستم عامل خودشون ؟ بدنام شدن غول نرم افزاری؟
قطعا نه ، اینا حرفای یه سری افرادین که چشم پیشرفت ندارن سری میخوان بیان و بحث هارو به بیراهه بکشن و مارو از هدف دور کنن
هدف onecore حالا هرکی هرچی گفت بزار بگه ولی این هدف محقق بشه واقعا کاریست بس شگفت و به نظر من یه انقلاب تکنولوژی به جای صنعتی
🙂 🙂 🙂

  Static-x
  پاسخ دهید پنجشنبه 8 بهمن 1394

  فعلا که اینا تراوشات ذهن شماست.هنوز خود مایکی چیزی اعلام نکرده.شاید سرفیس فون در اینده اینکارو بکنه ولی مایکی هنوز اونم تایید نکرده که سرفیس فونی در کار هست یا نه.اگرم سرفیس فونی در کار باشه یعنی اجرای ویندوز ۱۰ دسکتاپ.خیلی خوبه ولی از اونطرف یعنی پایان کار ویندوزفون.چون اگه گوشیی باشه که ویندوز ۱۰ رو اجرا کنه دیگه کسی ویندوزفون نمیخره.لطفا با منبع موفق صحبت کنید نه تفکرات خودتونو

   Hitman
   پاسخ دهید پنجشنبه 8 بهمن 1394

   با سپاس از پاسخ گویی دانشمند مجلس 🙂
   درسته اعلام نکرده ولی رد هم نکرده و با توجه به خرید های دامنه سرفیس فون سرفیس کار سرفیس لبتاب میشه متوجه شد که مایکی میخواد برند (به جای لومیا) خودشو تغییر بده به سرفیس این یک- حالا دوم چون داره هسته مشترک میزنه(به قول گابی) پس باید گوشی قوی تر باشه تا بتونه سیستم بکشه(به نظرم چون قبلا ثابت کرده که لازم نیس سخت افزارو تغییر بدیم در طراحی سخت افزار و سیستم عامل تغییر بدیم حله(کوانتینیوم)) و با این همه خرید دامنه سایت به اسم سرفیس چه فونش چه کارش میشه یه چیزیو فهمید که یه اتفاقی داره میوفته – سوم نبود اپ برای وینفون به نظر اونا رو داره پیش میبره به سمت اینکه یا اندروید بخورن یا وین ۳۲ بیتی که برنامه های زیادی داره
   با توجه به حرفای گقته شده و نه تایید نه رد شایعات و خرید و اینحرفا و کلا حرکاتی که مایکی داره انجام میده و به شایعات قدرت میده، میشه گفت ما با یه سری گوشی که دکستاب خوره سرو کار خواهیم داشت

    Static-x
    پاسخ دهید جمعه 9 بهمن 1394

    دوست عزیز سرفیس فون تایید نشده.رد نشدنش هم دلیل بر وجود داشتنش نیست.دوم اینکه اگه بشه ویندوز ۱۰ رو رو گوشیه موبایل اجرا کرد نیازمند سخت افزار خاص و پرقدرتی هست که فعلا امکانش نیست.چون اگه میشد تا حالا ۱۰۰ باره ساخته شده بود.هنوز شرکتهای سازنده سخت افزار به اون درجه از تکنولوژی نرسیدند که بتونند سخت افزاری درست کنند که از پس اجرای ویندوز و برنامه های سنگینش تو ابعاد یه گوشی بر بیاد.مطمئنا روزی میرسه که سرفیس فون ساخته بشه و ویندوز ۱۰ رو با تمام برنامه هاش اجرا کنه.ولی خودتم قبول میکنی که مطمئنا قیمتی بسیار بالا خواهد داشت که هرکسی از عهده خریدش بر نمیاد.در اونصورت حتما قبول داری که دیگه سرفیس فون میان رده و پایین رده نداریم.چون اصلا امکانش نیست که تولید بشه.همشون در سطح بالا قرار میگیرند.
    بعد میرسیم به اینکه حالا اگه سرفیس فون وجود داشته باشه اصلا دیگه چه دلیلی برای وجود ویندوزفون میتونه وجود داشته باشه؟اصلا دیگه کی میخره؟وقتی مایکی بتونه ویندوز رو رو سرفیس اجرا کنه چرا بیاد وقتشو برای ویندوز فون هدر بده؟اصلا منطقی نیست.اگه سرفیس فون قراره ساخته بشه و مشکل برنامهای ویندوز فون رو نداره پس چرا دنبال پورت کردنه برنامهای اندروید و ایفونه؟اونجوری دیگه اصلا وان کور معنی نمیده.این همه تناقض رو چطوری میتونی حل کنی؟وقتی خود مایکروسافت برنامه ها و اهدافش رو شفاف توضیح نمیده میشه اینکه هرکی میاد یه نظریه میده.مشکل ماها نیستیم.مشکل مایکروسافته که هیچ عکسالعملی نسبت به شایعات نشون نمیده
    اینم یادم رفت بگم،مایکی ثابت نکرده که لازم نیست سخت افزارو تغییر بدیم.اتفاقا برعکس ثابت کرده که باید تغییر بدیم.کانتینیوم که شما میگی فقط روی پرچمداراش قابل اجراست.و خودش گفته که دیگر گوشیای لومیا نمیتونند اجراش کنند.حتی ۱۵۲۰ که تو مراسم رونمایی از یندوز ۱۰ باهاش کانتینیوم و اجرا میکردند.پس سخت افزار هم باید تغییر کنه از نظر مایکی.

