windows battery

شاید تیتر مطلب شما را متعجب کند، اما این حقیقت است. اگر وای فای مودم خود را به شیوه نادرستی تنظیم کرده باشید، مطمئن باشید جفای بزرگی در حق باتری گوشی یا حتی تبلت خود کرده اید. همچنین اپلیکیشن ها نیز می توانند در شارژ دهی دستگاهتان تاثیر گذار باشند. در مطلب پیش رو به بررسی اثرات سوء برخی اپلیکیشن ها و تنظیمات نادرست وای فای، بر طول عمر باتری دستگاه های ویندوزی خواهیم پرداخت.

گوشی خود را معاینه کنید!

گوشی ها و تبلت ها هر یک از یک نمایشگر، که به عنوان پرمصرف ترین جز آن به شمار می رود، سخت افزاری مانند پردازنده، رم، حسگر ها، سیستم صوتی و سیستم عامل تشکیل شده اند. اما هنگامی که به موضوع شارژ دهی پرداخته می شود، حتی نحوه حمل و نقل دستگاه نیز تاثیر گذار است! اما ما به عنوان یک کاربر تنها می توانیم مواردی را رعایت کنیم که انجام آن ها برای ما امکان پذیر است. اگر از شارژ دهی دستگاه خود راضی نیستید، مطلب پیش رو را کامل مطالعه کنید، شاید موردی را پیدا کردید که از نظرتان پنهان بوده و از طرفی یکی از تاثیر گذار ترین موارد در شارژ دهی دستگاه شما نیز بوده است.

doctor tools

خب به عنوان یک کاربر، می توانیم به صورت خیلی ساده ای گوشی خود را مانند یک پزشک معاینه کرده و بیماری آن را کشف کنیم! نمایشگر همیشه یک فاکتور ثابت در مصرف انرژی است و همیشه به یک اندازه باتری مصرف می کند و عوامل معدودی مثل میزان روشنایی و رنگ های سیاه و سفید می توانند مصرف آن را مقداری بالا و پایین کنند. اما قسمت سخت افزاری آیتم ثابتی به شمار نمی رود و بسته به شرایط می تواند مصرفی بسیار بالا یا پایین داشته باشد. ما هم بیشتر به بخش سخت افزاری خواهیم پرداخت. اینجاست که می توانید با لمس کردن پشت و روی گوشی خود، با پشت انگشتان، گوشی خود را معاینه کنید، درست حدس زدید، گرما و حرارت همان چیزیست که باید کشف کنید. حرارت در مجموعه ای سخت افزاری مثل گوشی و تبلت، ماحصل تحت فشار بودن پردازنده و رم و مودم ها و برخی دیگر است. بنابراین داغ شدن دستگاه، نشان از تحت فشار بودن سخت افزار است. این نکته ساده، بسیار مهم است و می تواند کمک شایانی به شما بکند. میپرسید چگونه؟ در ادامه پاسخ خواهیم داد

وای فای

با اینکه وای فای یکی از روش های ارتباطی توصیه شده به ویژه در دستگاه های ویندوزی است، با این حال اگر وای فای مودم خود را به صورت صحیح تنظیم نکرده باشید، شارژ دهی دستگاهتان کاهش قابل ملاحظه ای خواهد داشت. تنظیماتی مثل انتخاب حالات مختلف بی سیم (Wireless Mode) یا نحوه احراز هویت می تواند تاثیر به سزایی در شارژدهی دستگاه داشته باشد. در ادامه مطلب، این موارد را بیشتر توضیح خواهیم داد.

ssid

SSID

متاسفانه چند وقتی است نرم افزار هایی برای هک وای فای در اینترنت منتشر شده و هر کسی که کمی اطلاعات مقدماتی داشته باشد، می تواند از آن ها استفاده کند. این ابزار به قدری راحت و سریع و بدون خونریزی قربانی را هک می کنند، که معدود کاربری می تواند آن را تشخیص دهد. اما شاید برخی از شما کاربران هم محض پیش گیری از هک های احتمالی، حالت Broadcast امواج وای فای مودم خود را غیر فعال کرده باشید، یعنی به اصطلاح وای فای خود را مخفی کرده باشید. خب این یک اقدام هوشمندانه برای در امام ماندن از هک شدن است، البته اگر با یک هکر خیلی ناشی طرف باشید. اما مخفی کردن SSID وای فای چیزی نسیت که به مذاق باتری گوشی هوشمند شما خوش آید.

