emoji

خوشمان بیاید یا نیاید، emoji ها جزوی از ارتباطات روزمره مردم شده اند، شکلک هایی که احساسات افراد را به راحت ترین شکل ممکن به مخاطب می رسانند و به پرنفوذترین راه های ارتباطی در تمام پلتفرم ها تبدیل شده اند. اکنون اعضای Unicode در حال طراحی مجموعه مخصوص المپیک هستند.

اموجی ها هرروز بیشتر و بیشتر می شوند و در جدیدترین اتفاقات پیرامون آن، قرار است به دلیل نزدیکی به المپیک ریو، برای این رویداد ورزشی نیز emoji هایی طراحی شود. Unicode ، سازمان ناظر بر این emoji ها و انتخاب آن ها برای سیستم عامل هاست که درباره مجموعه جدید اختلاف نظر به وجود آمده است.  اپل که یکی از اعضای Unicode می باشد، نسبت به طراحی تفنگ در این مجموعه، واکنش نشان داده است و عنوان کرده است که این شکلک را به پلتفرم خود اضافه نمی کند. دیگر اعضا مثل مایکروسافت و گوگل نیز اعلام کرده اند که هیچ مخالفتی نسبت به پیشنهاد اپل ندارند و بدین گونه همراه اپل شدند. این مخالفت ها به تیراندازی های عمومی در چند ماه اخیر بر می گردد.

در همین راستا،تعدادی emoji با فضای المپیک ریو به پلتفرم ها اضافه خواهد شد، این شکلک ها شامل دستکش بوکس، مدال ها، طبل خواهد بود که تاییدیه را دریافت کرده و به لیست اضافه شده اند و قرار است چند بانوی ورزشکار با رنگ پوست های مختلف نیز به این مجموعه اضافه شود. و با توجه به مخالف مایکروسافت، اپل و گوگل نباید منتظر emoji تفنگ بازی های المپیک باشیم. حال بایستی منتظر بسته شکلک های المپیک باشیم تا در بازی ها از آن استفاده کنیم.

منبع :

ENGADGET

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Kazem.M
پاسخ دهید شنبه 28 خرداد 1395

بالاخره نفهمیدیم مایکروسافت و گوگل مخالفت دارن یا ندارن؟؟ متن رو اصلاح کنید!

محمد
پاسخ دهید شنبه 28 خرداد 1395

اینوچه وضعیه آخهههههههه؟؟؟؟؟؟؟؟مشکل ما اموجیه؟؟؟؟به جا این چیزا مشکل مارو حل کنید

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,