مجموعه Assassin’s Creed Odyssey همیشه دارای تروفی و اچیومنت‌هایی بوده که به دست آوردنشان کار سختی نیست. در این مقاله قصد داریم لیست کامل تروفی و اچیومنت‌های جدیدترین نسخه از این سری را برایتان لحاظ کنیم. با وینفون همراه باشید.

معرفی

به مقاله راهنما و لیست تروفی و اچیومنت‌های بازی Assassin’s Creed Odyssey خوش آمدید. Odyssey بزرگ‌ترین نسخه این مجموعه تا به امروز است. خوشبختانه برای تکمیل کردن بازی لازم نیست صد در صد مکان‌های بازی را باز کنید؛ کافیست 42 مکان زیرآب باز شوند. یکی از تروفی‌هایی که شاید متوجه آن نشوید، “Aphrodite’s Embrace”  است. برای به دست آوردن این تروفی، باید با یکی از شخصیت‌های بازی روی هم بریزید (از این واضح‌تر نمی‌توانم بیان کنم). البته نگران نباشید، فرصت‌های بسیاری برای به دست آوردن این تروفی هست. 5 ماموریت داستانی مرتبط با تروفی، 4 باس فایت، 42 فرقه (کالتیست‌) برای نابود کردن، بالا بردن سطح 10 مزدور، 5 نبرد در میدان مسابقات، 20 ماموریت جانبی برای یک تروفی طلایی (Gold Trophy)، تعداد 20 قرارداد که باید روی بورد ماموریت‌ها انتخاب شوند، رسیدن به لول 50، ارتقاء کامل کشتی و برخی دیگر از کارهای مختلف برای دست‌یابی به تروفی‌ها وجود دارند. به دست آوردن همه، آن‌طور که به نظر می‌رسد سخت نیست. با پیشرفت در روند داستان بازی می‌توانید روی همه تروفی‌ها کار کنید. شایان ذکر است که انتخاب نوع جنسیت شخصیت اصلی و پیامد تصمیماتی که در دیالوگ‌ها می‌گیرید، تاثیری روی تروفی‌ها ندارد و مانند برخی بازی‌ها، این طور نیست که شما را از به دست آوردن برخی از ترفی‌ها محروم کند. پس بدون اینکه نگران چیزی باشید، تا جایی که می‌توانید از یونان باستان لذت ببرید.

اطلاعات کلی

 • درجه سختی تروفی و اچیومنت‌های بازی: 3.5 از 10
 • مدت زمانی که طول می‌کشد تا بازی را پلاتینیوم کنید: تقریبا 60 تا 70 ساعت (اگر مراحل فرعی و اصلی را به سرعت پشت سر بگذارید)
 • تعداد تروفی‌های بازی (افلاین): 51 عدد (38 تروفی برنزtrophy، 10 تروفی نقرهtrophy، 2 تروفی طلاtrophy، 1 تروفی پلاتینیومtrophy)
 • تعداد تروفی‌های که می‌توان متوجه آن نشد: 1 تروفی (در قسمت معرفی توضیحات مربوطه لحاظ شده)
 • تعداد اچیومنت‌های بازی: 50 عدد معادل 1000 امتیاز
 • اچیومنت و تروفی‌های آنلاین: ندارد
 • تروفی و اچیومنت‌هایی که گلیچ دارند: نامشخص
 • آیا درجه سختی روی دریافت تروفی و اچیومنت‌های بازی تاثیر گذار است؟ خیر
 • حداقل دفعاتی که باید بازی را انجام دهید: یک دور

Epic Cycle

توضیح: تمام تروفی‌های بازی را به دست آورید.


!This is Sparta

توضیح: نبرد 300 را کامل کنید.


An Odyssey in the Making

توضیح: قسمت (فصل) اول بازی را کامل کنید.


Past Mistakes

توضیح: قسمت (فصل) دوم بازی را کامل کنید.


Evil Unearthed

توضیح: قسمت (فصل) سوم بازی را کامل کنید.


The Bright Minds

توضیح: قسمت (فصل) چهارم بازی را کامل کنید.


From the Ashes

توضیح: قسمت (فصل) پنجم بازی را کامل کنید.


Democracy Falls

توضیح: قسمت (فصل) ششم بازی را کامل کنید.


Legend in the Making

توضیح: قسمت (فصل) هفتم بازی را کامل کنید.


Taking Back Athens

توضیح: قسمت (فصل) هشتم بازی را کامل کنید.


Odyssey’s End

توضیح: قسمت (فصل) نهم (بخش پایانی) بازی را کامل کنید.


Child of Poseidon

توضیح: تمامی اهداف مربوط به مکان‌های زیر آب را کامل کنید؛

در بازی Asssassin’s Creed Odyssey، مکان‌هایی را به شکل یک درخت مشاهده می‌کنید که زیر آن‌ها موج‌های آب قرار دارد. زمانی که نشان‌گر را روی آن‌ها می‌برید، اسم محیط مورد نظر را مشاهده می‌کنید. حال در بازی 42 مکان وجود دارد که باید گنجینه‌های‌شان را پیدا کنید.