hidden wifi

وقتی وای فای خود را مخفی می کنید، اگر با دستگاه خود به آن وصل شوید، تنها یک راه ارتباطی مخفی بین شما و دستگاه ایجاد خواهد شد. و همین امر مستلزم این است که گوشی و مودم، مدام همدیگر را بررسی و احراز هویت کنند. این امر مشکل چندانی برای مودم که وابسته به باتری نیست، ندارد، اما برای گوشی شما گران تمام خواهد شد، چراکه مدام باید الگوریتم های احراز هویت را اعمال کند تا ارتباط قطع نشود. در کل حالت مخفی وای فای برای همه دستگاه ها چنین هزینه ای دارد اما در یک دستگاه قابل حمل که از باتری نیرو می گیرد، قضیه جدیت بیشتری به خود می گیرد. در تصویر فوق هم همانطور که می بینید این موضوع در صفحه ای که می خواهید به یک شبکه مخفی وصل شوید، قید شده است. در ضمن اگر هنگامی که به یک شبکه وای فای مخفی متصل هستید، گوشی خود را معاینه کنید، خواهید دید به شدت داغ شده است.

wireless mode

WireLess Mode

حالت ارتباط بی سیم هم یکی دیگر از آیتم هایی است که هنگام تنظیم مودم خود باید به آن دقت داشته باشید. حالت بی سیم چندین نسل مختلف دارد که از ابتدای پیدایش وای فای تا به امروز مدام به روز و بهینه شده و هر چند سال یک استاندارد جدید برای آن تبعیین شده است. از نسل های قبلی می توان استاندارد های A و B و G و N اشاره کرد. در دو سه سال اخیر هم (سال ۲۰۱۳) استاندارد جدیدی موسوم به ac پدید آمده که جدیدترین استاندارد امواج وای فای به شمار می رود. حالت بی سیم تعیین کننده بهینگی ارتباط و بهبود عوامل بسیاری است که در یک ارتباط دو طرفه بین دستگاه و مودم تاثیر گذار هستند. این استاندارد ها از سوی سازمان مهندسی برق و الکترونیک که مختصرا با نشان IEEE شناخته می شود تبعیین می شوند، و معمولا برای نمایش استاندارد حالت بی سیم یک مودم از چنین (IEEE ۸۰۲.۱۱ac) فرمی استفاده می شود.

در نظر داشته باشید که تنها تفاوت نسل های مختلف، در سرعت یا بهبود و پایداری نیست، عواملی که تغییر می کنند واقعا گسترده هستند و اگر نسل ارتباطی وای فای دستگاه شما با نسل ارتباطی وای فای مودمتان همخوانی نداشته باشد، ضرر بزرگی کرده اید. برای مثال در استاندارد جدید ۸۰۲.۱۱ac نسبت به نسل قبلی یعنی ۸۰۲.۱۱n آیتم هایی مانند، پهنای باند ها، طیف فرکانسی، مدولاسیون داده ها، و باند های ارتباطی بهبود های گسترده ای دارند، تا جایی که اگر یکی از پرچمداران جدید مایکروسافت یا حتی لومیا ۱۵۲۰ و ۹۳۰ دارید، در حالی که مودم شما مجهز به استاندارد ۸۰۲.۱۱ac نبوده و از کانال ارتباطی ۵ گیگاهرتزی پشتیبانی نمی کند، ضرر بزرگی کرده اید. اما بحث استاندارد های حالات بی سیم در امواج وای فای را کوتاه کنیم، چراکه موضوع مورد بحث، چیز دیگریست.

