مایکروسافت برای اینسایدرها برنامه جدیدی در پیش گرفته است. بر طبق برنامه ریزی جدید در تیم ویندوز اینسایدر به رهبری دونا سارکار، برای ارتباط نزدیک تر بین اینسایدرها و تیم ویندوز اینسایدر برنامه پخش زنده در نظر گرفته شده است.

در اولین برنامه اجرای زنده که از طریق سرویس Beam استریم شد، علاوه بر معرفی بیش تر دست اندکاران این پروژه که در پشت صحنه مشغول به فعالیت هستند، تیم ویندوز اینسایدر دو بیلد جدید ویندوز ۱۰ کامپیوتر و موبایل را برای اینسایدرهای حلقه فست منتشر ساختند، در نتیجه بیلد ۱۶۱۸۴ ویندوز ۱۰ کامپیوتر و بیلد ۱۵۲۰۸ ویندوز ۱۰ موبایل اولین بیلدهایی هستند که انتشار آن ها در یک برنامه زنده انجام گرفت. حال نگاهی خواهیم داشت به لیست تغییرات این دو بیلد.

لیست ویژگی های جدید بیلد ۱۶۱۸۴ ویندوز ۱۰ کامپیوتر

 • My People: فناوری ابزاری است برای تسهیل ارتباط شما با افرادی که برای شما با اهمیت هستند. خواه بخواهید تا عکسی را با عزیزانتان به اشتراک بگذارید، و یا اینکه قرار یک شام را ترتیب دهید، و خواه در پی گرفتن جواب یک سوال از همکار و یا دوست خود باشید، My People قسمت جدیدی از ویندوز ۱۰ است که آمده تا ارتباطات شما را به سطحی بالاتر ارتقا داده و افرادی که بیش از همه برای شما مهم هستند را در مرکز فعالیت های شما قرار دهد.

با استفاده از My People قادر خواهید بود تا:

 • مخاطبان خود را به نور وظیفه پین کنید. پیشنهاد ما به شما این است که این قابلیت را امتحان کنید و بازخوردهای خود را در مورد آن انعکاس دهید، باید یادآوری کنیم که در حاضر شما صرفا می توانید حداکثر سه مخاطب خود را به نوار وظیفه پین کنید، این قابلیت به مرور بهبود خواهد یافت.
 • اکنون می توانید چندین اپلیکیشن اجتماعی را توام با هم در اختیار داشته باشید. بدین صورت تعاملات شما با مخاطبان مهم راحت تر و سریع تر انجام می گیرد.
 • به راحتی می توانید اپلیکیشن مورد پسند برای گفتگو را انتخاب کنید. و البته در دفعه بعدی انجام گفتگو این اپلیکیشن به شما یادآوری خواهد شد.

در صورتی که هر گونه پیشنهاد و یا مشکلی در مورد My People داشتید از طریق فیدبک هاب و یا بخش فرستادن بازخورد در اپلیکیشن ما را مطلع سازید.

 • تجربه جدید و بهتر برای اکانت های Gmail در اپلیکیشن Windows 10 Mail & Calendar: در هفته گذشته در خبری به اطلاع شما رساندیم که با به روز رسانی اپلیکیشن Mail & Calendar ویندوز ۱۰، امکاناتی از قبیل Focused Inbox، اعلانیه ها بهتر تایید دریافت پیام، که تاکنون برای اکانت های اوتلوک در دسترس بود در اختیار اکانت های Gmail نیز قرار می گیرد. مطابق روال همیشگی ویندوز اینسایدرها اولین گروهی هستند که این قابلیت های جدید را مورد استفاده قرار خواهند داد، این قابلیت در طی هفته های آتی به صورت تدریجی در اختیار همه اینسایدرها قرار خواهد گرفت. برای آگاهی از فعال شدن این قابلیت کافی است صبر کنید و به محض آنکه این قابلیت برای اکانت Gmail شما فعال شود، اپلیکیشن Mail & Calendar از شما درخواست می کند تا حساب Gmail خود را به روز رسانی کنید.

