tech company logo

اخبار پیرامون انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مدت هاست که شروع شده و هرچه به انتخابات نزدیک تر می شویم، این اخبار بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. در این بین، شرکت های بزرگ و سرمایه دار هرکدام به گونه ای از کاندید یا حزب مورد اعتماد خود حمایت مالی می کنند که در این میان چالش جدیدی در زمینه حمایت از دونالد ترامپ، نامزد پرحاشیه جمهوری خواهان ایجاد شده است تا غول های تکنولوژی در این میدان نیز از هم فاصله بگیرند.

در ماه های گذشته، دونالد ترامپ علیه اپل موضع گیری های مختلفی داشته که از مهترین آن ها درخواست تحریم کمپانی اپل توسط مردم یا اجبار اپل به تولید محصولات در خاک آمریکاست. حال تیم کوک و شرکت اپل واکنشی شدید به فعالیت ها و اظهارات دونالد ترامپ نشان داده اند و تصمیم بر عدم حمایت مالی از کنگره سراسری حزب جمهوری خواه  گرفته اند. دلیل اصلی این امر به سیاست های دونالد ترامپ بر می گردد. مشکل اصلی اپل با سیاست های ترامپ در مورد مهاجرین، اقلیت ها و زنان است؛ اگرچه اپل پیش از این روابط بسیار خوبی با حزب جمهوری خواه داشته، اما دونالد ترامپ از نظر این شرکت یک کاندیدای افراطی است که رفتار او به مزاج اپل و بخصوص تیم کوک خوش نمی آید. البته شرکت اچ پی هم در کنار اپل، قرار دارد که هیچ حمایتی از کنگره امسال انجام نخواهد داد.

این اقدام اپل در حالی صورت می گیرد که با سیاست‌ های سه شرکت دیگر مایکروسافت، گوگل و فیس‌بوک در تضاد قرار دارد و هر سه شرکت از کنگره حزب جمهوری‌خواه با دادن fund یا ارائه تکنولوژی حمایت خواهند کرد.  اعلام حمایت گوگل از این کنگره باعث شد بسیاری به این شرکت اعتراض کنند و  مقابل دفتر گوگل در Mountainview تجمع کردند.

حال باید دید که رقابت غول های تکنولوژی در عرصه سیاست به کجا خواهد انجامید.

منبع :

RECODE

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
ایمان
پاسخ دهید یکشنبه 29 خرداد 1395

واقعه متاسفم که شرکت هایی از جمهوری خواه مخصوصا دونال ترامپ که یک خوک صفت به تمام معناست حمایت میکنن. کسی که دین رو مسخره میکنه، مسلمانان جهان و امریکا را عقب مانده حساب میکنه و از همه مهم تر میخواد تمام مسلمانان امریکا رو اخراج کنه و مهاجر مسلمان رو به امریکا راه نده.
هرچی از خوک صفای این فرد بگم کم گفتم.

  hamed gh
  پاسخ دهید یکشنبه 29 خرداد 1395

  مشکل اونا با حرفاش نیست مشکل اپل با گیر هایبه که بهش داده… این شرکتا هرجا سود بکنن همون کارو می کنن هرجا ضرر نمی کنن.. مایکروسافت بهتره حمایت علنی نکنه …
  مرگ بر آمریکا… ‎:)‎

  مرتضی
  پاسخ دهید یکشنبه 29 خرداد 1395

  متاسفانه این مقاله نیاز به پس زمینه داشته که نویسنده محترم بدون پس زمینه و اطلاع کافی آنرا ترجمه و قرار داده است
  مایکروسافت و شرکت های بزرگ به هر دو حذب آمریکا کمک می کنند نه فقط جمهوری خواه
  حتی قبلا کمک مالی هم می کردند ولی مایکروسافت کمک مالی را هم به حذب جمهوری خواه قطع کرده و اونها فقط می تونن از محصولات مایکروسافت استفاده کنند.
  مقاله ای که ترجمه شده به عنوان جهت گیری مایکروسافت نیست!
  متن مقاله زیر گویای این مطلب است که نویسنده محترم می توانند مطالعه و با دید باز ترجمه کنند:
  http://blogs.microsoft.com/on-the-issues/2016/04/29/microsofts-support-2016-republican-democratic-national-conventions/#sm.0000a5osr9gw8f8dxpr139l55yzpx

   مرتضی
   پاسخ دهید یکشنبه 29 خرداد 1395

   متاسفانه حتی تیتر هم که زدید با منبع اصلی متفاوت است.
   در مقاله اصلی اصلا در تیتر اسمی از مایکروسافت نیاورده است. و شما زدید مایکروسافت حامی!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   منبع اصلی برای این خبر بلاگ خود مایکروسافت هست. که می تونستید با یکم تحقیق اونرو ترجمه کنید و خون کاربران سایت رو به جوش نیاورید 🙂

erfan.226
پاسخ دهید یکشنبه 29 خرداد 1395

واقعا سر این مورد از مایکروسافت ناامید شدم…حالا خود مایکروسافت از شرکتایی که اطلاعات کاربر رو دست دولت نمیده و همش جدل داره! این ترامپ که از الان معلومه حریم خصوصی گاربر اینا سرش نمیشه!