همین موضوع می تواند به عنوان یکی دیگر از خوره های باتری دستگاه شما محسوب شود. از آنجایی که یکی از مزیت های استاندارد ۸۰۲.۱۱ac سازگاری با نسل های پیشین است، شما به هرحال قادر به استفاده از مودم قدیمی خود خواهید بود، اما کیفیت، سرعت، پایداری و بهینگی ارتباط، هرگز آن چیزی نیست که می توانسته باشد. تنها زمانی که از یک مودم با باند ارتباطی ۵ گیگاهرتز که تداخل را به حداقل می رساند و از استاندارد ۸۰۲.۱۱ac هم پشتیبانی می کند، توسط یکی از گوشی های ذکر شده استفاده کنید، متوجه تاثیر غیر قابل انکار آن خواهید شد. با این حال اگر قصد ندارید چند صد هزار تومان هزینه یک مودم جدید کنید، حداقل می توانید حالت بی سیم مودم خود را روی نسل پیشین یعنی استاندارد n قرار دهید تا کمتر ضرر کنید. البته باتری و شارژ دهی تنها یکی از مسائلی است که از این موضوع تاثیر می پذیرد. و ارتباط پایدار و بهینه و سریع و بسیاری دیگر که در تجربه کاربری شما هنگام دانلود یک آپدیت سیستمی یا دانلود اپلیکیشن تاثیر خوشایندی خواهد داشت، از دیگر مواردی است که یک مودم جدید چند بانده ۵ گیگاهرتزی با استاندارد ac می تواند برایتان به ارمغان آورد.

security

احراز هویت

احراز هویت یکی دیگر از گزینه های قابل تنظیم است که می تواند در شارژ دهی دستگاه نیز تاثیر داشته باشد. الگوریتم های احراز هویت هم به مانند استاندارد های حالت بی سیم، انواع مختلفی دارند. خوشبختانه الگوریتم احراز هویت جدیدی در سال های اخیر ارایه نشده که بعضی مودم ها جدید به آن مجهز و برخی از آن بی بهره باشند، در واقع هنوز نیازی به یک الگوریتم جدید احساس نشده است، البته فعلا! اگر از یک مودم جدید که مجهز به وای فای باشد استفاده می کنید، می توانید مطمئن باشید که همه الگوریتم های احراز هویت را پشتیبانی می کند. الگوریتم های مذکور همین هایی که در تصویر فوق مشاهده می کنید هستند، اما گوشی های هوشمند آنقدر ها هم قدیمی نیستند که شما را مجبور به استفاده از یک الگوریتم قدیمی کنند اما بالعکس این موضوع ممکن است، ولی به هرحال این مورد را در نظر داشته باشید که الگوریتم مورد استفاده در گوشی و مودم باید یکسان باشند، وگرنه شارژدهی دستگاه کاهش خواهد یافت و ارتباط مناسبی وجود نخواهد داشت بنابراین اگر از یک مودم خیلی خیلی قدیمی استفاده می کنید، باید بدانید که ممکن است از الگوریتم های جدید که بهینه تر و سریع تر هستند، پشتیبانی نمی کند. تقریبا در همه مودم ها می توان انتخاب الگوریتم را به عهده خود مودم گذاشت تا با توجه به دستگاهی که به آن وصل می شود، الگوریتم مناسب را انتخاب کند. برای این کار مانند شکل فوق، گزینه آخر که شامل همه الگوریتم ها می باشد را انتخاب کنید. در ضمن توجه داشته باشید که کدبندی و رمز نگاری امواج وای فای مودم شما با همین الگوریتم ها تعیین می شوند، همچنین طبق همین الگوریتم هاست که می توانید رمز وای فای خود را تعیین کنید. در پایان این بند، توصیه می کنیم یک رمز پیچیده و طولانی برای وای فای خود انتخاب کنید (مثلا ۶۴ بیتی) تا به آسانی هک نشود!