Make It Your Own

توضیح: اولین آیتم حکاکی شده‌ی خود را به دست بیاورید؛

با پیش روی در بازی، ویژگی حکاکی (Engrave) کردن را آزاد خواهید کرد. از طریق قابلیت حکاکی کردن می‌توانید قدرت سلاح یا زره خود را افزایش دهید. برای انجام این کار هم به سراغ یکی از آهنگرهای بازی بروید که در کنار مواردی نظیر خرید، فروش و ارتقا، گزینه‌ی Engrave را مشاهده می‌کنید. در این میان یادتان باشد که حکاکی کردن، نیازمند مواد اولیه خاصی است که باید آن‌ها را جمع‌‌ آوری کرده باشید.


You Work for Me Now

توضیح: یک شخصیت غیرقابل بازی (NPC) لجندری را استخدام کرده و از او در قسمتی از کشتی‌تان استفاده کنید؛

منظور از شخصیت‌های غیر قابل بازی لجندری (زرد رنگ)، همان فرماندهان قلعه‌های دشمنان، کالتیست‌های کازموس و مزدوران هستند. برای مثال Fort Tiryns واقع در منطقه Argolis، یکی از قلعه‌هایی است که می‌توانید کاپیتان آن را به سادگی استخدام کنید. نحوه استخدام کردن کاپیتان‌ها نیز بدین صورت است که ابتدا باید تمامی دشمنان موجود در قلعه را از بین ببرید و پس از مبارزه با کاپیتان مورد نظر، او را شکست دهید (نکشید). پس از شکست دادن شخصی مورد نظر، بالای سر او بایستید و با فشردن دکمه‌ی L3 / L، او را استخدام کنید. اگر قدرت شخصیت شما زیاد باشد، تنها با یک ضربه می‌توانید هدف مورد نظر را ناک‌اوت کنید. در غیر این صورت باید بدون سلاح با او مبارزه و در آخر او را استخدام کنید. برای شناسایی ارزش فرمانده‌ها، مزدورها یا افراد فرقه کازموس، باید از ایکاریوس (عقاب شخصیت اصلی) استفاده کنید.


!Shiny

توضیح: اولین آیتم لجندری خود را به دست آورده و از آن استفاده کنید؛

در پایان بخش دوم بازی Assassin’s Creed Odyssey، به طور خودکار یک آیتم لجندری (زرد رنگ) کسب خواهید کرد. این آیتم یکی از شمشیرهای لنجندری با نام “Nikolaos’s Sword” است.


I am Legend

توضیح: یک اسلحه Melee لجندری را در دست بگیرید و یک ست لباس جنگی لجندری را بپوشید؛

سلاح و زره‌های لنجدری، آیتم‌های زرد رنگی هستند که ارزش بالایی دارند و زمانی که آن‌ها را به دست آوردید، می‌توانید از طریق Inventory (به اصطلاح خودمانی کوله پشتی) از آن‌ها استفاده کنید. ساده‌ترین راه برای به دست آوردن آیتم‌های لجندری، کشتن کالتیست‌ها است. در این بازی 42 کالتیست وجود دارد که با کشتن هریک از آن‌ها، یک قطعه آیتم لجندری را به دست می‌آورید. در این میان اشاره کنم که یک لباس جنگی در بازی اساسینز کرید اودیسه، شامل پنج قطعه (Head, Arms, Torso, Waist, Feet) مختلف است که باید تمامی آن‌ها لجندری باشند. برخی دیگر را می‌توانید با پیش روی در داستان، کامل کردن ماموریت‌های جانبی و به صورت اتفاقی از مزدوران به دست آورید.


?Are You Not Entertained

توضیح: به قهرمان Arena تبدیل شوید؛

برای دریافت این تروفی یا اچیومنت باید پنج دشمن Arena را شکست دهید که لول (سطح) یکی از آن‌ها 50 است بنابراین پیشناهد می‌کنم که ابتدا به سطح بالای 45 برسید و سپس اقدام به کسب این تروفی کنید. Arena در محیط Pephka قرار دارد (جزیره بزرگ واقع در جنوب شرقی نقشه‌ی بازی).

موقعیت مکانی Arena واقع در محیط Pephka:


Demigod

توضیح: به لول 50 برسید؛

برای رسیدن به سطح 50، جدا از ماموریت‌ها و مراحل داستانی، باید تمامی ماموریت‌های جانبی، نبردهای کانکوئست (Conquest Battles)، ماموریت‌های موجود روی تخته اعلانات (بورد ماموریت‌ها) و سایر فعالیت‌های بازی را کامل کنید. با تمام کردن بخش داستانی بازی، سطح شما بین 37 الی 40 خواهد بود و با تمام کردن تمامی ماموریت‌های فرعی، به سطح 45 می‌رسید. برای رسیدن به سطح 50، به Arena در محیط Pephka بروید و با 5 قهرمان آن Arena مبارزه کنید. با شکست دادن هر قهرمان 70.000XP دریافت خواهید کرد. حال با ورود به یک محیط جدید و ضعیف کردن آن منطقه، نبرد کانکوئست برای شما در دسترس قرار می‌گیرد که باید آن‌ها را کامل کنید. در کنار این بخش هم باید ماموریت‌هایی را که روی تابلو اعلانات در سطح شهر قرار دارند، انجام دهید.