  SiNa
  پاسخ دهید یکشنبه 29 خرداد 1395

  “حالا خود مایکروسافت از شرکتایی که اطلاعات کاربر رو دست دولت نمیده و همش جدل داره!”
  این حرفتو دققیقا از کوجات درآوردی دوست عزیز؟؟؟؟!؟!؟؟!!؟!؟!
  بیل گیتس و مایکروسافت سگ به تمام معنای دولت آمریکاست و اطلاعات نه تنها کاربرای مایکروسافت بلکه هرکی و داره رو میده به دولت، اپل رو بگی یه چیزی!

   erfan.226
   پاسخ دهید یکشنبه 29 خرداد 1395

   اولا بیل گیتس مدت خیلی زیادی هست که از مایکروسافت فاصله گرفته و یه نظارتی میشه گفت داره
   دوما شما این حرف رو از کجا آوردی؟؟
   شما اگر خبرهای دادگاهی های مایکروسافت و درگیری هاش با دولت رو خونده بودی این حرف رو نمیزدی. علاوه بر اون سر قضیه باز کردن آیفون و ماجرا تیراندازی، مایکروسافت از اپل حمایت کرد.

    سعید
    پاسخ دهید یکشنبه 29 خرداد 1395

    ساده نباش دوست من اینا همه عوام فریبیه . اپل و گوگل و ماکروسافت و همه ی غول های دیگه تکنولوژی یه سیاست کلی رو دنبال میکنند . مطمئن باش اگر این کارو نکنن هیچوقت نمیتونن تو جهان یه شرکت مطرح بشن . هرچند این یه گوشه کوچیک ماجراست . واقعا در تعجبم از دوستانی که میگن ما از ماکروسافت انتظار نداشتیم و فلان . چه چیز مثبتی از این شرکتا و آدما دیدی که فکر میکنید یه ذره ، فقط یه ذره به فکر شما هستن ؟

     مرتضی
     پاسخ دهید یکشنبه 29 خرداد 1395

     یه تیتر اشتباه، و توهم توطئه دوستان!

ashoob
پاسخ دهید یکشنبه 29 خرداد 1395

کاری به ترامپ ندارم. یکم کلی گویی کنیم. ماکروسافت عقاید ضد جنگ داره، ضد نژاد پرستی، و ضد دین نداری یک کشور یا همون اقلیت و اکثریت شدن یک کشور. آمریکا کشور بسیار آزادی هسته. اینکه آزادی تا این اندازه خوبه یا بد کاری ندارم. ولی جمهوری خواهان همشون جنگ رو میطلبن. که فکر نکنم ماکروسافت حمایت ۱۰۰٪ بکنه. گوشی هم که به کاندیدای حزب دمکرات خانم کاترین اشتن دادن از سوی ماکروسافت بود و یک گوشی ویندوزی که خبرشو اینجا دیدیم. و اینکه ماکروسافت تا الان با دولت آمریکا مشکلی بر سر ندادن اطلاعات کاربران به دست دولت داشته میشه گفت به خاطر این بوده که یک رایس جمهور دمکرات سر کار بوده. شاید بعد از انتخابات این حریم خصوصی رو به دولت بده. در هر صورت هر کشوری چند سازمان دارن که از حزب خاصی حمایت میکنن و این رو میشه درک کرد ولی اینکه گیتس موسس ماکروسافت عقایدی حتا نزدیک به جمهوری خواهان نداره و شرکتش از جمهوری خواهان حمایت رو نمیشه درک کرد. ولی انتخابات کاملا ۵۰/۵۰ هسته و هیچ چیزی معلوم نیست تا الان. ولی متاسفانه انباری رو میبینیم که میگن جمهوری خواهان برتری نسبی دارن. که البته برای دور قبل هم همین اتفاق افتاد اما دیدیم که باز اوباما رای آورد و اگر ایندفعه اوباما حمایت صد درصدی از خانم اشتن بکنه احمتمال رای اوردن حزب دمکرات هست که برای کشور ما هم تاثیر مثبت خواهد داشت.