شاید مطالب فوق کمی پیچیده جلوه کرده و شما را از بابت چگونگی تنظیم صحیح مودم، نگران کرده باشند. اما لازم نیست نگران باشید، همه گزینه هایی که گفته شد در تنظیمات پیش فرض مودم به صورت استاندارد و صحیح لحاظ می شوند و ما تنها در صورتی که قبلا از روی کنجکاوی این گزینه ها را دستکاری کرده باشید، توصیه می کنیم دوباره آن ها بررسی کرده و از صحت و درستی آن ها مطمئن شوید. درمیان گزینه های فوق، مخفی کردن وای فای بیشترین تاثیر را در افزایش مصرف دستگاه شما خواهد داشت بنابراین حتما وای فای خود را از حالت مخفی خارج کنید. اگر هم نگران هک شدن هستید، توصیه ای بسیار ساده برایتان داریم. از طریق مرورگر به صفحه تنظیمات مودم خود رفته و به صورت دستی، آدرس سخت افزاری (Mac Address) مودم دستگاه هایی که معمولا به وای فای وصل می کنید را وارد کنید، به این ترتیب مودم اجازه اتصال به دستگاه های غریبه ای که آدرس سخت افزاری آن ها شناس نیست، نخواهد داد. برای یافتن آدرس سخت افزاری گوشی و تبلت ویندوزی خود، به بخش About در تنظیمات سیستمی مراجعه کنید.

چند توصیه اینترنتی

در نهایت توصیه ای هم برای داشتن یک ارتباط مناسب با مودم برایتان داریم. هرگز مودم خود را در نزدیکی اسپیکر یا نمایشگر (نمایشگر های CRT یا لامپ تصویر) رایانه قرار ندهید، این دست لوازم که میدان مغناطیسی در اطراف خود ایجاد می کنند، به راحتی می توانند نویز شدیدی بر مودم، به ویژه امواج وای فای اعمال کنند، همچنین شارژر ها هم می توانند چنین تاثیری داشته باشند! بهتر است مودم خود را کمی دورتر از چنین وسایلی قرار دهید هرچند که در مودم ها چنین شرایطی پیش بینی شده و یک محیط تقریبا ایزوله و بدون نویز برای مدارات و آی سی ها در نظر گرفته شده است، اما به هرحال جزئی ترین عوامل هم تاثیری هرچند کم دارند. در ضمن، گرما و حرارت در یک مودم یکی از بدترین تاثیرات را دارد، در واقع نویز حرارتی که از آن به عنوان نویز سفید هم در برخی سیستم ها یاد می شود، بدترین نوع نویز به شمار می رود، بنابراین مطمئن باشید که مودم به اندازه یک بند انگشت از سطح زمین فاصله داشته باشد تا هوا به خوبی در آن گردش پیدا کند، همچنین هرگز مودم خود را کنار بخاری و لوازم گرما زا قرار ندهید، گفتن این نکته هم که حرارت همیشه به سمت بالا حرکت دارد خالی از لطف نیست! به این معنی که مودم خود را در یک نقطه مرتفع از اتاق، مانند روی کمد یا امثالهم قرار ندهید.

اما در مورد هک شدن توسط نرم افزار هایی که گفته شد هم باید بدانید این دست نرم افزار ها فقط می توانند مودم هایی که دارای دکمه سخت افزاری WPS برای رمز نگاری و ایجاد یک ارتباط اختصاصی با دستگاه های مجاور دارند را هک کنند. به این معنی که اگر شما اینترنت سیم کارت گوشی خود را با رایانه تان به اشتراک گذاشته اید، بیم هک شدن وای فای گوشی تان را نباید داشته باشید. موضوع و شرایط مطلب اجازه توضیحات بیشتر را نمی دهد ولی گفتنی است برای تشخیص اینکه هک شده اید یا نه، مودم را جلو چشم خود بگذارید و هر وقت متوجه روشن شدن LED قابلیت رمز نگاری سخت افزاری WPS در روی مودم خود شدید، یعنی هر وقت که دیدید این قابلیت خود به خود فعال شد، آگاه باشید که در حال هک شدن هستید! (در اکثر موارد صادق است)