Godly Power

توضیح: یک مهارت فعال Tier 3 را به دست آورید؛

برای دریافت این تروفی و اچیومنت باید نیزه‌ی خود را از طریق کشتن کالتیست‌ها به Tier 5 برسانید. این کار از طریق کشتن‌ و برداشتن Artifact Fragmentها انجام می‌شود؛ به عبارتی پس از کشتن کالتیست‌ها و برداشتن Artifact Fragmentها، باید به Ancient Forge واقع در جزیره آندروس بروید و سپر خود را ارتقاء دهید. همچنین یک مرحله داستانی به نام “Upgrade the Spear” برای بازیکنان در نظر گرفته شده است. در جریان این مرحله نحوه‌ی ارتقا نیزه‌ به شما آموزش داده می‌شود.


Legacy Restored

توضیح: نیزه خود را تا Tier 6 ارتقا دهید؛

برای ارتقای نیزه به Tier 6، بایستی تمامی کالتیست‌های بازی را بکشید. پس از کشتن کالتیست‌ها و برداشتن Artifact Fragmentها، باید به Ancient Forge واقع در جزیره آندروس بروید و سپر خود را ارتقاء دهید. همچنین یک مرحله داستانی به نام “Upgrade the Spear” برای بازیکنان در نظر گرفته شده است. در جریان این مرحله نحوه‌ی ارتقا نیزه‌ به شما آموزش داده می‌شود. برای اطلاعات بیشتر درباره کالتیست‌ها، توضیحات تروفی “The Cult Unmasked” را مطالعه کنید.


Top of the Food Chain

توضیح: به اولین مزدور تبدیل شوید؛

برای دریافت این تروفی و اچیومنت باید به سطح یک مزدور برسید. برای این کار وارد منوی مزدورها (Merceneries) شوید و مزدوری را که رتبه‌اش از شما بهتر است، انتخاب کنید و او را بکشید. با این حال، هربار با کشتن یک مزدور که رتبه‌اش از شما بهتر است، یک سطح از رتبه شما بالاتر می‌رود.


The Cult Unmasked

توضیح: تمامی کالتیست‌های کازموس را از شکست دهید؛

کالتیست‌ها حکم تمپلارها را در نسخه‌های پیشین دارند. در جهان نسخه اودیسه 42 کالتیست قرار گرفته شده که آن‌ها را در جریان ماموریت‌های اصلی و فرعی و گشت و گذار در محیط، پیدا خواهید کرد. از این رو ابتدا بخش داستانی بازی را تمام کنید. سپس در جریان مراحل فرعی و سر نخ‌هایی که در دست دارید، مابقی کالتیست‌ها را از پیش روی بردارید. بهترین استراتژی برای پیدا کردن کالتیست‌ها کامل کردن بخش داستان بازی است زیرا اکثر آن‌ها تنها در بخش‌های داستانی ظاهر می‌شوند و غیر ممکن است که همه آن‌ها را قبل از به اتمام رساندن بخش داستان بازی بکشید. برای مشاهده‌ی نحوه پیدا کردن کالتیست‌ها نیز می‌توانید این کار را به راحتی از منوی کالتیست‌ در منوی اصلی بازی، انجام دهید.


Stink Eye

توضیح: چشم سایکلاپس (Cyclops) را از طریق یک بز در منطقه Kephallonia بازیابی کنید؛

در ابتدای بخش اول بازی اساسینز کرید اودیسه را تمام کنید. در پایان این بخش و پس از شکست دادن باس فایت سایکلاپس، یک میان‌ پرده (کات سین) جالب را مشاهده می‌کنید که شخصیت شما چشم سایکلاپس را داخل معقد یک بز قرار می‌دهد. پس از تمام شدن میان پرده‌ی مورد نظر، به منطقه‌ی Kephallonia برگردید و به صورت تصادفی بزهای این منطقه را بکشید و آن‌ها را لوت کنید. چشم سایکلاپس در بدن یکی از بزهای این منطقه قرار داده شده.


Hermes’s Homie

توضیح: تمامی مناطق فرعی یونان را باز کنید؛

برای دریافت این تروفی و اچیومنت، باید تمامی محیط‌های روی نقشه بازی را باز کنید؛ به عبارتی نباید منطقه‌ی مه گرفته‌ای روی نقشه‌ی بازی مشاهده شود. پس از انجام این کار از تمامی مناطق فرعی هر منطقه‌ی اصلی بازی دیدن کنید. در این میان یک نکته وجود دارد و آن هم این است که حواس‌تان به تمامی جزیره‌های موجود در بازی باشد. بعضی از آن‌ها مه‌آلود نیستند؛ اما جزو تروفی و اچیومنت Herme’s Homie به حساب می‌آیند. از این رو لازمه‌ای این تروفی و اچیومنت، واردن شدن به تمامی محیط‌های فرعی، روستاها و جزیره‌هایی است که در نقشه‌های بازی قرار داده شده‌اند. نکته‌ی دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که این تروفی گلیج دارد و ممکن است به هنگام وارد شدن به برخی از محیط‌ها مشکلاتی برای شما به وجود آورد. اما نگران نباشید، تروفی مربوطه ممکن است ساعت‌ها بعد، هنگامی که از تمام محیط‌ها بازدید کریدی، برای‌تان باز شود.


In Perseus’s Image

توضیح: مدیوسا (Medusa) را شکست دهید؛

برای این تروفی و اچیومنت باید ماموریت‌های جانبی “?Romancing the Stone Garden” ،”Hard to Artemis” ،”Heavy is the Spear” ،”Keys to Happiness” و “Writhing Dead” را کامل کنید. در واقع در جزیره‌ی Lesbos یک سری ماموریت‌های جانبی دنباله‌دار را مشاهده خواهید کرد که با تمام کردن آن‌ها و در مقبره Petrified، با مدیوسا رو به‌ رو می‌شوید. مدیوسا با سطح 50 یکی از سخت‌ترین باس‌های بازی است. برای رویارویی با او سطح شما باید حداقل 46 باشد. توجه داشته باشید که تمام ماموریت‌های بالا به صورت پشت سرهم در جزیره Lesbos جریان دارند.