لیست تغییرات و بهبودهای بیلد ۱۶۱۸۴ ویندوز ۱۰ کامپیوتر:

 • مشکلی را که باعث می شد حالت نور شب در وضعیت غیر فعال باقی بماند و قابل تغییر نباشد برطرف شده است.
 • ما استارت را به روز رسانی کرده ایم تا نوار اسکرول XAML جدید که در به روز رسانی کریترز معرفی شد، بهبود یابد.
 • مشکلی که در چند بیلد اخیر وجود داشت و باعث شده بود تا کشیدن یک اپلیکیشن از لیست تمامی اپلیکیشن های منوی استارت و رها کردن به بخش کاشی های زنده منجر به کرش کردن منوی استارت می شد، اکنون برطرف شده است.
 • مشکلی که هنگام استفاده از ویندوز با زمان ژاپنی وجود داشت، و باعث شده بود تا هنگام اجرای اولیه برخی از اپلیکیشن ها پس از به روز رسانی، ترتیب قرار گیری اپلیکیشن ها به مدت یک ساعت، و یا تا هنگام اجرای یک اپلیکیشن بر هم بریزد را برطرف ساخته ایم.
 • از آنجا که تصویر پیش نمایش در تنظیمات استارت صرفا تصویر کوچکی از تصویر انتخاب شده به همراه تم منتخب را نشان می داد، و این موارد در صفحه تنظیمات مربوطه قابل دسترس هستند تصمیم گرفتیم تا حالت پیش نمایش یک گراند را از این قسمت حذف کنیم.
 • فرآیند بارگذاری صفحه تنظیمات اعلانات را بهبود بخشیده ایم.
 • برخی از درایورهای صدا دارای قابلیت Dolby Digital Live یا اصطلاحا DTS هستند. این قابلیت این امکان را می دهد تا موتور میکس صوتی ویندوز خروجی صدا را به صورت فرمت DTS کد کرده و گیرنده بی سیم نیز این کد را دریافت و اجرا می کند. در بیلد های اخیر برخی مشکلاتی در این گونه از تجهیزات به وجود آمده بود که با این به روز رسانی مرتفع گشته است.
 • مشکلی که در چند بیلد اخیر وجود داشت و باعث شده بود تا پس از باز کردن اپلیکیشن Photos و باز کردن یک عکس از بخش Collection و در ادامه فشار دادن دکمه بازگشت، اپلیکیشن Photos کرش کند برطرف شده است.
 • مشکلی که باعث شده بود تا در بیلد قبلی یعنی بیلد ۱۶۱۷۶ بازی Counter Strike Global Offensive هنگ کند را برطرف کرده ایم.
 • مشکلی که هنگام فشار دادن F12 برای باز کردن ابزار های توسعه دهندگان در مایکروسافت اج، هنگامی که F12 است، پیش می آمد و باعث می شد تا امکان بازگشت از F12 و یا ورود بدان ممکن نباشد برطرف شده است.

لیست مشکلات شناخته شده برای کامپیوتر:

 • برخی از اینسایدرها گزارشاتی مبنی بر رویت پیغام خطا Some updates were cancelled در بخش به روز رسانی ویندوز داده اند. در صورت مواجه با این مشکل به این فروم مراجعه کنید.
 • دوبار کلیک کردن بر روی گزینه Windows Defender منوی اعلانات باعث باز شدن ویندوز دیفندر نخواهد شد. فعلا می توانید با راست کلید کردن بر روی آیکون Windows Defender و انتخاب گزینه باز کردن ویندوز دیفندر، بدان دسترسی داشته باشید.
 • در صورت وجود کارت SD سرفس ۳ ها قادر به دریافت این به روز رسانی نیستند. پس برای دریافت به روز رسانی ابتدا کارت SD را خارج کنید، و پس از نصب مجدد وارد نمایید. به روز رسانی درایور مربوطه منتشر خواهد شد.
 • در صورت تپ کرن بر روی هر کدام از اپلیکیشن های موجود در قسمت اپلیکیشن های اخیر Windows Ink Workspace فایل exe کرش خواهد کرد.
 • اینسایدرهایی که از زبان چینی ساده شده و زبان چینی رسمی Changjie استفاده می کنند، هنگام تایپ کردن در برخی از اپلیکیشن ها با مشکل مواجه خواهند شد. به عنوان راه حل جایگزین فعلا متن خود را در برنامه ای دیگر مثل Notepad یادداشت کرده و سپس دز آن اپلیکیشن paste کنید.
 • رجوع به مسیر  Settings > Update & security > Windows Update ممکن است باعث کرش کردن اپلیکیشن Settings شود. البته مشکل جدی نیست، در صورت کرش کردن کافی است تا مجددا اپلیکیشن Settings را باز کنید و به احتمال زیاد دیگر با مشکلی مواجه نخواهید بود.
 • گزینه Save در برخی از اپلیکیشن های Win32 قابل استفاده نخواهد بود. تیم اینسایدر در حال بررسی این مسئله هستند.
 • اپلیکیشن های بومی ویندوز ۱۰ ۶۴x در این بیلد قابل استفاده نیستند.
 • ما گزارشاتی مبنی بر عدم باز شدن صحیح اکشن سنتر در بیلدهای جدید دریافت کرده ایم، لذا در حال بررسی مسئله هستیم.