battery2

تاثیر اپلیکیشن ها بر مصرف انرژی

واقعا چگونه ممکن است یک اپلیکیشن تاثیر بدی بر مصرف انرژی دستگاه داشته باشد؟ پاسخ این پرسش را با ذکر مثال توضیح خواهیم داد! از آن جایی که ویندوز ۱۰ موبایل چه در بیلد های آزمایشی و چه در نسخه نهایی و رسمی، هنوز به اندازه کافی بهینه نشده و داغ کردن گوشی و مصرف بالای انرژی هنوز به حد معقولی در برخی گوشی ها نرسیده، ترجیحا از ویندوز فون ۸.۱ برای انجام تست زیر استفاده کنید. البته آزمایش زیر در ویندوز ۱۰ موبایل هم صادق است.

وای فای خود را روشن کرده و اپلیکیشن قدیمی اینستاگرام را باز کنید و ۱۰ دقیقه با آن کار کنید، سپس به روشی که در ابتدای مطلب گفتیم گوشی خود را معاینه کنید! همین کار را یک بار دیگر با اپلیکیشن ۶TAG یا اپلیکیشن جدید انستاگرام انجام دهید. نتیجه معاینه این خواهد بود که گوشی هنگام استفاده از اپلیکیشن قدیمی اینستاگرام بسیار داغ می شود! اما در دو اپلیکیشن دیگر دما در حد معقولی قرار می گیرد، اما چرا؟ پاسخ این سوال عبارت “بهینگی” است! این یک مثال بسیار خوب برای توضیح بهینگی نرم افزاری است، چیزی که شاید چندان مورد توجه کاربران قرار نمی گیرد. به همین دلیل است که باید گوشی خود را مدام معاینه کنید تا اگر گرمای غیر عادی مشاهده کردید، متوجه شوید که ایرادی در کار است. در واقع اینستاگرام اپلیکیشنی نیست که فشار چندانی به سخت افزار گوشی وارد کند، اما اگر هنگام استفاده از آن گوشی بیش از حد داغ شود، پس قطعا ایرادی در اپلیکیشن وجود دارد و همانطور که گفته شد ایراد عدم بهینگی است. ولی برای پیش گیری از این مشکل چه می توان کرد؟

battery phone2

ساده ترین راه حل استفاده از اپلیکیشن های جایگزین بهینه تر است. مثلا شبکه اجتماعی توییتر چندین اپلیکیشن رسمی و غیر رسمی در استور ویندوز ویندوز دارد، شما باید بهترین آن ها را برای خود انتخاب کنید، یکی که بهترین بهینگی را داشته و مصرف انرژی بیهوده ندارد! شاید در گوشی های هوشمند ویندوزی این مورد چندان امر ممکنی به نظر نرسد، اما وقتی به سراغ تبلت ها و لپتاپ ها که دنیایی از نرم افزار ها Win 32 و اپلیکیشن های مدرن استور را در اختیار خود دارند، می رویم، حتی انتخاب یک مرورگر مناسب هم می تواند تاثیر خوبی بر مصرف انرژی دستگاه داشته باشد و بهینگی نرم افزاری، نمود بیشتری پیدا کند. یک مثال بسیار ساده این است که Windows Media Player به خاطر بهینگی مناسبی که در بستر ویندوز دارد، نسبت به دیگر اپلیکیشن ها و نرم افزار های پخش کننده، مصرف کمتری دارد، برای اطمینان از این موضوع می توانید فیلمی را یک بار در مدیا پلیر ویندوز، و بار دیگر در یک پخش کننده دیگر مشاهده کرده و میزان مصرف انرژی را بسنجید! البته در این مطلب نمی گنجد که در مورد کدک ها و الگوریتم های فشرده سازی و دیکدینگ تصویر هم صحبت کنیم، ولی باید بدانید که کدک های بهینه هم می توانند مصرف بهینه ای داشته باشند.

اما اپلیکیشن ها از طریق دیگری به غیر از بهینگی هم می توانند در میزان مصرف انرژی دخیل باشند! حتما متوجه شده اید که ویندوز ۱۰ به خاطر تم تیره و روشن قابل تنظیم خود، باعث شده برخی اپلیکیشن ها هم برای هماهنگی بیشتر با سیستم عامل، به چنین ویژگی ای مجهز شوند. همانطور که گفته شد نمایشگر بزرگ ترین مصرف کننده انرژی در گوشی ها و تبلت ها و صد البته لپتاپ ها می باشد. حال اگر نور دهی و روشنایی نمایشگر هنگام استفاده از یک اپلیکیشن کم باشد، چه تاثیری بر مصرف انرژی خواهد داشت؟ قطعا تاثیر بسیاری دارد، زیرا اپلیکیشن ها بیشترین استفاده را در دستگاه ها دارند. مثلا همین اپلیکیشن جدید تویتر، یا خود سیستم عامل و اپلیکیشن های سیستمی، همگی بنا به دلخواه کاربر، می توانند تم تیره یا روشن داشته باشند! کافیست برای یک هفته از تم تیره در سراسر سیستم عامل، اپلیکیشن ها و تصاویر زمینه گوشی یا تبلت خود استفاده کنید تا متوجه تاثیر قابل توجه آن بر شارژ دهی دستگاه شوید. این موضوع در یک لپتاپ مجهز به ویندوز ۱۰ به خاطر نمایشگر بزرگی که دارد، واقعا نمود بیشتری دارد. البته در بحث نمایشگر هم فاکتور هایی مانند پنل نمایشگر و Oled یا LCD بودن آن هم تاثیر دارد.

امیدواریم این مطلب مثمر ثمر واقع شده و کارآمد بوده باشد. شما عزیزان هم اگر راهکار های دیگری برای کاهش مصرف انرژی دستگاه های ویندوزی سراغ دارید، در قسمت نظرات مطرح کنید.

منبع : وینفون
615 پست
رضا رجب زاده
لیسانسه ICT علاقه مند به مایکروسافت و محصولاتش. تکنولوژی و وبلاگ نویسی.
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
نوید ع
پاسخ دهید چهارشنبه 3 فروردین 1395

مطلب فوق العاده ای بود. خیلی ممنون

کوروش
پاسخ دهید چهارشنبه 3 فروردین 1395

اقا من نه لومیام “۹۲۰” اپدیت میشه نه توان خرید ۹۵۰ دارم نه میتونم با اندروید کنار بیام نه پول خرید ایفون دارم.
من باید چیکار کنم الان؟😭

  hamidreza_nk
  پاسخ دهید چهارشنبه 3 فروردین 1395

  سال نو مبارک … اینسایدر شو :دی

  ali.535
  پاسخ دهید چهارشنبه 3 فروردین 1395

  مگه فقط ۹۵۰ب وین ده اپدیت شده ک ناله میکنی؟

  Yasuo
  پاسخ دهید پنجشنبه 4 فروردین 1395

  از طریق همون اینسایدر ویندوز ۱۰ که ما داریم استفاده میکنیمو استفاده کن رفیق.بعدشم هیف پول که بدی آیفون بخری…

behnam
پاسخ دهید چهارشنبه 3 فروردین 1395

سلام.خواستم بگم تلگرام اپدیت شد.

بنیامین
پاسخ دهید چهارشنبه 3 فروردین 1395

سلام دوستان . یه گوشی ۵۳۵ داریم از طریق اینسایدر بیلد گرفته (بیلد اخر نیست قبلی هاش هست) ولی الان میخوایم بیایم وین ده رسمی تو استور سرچ میزنم اسم برنامه اپگرید … ولی پیدا نمیکنه باید چیکار کنم ؟؟

[censored by admin]

لطفا تو تلگرام پی ام بدید راهنمایی کنید . مرسی دمتونم گرم

  جواد رنجبر
  پاسخ دهید چهارشنبه 3 فروردین 1395

  اسم برنامه رو اشتباه مینویسی.اینو جستجو کن:
  upgrade advisor

Hossein GH
پاسخ دهید چهارشنبه 3 فروردین 1395

واقعا ویندوزفون ۱۰ مصرف باطریش افتضاح شده
من که هم با ۸.۱ و هم ۱۰ کار کردم به راحتی میتونم این مصرف بیش از حد رو احساس کنم
امیدوارم تو اپدیت هایه بعدی این مشکل رفع بشه