موقعیت مکانی شروع خط داستانی:


!A-maze-ing Victory

توضیح: مینوتور (Minotaur) را شکست دهید؛

برای دریافت این تروفی و اچیومنت باید ماموریت‌های جانبی “Myths and Minotaurs” ،”Of Minotaurs and Men” و He Waits” را کامل کنید که در پایان مرحله فرعی سوم، با مینوتور که باس فایت این مرحله است، رو به‌ رو خواهید شد. تمامی ماموریت‌های جانبی ذکر شده در جزیره‌ی Messara قرار دارند.

موقعیت مکانی شروع خط داستانی:


Eye on the Prize

توضیح: سایکلاپس (Cyclops) را شکست دهید؛

برای رویارویی با سایکلاپس باید ماموریت‌های جانبی “A God Among Men” ،”Left to Dye” و “Stairway Olympus” را کامل کنید. در جریان این مراحل سایکلاپس را در Forgotten Isle پیدا خواهید کرد (خارج از این ماموریت نمی‌توانید با این باس فایت رو به رو شوید). که سایکلاپس ذکر شده در این تروفی و اچیومنت، یک باس فایت متفاوت با سایکلاپسی است که در پایان بخش اول، با او مبارزه خواهید کرد. سایکلاپس تروفی و اچیومنت Eye on the Prize، یک هیولای تک چشم سطح بالا است. تمامی ماموریت‌های جانبی ذکر شده در جزیره‌ی Kythera قرار دارند.

موقعیت مکانی شروع خط داستانی:


Riddle Me This

توضیح: سفینکس (Sphinx) را فریب بدهید؛

برای دریافت این تروفی و اچیومنت باید ماموریت‌ جانبی “A Family’s Legacy” در منطقه‌ی Thera، ماموریت “Lore of the Sphinx” در منطقه‌ی Boeotia و “Awaken the Myth” در منطقه‌ی Boeotia را کامل کنید. در ابتدای بخش هفتم بازی Assassin’s Creed Odyssey و پس از انجام مرحله‌ی اصلی United Front، اولین مرحله فرعی این تروفی و اچیومنت در دسترس قرار می‌گیرد. بر خلاف سه تروفی و اچیومنت پیشین، در Riddle Me This نباید با با فایت مورد نظر بجنگید، بلکه باید او را فریب بدهید. در رویارویی‌ شما با سفینکس، او سه سوال مختلف را از شما می‌پرسد و اگر به درستی جواب ندهید، او شما را می‌کشد. توجه درباره تروفی و اچیومنت مورد نظر این است که در هر بار رویارویی مجدد، جواب سوال‌ها متفاوت خواهند بود. بنابراین سوالات درست را حفظ یا روی کاغذ بنویسید. بعد از سه سوال، شما باید سه دکمه مطابق با پاسخ‌های خود فشار دهید. اگر دکمه‌ای اشتباه بزنید، او شما را می‌کشید و باید از اول به سوالات پاسخ دهید. در ادامه 12 جواب درست سوالات بازی را مشاهده می‌کنید:

 • Stars
 • Tree
 • Fish
 • Hummingbird
 • Sun
 • Memory
 • Moon
 • Mountain
 • Spider
 • Time
 • Death
 • River

موقعیت مکانی شروع خط داستانی:


Lord of the Seas

توضیح: آدرستیا (Adrestia) را به صورت کامل ارتقا دهید؛

آدرستیا نام کشتی شما در بازی است که ارتقاهایش در دسته‌بندی‌های مختلفی قرار می‌گیرند و به شرح زیر هستند:

 • Arrow Volleys (چهار سطح)
 • Javelin Throws (چهار سطح)
 • Fire Braziers (چهار سطح)
 • Arrows (چهار سطح)
 • Ram (شش سطح)
 • Javelins (چهار سطح)
 • Hull (شش سطح)
 • Rower Stamina (چهار سطح)
 • Crew Armor (سه سطح)

برای ارتقای کشتی‌تان باید مواد اولیه مختلفی نظیر فلز (Iron Metal) و چوب زیتون (Olive Wood) را پیدا کنید. این دو ماده ذکر شده، مواد اصلی هستند که با غرق کردن سایر کشتی‌ها به دست می‌آیند. همچنین با شکار حیوانات می‌توانید چرم نرم (Soft Leather) را به دست بیاورید که یکی دیگر از آیتم‌های پیش نیاز برای ارتقای آدرستیا است. در این میان نایاب‌ترین مواد، لوح باستانی (Ancient Tablet) است که تنها در خرابه‌های بازی پیدا می‌شود. همچنین بعضی از آهنگرهای بازی هم آن‌ها را می‌فروشند. از جدا سازی قطعات لوازمی که دیگر نیازی به وجودشان ندارید نیز می‌توانید برای ارتقای کشتی خود استفاده کنید.

