win10review2.0

دقایقی پیش، مایکروسافت بیلد ۱۴۹۳۱ ویندوز ۱۰ دسکتاپ را در اختیار اینسایدرهای حلقه Fast قرار داد. دونا سارکار، مدیر پروژه ویندوز اینسایدر در مایکروسافت، روز گذشته اعلام کرده بود که به زودی بیلد ۱۴۹۳۱ را در اختیار اینسایدرهای حلقه Fast قرار می‌دهند و حالا این اتفاق افتاده است اما تنها برای کاربران رایانه‌های شخصی و خبری از بیلد موبایل نیست که دلیل عدم عرضه آن را در ادامه خواهیم گفت. با وینفون همراه باشید.

یادآوری مهم در مورد تاریخ انقضای بیلدهای پیش‌نمایش ویندوز ۱۰

نکته‌ای مهم در خصوص تاریخ انقضای بیلدهای پیش‌نمایش ویندوز ۱۰ وجود دارد که باید بدانید. از تاریخ ۲۵ شهریور به بعد، رایانه‌هایی که بر روی آن‌ها بیلدهای پیش‌نمایش قدیمی نصب است، یک بار در روز اعلانیه‌ای در خصوص تاریخ انقضای بیلد دریافت می‌کنند. از تاریخ ۱۰ مهر به بعد این رایانه‌ها هر سه ساعت یک‌بار، ری‌استارت می‌شوند و در نهایت از تاریخ ۲۴ مهر، تمامی این رایانه‌ها هرگز بوت نخواهند شد و کاربران باید ویندوز را به صورت Clean Install بر روی رایانه خود نصب کنند که در این روش، خطر از بین رفتن اطلاعات وجود دارد. اگر بر روی رایانه شما نیز یکی از بیلدهای قدیمی نصب است، سعی کنید هرچه سریع‌تر به بیلد ۱۴۹۲۶ و یا بیلدهای جدیدتر به‌روزرسانی کنید. بیلد ۱۴۹۲۶ و بیلدهای بعدی، تاریخ انقضای جدیدتر و به‌روز شده‌ای دارند و در تاریخ ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ از کار خواهند افتاد. توجه داشته باشید که این مورد تنها شامل اینسایدرهایی می‌شود که هم اکنون در حلقه Fast هستند، بنابراین اگر بر روی رایانه شما به‌روزرسانی سالگرد ویندوز ۱۰ (بیلد ۱۴۳۹۳) نصب است و از اینسایدرهای حلقه Slow یا Release Preview هستید، اعلانیه تاریخ انقضای بیلد را دریافت نخواهید کرد و همچنان می‌توانید از رایانه خود بدون مشکل استفاده کنید.

new-expiration

نکاتی در مورد بیلد ۱۴۹۳۱

این بیلد هیچ‌گونه ویژگی جدیدی که قابل ذکر باشند را به همراه ندارد اما برخی از اپلیکیشن‌ها به‌روزرسانی شده‌اند و اینسایدرها باید از تغییرات صورت گرفته آگاه شوند.

به‌روزرسانی اپلیکیشن Feedback Hub

اپلیکیشن Feedback Hub به نسخه ۱.۱۶۰۸.۲۴۴۱.۰ به‌روزرسانی شده و برخی تغییرات جزئی اما کاربردی را به همراه دارد. برخی از این تغییرات به درخواست اینسایدرها صورت گرفته‌اند که عبارتند از: پوسته (Theme) سیاه برای اپلیکیشن، نمایش نویسنده (ارسال کننده) اصلی بازخورد در قسمت جزئیات بازخورد و صفحه تنظیمات مجزا برای اپلیکیشن Feedback Hub. برای آن‌که بتوانید پوسته سیاه اپلیکیشن را فعال کنید کافیست به قسمت تنظیمات اپلیکیشن بروید.

به‌روزرسانی اپلیکیشن نقشه (Maps)

هفته گذشته اپلیکیشن نقشه به نسخه ۵.۱۶۰۹.۲۵۸۰.۰ به‌روزرسانی شد. اکنون در نوار بالایی این اپلیکیشن، آیکون ترافیک قرار گرفته است که با کلیک بر روی آن می‌توانید ترافیک موجود در مسیر خانه و یا محل کار خود را هر زمان که خواستید ببینید و بررسی کنید. شما می‌توانید به وسیله دوربین‌هایی که اخیراً مسیر مورد نظر شما را دیده‌اند، از وضعیت ترافیک مسیر خانه و محل کار با خبر شوید و هر زمان که خواستید به بررسی شرایط بپردازید تا در زمان رسیدن به مقصد خود صرفه‌جویی کنید. علاوه بر این، اپلیکیشن نقشه اکنون با پوسته‌ای که برای سیستم‌عامل انتخاب کرده‌اید هماهنگ است و دو حالت روشن (سفید) و تاریک (سیاه) دارد و شما می‌توانید این پوسته را به صورت دستی نیز تغییر دهید.

