Apple-vs-microsoft

شامگاه چهارشنبه، اپل در کنفرانس اختصاصی خود، از نسخه های آپدیت شده ی محصولات فعلی خود رونمایی کرد. محصولاتی که سر و صدای زیادی را میان منتقدان و طرفداران این شرکت به پا کرد. اما اگر واقع نگر باشیم، اپل و مایکروسافت هر کدام در تولید محصول و انجام یک کار خاص ماهر هستند. در این مقاله قصد داریم نگاهی واقع گرایانه به حقیقت الگو برداری این شرکت ها از یکدیگر و نقاط قوت آن ها بیاندازیم. با وینفون همراه باشید.

کمپانی اپل طبق زمان بندی از قبل اعلام شده، در کنفرانس اختصاصی خود از نسخه ی جدید و آپدیت شده ی محصولات فعلی خود رونمایی کرد. این محصولات شامل گوشی های جدید آیفون 6S و 6S پلاس، آیپد پرو 12.9 اینچی (به همراه قلم و صفحه کلید اپل) و اپل TV آپدیت شده می شدند. اما اپل چقدر از محصولات جدیدش را خودش به تنهایی به عمل آورده؟ چه دلیلی باعث می شود معرفی نوآوری ها و محصولاتی که از قبل توسط دیگر شرکت ها بارها معرفی شده اند، محبوب شوند و هوادار و مشتریان برای خرید آن ها صف بکشند؟ آیا اپل فناوری جدیدی را به کار برده؟ مایکروسافت چه چیزی را باید از اپل وام بگیرد و اپل چه چیزی را از مایکروسافت قرض گرفته است؟ این ها سوالاتی است که در ادامه با دقت به آن ها پاسخ خواهیم داد.

iphone-6s-plus-screen
آیفون 6 اس و 6 اس پلاس

سهم رسانه

اپل سال هاست در تولید آیفون دستی بر آتش دارد و از حق نگذریم، در پیشرفت تکنولوژی های موبایل نیز سهم به سزایی داشته است، خصوصا پس از معرفی از آیفون 3G که شکل کلی گوشی های موبایل را تغییر داد. اما محبوبیت این گوشی ها تا حد بسیار زیادی، باعث مهم تر جلوه کردن اپل و دیگر محصولات این شرکت شده است. یکی از مهم ترین عوامل این محبوبیت، کیفیت طراحی و ساخت گوشی های اپل در کنار هماهنگی سخت افزار با سیستم عامل آن ها است. این نقطه ی قوت باعث شده تا اپل بتواند آن را به دیگر محصولات این شرکت نیز بسط بدهد و با معرفی از آن ها، توجه مردم و رسانه را به خود جلب کند.

اما شاید در اینجا، کمی بی انصافی در حق مایکروسافت (و حتی نوکیا) صورت گرفته باشد. نوکیا پس از اینکه سهم عظیم خود را در بازار از دست داد، سهم عظیم خود از رسانه را نیز از دست داد. مایکروسافت هم که سابقه ی چندانی در تولید گوشی های موبایل نداشت، با خرید نوکیا عزم خود برای تولید محصولاتی که خودش طراح سیستم عامل آن باشد را جزم کرد و به این تلاش ادامه می دهد، اما هنوز سهم مایکروسافت از رسانه، بسیار کم تر از اپل است.

آیپد پرو 12.9 اینچی به همراه کیبورد مخصوص این شرکت
آیپد پرو 12.9 اینچی به همراه کیبورد مخصوص این شرکت

نوآوری یا الگو برداری؟ مسئله این است.

اپل سال هاست با ارائه ی آیپد ها، نظر تبلت دوستان را به خود جلب کرده است. اما مایکروسافت بیکار ننشسته بود و با مهندسان خود سعی در تولید محصولی بود تا بتواند آیپد ها را شکست دهد. پس از دو تجربه ی نه چندان موفق از نسل اول و دوم سرفس ها، مایکروسافت با تولید سرفس پرو 3، تحسین جهانیان را برانگیخت. سرفس پرو 3 که قادر به اجرای یک ویندوز کامل بود، با سه ویژگی کیبورد مخصوص، قلم مخصوص و پایه ی منحصر به فرد، در کنار کیفیت ساخت فوق العاده، توانست گوی نوآوری را از اپل بدزد. همین محصول باعث کنایه های تبلیغاتی بسیاری به آیپد بود که این شرکت را بسیار اذیت می کرد. بنابراین اپل تصمیم گرفت تا این بار کمی از سرفس پرو 3 الهام بگیرد (!) و قلم و کیبورد خود را در کنار آیپد بزرگ تر و قوی تر رونمایی کند. چه بخواهیم و چه نخواهیم، در صنعت تبلت، مایکروسافت پیشرو شده است و این بار اپل مجبور است به مایکروسافت برسد. اما باز هم سهم بزرگ اپل از رسانه، باعث خواهد شد تا این قلم، کیبورد و آیپد جدید، نمود بیش تری در بازار پیدا کنند.