در کل 44 لوح باستانی (Ancient Tablet) در سراسر جهان بازی پراکنده هستند، اما نکته مهم اینجاست که شما باید گزینه‌های ارتقاء و سفارشی سازی برای کشتی‌تان باز کنید. در ادامه دو روش برای پیدا کردن لوح‌های باستانی را برای شما لحاظ کرده‌ایم.

 • آن‌ها را از آهنگر خریداری کنید: همه آهنگرهای بازی این لوح‌ها را ندارند بنابراین بهتر است که به محض دیدن آهنگرهای بازی، به بخش خرید آیتم هر یک بروید و ببینید که از آن لوح‌ها را دارند یا خیر.
 • در چندین مکان می‌توانید آن‌ها را پیدا کنید: لوح‌های باستانی را می‌توانید در پناهگاه‌ها، خرابه‌ها و دیگر مکان‌ها پیدا کنید.

The Argonauts

توضیح: آدرستیا را با چهار ستوان لجندری (Legendary Lieutenant) مجهز کنید؛

برای دریافت این تروفی و اچیومنت باید چهار ستوان لجندری (زرد رنگ) را در کشتی خود استخدام کنید. در تروفی اچیومنت قبل، در مورد ارتقای بخش‌های مختلف کشتی آدرستیا توضیحاتی ارائه شد که یکی از بخش‌های این کشتی، Hull نام دارد. زمانی که این بخش را ارتقا دهید، خانه‌های (اسلات) مربوط به استخدام ستوان‌های لجندری در دسترس قرار می‌گیرند. به عبارتی زمانی که این بخش را به سطح چهار برسانید، می‌توانید از چهار ستوان لجندری استفاده کنید. مکانی که می‌توانید بیشترین NPC لجندری را پیدا کنید، Fort Tiryns منطقه Argolis است. پس از اینکه چهار ستوان لجندری را پیدا کردید، در بخش منو کشتی روی خانه‌های ستوان‌ها کلیک و آن‌ها را به عنوان خدمه کشتی خود درآورید.


Master of the Hunt

توضیح: خط داستانی Daughters of Artemis را کامل کنید؛

خط داستانی و مراحل Daughters of Artemis از طریق ماموریت جانبی “The Daughter of Artemis” واقع در منطقه Phokis و منطقه فرعی Sacred Lands of Apollo در دسترس کاربران قرار می‌گیرد. در این منطقه یک NPC به شما این ماموریت را می‌دهد که برای کامل کردنش باید تمامی مراحل فرعی زیر را انجام دهید:

 • The Daughter of Artemis
 • Kallisto the Bear
 • The Erymanthian Boar
 • The Hind of Keryneia
 • The Kretan Bull
 • The Krokottas Hyena
 • The Lykaon Wolf
 • The Namean Lion
 • Artemis’s Request

موقعیت مکانی شروع خط داستانی:


Everybody Benefits

توضیح: خط داستانی شخصیت مارکوس (Markos) را کامل کنید؛

خط داستانی شخصیت مارکوس با ماموریت جانبی “A Business Opportunity” آغاز می‌شود که در جزیره‌ی Kos قرار دارد (منطقه فرعی Highlands of Asklepiades). برای فعال سازی سایر ماموریت‌های جانبی مرتبط با ماموریت ذکر شده، باید مارکوس را نجات دهید. او در یک قفس داخل قلعه دشمنان زندانی شده است. برای نجات مارکوس باید ماموریت‌های پایین را کامل کنید:

 • A Business Opportunity
 • Old Friends, Old Problems
 • Farm in Flames
 • Protect Markos

موقعیت مکانی شروع خط داستانی:


Trust Me, I’m a Doctor

توضیح: خط داستانی مربوط به Hippokrates را کامل کنید؛

خط داستانی Hippokrates با ماموریت جانبی “Inheritance Insurance” واقع در منطقه Boeotia آغاز می‌شود. در این میان اشاره کنم برای اینکه بتوانید به ماموریت ذکر شده دست پیدا کنید، ابتدا باید تمامی ماموریت‌های جانبی دیگر منطقه‌ی Boeotia را کامل کنید. اگر ماموریت Hunting Party شروع نشد، خارج از شهر، جایی که ماموریت جریان دارد، خرسی را مشاهده می‌کنید. خرس را بکشید تا شاید ماموریت آغاز شود.

خط داستانی Hippokrates شامل ماموریت‌های زیر است:

 • Hunting Party
 • Let My Patients Go
 • Inheritance Insurance
 • Too Much of a Good Thing

موقعیت مکانی شروع خط داستانی:


A Pirate’s Life for Me

توضیح: مراحل شنیا (Xenia) را کامل کنید؛

خط داستانی شنیا با ماموریت جانبی “Birds of a Feather” آغاز می‌شود که در جزیره‌ی Koes قرار دارد. بازیکنان در جریان بخش پنجم با شنیا ملاقات می‌کنند. در جریان ملاقات با شینا، او به شما چندین نقشه گنج می‌دهد اما یکی از آن‌ها شما را به گنج واقعی هدایت خواهد کرد. معمولا برای اینکه بدانید کدام نقشه محتوای گنج واقعی است، باید هر پنج نقشه گنج را روی نقشه اصلی پیدا کرده و محیط‌های مربوط به هر نقشه گنج را کاوش کنید. پنج ماموریت جانبی که شینا به شما می‌دهد، از این قرارند:

 • Birds of a Feather
 • Sacred Vows
 • She Who Controls the Seas
 • Throw the Dice
 • Priceless Treasure

موقعیت مکانی شروع خط داستانی:


Going For Gold

توضیح: مراحل المپیک را کامل کنید؛

پس از اینکه ماموریت اصلی “Kings of Sparta” را در بخش هفتم کامل کردید، خط داستانی المپیک در دسترس قرار می‌گیرد. در خط داستانی المپیک باید چهار ماموریت فرعی (جانبی) مختلف را کامل کنید.

مراحل Olympic شامل ماموریت‌های جانبی پایین است:

 • Delivering a Champion
 • The Contender
 • The Long Game
 • Pankration

Scourge of the Aegean

توضیح: اولین کشتی اپیک (Epic) را غرق کنید؛

زمانی که در حال دریانوردی هستید، کشتی‌هایی را می‌بینید که روی آن‌ها یک تاج طلایی رنگ به شکل یک آیکون قرار دارد. این کشتی‌ها، کشتی‌های اپیک هستند و با غرق کردن یکی از آن‌ها، می‌توانید تروفی و اچیومنت مربوطه را به دست آورید.


Blood Sport

توضیح: یک مزدور را در Arena شکست دهید؛

منطقه‌ی مبارزه‌ای Arena را در محیط Pephka قرار دارد. حال باید با میزبان Arena صحبت کنید و لیست پنج قهرمان موجود در آرنا را نگاه کنید. در این میان باید به دنبال مزدورهایی بگردید که هیچ سطحی ندارند. اگر چنین شخصی را مشاهده کردید، با آن‌ها وارد مبارزات شوید. در این میان اشاره کنم که در بخش Arena همیشه مزدورها حضور ندارند، بنابراین خودتان را مشغول دیگر فعالیت‌های بازی کنید و سپس به آرنا برگردید.

موقعیت مکانی Arena واقع در محیط Pephka:


Harder, Better, Faster, Stronger

توضیح: برای اولین بار آدرستیا را ارتقا دهید؛

توضیحات مربوط به تروفی و اچیومنت Lord of the Seas را مشاهده کنید.


Fashion’s Creed

توضیح: یک ست زره لجندری بپوشید؛

با انجام تمام ماموریت‌های جانبی The Daughters of Artemis یک ست زره لجندری را کسب خواهید کرد که با پوشیدن آن، این تروفی و اچیومنت را به دست می‌آورید. توضیحات مربوط به تروفی و اچیومنت Master of the Hunt را مشاهده کنید.


Aphrodite’s Embrace

توضیح: شبی را با شخصیت دیگر سپری کنید؛

در جریان برخی از دیالوگ‌ ماموریت‌های اصلی و جانبی، می‌توانید دیالوگ‌هایی که آیکون قلبی شکل دارند، انتخاب کنید. همیشه این دیالوگ‌ها را انتخاب تا به یک رابطه عاطفی و عاشقانه منتهی شود. مهم نیست که شخصیت انتخابی شما مرد یا زن است، تنها کافیست دیالوگ‌های قلبی شکل را انتخاب کنید.

برای مثال، در آخر بخش چهارم ماموریت اصلیِ “Perikle’s Symposium”، با Alkibiades به یک مهمانی خواهید رفت. پس از اینکه روغن را برای او آوردید، در طی صحبت‌های خود با او، دیالوگ “Let’s Get These Clothes Off” را انتخاب کنید.

راه‌های دیگری برای دریافت تروفی و اچیومنت Aphrodite’s Embrace وجود دارد که می‌توانید از بین آن‌ها یکی را انتخاب کنید.


…One Head Down

توضیح: یک گروه از کالتیست‌های کازموس را شکست دهید؛

وضیحات تروفی و اچیومنت The Cult Unmaksed را مشاهده کنید.


Birthright

توضیح: آتلانتیس را پیدا کنید و با پیتاگوراس صحبت کنید؛

برای پیدا کردن آتلانتیس شما باید ماموریت جانبی “A Family’s Legacy” را کامل کنید. این ماموریت پس از مرحله اصلی “United Front” در بخش هفتم بازی، در دسترس قرار می‌گیرد. این بدین معنی است که حتما با این ماموریت برخواهید خورد و این گونه نیست که متوجه باز شدن این ماموریت نشوید.


Ramming Speed

توضیح: یک کشتی را از وسط نصف کنید؛

نوار سلامت کشتی یکی از دشمنان را تا زمانی که کشتی غیر فعال شود (یادتان باشد در زمان غیر فعال شدن کشتی مورد نظر، به داخل کشتی نروید)، خالی کنید و سپس با کشتی‌تان از وسط کشتی مورد نظر عبور کنید؛ به عبارتی با فشردن دکمه ایکس (دکمه A در ایکس باکس) سرعت کشتی شما افزایش پیدا می‌کند و می‌توانید کشتی غیر فعال دشمن خود را نصف کنید.