maps-app-dark-mode

به وسیله اپلیکیشن Skype Preview می‌توانید SMS ارسال کنید

اگر شما گوشی ویندوزی دارید که جدیدترین بیلد پیش‌نمایش بر روی آن نصب است، می‌توانید با انتخاب اپلیکیشن Skype Preview به عنوان اپلیکیشن پیش‌فرض پیام‌رسان، بر روی رایانه ویندوزی خود نیز به ارسال SMS و MMS بپردازید! توجه داشته باشید که باید حتماً پیش از هر کاری بر روی گوشی خود، اپلیکیشن Skype Preview را به عنوان اپلیکیشن پیش‌فرض پیام‌رسان انتخاب کرده باشید. این ویژگی را امتحان کنید و بازخوردهای خود را برای مایکروسافت ارسال کنید.

untitled-2-grouped

پشتیبانی بومی برای USB Audio 2.0

ویندوز ۱۰ اکنون به صورت بومی به وسیله درایور داخلی، از دستگاه‌های USB Audio 2.0 پشتیبانی می‌کند. درایور عرضه شده در حال حاضر نسخه اولیه است و تمامی ویژگی‌ها را ندارد. به عنوان مثال تنها پخش (رندر) در این نسخه پشتیبانی می‌شود و امکان ضبط در آن وجود ندارد. البته امکان ضبط کردن در نسخه‌های بعدی درایور اضافه خواهند شد. مادامی که مایکروسافت بر روی این درایور کار می‌کند، شما نیز آن را امتحان کنید و بازخوردهای خود را از طریق اپلیکیشن Feedback Hub برای مایکروسافت ارسال کنید.

بهبودهای اعمال شده

 • مشکلی که باعث می‌شد کاربران پس از خارج شدن از اکانت اصلی خود نتوانند به اکانت دیگری وارد شوند و صفحه سیاه رنگی برای آن‌ها به نمایش در می‌آمد، رفع شده است.
 • مشکلی که باعث می‌شد پس از به‌روزرسانی به بیلد جدید برخی از اپلیکیشن‌های پیش‌فرض ویندوز ۱۰ مانند Calculator ،Alarms & Clock و یا Voice Recorder کار نکنند، رفع شده است.

مشکلات شناخته شده

 • وقتی که به صورت هم‌زمان از اپلیکیشن Groove Music و Narrator (سخن‌گوی بومی ویندوز که مخصوص افراد معلول است) استفاده می‌کنید، اگر بخواهید بر روی نوار وضعیت موسیقی در حال پخش کلیک کنید، Narrator نیز شروع به خواندن وضعیت آهنگ می‌کند و هر بار که آهنگ به جلو می‌رود به خواندن وضعیت ادامه خواهد داد و نمی‌گذارد که کاربر اصلاً چیزی را گوش دهد و مزاحمت ایجاد می‌کند.
 • ماشین مجازی VirtualBox اوراکل، پس از به‌روزرسانی به این بیلد به هنگام اجرا کرش می‌کند.
 • برخی از امکانات اختیاری ویندوز ممکن است که پس از به‌روزرسانی به این بیلد کار نکنند. برای آن‌که بتوانید مجدداً آن‌ها را فعال کنید باید به بخش “Turn Windows features on or off” که در قسمت (Control panel>Programs And Features) واقع شده مراجعه کنید و هر ویژگی که خواستید را علامت بزنید و سپس رایانه را ری‌استارت کنید تا مجدداً کار کنند.
 • افرادی که از کیبورد استفاده زیادی دارند باید بدانند که در این بیلد نمی‌تواند عملیات ناوبری در بخش تنظیمات را به کمک کلید Tab انجام دهند اما می‌توانند به کمک کلیدهای جهت‌نما به صورت موقت این کار را انجام دهند.
 • اپلیکیشن‌ها و بازی‌های شرکت Tencent را اجرا نکنید زیرا باعث می‌شوند صفحه آبی مرگ (BSOD) به نمایش درآید.