     Hitman
     پاسخ دهید جمعه 9 بهمن 1394

     اک نامرد کی اومدی نظر دادی ؟؟ با گوگل رو هم ریختی میلش نیومد واسم؟(شوخی 🙂 )
     یکی یکی حرفاتو تو پرانتز میارم بعد نظر خودمو مینویسم
     (تایید نشده.رد نشدنش)شاید رد نشدنشم دلیل بر وجود داشتنش باشه
     (اینکه اگه بشه ویندوز ۱۰ رو رو گوشیه موبایل اجرا کرد نیازمند سخت افزار خاص و پرقدرتی هست که فعلا امکانش نیست – مطمئنا روزی میرسه که سرفیس فون ساخته بشه و ویندوز ۱۰ رو با تمام برنامه هاش اجرا کنه) اونا دقیقا دارن این کارو میکنن که اینقد دیر ویندوز ارایه دادن
     ( مطمئنا قیمتی بسیار بالا خواهد داشت ) همیشه سری اول هر تکنولوژی که میاد خیلی گرونه مث پی سی مث لب تاب مث گوشی البته یه زمانی یادش بخیری هرکی گوشی داشت پادشاه بود 🙂
     (بعد میرسیم به اینکه حالا اگه سرفیس فون وجود داشته باشه اصلا دیگه چه دلیلی برای وجود ویندوزفون میتونه وجود داشته باشه؟)سرفیس فون یک ویندوزفون عزیز من ینی یک دستگاهی میباشد که در خانواده ویندوز فون قرار میگیرد نقطه سر خط یکم بیا جلو .
     ( چرا دنبال پورت کردنه برنامهای اندروید و ایفونه؟ا) همه میگن که برنامه کمه ولی من به نظرم داره یه راه واسه گوشیایی که فروخته جور میکنه که ازشون پشتیبانی کنه مثلا گوشی های پایین رده که نمیتونن ویندوز دکستاب بخورن (شاید بخوان یه مقدار از هسته اونو بزارن به جای ویندوز دکستاب) درنتیجه باید پشتیبانی کنه از اونا { واقعا به صورت علمی و مقاله تحلیل و آمار بدبختی اینو نمیدونم ،احساسات من اینجوری میگه چون مغزم دیگه کار نمیکنه ساعت ۴ صبحه 🙂 به جواب رسیدم قطعا جوابشو برات میفرستم}
     (مشکل مایکروسافته که هیچ عکسالعملی نسبت به شایعات نشون نمیده) عزیز من هیچ شرکتی وقت خودشو نمیزاره رو اینکه کی چی گفت؟کی چی نگفت؟فلان سایت اینو گفت؟ فلان سایت اونو نگفت ، درضمن تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیز ها
     (کانتینیوم که شما میگی فقط روی پرچمداراش قابل اجراست.و خودش گفته که دیگر گوشیای لومیا نمیتونند اجراش کنند.حتی ۱۵۲۰ که تو مراسم رونمایی از یندوز ۱۰ باهاش کانتینیوم و اجرا میکردند) اگه اجراش کردن پس چطور میگی نمیتونن؟؟؟؟ 😐 یه سریبه اینجا بزن
     http://www.zoomit.ir/articles/hardware/cpu/28062-snapdragon-617-continuum
     ( خودش گفته که دیگر گوشیای لومیا نمیتونند اجراش کنند)بله موافقم ولی آیا شما تا الان حرفی نزدید که بعدا عوضش کنید ؟؟؟؟ نمونه هم لینک بالا

Mostafa Panahi
پاسخ دهید پنجشنبه 8 بهمن 1394

بزارین نسخه نهایی بیاد بعد اون موقع زود قصاوت کنین 😊

ramin
پاسخ دهید پنجشنبه 8 بهمن 1394

چی میگی تو دانشمند(استاتیک)؟مگ نمیبینی میگه one core.تو انکار مشکل داری؟خب کوشیتون بفروش جو رو متشنج نکن اینقد.کجاب گفته وان کور؟برو قسمت اخر حرفاشو بخون باز.در ضمن طبق حرف خودش رفع باگ بوده پس نگو تو کیبورد بجای یک بزنن چهار همه جیز حل میشه.

  Static-x
  پاسخ دهید جمعه 9 بهمن 1394

  دوست عزیز میشه بگی این وان کوری که داری باهاش گلوتو جر میدی دقیقا چیه؟من نمیدونم چیه.شما با بیان شیواتون توضیح بدید تا بفهمم این یکپارچه سازی هسته ویندوز و ویندوز موبایل و هالو لنز دقیقا قراره چی بشه؟قراره چیکار کنه واسه ما؟
  ممنون میشم منو از اعماق جهالت در بیارید

ramin
پاسخ دهید پنجشنبه 8 بهمن 1394

هیتکن حان موافق حرفتم.اگه ابنجوری بشه انقلابی میشه.ب این کار برنامه های وینفون واقعا بیشتر میشه

Hitman
پاسخ دهید پنجشنبه 8 بهمن 1394

بچه ها یه چیزی میگم خدایی بیایید متفاوت باشیم با بقیه سایتا من همه سایتا رو رفتم همه نظراتو خوندم ولی اینجا یه چیز دیگه اس
همه هم فکر نباشیم همه حرفای همو تایید نکنیم از انتقادات استقبال کنیم مثلا
همین دانشمند مجلس 🙂 ( داداش ما دوست داریم به خدا ) باعث شد من رفتم این ایموجی ها رو یاد گرفتم
ببین وقتی مخالف باشه مجبوری بری مطالعه کنی مجبوری حرفات دلیل داشته باشن مجبوری منطقی صحبت کنی هرجا کم اوردی میگی عاقا کم اوردم
پس این نکته رو رعایت کنیم
بحث و گفتگو در حیطه منطق و با دلیل و برهان(بدون توهین و دوستانه)
نظر شما چیه؟ موافقین؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,