نکته ای اخر: دوستان کسی حق نداره به کسی توهین کنه. اگر کسی همچین کاری رو بکنه و ما هم تکرارش کنم هیچ فرقی با اون نداریم. و همون صفاتی که به خاطر توهین کردن به اون دادیم لایق خودمونم هست. قضاوت فقط مخصوص خدای ماست.

  sn
  پاسخ دهید یکشنبه 29 خرداد 1395

  منم تصور میکردم دموکرات ها برای کشور ما بهتره اما اینطور نیست ، اگر به سابقه اونها نگاه کنی بهتر متوجه میشی
  دموکرات ها ظاهر فریبنده دارن ، حرف های قشنگ میزنن اما کاملن برعکس عمل می کنند
  مثلن کشور ما از کارتر چه خیری دید ؟!

farhad delavar
پاسخ دهید یکشنبه 29 خرداد 1395

واقعا از بیل گیتس و نادلا و کلآ از ماکروسافت انتظار نداشتم.
این تلمپت اگه ریس جمهور آمریکا بشه اولین کاری که میکنه به ایران حمله میکنه…یارو اصلا زد دین اسلامه..فکر میکنه همه ی مسلمونای ایران دشمنشن…
این …گ صفت نبایدبه عنوان ریس جمهور دربیاد…
تیم وینفون به ماکروسافت ایمیل بزنید تا از این خوک کثیف حمایت نکنند..لطفا…
اگه میشد اوباما دوباره ریس جمهور بشه چی میشد…حیف حیف حیف

sn
پاسخ دهید یکشنبه 29 خرداد 1395

البته نمی دونم چرا جمهوری خواهان این اواخر به پوپولیسم و عوام گرایی روی آوردند و صد البته ترامپ داره نقشش رو خوب بازی میکنه ، آمریکا بعد از جنگ عراق بر سر ماحصل اون دچار مشکل شد و زیر فشار شدید اذهان عمومی قرار گرفت ، اوباما با شعار خروج از جنگ و استفاده از دیپلماسی روی کار اومد ، اما چون در میونه راه بود نمی تونست عقب بکشه .

از طرفی دیگه هزینه ی بسیار زیادی هم رو دست امریکا مونده بود و زیر فشار کنگره ، به همین دلیل برای باقی جنگ ها و برنامه ها سعی در همراه کردن بقیه کشورها داشت ، مثل جنگ لیبی که با کمک ناتو و نیروی هوایی فرانسه در زمان سارکوزی انجام داد . اما پس از اون نتونست دوباره بقیه کشورها رو متقاعد کنه و با علم کردن داعش سعی در فشار بر اروپا داره که باید با این نیروی تروریستی مبارزه کنید و الا اونقدر توانایی داره که توی خاک فرانسه حملات تروریستی انجام میده !

از اونجایی که آمریکا نمی تونه مواضعش رو بطور علنی بیان کنه، از تریبونی به اسم ترامپ استفاده میکنه. ترامپ برای آمریکا مثل احمدی نژاد برای ایرانه ، نماد پوپولیسم هستن .
این به این معنی که آمریکا حرفش رو زده اما هم برای پایان دادن به جنگ تحت فشاره و هم چاره ایی جز جنگ نداره . با توجه به وضع موجود هسته ی ، اصلاعاتی و امنیتی آمریکا اینطور ترجیح داده ( چاره ایی نداره ) که دوباره از سیستم دموکرات ها استفاده کنه ،
انتخاب ترامپ با اون مواضع نامطلوب برای ریاست حزب جمهوری خواهان برای منحرف کردن رای مردم و کاهش فشار از طرف جمهوری خواه ها ست .
اگر ترامپ رفتارهای احمقانه نداشته باشه مردم امریکا ترغیب نمیشن دوباره به دموکرات ها و کلینتون رای بدن !!!

و اما ای دریغ …. کاش برنی سندرز ریس حمهور بشه … متاسفانه به شدت دارن حذفش میکنن

sn
پاسخ دهید یکشنبه 29 خرداد 1395

مثل همین انتخابات مجلس ، اگر ترس از تندروها نبود ، لیست امید رای نمی آورد
همیشه یه “بدتر” ی باید باشه تا “بد” مورد پذیرش قرار بگیره !

sn
پاسخ دهید یکشنبه 29 خرداد 1395

انقلاب ۵۷ هم در زمان دموکرات ها اتفاق افتاد و بسیاری از سران جمهوری خواه هم باز مخالفانش بودند.

دموکرات ها سیاسی کار و خوش سخن اما مرموز هستند و استاد آشوب در کشورها ، بهار عربی اوج قدرت تیم اوباما بود .

javad0161
پاسخ دهید یکشنبه 29 خرداد 1395

بیلد بعدی کی میاد؟:)

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,