یک ارائه ی خوب…

اما نکته ی دیگری را نباید از یاد ببریم، و آن هم نحوه ی ارائه ی محصولات توسط اپل است. یک چیز را با قاطعیت می توانیم بگوییم و آن این است که اپل، واقعا بلد است که چطور نوآوری های دیگر شرکت ها را بگیرد، آن ها را بهبود دهد و آن را به شکلی که مردم متوجه شوند و از آن خوششان بیاید، معرفی کند. اپل کار خود، یعنی ارائه ی محصولات به بهترین و تمیزترین شکل ممکن را بلد است و فکر می کنیم، مایکروسافت باید به شدت روی این موضوع کار کند. ردموندی ها هر چند در بسیاری از نوآوری ها پیشرو بوده اند، اما نتوانسته اند مانند اپل، از قدرت تبلیغات و رسانه استفاده کرده و نظر همه را به خود جلب کنند. نمونه ی این مورد، قابلیت Living Images در گوشی های ویندوز فونی است. این قابلیت چند سالی است که در گوشی های ویندوز فونی وجود دارد و به کاربر اجازه می دهد تا چند ثانیه، تصویر زنده بگیرند. اما چند درصد از شما به این قابلیت موجود بر روی گوشی خود افتخار می کنید؟ حال می خواهیم به شما بگوییم اپل بخشی از مراسم چهارشنبه شب خود را، به رونمایی از این قابلیت در سیستم عامل خود اختصاص داد.

قابلیت تصاویر زنده
قابلیت تصاویر زنده

زمان بندی درست

موضوع دیگری که مایکروسافت باید از اپل بیاموزد، زمان بندی بهتر و عملکرد سریع تر است. همه ی ما می دانیم که فناوری لمس سه بعدی، ابتدا در گوشی مک لارن نوکیا مطرح شد، هر چند این روند توسعه ی این پروژه شکست خورد و ما شاهد هیچ محصولی با فناوری لمس سه بعدی نبودیم. اما اپل از همان زمان تحقیق و توسعه ی خود در این مورد را آغاز کرد و با ارائه ی فناوری با نام لمس سه بعدی (که البته هیچ شباهتی با لمس سه بعدی پروژه ی مک لارن نداشت)، نام خود را بر زبان ها انداخت. مورد دیگر، ویندوز 10 است. این سیستم عامل با وجود اینکه قرار است برای گوشی ها و اکس باکس نیز منتشر شود، اما هنوز زمان دقیق آن مشخص نیست و باید حداقل تا پایان سال میلادی برای آن صبر کنیم. حال آنکه اپل با برنامه ریزی و زمان بندی دقیق تر، به یکباره نسخه ی نهایی سیستم عامل اپل تی وی و iOS را معرفی می کند. این زمان بندی درست، برای کاربران بسیار خوشایند است. کاری که مایکروسافت باید بر روی آن بیش تر دقت کند.

جمع بندی

استیو وزنیاک، یکی از نوابغ دنیای تکنولوژی است که بسیاری از رویاهای استیو جابز فقید را به واقعیت تبدیل کرده است. اما او چند سالی را نیز در مایکروسافت کار کرده است و بیل گیتس را نیز به خوبی می شناخته است. او زمانی در خصوص تفاوت اصلی استیو جابز و بیل گیتس می گوید:

چشم انداز پیش روی استیو جابز، یک دورنمای آینده نگرانه، به همراه کمی موارد علمی تخیلی بود. او می گفت: “زندگی می توانست به این شکل باشد.” اما بیل گیتس توانایی بیش تری در اجرایی کردن و ساختن چیز هایی که در حال حاضر به آن ها نیاز داشتیم، داشت. او توانایی بیش تری در ساخت یک شرکت و برطرف کردن نیاز های مردم و کسب سود داشت.

باید بگوییم این گفته ی استیو وزنیاک، تا حدودی درست بوده، اما امروزه باید جای این دو شرکت را عوض کنیم. امروز اپل شرکتی است که می تواند نیاز حاضر مردم را بسنجد، نوآوری های حال حاضر را بهبود دهد و آن را به بهترین حالتی که مردم دوست دارند ارائه کند و سود عظیمی کسب کند. در مقابل مایکروسافت به شرکتی تبدیل شده که کاملا آینده نگرانه، فناوری های بسیار جالبی همچون هالولنز، قابلیت هایی مثل کانتینیوم، و سخت افزاری مانند سرفس پرو 3 را ارائه می دهد و شرکت های دیگر در تلاش هستند تا به هر نوعی دنباله روی آن ها باشند. اپل به راحتی می تواند یک محصول را به سود برساند، اما مایکروسافت هنوز باید روی این موضع تمرکز بیش تری کند.

