هفته گذشته شاهد رونمایی از عنوان ATLAS بودیم؛ یک عنوان فانتزی ماجراجویی چند نفره آنلاین که توسط گریپ شات گیمز (Grapeshot Games) توسعه می‌یابد. این استودیو را می‌توان به نوعی یک استودیوی خواهر برای وایلدکارد (Studio Wildcard) دانست که سازندگان عنوان ARK: Survival Evolved به شمار می‌روند. بازی قرار بود که امروز به صورت دسترسی زودهنگام در استیم منتشر شود ولی به دلیل اعمال بهینه‌سازی‌های نهایی بر روی بیلد عرضه بازی توسط گریپ شات گیمز، تاریخ عرضه زودهنگام بازی به 19 دسامبر 2018 (چهارشنبه 28 آذر ماه 1397) موکول شده است.

شاید بزرگترین نکته قابل توجه در مورد ATLAS این باشد که سازندگان آن ادعا دارند که هر سرور آن (که شامل حالت‌های متنوع PvE و PvP برای اروپا و آمریکای شمالی می‌شود) از 40 هزار بازیکن به صورت همزمان پشتیبانی می‌کند و مساحت جهان بازی نیز 1200 برابر بزگتر از عنوان ARK: Survival Evolved است.

جرمی استیگلیتز (Jeremy Stieglitz)، مدیر فنی و از بینان‌گذاران استودیو، در مصاحبه‌ای که در آخرین شماره مجله PC Gamer (ژانویه 2019، شماره 326) منتشر شده است، در مورد تکنولوژی که به آن‌ها اجازه دستیابی به این ادعا را داده است توضیحاتی را ارائه کرده که در ادامه می‌خوانید:

ما متدهای استریم بهتری در اختیار داریم. به اندازه‌ای نیست که در یک لحظه به کلاینت تحمیل شود. تقریبا ماهیت جهان بازی آن را بهتر تقسیم می‌کند و کد جدیدتری که ما در حال استفاده از آن هستیم سریع‌تر اجرا می‌شود و ما برخی از شاخص‌هایی که می‌توانیم بر مبنای آن بازی را در سیستم‌های ضعیف‌تر اجرا کنیم شناسایی کرده‌ایم.

جرمی استیگلیتز در ادامه ادعاهای جسورانه‌ای مطرح کرد و اظهار داشت که ATLAS در نهایت می‌تواند تمام چیزهایی که بازیباز می‌خواهد را در خود داشته باشد:

اگر این بازی به مرحله اجرا برسد، این امید وجود دارد که شما دیگر نیازی به یک عنوان بقای دیگر نداشته باشید چرا که بر روی کاغذ این بازی باید قادر باشد که در طول زمان، تمام چیزهایی را که ممکن است شما از یک بازی اول شخص متنی بر سبک بقا داشته باشید برآورده کند. بدیهی است که در روز اول انتشار تمام چیزهایی که ممکن است از بازی بخواهید در دسترس نباشد. مانند هر بازی دیگری که به صورت زودهنگام عرضه می‌شود، این بازی نیز وارد یک فرایندی می‌گردد. ما بررسی خواهیم کرد که بازیبازان چه انتظاراتی از بازی دارند. آیا آن‌ها مکانیزم‌های PvP دیوانه‌وارتری می‌خواهند، آیا آن‌ها سیستم‌های ساخت امپراطوری بیشتری می‌خواهند، آیا آن‌ها می‌خواهند سیستم دریانوردی در جهت واقع‌گرایی بیشتر افزایش یابد و یا این که آن‌ها می‌خواهند ماموریت‌های و محتویات داستانی بیشتری ارائه شود؟ اگر آن‌ها تمام این خواسته‌ها را داشته باشند، امیدوارم که بتوانیم تمامی آن‌ها را در بازی اعمال کنیم.

احتمالا او به قابلیت پشتیبانی از ماد در سرورهای غیررسمی و تغییر بازی به هر نحوی که بازی‌بازان تمایل داشته باشند اشاره داشته باشد؛ موضوعی که در صفحه استیم بازی نیز به آن اشاره شده است:

قابلیت ‌های قدرتمند ماد و سرور

آیا دوست دارید که یک World War II Spitfire خلق کنید؟ یا یک بمب‌افکن پرنده‌ای با ایستگاه‌های داخلی و تجهیزات زرهی کامل که با مسلسل‌ها و پرتابه‌ها از یاران شما حمایت کند؟ نظرتان در مورد یک تانک چیست؟ یا یک هواپیمای بدون سرنشین تا میدان نبرد را تبدیل به زمینی برای انفجار کند؟ نظرتان در مورد یک هواپیمای شناور Arcadian Steampunk که بر بالای ابرها به پرواز درآید چیست؟ این‌ها فقط نمونه‌هایی کوچک بودند و بیشتر از این را نیز می‌تواند با ATLAS Dev Kit توسعه داد؛ جایی که شما می‌توانید به طور موثری هر چه را که دوست دارید در یک عنوان چندنفره آنلاین داشته باشید توسعه دهید و تمامی این موارد توسط تکنولوژی شبکه‌ای مبتنی بر دیتابیسی که ATLAS را ارئه می‌دهد پشتیبانی می‌شود. ATLAS غیر رسمی می‌تواند در هر اندازه و پیکربندی باشد و ابزار نقشه بصری اجازه می‌دهد تا میزبانان سرور، جهانی از جزایر، قاره‌ها، ویژگی‌های محیطی، اسپاون‌ها، منابع، خطرات، مناطق زیرآبی، آب و هوای پویا، پیکربندی‌های زیست‌محیطی، اکولوژی و تعداد بیشمار دیگری از ویژگی‌های قابل تنظیم مخصوص به خودشان را طراحی کنند که تمامی این موارد به صورت پویا  و در جریان گیم‌پلی به کلاینت ارائه می‌شود. هر چیزی در این بازی ممکن است!

قطعا با وعده‌های بزرگی سروکار داریم و به نظر می‌رسد که ATLAS همان چیزی است که طرفداران عناوین چندنفره آنلاین منتظر آن بوده‌اند. بازی علاوه بر پلتفرم رایانه‌های شخصی، اوایل سال 2019 از طریق برنامه Xbox One’s Game Preview بر روی کنسول ایکس باکس وان نیز منتشر خواهد شد. نظر شما در مورد این بازی چیست؟ دیدگاه‌‌های خود را با وینفون به اشتراک بگذارید.

منبع :

WCCFTECH

205 پست
هادی اسماعیل‌زاده
دانشجوی ارشد تبدیل انرژی که علاقه زیادی به بازی‌های رایانه‌ای خصوصا عناوین نقش‌آفرینی داره. اوقات فراغت خودشو با فیلم و کتاب پر میکنه و در حال حاضر در بخش گیمینگ وینفون مشغول به فعالیت است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,