در Assassin’s Creed Odyssey علاوه بر ماموریت‌های اصلی، جست و جو برای تجهیزات، تلاش برای به دست آوردن آیتم‌های قابل جمع آوری، مواد غذایی، حفظ و هدایت کشتی، چندین چیز دیگر وجود دارد که باید انجام دهید. در آخرین مقاله آموزش Assassin’s Creed Odyssey به نقاط ضعف و قوت مزدوران و فعالیت Conquest اشاره می‌کنیم.

همان‌طور که گفتیم، جهان بازی پر از فعالیت‌های مختلف است که شامل مزدوران (Mercenaries) که ترکیبی از سبک Middle-earth: Shadow of Mordor را به بازی اضافه می‌کند و حالت Conquest می‌شود. بدون معطلی بیشتر برویم سراغ این فعالیت‌ها.

Mercenaries

مزدوران یا همان Mercenaries به شخصیت‌های منحصر به فردی در Assassin’s Creed Odyssey گفته می‌شوند. در هر نقطه از جهان بازی با این شخصیت‌ها رو به رو می‌شوید اما همه آن‌ها دشمنان شما نیستند. به طور کلی آن‌ها کاری را که شما انجام می‌دهید، انجام می‌دهند: مبارزه در جنگ و یا تحت تعقیب بودن توسط جایزه‌بگیرها.

به یاد داشته باشید که برای کشتن شما هم می‌توان جایزه قرار داد؛ به عنوان مثال، مرتکب جرم علیه غیرنظامیان شوید و سطح تحت تعقیب بودن (Wanted Level) خود را افزایش دهید تا مزدوران جایزه‌بگیر، آخرین موقعیت مکانی شما را بررسی کرده و پیدای‌تان کنند. هرچه قدر سطح تحت تعقیب بودن را بالاتر ببرید، تعداد مزدوران بیشتری به دنبال شما خواهند آمد (هر مرتبه تا 4 مزدور شما را دنبال خواهند کرد). وارد نبرد شدن با این مزدورها کار اصلا درستی نیست، زیراکه شکست دادنشان بسیار سخت است. اگر سعی کنید سوار کشتی خود شوید و فرار کنید، آن‌ها شما را تعقیب می‌کنند. بگذارید بگوییم که مبارزه با مزدوران، در حالی که شما روی کشتی خود هستند و آن‌ها روی خشکی هستند، بسیار آزار دهنده است.

آسان‌ترین روش برای خلاص شدن از دست مزدوران جایزه‌بگیر این است که به نقشه بروید و خودتان مبلغی که روی سر شما گذاشته شده را پرداخت کنید. البته می‌توانید سعی کنید فردی که جایزه را روی سر شما گذاشته پیدا کرده و آن را بکشید. همچنین می‌توانید سعی کنید از مزدوران اجتناب کنید و منتظر بمانید تا درصد تحت تعقب بودن شما فروکش شود (همانند Red Dead Redemption) و مزدوران بیخیال شما شوند.

اما اگر نمی‌توانید یا نمی‌خواهید که فرار کنید و دوست دارید با مزدوران جایزه‌بگیر وارد نبرد شوید، در ادامه لیستی از تمام نقاط قوت و ضعف احتمالی که هر مزدور می‌تواند داشته باشد، برای شما لحاظ شده است. تا زمانی که با آن‌ها رو در رو نشوید، نمی‌دانید کدام نقطه ضعف متعلق به کدام مذدور است یا کدام مزدور آن نقطه قوت را داراست. اما زمانی که نقاط قوت و ضعف آن‌ها را یاد گرفتید، می‌دانید چه چیزی را باید دنبال کنید. یک مزدور می‌تواند نقاط قوت و ضعف‌های زیر را در هر ترکیبی داشته باشد؛ برخی ممکن است دارای یک نقطه قوت و یک نقطه ضعف باشند، برخی دیگر دو نقطه‌ ضعف و دو نقطه قوت و …

نقاط ضعف (Weaknesses)

 • Death from Above (حملات از بالا) — حملات از راه دور، شدت آسیب‌های وارده را افزایش می‌دهد.
 • Heart Condition (وضعیت قلب) — آسیب‌های اساسینزی افزایش می‌یابد.
 • Soft Flesh (بدن نرم) — حملات از راه نزدیک، شدت آسیب‌های وارده را افزایش می‌دهد.
 • Pyrophobia — شدت آسیب‌های ناشی از آتش را افزایش می‌دهد.
 • پریشان کردن (Afflicted) — شدت آسیب‌های ناشی از سم را افزایش می‌دهد.

نقاط قوت (Strengths)

 • شکارچی (Brawler) — حملات از راه نزدیک، شدت آسیب‌های وارده را کاهش می‌دهد.
 • بی‌رحم (Relentless) — جاخالی نمی‌دهند.
 • مسافر دشت‌های باز (Plains Traveler) — به عنوان یک همدم، شیر به همراه خود دارد.
 • ضدآتش (Fireproof ) — شدت آسیب‌های ناشی از آتش را کاهش می‌دهد.
 • خشم (Rage) — هنگامی که سطح HP پایین می‌آید، وارد فاز خشم شدیدی می‌شود.
 • شکارچی شب (Night Hunter) — گرگی او را همراهی می‌کند.
 • جوینده نیش (Fangs Chewer) — به عنوان یک همدم، lynx به همراه خود دارد.
 • هوشیاری (Awareness) — آسیب‌های اساسینزی کاهش می‌یابد.
 • پوسه شِل (Shell Skin) — حملات از راه دور، شدت آسیب‌های وارده را کاهش می‌دهد.
 • Pyromania — از حملات آتش استفاده می‌کند.
 • Mithridatism — شدت آسیب‌های ناشی از سم را کاهش می‌دهد.

حالت Conquest

Conquest یک فعالیت جدید در اودیسه است که به طور اساسی به شما این امکان را می‌دهد که در جنگِ در حال جریان Peloponnesian شرکت کنید. از آنجا که شما یک Mercenary هستید، شما در جنگ جزء افراد آتن و یا اسپارتا (Athens و Sparta) نیستید. البته مزدور بودن همه چیز را بسیار سرگرم کننده‌تر می‌کند.

 • خب، اولین چیز این است که قسمت‌های مختلف نقشه تحت کنترل آتن یا اسپارتا هستند. شما می‌توانید کرُسر (مکان نما) را روی یک منطقه نگه دارید تا ببینید چه کسی و کدام قدرت ملت (Nation Power) آن منطقه را کنترل می‌کند. Nation Power اساسا همان HP یک منطقه است که با کم کردن آن می‌توانید کنترل آن منطقه را در دست بگیرید.
 • شما می‌توانید با کشتن سربازان متعلق به گروهی که منطقه را کنترل می‌کنند، غارت صندوق‌های Nation Chest، آتش زدن آذوقه‌های جنگ و یا کشتن رهبر گروهی که منطقه را کنترل می‌کند، Nation Power یک منطقه را کاهش دهید. اگر منطقه یک منطقه مستحکم باشد، رهبر که به خودی خود شکت دادن آن دشوار است، توسط سربازان به شدت محافظت خواهد شد. معمولا، بهتر است Nation Power یک منطقه را به حد کافی پایین بیاورید تا جایی که از این وضعیت مستحکم بودن بیرون آمده و سپس با رهبر آن رو در رو شوید.
 • زمانی که Nation Power را به حد کافی پایین آوردید، می‌توانید در یک جنگ Conquest شرکت کنید. شما می‌توانید با متهمان (مدافعان) هم‌کاری کنید (به عنوان مثال، آن‌هایی که برای سرنگونی آن منطقه تمام این مدت تلاش کرده‌اند). در این صورت مبارزه آسان‌تر خواهد بود و درصد پیروزی شما بالاست اما پاداش دریافتی آن کم است. البته برای دریافت پاداش بزرگ‌تر، می‌توانید در گروه مقابل قرار بگیرید اما مبارزه سخت‌تر خواهد شد.
 • در مبارزه، تنها زمانی که افسران علامت گذاری شدند، روی آن‌ها تمرکز کنید. تا زمانی که با علامت گذاری مشخص نشده‌اند، دشمنان ضعیف‌تر را از پای درآورید. اگر در گروه حمله کننده‌ها باشید، احتمال اینکه مزدوران به شما حمله‌ور شوند نیز وجود دارد. پیشنهاد می‌کنیم قبل از اینکه یک جنگ Conquest را شروع کنید، سطح تحت تعقیب بودن (Wanted Level) خود را کاملا پایین بیاورید تا مزدوران جایزه‌بگیر در طول Conquest Battleها مزاحم شما نشوند.
 • نوار آبی در جنگ، ملتی را نشان می‌دهد که شما با آن جانبداری کرده‌اید، در حالی که نوار قرمز نشانگر ملتی است که با آن در حال مبارزه هستید. نوار قرمز را به صفر برسانید و در آن واحد نگذارید نوار آبی فرو کش شود تا در نبرد پیروز شوید.

امیدواریم از مطالعه آموزش‌های Assassin’s Creed Odyssey نهایت استفاده را برده باشید.

منبع : وینفون
373 پست
رسول امینی
I Was Born in 1997 and Played My First Game in 2005 Which it Was Resident Evil 4. A Huge Fan of Video Games, Especially Open-world, Historical and Survival Horror Genre and Spend a Lot of Time on Playing. My Top No-Doubt Games Are Dark Souls 3, The Witcher 3: Wild Hunt, Resident Evil 4, Horizon Zero Dawn, God Of War 2018 and Bloodborne. Most of the Time in My Daily Life, i Write Articles for WinPhone.Ir
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: ,