نکته‌ای در مورد موبایل

مایکروسافت می‌گوید که هنوز هم با بیلد ۱۴۹۲۶ که هفته گذشته منتشر شده بود دو مشکل اساسی دارد. پس از به‌روزرسانی به بیلد ۱۴۹۲۶، برخی از اینسایدرها گزارش دادند که Pin Pad یا همان صفحه کلیدی که پین کد را به وسیله آن وارد می‌کنید، نمایش داده نمی‌شود و آن‌ها نمی‌توانند قفل گوشی خود را بازگشایی کنند حتی ری‌استارت کردن و سافت ریست نیز نمی‌تواند این مشکل را برطرف کند. دسته‌ای دیگر از اینسایدرها مشکل تشخیص سیم‌کارت را گزارش داده‌اند، آن‌ها می‌گویند پس از به‌روزرسانی به این بیلد گوشی قادر نیست سیم‌کارت را تشخیص دهد. با توجه به این گزارش‌ها، مایکروسافت تصمیم گرفته که این هفته بیلد جدیدی را برای موبایل عرضه نکند تا این دو مشکل را به طور کامل برطرف کند.

مانند همیشه، این بیلد را دریافت کنید و مشکلات را به مایکروسافت گزارش دهید و تجربه و پیشنهادات خود را با این شرکت در میان بگذارید.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع :

WINDOWS BLOG

1008 پست
عرفان مرادی
دبیر بخش آموزش وینفون، علاقه‌مند به سرویس‌های شرکت مایکروسافت.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
احمد اقدامی
پاسخ دهید پنجشنبه 1 مهر 1395

با سلام و خسته نباشید بخاطر خبر رسانی در تمام ساعات
لطفا عدد بیاد را تصحیح کنید ۱۴۹۳۲

  حسین مظفروندی
  پاسخ دهید پنجشنبه 1 مهر 1395

  ممنون آقای اقدامی عزیز، اصلاح شد :))

homan
پاسخ دهید پنجشنبه 1 مهر 1395

یادش بخیر سال قبل این موقع چقدر دنیای ویندوزفون قشنگ بود ۹۵۰ اومده بود و حرف از سرفیس فون بود و وین ۱۰ همش خبرای خوب و انتظارت خوب.الان هیچ خبری نیست حتی بیاد بدون ویژگی هم وجود نداره خبری از سرفیسفون هم نیست لومیا تعطیل شده این سایتم کسل کننده.امیدوارم تا یکی دو ماه دیگه همچی تغییر کنه

sayan
پاسخ دهید پنجشنبه 1 مهر 1395

اگه بیان انتقاد کنن یه عده ای میریزن میگن آقا اینسایدر نمیشدی
اینسایدر یعنی بایستی با کامپیوترت بسوزی آخه این باگها هم مگه باگ داره مایکی کاربران اینسایدر رو مسخره میکنه یکروز میاد میگه تا فلان تاریخ انقضا میشه یا نمی دونم الان ده روزه که آپدیت کار نمیکنه اینها باگ نیست که بیاد درستش کنه ابن مشکلات اذیت کردنه کاربران هست واسه اینه که هر روز منتظر بزاره و کلی کاربران رو معطل کنه یک دفعه بیاد بگه نمی تونم قال قضیه رو بکنه .
الان با این وضع نمیشه آپدیت گرفت و از استور هم نمیشه دانلود و آپدیت کرد مگر اینکه دوباره بری به بیلد یک شماره قبل .
یعنی همه آپدیت ها و دانلود ها همه کشک هستند حالا بیا بگو آقا فحش نده مگه میشه دنیا با فحش زاده شده تا فحش ندی کار جلو نمیره .
حال کسی خبر داره آسانترین راه برای برگشتن به بیلد پایدار چجوریه یا چجوری میشه از این بیلد براحتی آپدیت شد به بیلد فوق .
ایسنایدر های حرفه ای به ایسنایدر های مبتدی کمک کنند . البته اگه ایسنایدر حرفه ای مونده باشه چرا که این باگهای بی خود مایکی هر روز طراحی جدیدی به خود می گیرند .

ولی خودمونیم دیگه مثل پارسال این ویندوز ۱۰ اون ابهت و کارایی رو نداره که کاربرانش رو زیاد کنه تموم اون کاربرانی که میدونستند ارتقا داده شدند بقیه ریسک نمی کنند . تا لحظه موعود فرا برسه با این اوضاع فکر نکنم به این زودی راه بیافته و یواش یواش کاربران از ویندوز ۱۰ به ویندوز های پایین تر کوچ خواهند کرد چراکه پایداری ویندوز ۱۰ لحظه ای است و در یک آن خراب می شود .