اما همانطور که در ابتدای مطلب نیز گفتیم، شاید اپل در آیفون های خود، بسیاری از نوآوری ها را از دیگر شرکت ها وام گرفته باشد و حتی در برخی موارد مانند دوربین، هنوز هم از گوشی های لومیا عقب باشد، اما به طور کلی پکیج خوبی را به عنوان یک گوشی هوشمند در اختیار کاربر قرار می دهد که رضایت کلی کاربر را در پی خواهد داشت. اما آیا این بدان معناست که باید گوشی های خود را رها کنم و یک آیفون بخریم؟ من با یک مثال به شما کمک می کنم تا جواب خود را پیدا کنید. به اطراف خود نگاه کنید. چند محصول ویندوزی و چند محصول اپلی در کنار خود می بینید؟ واقعیت این است که اپل TV، آی مک و مک بوک را خیلی کم تر از اکس باکس وان، لپ تاپ ها و تبلت های ویندوزی می بینید. اگر شما از یک سیستم استفاده می کنید، با استفاده از یک قسمت دیگر از آن اکو سیستم، در کنار اینکه بهره وریتان بالاتر می رود، لذت بیش تری نیز خواهید برد. ضمن اینکه ما اعتقاد داریم برنامه های یونیورسال، کانتینیوم، کرتانا و ویژگی هایی که تنها در ویندوز یافت می شوند، آینده ی تکنولوژی این جهان خواهند بود. اگر شما آینده را نمی خواهید و تنها به فکر برطرف کردن نیاز های فعلی خود هستید، یک آیفون می تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

سال 2016، سال شکوفایی اکوسیستم ویندوز 10، در تمام محصولات خواهد بود و نمی توانیم منتظر بمانیم تا با قابلیت های آینده ی این اکوسیستم در محصولاتی همچون سرفس پرو 4، هالولنز، اکس باکس وان و دیگر دستگاه ها آشنا شویم. مایکروسافت هنوز هم برگ های برنده ی بسیار زیادی در دستان خود دارد.

تهیه شده در وینفون

منبع : وینفون
981 پست
علی گلشن
دانشجوی مدیریت بازرگانی، در پشت صحنه فعالیت می کنم.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
h3
پاسخ دهید جمعه 21 شهریور 1394

یکی چیزه مهم رو باید دیگه بلتفرم باید از مایکروسافت الگو بگیر نظر کاربرانه
مثلا پست قبل وینفون
http://winphone.ir/microsoft-wants-your-feedback-for-the-next-windows-10-mobile-build-release/

  امیر حافظی
  پاسخ دهید جمعه 21 شهریور 1394

  من ساعت های گران بهای زندگی کوتاهم رو در این سایت و در باب ادب و احترام به ایرانی و کاربر ایرانی به هدر دادم نازنین رفیق…

