در حال حاضر نشانه‌هایی وجود دارد که شرکت Apple نگاهی جدی به بازار بازی‌های ویدیویی دارد. به نظر می‌رسد که iPhone Touch ممکن است به عنوان یک دستگاه گیمینگ قابل حمل به زودی به بازار عرضه شود و از طرف دیگر نیز شنیده‌ها حاکی از این است که Apple ممکن است در حال سرمایه گذاری در سرویس گیمینگ ابری خاص خودش باشد تا آن را راه اندازی کند و به اجرا برساند. تا این جا که همه چیز مرتب و خوب به نظر می‌رسد. در ادامه با ارایه جزئیات بیشتر در خدمت شما خواهم بود.

با این وجود به نظر می‌رسد که ورود شرکت Apple به بازار صنعت بازی‌های ویدیویی جدی‌تر از هر وقت دیگری مطرح شده است. یکی از تحلیلگران فعال در این حوزه نیز که در مجموعه J.P. Morgan در حال کار کردن است، پیشنهاد تازه‌ای مطرح کرده که به نظر کمی ظالمانه می‌رسد.

Samik Chatterjee، تحلیلگر موسسه J.P. Morgan در مصاحبه‌ای که در برنامه Monday انجام داد، در پاسخ به سوالی که از وی درمورد کاهش فروش iPhone در سه ماهه گذشته شده بود، اظهار کرد که شرکت Apple باید شروع به سرمایه گذاری در سرویس‌های اختصاصی و محتویات مربوط به آن کند تا بتواند در سخت افزارهای پیش روی خود از آن‌ها بهره بگیرد و آن‌ها را مورد استفاده قرار دهد. همچنین سرویس‌های دیگری که برای به خدمت گرفتن توسط شرکت Apple مطرح شده بودند، شامل Netflix و همینطور Sonos نیز می‌شدند اما در زمینه بازار صنعت بازی‌های ویدیویی، طبق اظهار CNBC، به خدمت گرفتن شرکت Activition Blizzard بیش از سایر گزینه‌های موجود پیشنهاد و توصیه شده است.

در حالی که شرکت Activition Blizzard چیزهای زیادی از جمله King، سازندگان بازی Candy Crush و بسیاری از چیزهای دیگر را در اختیار دارند و علاه بر آن عنوان بسیار محبوب و معروف موبایلی زیاد دیگری را نیز در اختیار دارند، هنوز مطمئن نیستم که پرداخت چنین هزینه سنگین و زیادی برای به خدمت گرفتن بزرگ‌ترین شرکت ناشر ترد پارتی فعال در دنیا در بازار صنعت بازی‌های ویدیویی کار عقلانی و درستی خواهد بود یا خیر. به هر حال برای مشخص شدن موضوع و باز شدن افق‌های پیش رو، باید بیشتر منتظر بمانیم و صبر کنیم ببینیم این موضوعات در نهایت به کجا ختم خواهد شد و آیا شرکت Apple اصلا به چنین حدی که به نظر می‌رسد به انجام این کارها به طور جدی فکر می‌کند یا خیر. برای روشن شدن این موضوع، احتمالا باید تا زمان برگزاری رویدادها و نمایشگاه‌های پیش رو صبر کنیم.

منبع :

GAMINGBOLT

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,