Mostafa2R
پاسخ دهید چهارشنبه 3 فروردین 1395

تلگرام اپدیت شده

علیرضا
پاسخ دهید چهارشنبه 3 فروردین 1395

دوستان من یه ۱۵۲۰ دارم
تا قبل از عید ورژن ۸.۱ داشتم و مصرف باتریش خوب بود
از وقتی به ۱۰ آپدیت کردم، خیلی خیلی باتری مصرف می کنه… دستگاه فکتوری ریست هم شده و فقط برنامه هایی که لازم دارم روش نصبه
ولی با این وجود نصف سابق هم باتری نگه نمیداره
شب تا صبح که گوشی استندبای می مونه، حدود ۱۸-۱۹ درصد باتری مصرف می کنه
اینقدر اذیت می کنه این موضوع که می خوام دانگرید کنم به ۸.۱

  MmdAliy
  پاسخ دهید چهارشنبه 3 فروردین 1395

  من ۱۵۲۰ دارم
  رام ایتالیا الانم ک ۱۰ اومده باتریش خوبه بنظرم
  من چون اندروید هم دارم اون ب صورت فجیعی باطری میخوره شاید بنظرم مصرف ۱۵۲۰ خیلی خوبه
  ی روز ک میبره وای فای هم ۲۴/۷ روشنه
  گیم+برنامه هم ب وفور روشه

  محمد
  پاسخ دهید جمعه 5 فروردین 1395

  بابا منم از این مشکل دیگه عاصی شدم.بارها به سرم زده که برم گوشیم( لومیا ۶۴۰ xl )رو بفروشم و برم یه هوآوی بگیرم که خداقل یه روز رو کامل شارژ میده و ابروت جلوی دوست و اشنات نمیره.از این زورم میگیره که نه دیتا روشنه نه زنگی نه اس ام اسی میزنم نه کسی به من میزنه کلا هیچ استفاده ای نمیکنم بعد میبینی بعد نیم ساعت ۱۰% باتری کم کرده…
  ایها الناس یه راهکار یه پیشنهاد،شما رو به عزیزترینتون قسم میدم که اگر راه حلی دارین حتما به ما هم بگین .ممنونم
  mamadsadeghi1902@outlook.com

  امین
  پاسخ دهید شنبه 20 فروردین 1395

  داداش از تو که خوبه ۷۳۰ من طی ۵ ۶ ساعت توی حالت استند بای باتریش تموم میشد و خلاص خدا شاهده میخواستم عطایش رو به لقایش ببخشم بدجور رو مخه کلا گرم بود انگار پردازنده روی یه حلقه بی نهایت قفل بود من نمیدونم این تیم ماکروسافت چیکار میکنن که نمیتونن این باگ رو کشف کنند سون حداقل از تسک منیجرش میشد متوجه شد این که هیچی نداره اما یا دانگرید کن به ۸ یا رد استون نصب کن که بازم مصرفش بالاست اما ازین خیلی بهتره

عیسی
پاسخ دهید چهارشنبه 3 فروردین 1395

برای هک نشدن وایفای از طریق wps کافیه تو تنظیمات مودم غیرفعالش کنید تا خیالتان راحت باشه

mrmas
پاسخ دهید چهارشنبه 3 فروردین 1395

دوستان یه سوال فنی . چجوری میشه رنگ فونت ها رو تو گوشی تغییر داد؟ رنگشو انتخاب میکنم ولی عوض نمیشه .کسی میدونه؟

samir730
پاسخ دهید چهارشنبه 3 فروردین 1395

سلام از بیلد رسمی جدید خبری نیست؟
خاکرو چیزه جدیدی نگفته؟

ali m
پاسخ دهید چهارشنبه 3 فروردین 1395

سلام من الان متوجه نشدم تو این گزینه ها کدام رو بر روی yes قرار دهم کدام رو روی no ممنون راهنمایی کنید برای پایین امدن مصرف باتری

mahdi1533
پاسخ دهید چهارشنبه 3 فروردین 1395

سلام دوستا ن یک برنامه توپ واسه ویندوز مووبایل ده .قند شکن رایگان و خیلی هم عالی جواب میده اینم لینکش گذاشتم ودانلود کنید حالشو ببرید
https://www.microsoft.com/store/apps/9nblggh5gb3f

  ali m
  پاسخ دهید پنجشنبه 4 فروردین 1395

  داداش لینک برای من کار نمیکنه اسم نرم افزار چی هست؟

   mahdi1533
   پاسخ دهید پنجشنبه 4 فروردین 1395

   اسم برنامه touch vpnهسنش.وقتی برنامه رو اجرا کردی .از گزینه اتوماتیک استفاده نکن ویکی از کشورها رو انتخاب کن .خیلی عالی جواب میده

Estefan Ali
پاسخ دهید پنجشنبه 4 فروردین 1395

آقای رجب زاده مقاله برای ما گنگه متوجه نمیشیم الان باید bordcast ssid روی no باشه یا yes کدوم بهتر لطفا بگین که رو چی ست کنیم سپاس

  کیوان
  پاسخ دهید یکشنبه 28 فروردین 1395

  برادر, منظور این مقاله اینه که وقتی ssid رو روی حالت no یا مخفی قرار میدی، وای فای گوشی برای هر بار وصل شدن باید به دنبال اسم وای فای مودمت بگرده و این یعنی نیرو و انرژی بیشتری مصرف میکنه و باتریت سریعتر خالی میشه. اگر میخوای مصرف باتری کمتر بشه روی حالت yes بذار, روی همه مودم ها هم به صورت پیشفرض روی yes هستش. ولی خوب از لحاظ امنیتی زیاد جالب نیست.

فرزین
پاسخ دهید پنجشنبه 4 فروردین 1395

با سلام
چند روزی میشه با وین ۱۰ مشکل باتری پیدا کردم.شارژ صد در صدش نزدیک ۱۰ ساعت طول میکشه ولی به سرعت در حد ۷-۸ ساعت شارژش نزدید ۱۰ درصد میشه.battery saver هم میگه (plugged in-not charging).خیلی داره اذیت می کنه.چه کنم؟با هارد ریست حل میشه؟

  zeus_1
  پاسخ دهید جمعه 5 فروردین 1395

  به نظرم اول با یک شارژر دیگه تست کن ببین با اون هم همینجوریه یا نه
  هم شارژر، هم کابل رو تست کن
  بعدا به فکر فکتوریریست باش

  امین
  پاسخ دهید شنبه 20 فروردین 1395

  داداش چون مصرف گوشیت چه در حالت استند بای چه زمانی که داری ازش کار میکشی بالا رفته واسه خاطر همین حس میکنی دیرتر شارژ میشه و طبیعتا زودتر هم خالی میشه این یه مشکلیه که واسه خیلیا پیش اومده و همچنین من و هنوز دلیلشو نفهمیدم اگه میتونه فعلا به ۱’۸ برگرد یا اینکه بیلد اخریو نصب کن وضعیت بهتر میشه با صد بار هارد ریست و اپدیت دوباره هم هیچ فرقی نمیکنه گوشبت

mehdimc
پاسخ دهید شنبه 6 فروردین 1395

سلام به دوستان عزیز. سال نو همگی مبارک باشه.
یه سوالی داشتم من نمیدونم چرا کورتانام از کار افتاده گوشیمم (۶۴۰ xl)
ضمنا هرکی بگه ویندوز ۱۰ کی میاد ممنونش میشم.

امین
پاسخ دهید شنبه 20 فروردین 1395

من که بعد اپدیت مصرف باتری گوشیم وحشتناک شده بود گوشیم همش گرم بود فوق فوقش ۶ ساعت در حالت استند بای دووم میاورد که اینسایدر فست شدم این بیلد اخری یکم وضعیتو بهتر کرده اما بازم ۱’۸ یه چیز دیگه بود

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,