   امیر حافظی
   پاسخ دهید جمعه 21 شهریور 1394

   در باب مطلب خودنگاشته شده ی داش علی آقای گلشن گل گلاب…
   علی آقا این متن رو با این ایده که قراره طرفداری نکنه نوشته! که خب عجیب طرفداری می کنه!
   ببین نازنین دوست، تبلت های امروزی اولین بار در فیلم “2001 ادیسه ی فضایی” (1968) اثر استنلی کوبریک دیده شدن. بعد از اون تا سال ها اثری از اونها نبود. نسخه های زیادی ساخته شد، اما هیچکدوم موفق نشدن تا به یک دستگاه کاربردی بدل بشن. حتا مایکروسافت شانس خودشو بارها امتحان کرد. تا اینکه اپل آیپد رو در دستان استیو جابز فراموش نشدنی معرفی کرد. دستگاهی کاربردی و زیبا که در نزد من لقب ششمین معشوقه ی الکترونیک رو گرفت.
   اون زمان عده ای اپل رو برای ساختن چیزی که قبلا به شکل مفتضحانه ای امتحانش رو پس داده بود مسخره می کردن. اما از اونجایی که ساخته شدن هر چیزی توسط اپل پیست رو برای اسکی بازی سایر رقبا باز می کنه، باقی کمپانی ها سریع دست به کار شدن و با الگو برداری به خلق کپی هایی از محصول کم نقص اپل پرداختن. اما در باب تقلب، پیش از این در تبلت های سری نوت سامسونگ (مثل نوت 8 و نوت 10) از قلم استفاده شده بود. در عین حال انبوه زیادی از تبلت های چینی، تبلت های ویندوزی ایسوس و حتا تبلت های اندرویدی این شرکت از کیبورد قابل اتصال استفاده می کردند. یعنی ایده ی کیبورد قابل اتصال دو سه سال زودتراز مایکروسافت به کله ی ایسوس خطور کرده بود. اگر قرار باشه استفاده از قلم رو در تبلت اپل به یک کمپانی نسبت بدیم صد در صد اون کمپانی مایکروسافت نیست، سامسونگه! و یا شاید یکی دیگه. و اگر بخوایم استفاده از کیبورد رو در تبلت به یک کمپانی نسبت بدیم صد درصد اون کمپانی مایکروسافت نیست، ایسوسه! حالا اینکه نویسنده چطور تونسته اینها رو به مایکروسافت بچسبونه خدا عالمه!
   من سرفیس پرو 3 دارم. عاشقشم و بی نهایت دوستش دارم. اما اگر چیزی که در ویدئوهای اپل دیدم حقیقت داشته باشه (زمان پاسخ گویی تصویر به قلم) آیپد پرو رو جایگزین سرفیس می کنم.
   یه مطلب دیگه علی گلشن نوشته در باب تفکراتش پیرامون چرایی عدم مهاجرت به اکوسیستم جدید، من براش یه جواب خوب دارم.
   ببین دوست من، اکوسیستم های امروزی، در هم ادغام شده و به هم بافته شده ان. نمیتونی بگی اگر یه گوشی آیفون داشته باشی، و یک سیستم ویندوزی حال کمتری از یک گوشی ویندوزی و یک سیستم ویندوزی می بری. به یک دلیل ساده، چون گوشی ویندوزی امکاناتی نداره که فرای دو اکوسیستم رقیب باشه.
   در مورد تاچ سه بعدی، باید بگم که ثبت یه پتنت، و یه ویدئوی خانگی از اسکرول کردن صفحه کمی (اندکی) بالاتر از محل تاچ این شاعبه رو ایجاد کرد که مایکروسافت داره روی تاچ سه بعدی کار می کنه (که این ایده نه اسمش تاچ سه بعدی بود، و نه اصلا بصورت دقیق مشخص بود که چی هست!!!) در پتنت ثبت شده توسط مایکروسافت قید شده بود که کاشی ها در استارت های چند وجهی نسبت به نزدیک شدن انگشت واکنش نشون میدن و تعامل می کنن!!! آخه برادر نویسنده، این چیزی که اپل کار کرده که با چیزی مایکروسافت بصورت پتنت ثبت کرده زمین تا آسمون فرق داره که!!!
   این مفهوم بی انصافی در حق مایکروسافت و نوکیا رو من نفهمیدم، میشه یه بار دقیق توضیح بدی؟ بعد بگی آیا این روزا در حق اچ تی سی و اریکسون و خیلی از اینها که دارن با کله سقوط می کنن هم بی انصافی صورت گرفته؟
   یه نکته ی ظریف بگم: یه پتنتی اپل سال 2005 ثبت کرده در خصوص اسکرول کردن صفحات تاچ. این پتنت حیاتی ترین پتنت دنیای تکنولوژیه. این پتنت شرح میده که درصورت اسکرول مورب توسط کاربر، گوشی اونو بصورت اسکرول مستقیم فرض کنه و در صفحه به طرفین جابجا نشه، بلکه فقط به سمتی جابجا بشه که مقصود ذهنی کاربر بوده. همه ی کمپانی ها دارن بخاطر این پتنت (همه که میگم یعنی همه ی همه، حتا نوکیا، حتا جولا، حتا مایکروسافت در سرفیس پرو و گوشی هاش) پول پرداخت می کنن. یعنی مایکروسافت به ازاری هر گوشی 3 دلار اگر اشتباه نکنم داره به اپل پول میده. بخاطر همین پتنت نازنین! حالا بفرمایید اسم اینو چی بذاریم؟؟؟

    یک منتقد
    پاسخ دهید جمعه 21 شهریور 1394

    اسمشو بذار طرفداری متعصبانه از اپل و دونستن اون به عنوان برترین و بهترین و بزرگترین و بی رقیب ترین و کلا هرچی ترینه در کمپانی ها !!!

     Sss
     پاسخ دهید جمعه 21 شهریور 1394

     اينجا فقط متعصبان ويندوز است.
     اي متعصب،الان سال هاي اوج اپل است،استفاده از اپل ببر، بعدا گفتن اپل چيه چه سياستي داشت، مثل … هيچ نداني، پير كه شدي هيچ اطلاعاتي از اپل نداري.
     يك سال اپل دستت بگير، نه اين كه منتقد باشي، همين منتقد نباش به دستت مياد. حالا اون موقع بگو من يكسال از اپل استفاده كردم ولي خوشم نيامد رفتم سمت ويندوز.

