مایکروسافت در نظر دارد تا به روز رسانی بزرگ بعدی ویندوز ۱۰ یعنی به روز رسانی فال کریترز را که از زبان طراحی جدید Fluent Design System بهره می برد در پاییز سال جاری منتشر کند، و از سوی دیگر چندی قبل در رویدادی اختصاصی نسخه جدیدی از ویندوز ۱۰ یعنی ویندوز ۱۰ اس را نیز رونمایی کرد.

ویندوز ۱۰ اس به صورت ویژه بخش آموزش را هدف گرفته است، و همان طور که اطلاع دارید در این نسخه از ویندوز دریافت اپلیکیشن ها صرفا از طریق ویندوز استور ممکن است. مایکروسافت برای کامل کردن این پازل نیاز به استوری غنی خواهد داشت، و به نظر می رسد ردموندی ها به خوبی از اهمیت این مسئله آگاه هستند.

به نظر می رسد رشد ویندوز استور در مسیر کاملا درستی قرار گرفته است، کما اینکه به اطلاع شما رساندیم که طی ۸ ماه اخیر بیش از ۱۰۰۰ اپلیکیشن وین ۳۲ از طریق پل ارتباطی سنتنیال وارد استور شده اند، از سوی دیگر چندی قبل Spotify اعلام کرد که اپلیکیشن مخصوص خود را وارد ویندوز استور خواهد کرد.

تابستان گذشته Autodesk اپلیکیشن SketchBook خود که مبتنی بر پلتفرم یونیورسال ساخته شده بود را وارد ویندوز استور کرد. بعدها مایکروسافت اعلام داشت که این اپلیکیشن Autodesk بیش ترین سرعت رشد و فروش را در یک پلتفرم جدید تجربه کرده است، چرا که با عرضه این اپلیکیشن در ویندوز استور به طور میانگین افزایش رشد ۳۵ درصدی را در هر ماه داشته است. مایکروسافت در بیانیه خود همچنین عنوان داشت که Autodesk روند توسعه اپلیکیشن های خود برای پلتفرم یونیورسال مایکروسافت را ادامه خواهد داد، و در ادامه اپلیکیشن های بیش تری را راهی ویندوز استور خواهد کرد. نکته جالب توجه در این میان پشتیبانی اپلیکیشن Autodesk Stingary (یک موتور بازی سازی سه بعدی و نرم افزاری جهت نمایش آنی تصاویر) از ویندوز واقعیت ترکیبی است.

از سوی دیگر شرکت SAP که یکی از شرکت های متخصص در زمینه نرم افزارهای سازمانی است، نیز بنا دارد تا در ماه جاری اپلیکیشن جدید خود را وارد ویندوز استور کند. این شرکت در نظر دارد تا اپلیکیشن SAP Digital Boardroom که در زمینه تجمیع اطلاعات تجاری و سازمانی کاربرد دارد در ماه جاری وارد ویندوز استور کند.

افقی که پیش روی ویندوز استور است کاملا متفاوت و خاص تر از دیگر استورهای رایج است، چرا که شاید از نظر کمی تعداد اپلیکیشن های ویندوز استور از دیگر استورها کمتر باشد اما هر روز بر تعداد اپلیکیشن های حرفه ای و با کیفیت در ویندوز استور افزوده می گردد.

منبع :

NEOWIN

1269 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
javad
پاسخ دهید جمعه 22 اردیبهشت 1396

اینا هیچ کدوم مشکلی از مایکی در موبایل مخصوصا حل نمی کنه تا سیستم عاملش پایدار نشه

    ຖ໐rt໐ຖ
    پاسخ دهید جمعه 22 اردیبهشت 1396

    دوست عزیز موبایل پایدار نیست دلیل نمیشه که شما بگی دسکتاپ هم پایدار نیست!
    اتفاقا نسخه دسکتاپ به شدت پایداره و آدم از کار کردن باهاش لذت میبره!

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,