_ایکس باکس و گیمینگ پنل جدید

وسعت نقشه Assassin’s Creed Odyssey مشخص شد

تصویر تازه‌ای که از نقشه عنوان Assassin’s Creed Odyssey منتشر شده، نقشه دنیای این بازی را نشان می‌دهد. طبق چیزی که این نقشه نشان می‌دهد، با دنیایی ۶۲ درصد بزرگ‌تر از چیزی که در Origins دیده بودیم طرف هستیم. نکته این جا است که یوبیسافت همیشه با سری اساسینز کرید همین کار را انجام می‌دهد و ما معمولا در نسخه‌های جدید این بازی همیشه نقشه‌ای بزرگ‌تر از نسخه قبلی می‌بینیم. این بار هم یوبیسافت همین کار را کرده و نقشه‌ای ساخته که ۶۲ درصد از نسخه قبلی این سری بزرگ‌تر است.

یوبیسافت در گذشته هم اعلام کرده بود که Assassin’s Creed Odyssey قرار است بزرگ‌ترین نقشه ساخته شده در این سری را داشته باشد که واقعا ادعای بزرگی بود. فقط کافی است که به خاطر بیاورید نقشه نسخه سال ۲۰۱۷ این سری یعنی اوریجینز چقدر وسیع بود. حال طبق گزارش جدیدی که از طرف Powerpyx منتشر شده، این ادعا به واقعیت تبدیل شده و یوبیسافت به وعده خودش عمل کرده است. این موضوع با انتشار تصویری جدید از نقشه این بازی اعلام شد که شما می‌توانید تصویر آن را در انتهای این مطلب مشاهده کنید.

دنیای یونان باستان در بازی Assassin’s Creed Odyssey حدود ۱۳۰ کیلومتر مربع وسعت دارد که نشان از رشد ۶۲ درصدی آن نسبت به دنیای مصر باستان دارد. دنیای مصر باستان در Origins حدود ۸۰ کیلومتر مربع وسعت داشت. اگر چه خودتان می‌توانید در تصویر نقشه این بازی که در زیر آمده ببینید و همانطور که یوبیسافت هم در گذشته ادعا کرده بود، بخش اعظم این نقشه توسط آب پوشانده شده است. با در نظر گرفتن این نکته، اگر بخواهیم مساحت زمین مورد استفاده در این بازی را بسنجیم، می‌بینیم که هنوز وسعت Origins از Odyssey بیشتر است اما خب به هر حال وسعت کلی نقشه ادیسه، از اوریجینز بیشتر است. همینطور باید این نکته را هم در نظر بگیرید که مبارزات دریایی و اکتشاف زیر آب هم بخش زیادی از تجربه Assassin’s Creed Odyssey را تشکیل می‌دهند به همین دلیل منطقی است که بخش زیادی از این نقشه توسط آب پوشانده شده باشد.

همانطور که در تصویر زیر هم می‌توانید ببینید، یک زمین گسترده و عظیم در این نقشه به چشم می‌خورد که بقیه آن به چند جزیره با اندازه‌های مختلف تقسیم شده است. به طور کلی مناطقی که در این زمین گسترده ساخته شده‌اند، در مجموع به سی و هشت منطقه در نقشه ادیسه تقسیم می‌شود. نام تمامی این مناطق در گزارشی که توسط Powerpyx منتشر شده، آورده شده است.

این مناطق شامل Makedonia, Malis, Phokis, Lokris, Boeotia, Megaris, Attika, Korinthia, Achaia, Elis, Arkadia, Argolis, Messenia, Lakonia, Kythera Island, Thera, Messara, Pephka, Anaphi, Nisyros, Kos, Melos, Hydrea, Paros, Naxos, Mykonos, Delos, Seriphos, Keos, Samos, Andros, Chios, Lesbos, Lemnos, Skyros, Euboea, و همینطور منطقه Kephallonia می‌شود.

همانطور که در نقشه این منطقه که در زیر آورده شده هم می‌توانید ببینید، جالب است که هر منطقه سطح مورد نیاز خودش را دارد که شما برای دسترسی به آن باید به سطح مورد نظر رسیده باشید. به نظر می‌رسد که برای دسترسی به همه مناطق این بازی باید به سطح ۴۸ برسید (شاید هم سطح ۵۰ سطح مناسب‌تری برای سفر به برخی مناطق باشد چرا که در Origins هم آخرین سطح ۵۰ بود که برای دسترسی به برخی مناطق، می‌بایست به این سطح می‌رسیدید). البته این بدان معنا نیست که درست در همان شروع بازی، همه مناطق نیازمند سطح بسیار بالایی باشند.

همچنین ما می‌دانیم که قرار است دشمنان هم در ادیسه دارای سطح بندی باشند و با مقیاس سطح شما، در برابرتان ظاهر شوند. این موضوع پیش‌تر توسط Game Informer تایید شده بود. کارگردان بخش نوآوری این بازی یعنی جاناتان دومونت (Jonathan Dumont) نیز در این زمینه گفته است که:

شما هیچ وقت یک منطقه را به خاک و خون نخواهید کشید که غیر قابل بازگشت باشد. می‌توانید بازگردید و زمانی که شما به سطح ۲۰ رسیده باشد، سطح آن ۲ خواهد بود.

وی در ادامه صحبت‌هایش افزود:

ما سیستمی داریم که همیشه بالا می‌رود اما هیچ وقت کاملا این کار را انجام نخواهد داد.

قطعا دیدن این موضوع جالب است. نه فقط به خاطر این که این نقشه، نقشه‌ای بسیار بزرگ است، که واقعا هم هست بلکه به این دلیل که شامل زیست بوم‌ها و مناطق مختلف زیادی است. امیدواریم ادیسه هم مانند اوریجینز از اهمان ابتدا حالت Discovery Mode داشته باشد.

Assassin’s Creed Odyssey قرار است در تاریخ ۱۳ مهر سال جاری برابر با ۵ اکتبر ۲۰۱۸ میلادی برای پلتفرم‌های اکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی عرضه شود. شما می‌توانید نقشه دنیای این بازی را در قسمت زیر مشاهده کنید.

منبع :

GAMINGBOLT

936 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,