     خزفونی سابق
     پاسخ دهید جمعه 21 شهریور 1394

     عه عه عه دمت گرم بابا Sss
     از کجا فهمیدی که یه سال اپل (ایفون ۵ اس) داشتم خوشم نیومد انداختمش تو سطل زباله رفتم سمت ویندوز و آندروید ؟
     امیر حافظی اگه نمیدونی بدون الان ۷۰ درصد سازندگان اسمارت فون آندرویدی دارن به مایکروسافت حق پتنت میدن بابت استفاده از پتنت های مایکروسافت. از جمله سامسونگ که با هر عدد فروش گوشی ۱۵ دلار و اچ تی سی ۵ دلار داره میده. واسه من اینقد پتنت های اپلو به رخ نکش متعصب اپلی که هرجا اسم اپل بیاد فورا برا دفاع از حق و حقوقش اونجا ظاهر میشی خخخخخ
     نکنه وکیل اپلی و ما خبر نداشتیم ؟ هههههه
     محصولات مایکروسافت فاقد هارمونی و زیبای بصریه خخخخخخخ

    javad
    پاسخ دهید جمعه 21 شهریور 1394

    نمیخوام بیخودی بشما گیر بدم ولی apple بدترین کمپانی در خصوص انحصار طلبیه
    تو زومیت هم گفتم اینجا هم میگم چرا گوشه گرد باید حق انحصاری واسه اپل و آیفون ایجاد کنه؟! در صورتیکه علی رقم پیشینه ای که از استیو جابز و سیاست های کمپانی اپل در اختیار هست اصولا استفاده از برخی دیوایس ها توسط اپل نباید نشون دهنده کپی ایده های دیگر شرکت ها باشه(احتمالا میدونی استیو از قلم متنفر بود حتی در زمانی که آیپد تولید شده بود و اصلا از گوشی بزرگ هم خوشش نمیومد!)
    در خصوص پتنت هم جوک نگو برو واسه بیسواد ها این نطق ها رو بکن الان همه کمپانی ها به نحوی دارن از پتنت های هم استفاده میکنن چه با پول چه با قرارداد (خیلی از پتنت های ارتباطی نوکیا هم در کلی شرکت از اپل گرفته تا سامسونگ داره استفاده میشه)
    در خصوص تبلت هم با توجه به ویژگی های که سخت افزار آیپد پرو داره خیالت راحت جلو سرفیس یه دستگاه بلااستفاده خواهد بود (تازه هم قیمت و در مواردی گرون تر از سرفیس) و خود سیستم عامل رو هم در نظر بگیر اگر شما کاربری هستی که با ویندوز یا بدون ویندوز کارهات انجام میشه خوب انتخاب های بیشتری باید داشته باشی چون آندروید هم میتونه جوابگوی شما باشه ولی اگر سرفیس رو بخاطر ویندوز پرو خریدی استفاده آیپد با سیستم عامل مک اپل باید خیلی محدودیت هاش رو هم تحمل کنی حالا کاری به وجه سخت افزاری مشخصش ندارم

    sadegh
    پاسخ دهید جمعه 21 شهریور 1394

    همونطور که اپل با تویجه به حرف شما تبلت رو دوباره معنی کرد، مایکروسافت هم دیوایس هایبرید رو دوباره معنی کرد… شرکتی بیشتر دوست داره در حوضه‌ی دیوایس یک الگو باشه تا تولید کننده ی بزرگ… سرفس هم یک الگو برای شرکای مایکروسافت بود که البته برای اپل هم تبدیل به الگو شد… دیوایسی که هم تبلت هست هم الترابوک و بدرد بسیاری از کارها و فعالیت ها میخود… اپل تبلت رو به عنوان وسیله ای برای سرگرمی تولید کرد اما مایکروسافت ارزش تبلت رو بیشتر از سرگرمی میدونه و اپل هم با معرفی آیپد پرو همین روند رو پیش گرفت…
    من قبل از سرفس تبلتی رو به یاد ندارم که کاورش کیبردش هم باشه و درضمن یک قلم حرفه ای هم کنارش باشه… (سرفس به عنوان یک الگو)
    نمی دونم موارد استفادت از قلم چیه ولی هرموقع فوتوشاپ، ایلستریتور و … به طور کامل برای آیپد پرو اومدن شاید منم به خریدنش فکر کنم
    این که دوس داری توی چند اکوسیستم باشی سلیقه ای هست… ولی فکر کنم قالب مردم دوست دارن از یک اکوسیستم بهره ببرند و واضحه که بزرگترینشون هم اکوسیستم مایکروسافته.
    گوشی هوآوی رو یه نگاهی بندازی فناوری فورس تاچ یا 3دی تاچ رو داره!
    (اریکسون کجاش در حال سقوطه!؟)
    اگه یه سرچی بکنی بیشتر با لایسنس پتنت ها و امثالهم آشنا میشی و درآمد شرکت ها مختلف رو از این راه میبنی

     sadegh
     پاسخ دهید جمعه 21 شهریور 1394

     *
     تویجه > توجه
     حوضه > حوزه
     میبنی > میبینی
     !