ناصر
پاسخ دهید پنجشنبه 1 مهر 1395

چه عجله و اصراری دارید بیلد فست بگیرید ؟! خوبه همچین قابلیت جدیدی هم اضاف نمیشه همش یه مشت باگه . خب حداقل یکم صبر کنید بازخورد ها رو ببینید بعد بگیرید یا همون نسخه های پایدارو بگیرید .

جابر
پاسخ دهید پنجشنبه 1 مهر 1395

سلام وسپاس فراواز از سایت خوبتون … ببخشید من چطور میتونم ویندوز ۱۰ رو روی لومیا ۱۰۲۰ نصب کنم هر کاری کرد نشد ک نشد لطفا راهنمایی کنید.@memari_20ایدی تلگرام

پیام
پاسخ دهید پنجشنبه 1 مهر 1395

سلام،من تو ورود به وبسایت مشکل دارم واسه همین نتونستم مشکلم رو تو بخش پرسش و پاسخ بگم.
گوشی من لومیا ۸۲۰ هست، آخرین ورژن ویندوز ۱۰ش هم ۱۰۵۸۶.۴۹۴ هستش.سوال من اینه که آیا این آخرین آپدیتیه که واسه گوشیم اومده؟یا آپدیتای دیگه ای هم اومده. چون هرچقدر چک میکنم آپدیتی برام نمیاد.

  ناصر
  پاسخ دهید پنجشنبه 1 مهر 1395

  آپدیت که اومده اما نه برا سری های ۲۰ . برا سری بیست آخریش همینه که شما داری . منم ۵۲۰ همین ورژنم

pouya
پاسخ دهید پنجشنبه 1 مهر 1395

یعنی روزی میاد ویندوز ۱۰ باگ نداشته باشه
یعنی میاد
یعنی میشه
یعنی……………..

sayan
پاسخ دهید پنجشنبه 1 مهر 1395

اینهمه چرا منفی میدید که چی خوب دارم انتقاد می کنم دیگه چونکه اشتباهات مایکی تکراری .
یعنی این مایکی هنوز توخوابه و نمی فهمه که اشتباهاتش رو دیگه تکرار نکنه الان سیستم تا یک بیلد پایدار هست تو آپدیت های جدید بایستی باگ یا هر نامی که شما می گذارید بایستی باشه نه اینکه کل سیستم رو بزنه به هم ُ با یک گزینه یا اضافه کردن یک امکان یا یک آپ نبایستی بقیه گزینه ها ایراد داشته باشه مشکل اساسی مایکی از پایه نرم افزار هست و این مایکی هر سری میاد با هر آپدیتی این پایه اش رو عوض میکنه بعد اکثرا موارد که روی پایه قبلی جفت شده بود بهم میخوره پایه رو نباید عوض کنه که بایستی بقیه موارد رو نسبت به اون پایه اساسی و کلی که از قبل طراحی کرده همخونی بده .

محمد نظری
پاسخ دهید پنجشنبه 1 مهر 1395

سلام،از دیروز هر چی ناتیفیکیشن برام میاد وقتی که اکشن سنتر رو پایبن میارم چیزی نیست و خالیه…

  hamidxerxes
  پاسخ دهید پنجشنبه 1 مهر 1395

  سافت ریست!

   محمد نظری
   پاسخ دهید پنجشنبه 1 مهر 1395

   دو سه بار سافت ریست کردم نشده …در ضمن اینسایدر هم نیستم

محمد رضا
پاسخ دهید پنجشنبه 1 مهر 1395

خدا همین سافت ریست و هارد ریست رو از وینفون نگیره!!!

ایمان
پاسخ دهید پنجشنبه 1 مهر 1395

حاضرم قول بدم اینسایدر واقعی توی ایران کمتر از انگشتای دست باشه!
برادر عزیز اینسایدر یعنی باگ، گزارش، فیدبک، همکاری و تلاش برای رفع اونا با تیم اینسایدر مایکروسافت!
به معنای فقط دریافت جدیدترین نسخه ها و پز دادن نیست!

hossein
پاسخ دهید سه شنبه 5 بهمن 1395

سلام
من تو برنامه ویندوز اینسایدر موقعی که حلقه رو انتخاب می کنم و بیرون میام تو تنظیمات فون آپدیت ،اپدیت ویندوز ۱۰ رو نمیده
ترو خدا اگه میدونید جواب بدید
گوشیمم ۶۲۵

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , ,