_مایکروسافت پنل جدید

اپل طرف مایکروسافت را در اختلاف این شرکت با دولت ایالات متحده آمریکا گرفت مایکروسافت درحال مبارزه با قانون ارائه اطلاعات مشتریانش به دولت ایالات متحده است

اپل یکی از بزرگترین شرکت‌هایی است که در جریان اختلاف مایکروسافت و دولت ایالات متحده در مورد حکم جست و جوی جهانی اطلاعات کاربران این کشور طرف مایکروسافت را گرفت. در ادامه با وینفون همراه باشید.

مایکروسافت درحال مبارزه با این قانون دولت ایالات متحده است که شرکت‌‌ها را مجبور می‌کند تا دسترسی به اطلاعات مشتریان خارجی آن ها که در دیتاسنترهای کشور‌های دیگر جمع آوری می‌شود را فراهم کند.

از غول نرم افزاری ردموند درخواست شده بود که داده های برخی کاربران که در سرورهای ایرلند بود را به دولت آمریکا ارائه کند اما مایکروسافت در جواب گفته بود که این نقض قوانین حریم شخصی در ایرلند است و اطلاعات کاربران در سرور‌های هر کشوری که باشد، قابل ارائه به هیچ دولت و فردی نیست.

فروشنده‌ها نیز طرفدار مایکروسافت هستند

ریاست مایکروسافت و همچنین مسئول دفتر حقوقی شرکت آقای برد اسمیت فاش کرد که 23 مورد سند امضاء شده، توسط 289 شرکت از 37 کشور دارد که در آن عبارت «حفظ حریم خصوصی» آمده است و دولت مجبور است که از آن ها حمایت کند.

برد اسمیت افزود:

اعضاء کنگره نیز همانند اعضاء اتحادیه اروپا و همچنین اعضاء اتاق بازرگانی ایالات متحده، گروه‌های بازرگانی کوچک و شرکت های بزرگ نیز طرفدار رعایت حقوق مصرف کنندگان و رعایت حریم خصوصی آن‌ها هستند.

اسمیت تاکید کرد که تصویب قانون جست و جوی جهانی اطلاعات این امکان را برای تمامی دولت ها در تمامی نقاط دنیا فراهم می‌کند که به اطلاعات شهروندان دسترسی داشته باشند، همانند شهروندان ایالات متحده که در آن زمان دیگر حریم خصوصی نخواهند داشت.

او بار دیگر بیان داشت که:

اگر دولت ایالات متحده قدرت جست و جو و بدست آوردن ارتباطات و اطلاعات خصوصی شهروندان خارجی را که در کشور های دیگر هستند داشته باشد ممکن است دیگر دولت ها نیز دست به همچین کاری بزنند. اگر ما قوانین دیگر کشورها را رعایت نکنیم آن ها نیز به قوانین ما پایبند نخواهند بود.

دادگاه عالی در خصوص پرونده مایکروسافت یک ماه دیگر تصمیم نهایی را خواهد گرفت. سازمان هایی که در ماجرای این اختلاف قانونی طرف مایکروسافت را گرفته اند عبارت‌اند از: سی ان‌ ان، فاکس نیوز، دراپ باکس، سیسکو، خرده فروش ها، اچ پی، وریزن و آی بی ام.

منبع :

SOFTPEDIA

67 پست
محمد جواد نجفی
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,