    faceless void
    پاسخ دهید جمعه 21 شهریور 1394

    خوش به حالت

    علی گلشن
    پاسخ دهید جمعه 21 شهریور 1394

    ممنون از نظرت امیر جان، با وجود احترامی که برای شما قائلم، اما اگر مطلب رو با دقت وارسی کنید می بینید که مطالبی که شما اینجا بیان کردید، تفسیر صحبت های من هست که الزاما درست نیست و ممکنه برداشت شما با چیزی که بنده عرض کردم فاصله داشته باشه. بنده در مطلب عرض کردم که اپل خیلی خوب بلد هست که برخی فناوری هایی که قبلا معرفی شدن (و حتی ناموفق بودن) بهبود بده و اون ها رو به بهترین شکل و در بهترین زمان ارائه بده. در ضمن بنده هیچ وقت اسمی از تقلب نیاوردم. شما مسائل بسیاری رو با هم قاطی کردید که پاسخ به همه ی اون ها یک طومار میشه و البته به عقیده ی بنده به جایی هم نخواهد رسید. در خصوص قلم فقط همین رو خدمت شما عرض کنم که در تبلت ها، هیچ تبلتی، حتی ایسوس نتونسته بوده اون قلمی که مایکروسافت سفارش داده بوده رو بر روی تبلت خودشون قرار بدن، چون کاملا مانند یک قلم واقعی عمل میکرده، اما دیگر قلم ها، فقط قلمی بودند که جای انگشت رو می گرفتند. در خصوص بقیه ی مسائلی که مطرح کردید فکر می کنم خیلی از قاعده دور شدید، چون بنده صحبتی از پتنت و بقیه ی موارد نکردم و دلایل خودم رو در هر قسمت نیز ذکر کردم. اگر به دلایل اعتراض دارید، بفرمایید تا در خصوص اون ها توضیح بدم.

     امیر حافظی
     پاسخ دهید جمعه 21 شهریور 1394

     ممنون علی جان بابت پاسخی که برای نظر من نوشتی.
     .
     در مورد پتنت، اشاره ی من به موضوع تاچ سه بعدی بود (که در متن بهش اشاره کرده بودی) و اینکه اگر بخوایم هرکسی رو که از یک پتنت استفاده می کنه متقلب (برداشت من از نوشته ات) بدونیم، باید همه متقلب باشن. برای همین مثال پتنت اپل رو آوردم.
     در خصوص قلم سرفیس، به عنوان کسی که سرفیس داره عرض میکنم، قلمش چیزی که به نظر میرسه نیست. یعنی شما موقع کار با قلم تاخیر تاثیر کاری رو که می کنید روی صفحه می بینید و حس میکنید. پیش از این هم نوشته بودم که اگر اون چیزی که اپل در تبلیغات نشون داد و اون تاخیر غیرقابل حس صحت داشته باشه، واقعا می خرمش.

    امیر ناظریه
    پاسخ دهید جمعه 21 شهریور 1394

    شما لطف کن به آمار بیشترین پتنت های ثبت شده توسط شرکت ها نگاهی بنداز

Muhammad
پاسخ دهید جمعه 21 شهریور 1394

سلام دوستان میشه کمک کنید؟؟
برنامه میخام که از محیط دکستاپ موبایلم که داره آهنگ پخش میکنه یا تو مدیا پلیر به صورت ویدیو ظبط کنم بذارم تو اینستا
کسی برنامه رو سراغ داره معرفی کنه ؟؟

حسین
پاسخ دهید جمعه 21 شهریور 1394

“چشم انداز پیش روی استیو جابز، یک دورنمای آینده نگرانه، به همراه کمی موارد علمی تخیلی بود. او می گفت: “زندگی می توانست به این شکل باشد.” اما بیل گیتس توانایی بیش تری در اجرایی کردن و ساختن چیز هایی که در حال حاضر به آن ها نیاز داشتیم، داشت. او توانایی بیش تری در ساخت یک شرکت و برطرف کردن نیاز های مردم و کسب سود داشت”

خرابتم بیل گیتس…

MRG
پاسخ دهید جمعه 21 شهریور 1394

کلا این دوتا شرکت رقیب هم هستن.اپل تبلت درست کرد مایکی بهتر از اون رو درست کرد.اپل سیستم عامل درست کرد مایکی سیستم عامل رو قوی تر از اپل کرد،البته یکی از دلیلای بهتری ویندوز انحصاری نبودنش هست.اپل گوشی زد،حالا.مایکی هم میخاد گوشی بزنه وشاید بهتر از ایفون باشه.اپل ای او اس درست کرد مایکی ویندوز موبایل که فقط به دلیل وجود یونیورسال اپ خیلی بهتر از ای او اس هست شاید از جنبه های دیگه کم باشه ولی یونیورسال اپ خیلی خوبه.
کلا این دوتا شرکت رقیب هم هستن.اینکه دوستان میگن مایکی سرفیس رو با مک مقایسه میکنه،به نظرتون بیاد با لپتاپ ایسوس مقایسه کنه یا دل یا تبلت های ویندوزی دیگه،یعنی به ضرر شرکای تجاریش کار کنه؟نیاد با مک و ایپد مقایسه میکنه که شاید یکه نظرش عوض شد و از محصولات مایکروسافت استقاده کنه.

محسن
پاسخ دهید جمعه 21 شهریور 1394

فوق العاده و بسیار عالی بود
سپاس

امیرمحمد
پاسخ دهید جمعه 21 شهریور 1394

مایکروسافت؟؟مایکروسافت هنوز نتونسته یه نوتیفیکیشن شیشه ای بده!همه ی کاشیا رو شفاف کرد جز نوتیفیکیشنشو!!!بدترین قسمتش میشه قسمت کنترلر موزیک پلیرش!باگ های فراوونی که مرورگرش داره تو باز کردنه تب ها!بری رو سایت پارس آنلاین واسه تمدید اشتراکت متوجه میشی!الآن کدوم سیستم عاملو سراغ داری که وولومشو بزنی کنترلر موزیک پیلیرش با این شکلش بیاد؟خب اینم یاد بگیره!از اونا الهام بگیره و توسعش بده تا پیشرفت کنه

  amir16682
  پاسخ دهید جمعه 21 شهریور 1394

  خوب اگه انقد از باگ تاراحتی چرا اینسایدر شدی؟ته خداییش
  اینسایدر شدی که این باگ هارو گزارش بدی دیگه،بزار تپنسخه نهایی بیاد بعدا قر بزن

  amir16682
  پاسخ دهید جمعه 21 شهریور 1394

  البته اگه منظورتون وینفون۸.۱ هست من از شما معذرت میخوام تظر شما کاملا محترما

  ali
  پاسخ دهید جمعه 21 شهریور 1394

  دادا اینا رو فیدبک بده فیدبک عوض اینکه غربزنین فیدبک بدین

  Miladv
  پاسخ دهید جمعه 21 شهریور 1394

  دادا اینا همه فیدبک شدن.
  شما هم هی تکرار نکن.
  فقط منتظریم مایکرو اون فیدبک ها رو بخونه.

ممد
پاسخ دهید جمعه 21 شهریور 1394

یعنی اگه تو این پست دعوا نشه من اسممو عوض میکنم!

zibeder
پاسخ دهید جمعه 21 شهریور 1394

بیلد جدید الان اومددددددد

  wp8.1 usre
  پاسخ دهید جمعه 21 شهریور 1394

  از کجا فهمیدی؟

  لومیا 620 ( از این اسمم استفاده کن :D )
  پاسخ دهید شنبه 22 شهریور 1394

  خوش خبر باشی قدم نو رسیده مبارک 😀
  راستی این اسمم کپی کن ولی هر وقت فهمیدی معنی زیبدر چیه یا تلفظشو یاد گرفتی بیا بپر جلوم باشه؟؟؟ ( ببخشید دوستای وینفونی عزیزم )

وحید
پاسخ دهید جمعه 21 شهریور 1394

خیلی مطلب جالبی بود دست نویسنده ها درد نکنه

farzad
پاسخ دهید جمعه 21 شهریور 1394

ا سلام و خسته نباشید اقای گلشن ببخشید اینجا سوال میکنم داداشم میخواست لومیا۸۳۰ بگیره ولی یه سوالی داریم داداشم زیاد فیلم دانلود میکنه میخواستم بدونم که هات اسپات شیلد همه ی سایت های فیلم رو باز میکنه چون به این دلیل که توی دسکتاپ و اندروید اذیت میکنه و باید دورش بزنی تا باز کنه میخواستم بدونم. که توی ویندوزفون راحت باز میکنه یا مثل اندروید باید دورش زد
با تشکر

  Miladv
  پاسخ دهید جمعه 21 شهریور 1394

  دوست عزیز ویندوزفون دانلود منیجر کم داره و اکثرا هم مشکل دارن. لطفا سمت ویندوزفون نیا.
  یدونه اندروید بگیر و از امکاناتش استفاده کن. شیلتر شکن هم خیلی کمه.