I Have the Power

توضیح: با هر یک از سلاح‌های بازی یک ضربه‌ی قدرتمند را اعمال کنید؛

در ابتدا در بخش مهارت‌های بازی، در قسمت Warrior Ability، مهارت Overpower Attacks و از شاخه‌ی Hunter Ability، مهارت Overpower Bow Strike را خریداری کنید. حال با فشردن دکمه‌های R1 + R2 (دکمه‌های RB + RT در ایکس باکس) می‌توانید یک ضربه‌ی قدرتمند (Overpower) را وارد کنید. یادتان باشد انجام این کار سه قسمت از نوار آدرنالین شما را مصرف می‌کند. این نوع ضربه را باید با تمام گونه‌های مختلف سلاح‌های بازی انجام دهید. سلاح‌های بازی Assassin’s Creed: Odyssey عبارت‌اند از:

 1. Sword
 2. Dagger
 3. Heavy Blunt
 4. Heavy Bladed
 5. Staff
 6. Spear
 7. Bow (نیازمند مهارت Overpower Bow Strike skill)

War Master

توضیح: رهبر یکی از مناطق بازی را در حالی بکشید که منابع کمی را در اختیار دارد، البته جدا از Megaris؛

زمانی که توضیحات مربوط به هر منطقه را در نقشه‌ی بازی مشاهده می‌کنید، یک نوار مخصوص را خواهید دید که به رنگ بنفش است. این نوار، نوار قدرت منطقه‌ای مورد نظر است و باید آن را خالی کنید. برای انجام این کار باید به سراغ کشتن سربازهایی بروید که از خاندان قدرتمند یونان هستند. نوار قدرت هریک از ملت‌ها شامل سه حالت، تقویت شده (Fortified)(سه نوار)، ضعیف (Weakened)(دو نوار)، آسیب پذیر (Vulnerable)(یک نوار) است. قبل از کشتن رهبر منطقه‌ای که در آن هستید، باید نوار قدرت در حالت Vulnerable قرار گرفته باشد. برای این کار مراحل پایین را دنبال کنید:

 • سربازهایی که از خاندان قدرتمند یونان هستند را به قتل برسانید. این سربازها را با رنگ‌های قرمز (خاندان اسپارتا) و آبی (خاندان آتنز) در اطراف منطقه‌ای که در آن هستید، مشاهده می‌کنید.
 • منابع جنگی هر یک از منطقه را برای کاهش نوار قدرت بسوزانید. این منابع را می‌توانید در داخل قلعه‌ها و خانه‌های رهبر منطقه، پیدا کنید.
 • سرمایه ملی است که در قلعه‌های بازی آن‌ را با نام Nation Treasure پیدا خواهید کرد، به غارت ببرید.

Misthios in Training

توضیح: از طریق تابلو اعلانات ماموریت‌ها، 20 ماموریت مختلف (باوینتیزها، قراردادهای جنگی، ماموریت‌های دریایی) را انجام دهید؛

در هر شهر از یونان تابلو اعلانات ماموریت‌ها را مشاهده می‌کنید که مربوط به دریافت ماموریت است و می‌توانید ماموریت‌های مختلفی را قبول کنید. ماموریت‌های این بخش در سه دسته Bounties، War Contracts و Naval Quests قرار می‌گیرند. ماموریت‌هایی مانند “پنج کشتی دزدان دریایی را غرق کنید” و “5 جعبه منابع را غارت کنید” که به راحتی می‌توانید کامل‌شان کنید. با کامل کردن بیست ماموریت، تروفی و اچیومنت مربوطه را به دست می‌آورید. سراغ یکی از تابلوهای اعلانات بروید و تمامی ماموریت‌هایش را قبول کنید سپس سراغ دیگری بروید و همان رویه را تکرار کنید تا تروفی را به دست می‌آورید.


Island Hopper

توضیح: 20 ماموریت فرعی را در جزیره‌های Pephka ،Obsidian و Abantis کامل کنید؛

برای دریافت این تروفی و اچیومنت باید ماموریت‌های مختلفی را در جزیره‌های پایین انجام دهید. با یاد داشته باشید که ماموریت‌های تابلوهای اعلانات، جزو این تروفی و اچیومنت نخواهد بود.

 • جزیره Pephka: در گوشه‌ی پایین سمت راست نقشه‌ی بازی جزیره‌ی Messara را مشاهده می‌کنید که نیمه سمت راست این جزیره، محیط Pephka است.
 • جزیره‌های Obsidian: شامل دو منطقه Hydrea و Melos می‌شود.
 • جزیره‌های Abantis: شامل دو منطقه Euboea و Skyros می‌شود.

این مناطق را به طور کامل کشف کنید تا تمام ماموریت‌های فرعی برای شما در دسترس قرار بگیرند. در بخش Obsidian، ابتدا به سراغ ماموریت‌های فرعی منطقه Hydrea بروید و سپس ماموریت‌های Melos را کامل کنید؛ زیرا اگر ابتدا ماموریت‌های Melos را انجام دهید، مراحل Obsidian غیر فعال می‌شوند. همچنین بخش Arena منطقه Pephka نیز جزو تروفی و اچیومنت ذکر شده، به حساب می‌آید. این در حالی است که Arena و تبدیل شدن به یک قهرمان در این قسمت، مرحله فرعی خاصی ندارد، بنابراین تبدیل شدن به یک قهرمان در این منطقه را در دستور کار خود قرار دهید.


Infamous

توضیح: جایزه‌ی (باونتی) خود را به بالاترین سطح ممکن برسانید؛

زمانی که در حال مبارزه کردن هستید، در گوشه‌ی پایین سمت راست صفحه نمایش، کلاه‌خودهایی به نمایش در می‌آیند. در واقع این کلاه‌خودها، سطح جایزه‌ی شما هستند و زمانی که به رقم پنج برسد، به آخرین سطح ممکن رسیده‌اید و تروفی و اچیومنت مربوطه را کسب می‌کنید. برای اینکه جایزه‌ی کشتن شما بالا برود، باید سربازان زیادی را در یک منطقه از بین ببرید و در میدان نبرد باقی بمانید. سریع‌ترین روش این است که وارد قعله‌ی بزرگی از دشمنان شوید و با آن‌ها به مدت چند دقیقه مبارزه کنید.


