microsoft-surface-studio-product-44

به نظر می‌رسد که مایکروسافت حرکت آهسته پیش از سال ۲۰۱۷ را کنار گذاشته و حالا با سرعت بیشتری بیلدهای ویندوز ۱۰ دسکتاپ و موبایل را در اختیار اینسایدرها قرار می‌دهد. هفته پیش بود که شاهد عرضه بیلد ۱۵۰۰۷ ویندوز ۱۰ دسکتاپ و موبایل بودیم که ویژگی‌های خوب و البته باگ‌های بسیاری را نیز به همراه داشتند، حال امروز نوبت به بیلد جدید ویندوز ۱۰ رسیده که ویژگی‌های نسبتاً خوبی را به همراه دارد، البته بیشتر این ویژگی‌ها به دسکتاپ مربوط می‌شوند و کاربران ویندوز ۱۰ موبایل باید همچنان منتظر دریافت آن‌ها باشند. مایکروسافت می‌گوید که در این بیلد و بیلد قبل بسیاری از مشکلات را برطرف کرده است و از اینسایدرها درخواست کرده که برای بهتر شدن بیلدها و بهبود وضعیت پایداری آن‌ها، هرگونه مشکلی را که در بیلدها مشاهده می‌کنند از طریق اپلیکیشن Feedback Hub به مایکروسافت گزارش دهند.

لیست تغییرات بیلد ۱۵۰۱۴ ویندوز ۱۰ دسکتاپ و موبایل:

در به‌روزرسانی Creators ویندوز ۱۰، کتاب‌های الکترونیکی را خریداری کرده و مطالعه کنید (موبایل و دسکتاپ)

اینسایدرهایی که در ایالات متحده آمریکا زندگی می‌کنند، از همین امروز می‌توانند از طریق استور ویندوز ۱۰ کتاب‌های الکترونیکی را خریداری کرده و سپس به کمک مرورگر مایکروسافت اِج آن‌ها را مطالعه کنند. در این بیلد یک بخش جدید به مرورگر مایکروسافت اِج اضافه شده که با نام “Books library” شناخته می‌شود، اینسایدرها پس از خرید کتاب الکترونیکی از طریق استور ویندوز، می‌توانند به این بخش جدید از مرورگر مایکروسافت اِج مراجعه کنند و به کتاب خریداری شده دسترسی داشته باشند. این بخش جدید مایکروسافت اِج در کنار بخش‌هایی نظیر downloads و reading list قرار دارد.

visuel3همان‌طوری که گفته شد، اینسایدرهایی که در ایالات متحده آمریکا هستند می‌توانند این ویژگی جدید را از امروز امتحان کنند، مایکروسافت نیز اعلام کرده که به مرور زمان محتویات بیشتری را به این بخش جدید اضافه می‌کند. از ویژگی‌های فعلی این بخش جدید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تجربه مطالعه تعاملی: برای آن‌که بخواهید کتاب الکترونیکی را ورق بزنید، می‌توانید همانند یک کتاب کاغذی واقعی این کار را انجام دهید و یا از نواری که به منظور ناوبری در قسمت پایینی مرورگر مایکروسافت اِج قرار گرفته استفاده کنید. شما می‌توانید به جستجوی لغات و عبارات در متن بپردازید و یا از کرتانا بخواهید تا یک لغت خاصی که مد نظر دارید را برای شما تشریح کند. شما همچنین می‌توانید به کمک مایکروسافت اِج، محتوای صوتی و یا تصویری موجود در برخی کتاب‌های الکترونیکی را گوش کرده و یا تماشا کنید. اگر شما مطالعه کردن را رها کنید و به سراغ دیگر کارهای خود بروید و سپس بخواهید که مجدداً کتاب را مطالعه کنید، مایکروسافت اِج آخرین صفحه‌ای که در حال مطالعه آن بودید را به شما نشان خواهد داد. شما همچنین می‌توانید صفحات ویژه‌ای که بنابر هر دلیلی برای شما جذاب هستند را بوکمارک کنید تا بتوانید بعدها مجدداً به سراغ آن‌ها بروید و یا آن‌ها را به دوستان خود نیز نشان دهید. شایان ذکر است که تمامی کتاب‌ها به صورت آفلاین نیز در مایکروسافت اِج در دسترس هستند و شما هر کجا که بخواهید می‌توانید با خیالی آسوده به مطالعه بپردازید.
 • ابزارهایی جهت کمک به یادگیری: شما می‌توانید فاصله میان متون را گسترش دهید تا بدین ترتیب از فنون چاپ متن استفاده کرده باشید و میزان تسلط خود بر روی متن را افزایش دهید تا کم‌تر دچار خطا و خستگی شوید.
 • همه چیز برای شما شخصی سازی می‌شود: مایکروسافت اِج به عنوان مرورگر پیش‌فرض ویندوز ۱۰، ابزاری برای خواندن محتوای دیجیتال در دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز ۱۰ نیز به شمار می‌رود. شما می‌توانید با تغییر فونت، اندازه متن، پوسته، ناوبری و… تجربه مطالعه کردن را کاملا متناسب با سلیقه خود شخصی سازی کنید.
 • پشتیبانی از فرمت EPUB: مایکروسافت اِج اکنون علاوه بر فرمت PDF و فایل‌هایی که از استور ویندوز ۱۰ دانلود می‌شوند، می‌تواند فایل‌هایی که فرمت آن‌ها EPUB است را باز کند. بنابراین اگر شما کتاب الکترونیکی دارید که فرمت آن EPUB است، برای اجرای آن می‌توانید از مایکروسافت اج استفاده کنید و نیازی به تبدیل به PDF و یا نرم‌افزارهای دیگر نیست. EPUB یکی از فرمت‌های رایج کتاب‌های الکترونیکی به شمار می‌رود که مخفف عبارت electronic publication (نشریه الکترونیکی) است.

حالا که کتاب‌های الکترونیکی در استور ویندوز ۱۰ جهت خرید قرار می‌گیرند و مایکروسافت اِج نیز ابزارهای لازم جهت اجرای آن‌ها را در اختیار کاربران می‌گذارد، هر کسی در هر کجا که قرار دارد می‌تواند به جستجو و مطالعه محتوای مورد علاقه خود بپردازد. این نخستین گام مایکروسافت در این راه است و هدف این شرکت کمک به دانش آموزان، اساتید، دبیران، خالقان و… است تا بتوانند تجربه‌ای کامل و بی‌نقص داشته باشند.

میزان تیرگی جعبه جستجوی کرتانا در نوار وظیفه کاهش یافته است (دسکتاپ)

جعبه جستجوی کرتانا در نوار وظیفه ویندوز ۱۰ دسکتاپ اکنون ظاهری جدید دارد. مایکروسافت از اینسایدرها درخواست کرده که این ظاهر جدید را امتحان کنند و اگر نظری در مورد بهبود آن دارند به مایکروسافت انتقال دهند. جعبه جستجوی کرتانا در حال حاضر ظاهری تیره دارد و با سایر بخش‌های نوار وظیفه همخوانی ندارد اما در بیلد ۱۵۰۱۴ یکسری تغییرات در این قسمت اعمال شده است.

اندازه بزرگ‌تر نوشته‌های موجود در اعلانیه‌های کرتانا (دسکتاپ)

اعلانیه‌های کرتانا که به نمایش در می‌آیند و یا در اکشن سنتر هستند یک تغییر ظاهری کوچک داشته‌اند. اکنون با توجه به این‌که مایکروسافت می‌خواهد ظاهر سیستم‌عامل یکسان باشد، اندازه نوشته‌های موجود در این اعلانیه‌ها بزرگ‌تر شده و جلوه بصری بهتری دارد و از رنگی که به عنوان accent color استفاده کرده‌اید نیز پشتیبانی می‌کند. این بیلد را دریافت کنید و نظر خود را در مورد این تغییر ظاهری بیان کنید.