لیست بهبودها و موارد اصلاح شده برای موبایل:

 • مشکلی که باعث شده بود تا برخی از اینسایدرها قادر به باز کردن گزینه Connect و یا بخش افزودن بلوتوث و دیگر دستگاه ها نباشند، برطرف شده است.
 • مشکلی که باعث شده بود تا فرآیند Shutdown حدودا بیست ثانیه طولانی تر شود برطرف شده است. این مشکل زمانی بروز پیدا می کرد که کاربر پس از تغییر network بلافاصله اقدام به خاموش کردن دستگاه می نمود.

مشکلات شناخته شده برای موبایل:

 • به واسطه مشکلاتی که در پایگاه داده پشتیبان گیری پیام ها وجود دارد، ممکن است درصد کمی از کاربران با مشکل پاک شدن پیام های پشتیبان گرفته شده مواجه شوند.
 • تاریخ copyright در بخش Settings > System > About بایستی ۲۰۱۷ باشد در حالی که به اشتباه ۲۰۱۶ نشان داده می شود. سپاس از اینسایدرهایی که این مسئله را گزارش داده اند!
 • برخی از اینسایدرهای ممکن است با خاموش شدن های اتفاقی گوشی خود مواجه شوند.
 • در برخی موارد ممکن است اپلیکیشن WeChat هنگام راه اندازی کرش کند.

آیا شما هم این به روز رسانی را دریافت کرده اید؟ شما متوجه موارد دیگری در این به روز رسانی شده اید؟ اگر پاسخ مثبت است در بخش نظرات منتظر شما هستیم.

منبع :

WINDOWS BLOG

1139 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
hossein
پاسخ دهید شنبه 9 اردیبهشت 1396

Lumia 950 xl
هنوز از آپدیت برای حلقه رسمی خبری نیست
لا مصب معتادمون کرد مایکی
هر ۱۰ دقیقه یه بار چک میکنم آپدیت اومده یا نه ،
اگر کسی آپدیت شد گوشیشی یه ندا بده
ممنون😊

  Bnam
  پاسخ دهید شنبه 9 اردیبهشت 1396

  سلام من همون صبح ۵یا۶ اردیبهشت دریافت کردم۹۵۰xl

  rezai640xl
  پاسخ دهید شنبه 9 اردیبهشت 1396

  منم لومیا ۶۴۰ xl دارم ولی هنوز چیزی نگرفتم
  اگر کسی گرفته به ما هم خبری بده

BIKING
پاسخ دهید شنبه 9 اردیبهشت 1396

واقعآ برای من سوال هست . مایکروسافت با این همه امکانات و ثروت … با توجه به تعداد کاربران ویندوزفون که شاید کمتر از ۱۰ درصد کاربران موبایل هستن .
واقعآ چرا برای انتشار یک آپدیت این همه بازی در میاره ؟ ! مگه دانلود و بروز رسانی برای این تعداد دستگاه موبایل چه فشاری بر سرور ها میاره ؟ مشکل کجاست ؟
پس دیگر پلتفرم ها و کمپانی ها چی بگن ؟ !!!

عابد
پاسخ دهید شنبه 9 اردیبهشت 1396

هنوز هم برای من اپدیت رسمی کریترز نیومده. لومیا ۶۵۰ . یکی دیگه از دوستام ۶۵۰ داره دو روز پیش براش اپدیت رسمی کریترز اومد. پس دیر یا زود بالاخره میاد. عجله نکنید و الکی هم گوشیتون موش ازمایشگاهی نکنید. تو اپدیتها هیچ چیز شگفت انگیزی وجود نداره که اینقد عجله میکنید همش انتقاد میکنید. پس عجله نکنید و اپدیت رو یه مقدار دیرتردریافت کنید اتفاق خاصی نمی افته که