  amir
  پاسخ دهید جمعه 21 شهریور 1394

  دوست عزیز لومیا 830 یا 640XL به غیر از دوربین در جلو و عقب و اندازه صفحه خیلی شبیه به هم هستن و از لحاظ سخت افزار یکی هستن، اما با این حال 830 از کیفیت ساخت بهتری برخورداره نصبت به 640XL ، گوشی 830 از فوکوس بهتری برخورداره در عکاسی و ضبط صدا را به صورت اسنریو میگیره، نکته دیگه اگر سلفی گیر هستی و با ابعاد یک فبلت مشکل نداری گرینه بهتر 640XL هست در غیر این صورت باید بگم 830 گزینه بهتره، اما نکته دیگر خوش دست بودن و ظاهر بیسار زیبای 830 هست. در مورد بحث فیلم باید بگم هات اسپات شیلد چندان برات مفید واقع نمیشه بهتره بری تو سایت گذر انلاین و از اون طریق به مراتب بهتر میتونی فیلم بگیری … این سایت نحوه گذر از این مشکلات رو میگه، کلا قند شکن میفروشه،

محمدرضا
پاسخ دهید جمعه 21 شهریور 1394

فرزاد نت خوب داشته باشی با یدونه یوسی بروسر راحت فیلم دانلود کن،هات اسپات حرف نداره.وای گوشی با برند nokia نگیر،از این به بعد برند ماکروسافت روی گوشی ها هست.یا 640 XL بگیر یا صبر کن گوشی های جدید بیان.

  farzad
  پاسخ دهید جمعه 21 شهریور 1394

  نظر شما درسته ولی خود این سایت خبر داده که توی هند دوباره میخواد با برند نوکیا تولید کنه بعد نوکیا کجا مایکروسافت کجا

Amir435
پاسخ دهید جمعه 21 شهریور 1394

هر چی باشه مایکروسافت سره از اپل
آینده نگره مایکروسافت

فرزاد
پاسخ دهید جمعه 21 شهریور 1394

سلام دوسال قبل تو سایت وینفون سنتر.کام یک پیش بینی کردم بعضیا خندیدن ولی بازم تکرارش میکنم اینجا :
سال ۲۰۱۳ : سال نونهالی وینفون
سال ۲۰۱۴ : سال تکامل وینفون
سال ۲۰۱۵ : سال شکوفایی وینفون
سال ۲۰۱۶ : سال رقابت نفس گیر با رقبا

مثل اینکه تا اخر ۲۰۱۵ دیگه به شکوفایی میرسه

  Sina
  پاسخ دهید جمعه 21 شهریور 1394

  با احترام به نظر من باید تجدید نظر بفرمایید :
  سال ۲۰۱۵ : سال تکامل ویندوز فون
  سال ۲۰۱۶ : سال شکوفایی ویندوز فون
  سال ۲۰۱۷ : سال رقابت نفس گیر با رقبا

  مثل اینکه تا اخر ۲۰۱۵ یا نهایتا سه ماهه اول ۲۰۱۶ دیگه به تکامل میرسه

  Miladv
  پاسخ دهید جمعه 21 شهریور 1394

  یعنی ویندوزفون سال قبل تکامل یافته تموم شده؟
  اینم نظر بنده هست:
  سال 2620 سال تکامل ویندوزفون
  سال 3560 سال رقابت ویندوزفون

milad
پاسخ دهید جمعه 21 شهریور 1394

سلام
.
اول این که علی جان عکس پروفایلت تو حلقم 🙂
.
این دوتا شرکت امریکایی میدونن که چه جوری باید به هم کمک کنن . در اینده هر دوشون بازار رو با هم دست میگیرن و ضعف های همو میپوشونن . نگران نباشین 🙂

Emad
پاسخ دهید جمعه 21 شهریور 1394

درسته که اینجا مربوط به مایکروسافت و ویندوز فون میشه و من هر دو شرکت اپل و مایکروسافت دوست دارم ولی در هر صورت اپل کمپانی پولدار تر و سریه و از نطر موبایل تبلت و لپتاپ قابل مقایشه با مایکروسافت نیست اپل کمپانی موفقیه با حرف های بی مدرک و چرت بعضی ها هم اپل پایین نمیاد و آیفون بهترین موبایل و مک بوک بهترین لپتاپ ها را داره
با حرف های یک طرفه ی شما هم چیزی از ارزش و مقام و طرفدار های مایکروسافت کم نمیشه

  Emad
  پاسخ دهید جمعه 21 شهریور 1394

  و هیچ چیز هم از اپل کم نمیشه

دایا
پاسخ دهید جمعه 21 شهریور 1394

من یه پیش بینی ای دارم بعد 950 و 940 مایکرو دیگه لومیای پرچم دار بیرون نمیده و به جاش سرفیس فون رو میده که مثل آیفون هر سال یا هردوسال میاد

مجتبی داودی
پاسخ دهید شنبه 22 شهریور 1394

1111

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,