اکنون هر رنگی که بخواهید را می‌توانید به عنوان accent color انتخاب کنید (دسکتاپ)

accent color به رنگی گفته می‌شود که در برخی از قسمت‌های ویندوز دیده می‌شود. در ویندوز ۱۰ وقتی رنگی را به عنوان accent color انتخاب می‌کنید، می‌توانید آن را در بخش‌هایی نظیر منوی استارت، کاشی‌های شفاف، نوار وظیفه، نوار بالایی پنجره‌ها و… مشاهده کنید. تا به امروز مایکروسافت ۴۸ رنگ را به صورت پیش‌فرض قرار داده بود و کاربر می‌بایست از میان این رنگ‌ها، یکی را به عنوان accent color ویندوز انتخاب می‌کرد. اما با توجه به درخواست‌های بسیار زیاد کاربران از مایکروسافت مبنی بر اضافه کردن رنگ‌های بیشتر به این بخش، مایکروسافت تصمیم گرفته که این بخش را به طور کامل تغییر دهد. از این پس در بخش تنظیمات رنگ، یک انتخاب کننده رنگ جدید پیش روی شماست که می‌توانید به کمک آن، از میان میلیون‌ها رنگ، آن رنگی که دوست دارید را انتخاب کنید! شما اکنون به جای ۴۸ رنگ، میلیون‌ها رنگ را در اختیار دارید که می‌توانید از میان آن‌ها رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کنید. اگر هم شما از قبل یک رنگ خاص را مدنظر دارید، می‌توانید با کلیک بر روی گزینه “More” کُد رنگ مورد نظر خود را وارد کنید تا به عنوان accent color انتخاب شود. این ویژگی جدید را امتحان کنید و نظر خود را با سایرین و مایکروسافت در میان بگذارید.

accent-color-picker

خالی کردن حافظه به صورت خودکار (دسکتاپ)

گاهی اوقات پیش می‌آید که حافظه هارد رایانه شما پُر می‌شود. اگر شما می‌خواهید که به صورت دستی فایل‌های اضافه را حذف نکنید و این کار به صورت خودکار انجام شود، مایکروسافت یک گزینه جدید را در اختیار شما قرار داده است. اکنون در بخش تنظیمات Storage (حافظه) ویندوز ۱۰ دسکتاپ یک گزینه جدید قرار گرفته که با انتخاب آن، ویندوز به صورت خودکار فایل‌های اضافه‌ای که به آن‌ها نیاز ندارید را حذف می‌کند. در حال حاضر این قابلیت به صورت پیش‌فرض فایل‌های موجود در پوشه Temporary و فایل‌هایی که برای یک ماه در سطل زباله (Recycle bin) بوده‌اند را به منظور افزایش حافظه حذف می‌کند. این قابلیت به صورت پیش‌فرض خاموش است اما شما می‌توانید با مراجعه به بخش (System > Storage Settings) آن را فعال کنید و تعیین کنید که چه فایل‌هایی به صورت خودکار حذف شوند.

ترکیب تنظیمات مرتبط با وای‌فای (دسکتاپ و موبایل)

برخی از تنظیمات پیشرفته وای‌فای اکنون ترکیب شده‌اند و در یک بخش جدید که با عنوان “Wi-Fi Services” شناخته می‌شود قرار گرفته‌اند. تنظیماتی نظیر Wi-Fi Sense و یا Paid Wi-Fi Services اکنون با یک‌دیگر ترکیب شده‌اند و در این بخش جدید قرار گرفته‌اند. این بخش جدید در مسیر (Settings > Network & Internet > Wi-Fi) قرار دارد. بنابراین اگر شما پس از دریافت این بیلد نتوانستید Wi-Fi Sense را بیابید، نگران نباشید زیرا این بخش اکنون در قسمت جدیدی که گفته شد قرار دارد. Connect to suggested open hotspots نیز یکی از تنظیماتی است که هم اکنون در این بخش جدید قرار گرفته است.