مجید
پاسخ دهید شنبه 9 اردیبهشت 1396

سلام
بعد از یک سال و ۸ ماه ویندوز فون و ویندوز ۱۰ موبایلی بودن، گوشی لومیا ۶۴۰xl خودم رو فروختم و دوباره یک گوشی اندرویدی خریدم
من خودم یک ویندوزی قدیمی هستم. به احتمال زیاد جزو معدود کاربرایی باشم که ویندوز ۳.۱ رو تجربه کرده و حتی از روی فلاپی دیسک نصبش می کردم.(یادمه کلا ۸ تا فلاپی بود). اینقدر علاقه مند بودم و هستم که با اومدن گوشی لومیا ۶۴۰ سریعا نوت۳ خودم رو دادم به همسرم و اون رو خریدم.خب تجربه این ۲۰ ماه برام هم لذت بخش و هم عذاب آور بود. من در شرایطی قرار می گیرم که گاهی باید از اینترنت مطالبی رو سرچ کنم و با پیامک ارسال کنم. اگه مجبور می شدم با گوشی انجام بدم می شد یکی از عذاب آور ترین کارها.بک در بروزر می زدیم دوباره کل صفحه رو از اینترنت لود می کرد.نمی تونستم براحتی یک متن رو از بروزر کپی و پیست کنم. بعضی اوقات یهو زنگ پیامک از کار می افتاد و تا موقعی که ریست کلی نمی کردم برنمی گشت.این اواخر که تلگرام و تقویمم کلا از کار افتاده بود و برای خوندن پیام هام مجبور بودم از نسخه تحت وب استفاده کنم که اونم با شاهکار بروزر ادج همراه بود. همراه بانک روی گوشی نداشتم و این من رو خیلی جاها دچار مشکل کرده بود.
راستش علیرغم علاقه شدیدم به گوشیم مجبور به فروشش شدم و تا دو روز گیج و منگ بودم تا بالاخره خودم رو قانع کردم و ی گوشی ارزون اندرویدی بخرم تا موقعی که ببینم این اشکالات و سایر مواردی که دیگه اینجا نیاوردم برطرف بشه.به هر حال خاطرات خوبی از این دوران دارم و هنوزم براین عقیده هستم که در آینده این سیستم عامل به بلوغ کامل می رسه و ایرادات به حداقل خواهد رسید و اون موقع دوباره برخواهم گشت به ویندوز. حالا یا نسخه موبایلیش یا نسخه ویندوزی بهینه شده برای موبایل می یاد. اگه هم نشد به همین اندروید اجبارا قناعت می کنیم ولی حداقل همراه بانک دارم.این نوشته رو هم به عنوان یک درد دل در نظر بگیرید نه انتقاد.هنوز ایمان من پابرجاست

  امیر
  پاسخ دهید شنبه 9 اردیبهشت 1396

  سلام عزیزم.ممنون بابت توضیحاتت.من واقعاً متأثر شدم.مایکروسافت به کاربرایی مثل شما نیاز داره که ایمان راسخ و استوار دارن.من واقعاً بهتون افتخار میکنم.
  برادر،امیدتو از دست نده چون روزای روشن پیش رومونه.من و بقیه برادرا،حامی و پشتیبان مایکروسافت هستیم تا مشکلات رفع بشن و شما بزودی به جمعمون برگردین.
  انتهای پیام/

مجید
پاسخ دهید شنبه 9 اردیبهشت 1396

سلام این بیلد برای تمام دستگاهای ویندوزفونه یا فقط اون ۱۳ تا گوشی؟؟؟؟؟

مازيار
پاسخ دهید شنبه 9 اردیبهشت 1396

میگم چطوریه که آپدیت کریتورز اومده ولی تا حالا حتی یه نفرم اون رو دریافت نکرده؟؟ نسخه موبایل

ezat
پاسخ دهید شنبه 9 اردیبهشت 1396

ملتی رو سر کار گذاشته این مایکی بخاطر یه اپدیت

Ferry
پاسخ دهید شنبه 9 اردیبهشت 1396

بیایین فست خودتونو راحت کنبن
هیچ مشکلی هم نداره فقط دو روز یه بار اپدیته ‎:|‎

  HaMeD
  پاسخ دهید یکشنبه 10 اردیبهشت 1396

  که اگه چهار روز دیگه یه مشکل بوجود اومد همه فحشو بکشن به مایکی و بگن فقط ما شدیم موش ازمایشگاهیش؟؟؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , ,