با وجود نگرانی‌های بسیار از وضعیت فروش Anthem از نظر میزان فروش فیزیکی در بریتانیا، که حتی به مقدار Mass Effect Andromeda نیز نرسیده بود، اما آخرین اثر استودیوی بایوور (BioWare) همچنان به تسلط خود بر جدول فروش هفتگی بریتانیا در حال ادامه دادن است تا در دومین هفته عرضه خود نیز همچنان در صدر این جدول باقی بماند. جزئیات بیشتر از جدول فروش هفتگی بریتانیا در هفت روز گذشته را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید. با وینفون همراه باشید.

طبق اعلام UKIE/Gfk Chart-Track از میزان فروش فیزیکی عناوین مختلف در کشور بریتانیا، عنوان شوتر آنلاین Anthem با افت چشمگیر و بسیار ناامید کننده ۷۱ درصدی نسبت به هفته گذشته مواجه شده است اما با این حال همچنان در رده نخست این جدول جا خوش کرده که احتمالا آخرین هفته صدرنشینی این بازی در این جدول خواهد بود و ما از هفته آینده به بعد با افت چشم گیر آن به رتبه‌های پایین‌تر رو به رو خواهیم شد چرا که روند این بازی به خوبی نشان می‌دهد که Anthem از شانس زیادی برای تداوم صدر نشینی خود در این جدول برخوردار نیست. با این حال عنوان FIFA 19 که یکی دیگر از عناوین شرکت بزرگ الکترونیک آرتس (EA) به حساب می‌آید، جایگاه دوم این جدول را به دست آورده است.

اما این هفته شاهد عرضه عناوین زیادی در صنعت بازی‌های ویدیویی بودیم که تازه واردهایی که موفق به ورود به جمع ۱۰ بازی پرفروش هفته شدند، شامل عناوینی نظیر The LEGO Movie 2 Video Game می‌شود که در اولین هفته فروش خود موفق به قرار گرفتن در جایگاه چهارم ۱۰ بازی پرفروش هفته شد که ۵۹ درصد از فروش خود را نیز از کنسول نسل هشتمی سونی یعنی پلی‌استیشن ۴ به دست آورد و همینطور عنوان جدید دیگری که به جمع ۱۰ بازی پرفروش ملحق شد نیز Dirt Rally 2.0 بود که آن هم ۵۹ درصد از فروش خود را از نسخه پلی‌استیشن ۴ خود به دست آورد. همچنین باید به ذکر این نکته نیز بپردازم که آخرین عنوان مسابقات رالی که به دست استودیوی Codemasters ساخته شده است، به خاطر قیمت بالاتری که نسبت به سایر عناوین این جدول داشت، رتبه دوم را از نظر کسب درآمد در هفته گذشته در کشور بریتانیا به دست آورد تا فقط به دست Anthem نتواند به بیشترین درآمدزایی بازی‌ها در هفته گذشته دست پیدا کند. در واقع اگر Anthem نبود، Dirt Rally 2.0 را می‌توانستیم پردرآمدترین بازی هفته گذشته در بریتانیا بدانیم.

آخرین عنوان جدیدی که به این جدول اضافه شد نیز Trial Rising بود که در غالب نسخه Gold Edition موفق به قرار گرفتن در رتبه ۱۰ جدول فروش هفتگی بریتانیا شد. این بازی ۳۹ درصد از فروش خود را از طریق نسخه پلی‌ استیشن ۴ خود به دست آورد و ۳۳ درصد نیز روی ایکس‌ باکس وان به فروش رساند و سهم نسخه نینتندو سوییچ نیز ۲۸ درصد از کل فروش این بازی بود. کسب چنین جایگاهی برای عنوانی نظیر Trial Rising راضی کننده و قابل قبول است، مخصوصا وقتی که به یاد بیاوریم این بازی اولین عنوان این سری بود که برای نینتندو سوییچ نیز عرضه شد. دیگر عنوان جدید این جدول نیز Dead or Alive 6 بود که اثر استودیوی Team Ninja است و در اولین هفته فروش خود حتی به جمع ۱۰ بازی پرفروش هفته نیز نزدیک نشد تا در جایگاه بیست و یکم آن قرار بگیرد که به هیچ وجه عملکرد خوب و قابل دفاعی، مخصوصا در اولین هفته فروش آن به حساب نمی‌آید. این موضوع نشان می‌دهد که این سری در بریتانیا طرفداران آنچنان زیادی ندارد و استقبال‌ها از آن ضعیف است.

در ادامه از شما دعوت می‌کنم که شاهد ۱۰ بازی پرفروش هفته منتهی به ۲ مارس در بریتانیا باشید. لازم به ذکر است که بار دیگر یادآوری کنم رتبه‌های به دست آمده در این جدول حاصل فروش نسخه‌های فیزیکی این بازی‌ها است و فروش نسخه‌های دیجیتالی آن‌ها محاسبه نشده است بنابراین آمار ذکر شده با مقدار فروش کلی این بازی‌ها متفاوت است.

  1. Anthem
  2. FIFA 19
  3. Far Cry: New Dawn
  4. The LEGO Movie 2: Videogame
  5. Red Dead Redemption 2
  6. Dirt 2.0
  7. Metro Exodus
  8. Mario Kart 8: Deluxe
  9. Super Smash Bros Ultimate
  10. Trials Rising: Gold Edition
منبع :

GAMINGBOLT

669 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,