چند روز قبل کمپانی اپل در جریان رویداد WWDC یک سری از بهبودهایی که با iOS 11 به دستگاه های آیفون خواهند آمد را معرفی کرد. یکی از موارد معرفی شده، حالت جدید Do Not Disturb While Driving می باشد که برای کاهش حواس پرتی رانندگان، نوتیفیکیشن ها را هنگام رانندگی غیرفعال می سازد. این قابلیت شباهت بسیاری به حالت رانندگی (Driving Mode) ویندوز فون دارد و اکنون این شرکت به سرقت این ویژگی از کمپانی مایکروسافت متهم گردیده است. در ادامه با وینفون همراه باشید.

اپل در کنفرانس خود نشان داد که با فعال بودن این ویژگی، نوتیفیکیشن ها در هنگام رانندگی به طور خودکار به حالت خاموش تغییر خواهند کرد و به منظور جلوگیری از پرت شدن حواس راننده، صفحه نمایش نیز روشن نخواهد شد.

در حالی که در نگاه اول اضافه شدن این ویژگی به iOS بسیار مفید به نظر می رسد، ولی ویژگی Do Not Disturb While Driving اپل به حالت رانندگی ویندوز فون مایکروسافت شباهت بسیاری دارد. اکنون طرفداران پر و پا قرص ویندوز فون، کمپانی اپل را به سرقت این ویژگی از مایکروسافت متهم کرده‌ اند.

لازم به توضیح است که سیمبین اولین سیستم عامل موبایلی بوده که ویژگی حالت رانندگی را در خود داشته است. در حالی که می توان اپل را به دلیل سرقت این ویژگی از یک ویژگی حالت رانندگی موجود در سایر سیستم عامل ها به سختی مورد سرزنش قرار داد، ولی ویژگی جدید Do Not Disturb While Driving آیفون در حقیقت عملکرد بسیار مشابهی با برادر ویندوز فون خود دارد. توصیفی که مایکروسافت برای حالت رانندگی خود ارائه کرده به صورت زیر است:

آیا در حین رانندگی در جاده برای باز کردن تصاویر خنده داری که دوستان شما ارسال می کنند وسوسه می شوید؟ حالت رانندگی در ویندوز فون می تواند به کاهش حواس پرتی شما از گوشی در حالی که پشت فرمان هستید کمک کند. این قابلیت را برای محدود کردن اطلاعیه ها در لاک اسکرین تا زمانی که شما با خیال راحت خودرو را پارک کنید فعال نمایید. شما حتی می توانید زمانی که کسی تلاش می کند با شما بگیرد یک پاسخ متنی را به طور خودکار ارسال کنید، تا آن ها از عدم پاسخگویی شما نگران نشوند.

آن چه که مهم است توجه شود، این است که ویندوز فون بود در واقع اولین سیستم عاملی بوده که چنین ویژگی را به اجرا درآورده است، هر چند که حالت رانندگی در سیمبین نیز وجود داشته است. در عین حال، با وجود شباهت های بین ویژگی های مایکروسافت و اپل، سرزنش یکی برای سرقت یک ویژگی تقریبا تنش زا و بحران آفرین است، زیرا که شرکت های تکنولوژی همواره در تمام زمان ها از این کار ها انجام می دهند و از فناوری های یکدیگر با ایجاد تغییرات کوچکی استفاده می کنند.

نظر شما در مورد این موضوع چیست؟

منبع :

SOFTPEDIA

2158 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
ha3an.1991
پاسخ دهید جمعه 19 خرداد 1396

از کی تا الان ویندوز فون واسه مایکروسافت مهم شده که الان داره دفاع میکنه 😐
بشین باگ هات رو درست کن کصافط 😐

™Ashkan
پاسخ دهید جمعه 19 خرداد 1396

اپل که از قدیم الایام دزد فناوری بوده … الانم فقط درحال دزدیه طبق معمول

  مهرداد
  پاسخ دهید جمعه 19 خرداد 1396

  این حالت رانندگی رو چطوری میشه تو ویندوز فون فعالش کرد به درد منم میخوره ولی تا حالا انجامش ندادم

   Zpur
   پاسخ دهید شنبه 20 خرداد 1396

   Settings>system>driving mode
   البته اگه هدست یا هندزفری پلوتوثی داشته باشی میتونی این گزینه رو فعال کنی.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,