شاید برای شما هم زیاد اتفاق افتاده باشد که ابزار‌های هوشمند خود را که دارای اطلاعات شخصی شما باشد و شما هیچ تمایلی نداشته باشید که کسی آنها را مشاهده کند، به دیگران سپرده باشید، یا از اینکه کودک شما در هنگام عدم حضور شما چه چیزی را ممکن است مشاهده کند و ناخواسته چه بر سر اطلاعات شما خواهد آورد همیشه دچار استرس و تشویش شده باشید. با ما باشید تا ببینم مایکروسافت با پتنت جدید خود چه تدبیری برای این موضوع رقم زده است.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و تغییر سبک زندگی ما انسان‌ها، خطرات و آسیب‌های اجتماعی هم به نوبه‌ی خود دست خوش تغییر شده‌اند. همچنین حفظ حریم شخصی برای همه‌ ما، هر روز هر چه بیشتر از دیروز معنا پیدا می‌کند.

به طور معمول مایکروسافت یک شرکت با تمرکز روی امور سازمانی و بهره وری است، بنابراین این خیلی خوب است که ببینیم این شرکت، چگونگی طرز استفاده از ابزارهایش را توسط خانواده مد نظر می‌گیرد. جدیدترین پتنتی که از طرف شرکت مایکروسافت معرفی شده است ” CASUAL DIGITAL INK APPLICATIONS “نام دارد.

بر خلاف بسیاری از ایده‌های مایکروسافت، این یکی تماماً در مورد سرگرم نگه داشتن کودکان است. مایکروسافت توضیح می‌دهد که تبلت ها و گوشی های همراه ابزارهای مفیدی برای سر‌گرم کردن کودکان هستند، اما به احتمال خیلی زیاد شما در این ابزارها اطلاعاتی دارید که تمایل ندارید در معرض دید و استفاده توسط کودکان شما قرار گیرند.

تصور کنید در زمانی که صفحه نمایش تلفن همراه یا تبلت شما قفل است، کودکان شما تنها با لمس آن با استفاده از قلم قادر به اجرای برنامه‌های مخصوص سن خود باشند که به احتمال زیاد با نظارت شخص شما، تعیین و نصب شده‌اند. از جمله نقطه و خط، پازل، نقاشی، کتاب‌های رنگ آمیزی، سودوکو و خیلی از برنامه‌های کاربردی و سرگرم کننده دیگر.

 

در این صورت پدر و مادر می‌توانند با خیالی آسوده تبلت یا گوشی همراه خودشان را به کودکانشان داده و آنها را سرگرم کنند، بدون اینکه از بابت از دست دادن یا در دسترس قرار گرفتن اطلاعاتشان احساس نگرانی کنند.

این پتنت به این موضوع هم اشاره می‌کند که محدوده‌ی بازی‌ها و برنامه‌هایی که در موردشان صحبت می‌کنیم، بین صفحات مختلف همچنان برقرار است و این ویژگی صرفاً برای صفحه‌ی قفل اصلی تبلت یا تلفن همراه شما نیست. همچنین مایکروسافت تدبیری اندیشیده است تا با استفاده از سنسورهای گوشی، مثل شتاب سنج و یا سطح مقطع لمس شده‌ی صفحه نمایش، در صورتی که گوشی شما دچار تکان های شدید یا ضربات یا فشار زیادی شد، شما بتوانید با توجه به تنظیماتی که از قبل برای آن تعیین کرده اید اعمالی را روی گوشی همراه یا تبلت خود اعمال کنید، مثل پاک کردن اطلاعات حافظه. همچنین کودکان شما می توانند آثاری را که خلق کرده اند و یا بازی‌های خود را تا مراحلی که رسانده اند تنها با معرفی یک ایمیل ذخیره کنند.
جالب است که بدانید Gregg Wygonik که از طراحان اصلی در پروژه‌ی ایکس باکس و هولولنز است، در این پروژه هم به عنوان یکی از طراحان اصلی شرکت می‌کند.

اگر خواهان اطلاعات بیشتری در این مورد هستید می توانید به این آدرس مراجعه کنید.

نظر شما در مورد توجه بیشتر کمپانی‌هایی مثل مایکروسافت به کودکان و حریم خصوصی والدین چیست؟ اگر تا کنون شما هم با چنین مسائلی رو به رو شدید و چاره‌ای برای آن پیدا کرده‌اید، لطفا با ارائه نظرات خود، ما و کاربران سایت وینفون را هم راهنمایی کنید.

 

منبع :

MSPU

3 پست
مجید صادقیان پور
Never stop learning
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
حمزه
پاسخ دهید سه شنبه 7 آذر 1396

به نظرم ایده خیلی جالبیه!! این روزا بچه‌ کوچولوهای فامیل گوشی که دستت میبینن مثه اختاپوس میوفتن رو گوشیت!!

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,