پاور اسلایدر جدید در دستگاه‌های ویندوز ۱۰ (دسکتاپ)

همان‌طوری که به هنگام عرضه بیلد ۱۵۰۰۲ نیز گفته شد، مایکروسافت بر روی ویژگی‌هایی کار می‌کند که می‌توانند به بهبود عمر باتری در دستگاه‌های ویندوز ۱۰ کمک کنند. به دنبال این تغییرات، مایکروسافت یک اسلایدر جدید را در بخش Power واقع در نوار وظیفه ویندوز ۱۰ اضافه کرده است (این قابلیت در حال حاضر بر روی برخی از رایانه‌ها دیده می‌شود و به صورت کامل کار نمی‌کند و شاید بتوان گفت که در حال حاضر تنها ظاهر آن است).

برخی از شرکای سخت‌افزاری مایکروسافت از این شرکت درخواست کرده‌اند که به کاربران این امکان را بدهد تا خودشان بتوانند به راحتی باتری رایانه خود را برای حالت‌های مختلف آماده کنند. به عنوان مثال کسی که در سفر بر روی دستگاه خود بازی می‌کند، ممکن است که مایل باشد نرخ فریم کم‌تری در بازی داشته باشد اما عمر باتری بیشتری در اختیار داشته باشد اما همان فرد زمانی در کنار یک پریز برق قرار دارد می‌خواهد که نهایت قدرت پردازنده را در اختیار داشته باشد و بازی را با بالاترین فریم ممکن اجرا کند. این دو شرایط مکانی خواسته‌های مختلفی را در فرد ایجاد می‌کنند و باید ویندوز با نیاز این فرد، شخصی سازی شود. توجه داشته باشید که این اسلایدر جدید قرار نیست که قدرت و عملکرد پردازنده را افزایش دهد، بلکه تنها شرایط فرد را برای سیستم‌عامل تعریف می‌کند. در حال حاضر این قابلیت اصلاً کار نمی‌کند و صرفاً تغییر رابط کاربری است. مایکروسافت با شرکای سخت‌افزاری خود کار می‌کند تا برای این بخش بهترین تنظیمات ممکن را انتخاب کنند و در رایانه‌هایی که قرار است به فروش برسند در اختیار کاربران قرار دهند. در حال حاضر مایکروسافت از اینسایدرها می‌خواهد که نظر خود را در مورد رابط کاربری این بخش بیان کنند.

battery-slider

با این تفاسیر، آن‌چه که شما باید از این رابط کاربری انتظار داشته باشید در زیر آمده است:

 • برخی از شما می‌توانید این رابط کاربری جدید را ببینید  و این در حالی است که برخی دیگر نمی‌توانند ببینند. مایکروسافت می‌گوید که این کار را عمداً انجام داده است. مایکروسافت می‌خواهد نظر کسانی که این بخش جدید را تجربه می‌کنند و نظر کسانی که از همان بخش قدیمی استفاده می‌کنند را بداند و ببیند در این بین چه چیزهایی باید تغییر کنند. همچنین ممکن است به هنگام عرضه رسمی به‌روزرسانی Creators بازهم کاربران بسیاری این بخش را مشاهده نکنند.
 • اگر شما این اسلایدر را به طور کامل به سمت چپ بیاورید، حالت ذخیره باتری روشن می‌شود. کاربرانی که این اسلایدر را دریافت نکرده‌اند نیز می‌توانند به کمک یک دکمه، حالت ذخیره باتری را فعال کنند.
 • در این بیلد، حالت‌های دیگر این اسلایدر از Recommended گرفته تا Best Performance، تنها کاری که انجام می‌دهند این است که باتری رایانه شما را مصرف می‌کنند، بنابراین پیشنهاد می‌شود که اسلایدر را بر روی این حالات نگذارید.

در بیلدهای آینده ویندوز ۱۰، افرادی که این اسلایدر را مشاهده می‌کنند می‌توانند عملکرد واقعی آن و تاثیر آن بر روی قدرت و عملکرد را ببینند و از آن استفاده کنند. در حال حاضر تنها نظر شما در مورد رابط کاربری این بخش برای مایکروسافت اهمیت دارد. اگر می‌خواهید که در مورد این بخش برای مایکروسافت بازخورد خود را ارسال کنید، به هنگام ارسال بازخورد در اپلیکیشن Feedback Hub، دسته Power and Battery > Settings را حتماً انتخاب کنید تا دیدگاه شما دیده شود. مایکروسافت می‌گوید که این تنها یکی از ابزارهای ذخیره نیرو در به‌روزرسانی Creators ویندوز ۱۰ به شمار می‌رود و در بیلدهای بعدی قابلیت‌های بیشتری در اختیار اینسایدرها قرار خواهد گرفت.

نظر شما در مورد این ویژگی‌ها چیست؟

منبع :

WINDOWS BLOG

998 پست
عرفان مرادی
علاقه مند به مایکروسافت و سرویس های این شرکت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
oaxaog
پاسخ دهید جمعه 1 بهمن 1395

با تشکر از شما
انلاین……….

علی
پاسخ دهید جمعه 1 بهمن 1395

ترکونده

ADEL-Lumia-1520
پاسخ دهید جمعه 1 بهمن 1395

با سلام من از بیلد قبل ۱۵۰۰۷ استقاده میکنم ولی دیگه اپدیت جدید برای من نمی اید چراا

محمود
پاسخ دهید جمعه 1 بهمن 1395

یکی کمک کنه من هنوز نتونستم بیلد جدیدو دریافت کنم همش مینویسه دستگاه شما به روز است
یه راه حل خوشگل برا من پیدا کنید

  ZAQ-22
  پاسخ دهید جمعه 1 بهمن 1395

  یه بار اپلیکشن ویندوز اینسایدر رو حذف کن و سافت ریست کن سپس دوباره ان را نصب کن شاید نتیجه بگیری من که اینطوری نتیجه گرفتم .

محمدحسین
پاسخ دهید جمعه 1 بهمن 1395

فکرکنم باید زبان رو به پیشفرض موبایل برگردونید یعنی انگلیسی بشه تا بتونید بیلد جدید رو دریافت کنید .

حامد
پاسخ دهید جمعه 1 بهمن 1395

سلام منم لوبیا ۹۳۰ دارم چراا آپدیت نمیشه؟

میثم
پاسخ دهید جمعه 1 بهمن 1395

سلام یه سوال ، اج نایت مود نداره؟ من شبا چشام در میاد، همه هم میفهمند تا کی بیدارم ، راهنمایی کنید

  MRG
  پاسخ دهید جمعه 1 بهمن 1395

  نداره،ولی چند هفته پیش وینفون یه پستی گذاشت بهترین مرورگر ها توی اون مرورگر هایی بود که نایت مود داشتن

امین
پاسخ دهید جمعه 1 بهمن 1395

ای خاک . واسه موبایل اگه یه اپدیت تجمعی میداد سنگین تر بود . این ویژگی های جدید همش که واسه دسکتاپ شد .

  majid_640xl
  پاسخ دهید جمعه 1 بهمن 1395

  یاد اون حرفشون افتادم که میگفتن رد ۲ تمرکز بروی موبایل خواهد بود!!! زرشک هیچی گیر موبایل نمیاد. خیلی شیک و مجلسی باید سرمون رو بندازیم پایین و بریم سمت اندروید یا آی او اس. این سرفیس مسخرشون نمیاد بیرون خیالمون راحت شه بریم خریدمون رو انجام بدیم.

oaxaog
پاسخ دهید جمعه 1 بهمن 1395

سلام
زیان گوشیو به انگلیسی کنید .بعد آپدیت وبزنید حله
منم ۹۳۰با آپدیت۱۵۰۱۴ دارم

  محمود
  پاسخ دهید جمعه 1 بهمن 1395

  اقا خیلی گلی جواب داد

drjackool
پاسخ دهید جمعه 1 بهمن 1395

کی این آپدیت نسخه ی Releaseش میاد پس؟!

saeed
پاسخ دهید جمعه 1 بهمن 1395

چند مگابایت؟

حسین
پاسخ دهید جمعه 1 بهمن 1395

سلام دوستان من بیلد ۱۵۰۰۷ رو گرفتم خیلی خوب شده هم سرعت گوشی و هم هیچ کرشی نداره واقعا عالی شده ۶۴۰xl

  saeed
  پاسخ دهید جمعه 1 بهمن 1395

  بازی کستل کلش هم درست شده؟بیلد قبلی نصف صفحه باز میشد؟

مهدی نوروزی
پاسخ دهید جمعه 1 بهمن 1395

من ۵۳۵ دارم
آمدید نمیاد ارور میده
کدش اینه چکارش کنم
۰x8024a114
همش هم همین میاد زبان گوشیم هم زبانش فارسیه

ROA
پاسخ دهید جمعه 1 بهمن 1395

واسه گوشیم این اپدیت اومد حجمشو نوشته ۷.۵ گیگ!!! چکار کنم؟!

Abed
پاسخ دهید جمعه 1 بهمن 1395

سلام من لومیا ۵۵۰ دارم ، جز اینسایدر حلقه فست هستم ولی بیلد ۱۴۹۷۷ برای من میاد واسه دانلود ، اما نصب نمیشه بخاطر حافظع داخلی گوشیم ،

majid
پاسخ دهید جمعه 1 بهمن 1395

ویندوز بازار گوشی رو از دست داده ولی اینده روشنی داره.این اینده روشن شاید چند سالی طول بکشه.دیگه خسته کننده شده.من فقط نوکیا داشتم اون موقع که سیمبین بود بعد ۸۲۰ بعدش ۹۳۰.میریم سمت ایفون به امید روزی که گوشی ویندوز به تکامل و تنوع برسه

Reza Mahdavian
پاسخ دهید جمعه 1 بهمن 1395

هنوز اکشن سنتر جدید حتی به نسخه PC هم اضافه نشد که!!!!
اونقدر درگیر سه بعدی و هوش مصنوعیه که به طور کامل ویندوز رو ول کرده!

ebrahim
پاسخ دهید جمعه 1 بهمن 1395

سلام به اعضای محترم
اقا یه سوال کسی میدونه این مشکل میکروفن لومیا ۹۳۰کی وچجوری حل میشه توی فیلم برداری درست شده ولی رو اسپیکر که میزارم مشکل داره

hosseinad
پاسخ دهید جمعه 1 بهمن 1395

سلام دوستان
من از روزی که ایساندر شدم و حلقه slowثبت نام کردم یه بروزرسانی برام اومد و تمام
الان ده ماهه بروزرسانی نداشتم و فقط نرم افزارها هر چند وقت آپ میشن
بنظردوستان مورد چیه؟
تشکر بابت پاسخ شما عزیزان❤

ramin.kr
پاسخ دهید جمعه 1 بهمن 1395

سلام.
تو چند بیلد اخر من مشکل شارژ پیدا کردم.با همه شارژر ها پیغام میده که شارژ ضعیف پیش میره و شارژر اورجینال وصل کنید.حتی با شارژر اصلیش هم همین پیغام رو میده.
چطور درستش کنم؟

داریوش
پاسخ دهید جمعه 1 بهمن 1395

سلام دوستان
تو بخش آپدیت گوشیم بعد از آپدیت به ۱۵۰۰۷ یه نوشته زرد اضافه شده که میگه “some settings are managed by your organization”
کسی میدونه چیه دقیقا این ؟ از اون موقع تو نصب بعضی برنامه ها ، چک کردن آپدیت و بعضی تنظیمات مشکل ایجاد میشه و کامل انجام نمیشه
گوشیم لومیا ۶۴۰

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,