طبق آخرین اظهارات بایوور (BioWare) درمورد وضعیت نسخه‌ی آزمایشی (دمو) بازی Anthem، به نظر می‌رسد که واکنش‌ها به این نسخه کوتاه از عنوان پیش روی این استودیو، بسیار مثبت بوده است. مایکل گمبل (Michael Gamble)، تهیه کننده ارشد استودیوی بایوور در مصاحبه‌ تازه‌ای با منبع Business Insider درمورد بازخوردهای مردم به دموی اخیر این بازی صحبت کرده است. در ادامه جزئیات بیشتری در این زمینه در اختیار شما قرار خواهم داد. با وینفون همراه باشید.

مایکل گمبل درمورد وضعیت دموی اخیر بازی Anthem و میزان استقبال و پذیرش بازی‌بازان از آن اظهار کرد که عملکرد آن بسیار مثبت بوده است. همچنین وی به ذکر این نکته نیز پرداخت که نقدهایی که به این نسخه آزمایشی وارد شده، بیشتر جنبه تکنیکی دارد و به خاطر وجود چنین مشکلاتی است که آن‌ها شدیدا پیگیر حل کردن آن‌ها هستند تا در نهایت در زمان عرضه نسخه کامل بازی، با یک بازی نرم و روان رو به رو باشیم.

این مشکلات تکنیکی شامل باگ‌های زیاد این نسخه آزمایشی می‌شود که توجه منفی عده زیادی از کاربران را به خودش جلب کرده و آن‌ها کلافه کرده است که به آن باید مشکلات عدیده سرور‌ها را نیز اضافه کنیم که گمبل در این زمینه نیز اظهار کرده است که این مشکلات به طور تمام و کمال تشخیص داده شده‌اند و در “میزان تست و آزمایش” قرار دارند که آن‌ها شدیدا به دنبال رفع این مشکلات و ایجاد بهبودهای لازم هستند تا در زمان عرضه نسخه کامل بازی، این مشکلات به طور کامل برطرف شوند و نسخه کامل بازی بدون هیچ عیب و ایراد اجرایی به انتشار برسد. مایکل گمبل در این زمینه اظهار کرده است که:

در جست و جو و اصلاح همه داده‌ها به طور همزمان، این دمو از جنبه‌های مختلف برای همه ما موفقیت آمیز بود.

وی در ادامه صحبت‌های خود چنین اضافه کرد که:

اولا: آن عده از افرادی که نسخه دمو را بازی کردند، کم و بیش همه آن‌ها، تقریبا در سراسر دنیا، چیزی که بازی کردند را دوست داشتند. باگ‌ها نیز دردسر ساز شدند چون بسیار فراوان بودند. و به نظر من وقتی شاهد هستید که احساسات بسیار متنوع و مختلفی از طرف مردم به وجود می‌آید، درواقع این چنین بوده است که “هی این بازی حرف‌هایی برای گفتن دارد، شالوده، پایه و اساس کار محکم است، هسته اصلی کامل است، گیم پلی لحظه به لحظه بازی احساس نرمی و لطافت دارد اما من نگران باگ‌ها هستم”. بنابراین ما چنین چیزهایی را زیاد دیده‌ایم و با این مشکلات آشنایی کامل داریم.

همچنین گمبل در بخش دیگری از صحبت‌های خود چنین اظهار کرد که:

و موضوع دیگری که وجود دارد، این است که بله، من می‌دانم که نام آن نسخه آزمایشی (دمو) است و مردم هم همچنان می‌گویند که “درست است که نسخه‌ آزمایشی است، اما این بازی به ما این قابلیت را می‌دهد که همه چیز را به طور دقیق مورد تست قرار دهیم که به هر حال در نسخه اصلی بازی نیز آن‌ها را خواهیم دید.

تفاسیر و اظهاراتی وجود داشت که ما سرور‌های فعال کافی در اختیار نداریم. اما موضوع درواقع این طور است که کاملا برعکس، ما سرور‌های فعال زیادی در اختیار داریم، موضوع فقط این جا است که یک سری مشکلات شبکه‌ای برای کاربران این بازی وجود داشت که باعث به وجود آمدن تمام این باگ‌هایی که شما دیدید، شد. این موضوعات تا زمانی که شما تست‌های مناسب و عادلانه را در شرایط ایده‌آل انجام ندهید، خودشان را بروز نمی‌دهند که این نسخه دمو نیز دقیقا در وضعیت خوبی از این نظر قرار نداشت. عده زیادی از مردم و کاربران وجود داشتند که آن را بازی کردند. بدین ترتیب، زمانی که شما حواس و توجه عده زیادی از مردم را در اختیار داشته باشید بنابراین شروع به دیدن چنین باگ‌هایی خواهید کرد که از همه جا سر در می‌آورند که البته به راحتی می‌توانید آن‌ها را اصلاح و برطرف کنید تا در زمان عرضه نسخه کامل بازی، دیگر شاهد وجود آن‌ها نباشید. بنابراین در مجموع، این واقعا یک چیز بسیار مثبت بود.

باید ببینیم که واکنش مردم، کاربران و بازی‌بازان این بازی در زمان عرضه نسخه کامل آن نیز به همین اندازه‌ای که در دوره عرضه نسخه آزمایشی این بازی مثبت بود، باقی خواهد ماند یا خیر. اما همین که مردم به این نسخه دمو واکنش خوب و مثبتی نشان دادند و لحظات خوب و خوشی را با آن سپری کردند تا تجربه‌ای مناسب از وضعیت این بازی به دست بیاورند، خودش جای رضایت دارد. امیدواریم بازی Anthem چیزی باشد که سرانجام بتواند بایوور را از این وضعیت خارج کند و بلاخره توجه و علاقه مردم و کاربران را دوباره به سمت بازی‌های آن بازگرداند. برای دریافت پاسخ این معما، باید تا زمان عرضه نسخه کامل این بازی صبر کنیم.

منبع :

GAMINGBOLT

939 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,