Hero for Hire

توضیح: اولین نبرد کانکوئست (conquest battle) خود را در یکی از مناطق بازی، پیروز شوید؛

نبردهای کانکوئست در مناطق بازی زمانی آغاز می‌شوند که نوار قدرت بنفش رنگ آن منطقه را تا سطح Vulnerable پایین آورده باشید. اولین فرصت برای بازیکنان جهت دریافت این تروفی و اچیومنت در بخش سوم بازی فراهم می‌شود؛ زیرا نبرد کانکوئست بخش داستانی که در منطقه‌ی Megaris و بخش دوم رخ می‌دهد، جزو این تروفی و اچیومنت به حساب نمی‌آید. برای پایین آوردن نوار قدرت بنفش رنگ یک منطقه:

 • سربازهایی که از خاندان قدرتمند یونان هستند را به قتل برسانید. این سربازها را با رنگ‌های قرمز (خاندان اسپارتا) و آبی (خاندان آتنز) در اطراف منطقه‌ای که در آن هستید، مشاهده می‌کنید.
 • منابع جنگی هر یک از منطقه را برای کاهش نوار قدرت بسوزانید. این منابع را می‌توانید در داخل قلعه‌ها و خانه‌های رهبر منطقه، پیدا کنید.
 • سرمایه ملی است که در قلعه‌های بازی آن‌ را با نام Nation Treasure پیدا خواهید کرد، به غارت ببرید.

یک ترفند کارآمد برای دسترسی به نبردهای کانکوئست این است که ابتدا تمامی نقشه‌های بازی را نمایان کنید. اکنون مشاهده می‌کنید که در بعضی از مناطق بازی، نبردهای کانکوئست (Conquest Battles) در جریان است و می‌توانید بدون انجام کارهای ذکر شده، خودتان را به نبرد مورد نظر برسانید و پیروز شوید.


Wrath of the Amazons

توضیح: یک کشتی را در حالی به دو نیم نصف کنید که تمامی خدمه‌های شما زن باشند؛

برای دریافت این تروفی و اچیومنت قدم‌های پایین را طی کنید:

 1. از طریق حساب کاربری Uplay خودتان وارد Ubisoft Club شوید و آیتم The Assassins را به رایگان دریافت کنید.
 2. راهزن‌های زن را در منطقه‌ی زیر آب “Sunken Wreck of Datis” واقع در جنوب غربی جزیره Delos پیدا کنید.
 3. دو تروفی و اچیومنت Going for Gold و Master of the Hunt را کامل کنید. برای کسب کردن تروفی و اچیومنت Going for Gold خط داستانی Olympian را کامل کنید.
 4. برای کسب کردن تروفی و اچیومنت Master of the Hunt خط داستانی The Daughters of Artemis را کامل کنید.
 5. تمامی این موارد سبب می‌شود Female Crew (پوسته تزئینی برای کشتی) را دریافت کنید. سپس گزینه Female Crew Cosmetic را که در سمت راست قسمت پایین نقشه قرار دارد، انتخاب کنید (بخش ستوان‌ها را خالی بگذارید) و زن‌ها را استخدام کنید.
 6. در طول نبرد خود با یک کشتی، آن‌ را غیر فعال کنید (اما به داخل کشتی نروید) و سپس با سرعت به وسط کشتی ضربه وارد کنید تا به دو نیم تقسیم شود.

The Midas Touch

توضیح: از طریق یک افکت لجندری (Legendary Effect)، یک آیتم لجندری (Legendary Item) را حکاکی کنید؛

زمانی که اسلحه لجندری (با رنگ زرد از سایر سلاح‌ها جدا شده‌اند) داشته باشید، می‌توانید از ویژگی‌های آن جهت حکاکی روی یک سلاح لجندری دیگر استفاده کنید. برای این کار به دو سلاح لجندری نیاز دارید. سپس به سراغ یکی از آهنگرهای بازی بروید و وارد بخش Engrave شوید. حال می‌توانید ویژگی یکی از سلاح‌های لجندری خود را برای سلاح لجندری دوم نیز استفاده کنید. این روش روی اکثر (نه همه، زیرا Engraveها بین قطعات همه زره‌ها هم‌خوانی ندارد) زره‌ها نیز عملی می‌شود. همچنین در منوی آهنگر روی Engrave کلیک کنید، به قسمت‌های پایین اسکرول داون کنید و اگر حکاکی‌های لجندری داشته‌ باشید، می‌توانید از آن‌ها نیز روی سلاح لجندری خود استفاده کنید.

373 پست
رسول امینی
I Was Born in 1997 and Played My First Game in 2005 Which it Was Resident Evil 4. A Huge Fan of Video Games, Especially Open-world, Historical and Survival Horror Genre and Spend a Lot of Time on Playing. My Top No-Doubt Games Are Dark Souls 3, The Witcher 3: Wild Hunt, Resident Evil 4, Horizon Zero Dawn, God Of War 2018 and Bloodborne. Most of the Time in My Daily Life, i Write Articles for WinPhone.Ir
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , ,